Мартенчета 2017 - тема 6

  • 39 811
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 548
Ох, не съм шофьор, не мога да помогна. Има една странична уличка до парка, която е успоредна на Витошка, евентуално там.

Ето книгите тук, ще ги метна и във фб:
https://chitanka.info/book/8099-osnovni-etapi-na-detstvoto

https://chitanka.info/book/8100-vsichko-e-ezik

# 421
  • Мнения: 119
Може да спреш ма тази улица, но може да спреш и в CCS 😉

# 422
  • София
  • Мнения: 326
Синеока ако намериш подобна книга за 2г+ моля да споделиш  Simple Smile
Аз забелязах значителна разлика в поведението на бебето след 3 и 6 месеца. Сега вече няма нужда от моето постоянно близко присъствие за сигурност и потвърждение че съществувам. Не реве “без причина”. Мога да го оставя сам в хола с занимание и обезопасен за да свърша нещо в банята или кухнята /естествено на отворени врати/. Заспива и си спи сам в креватчето, което е на педя от мен и като отворя очи през нощта го виждам през решетката. Чак ми липсва до мен в спалнята, ама много се въртеше и си качваше краката на главите ни... Joy

# 423
  • София
  • Мнения: 247
Привет от ИСУЛ! Чакам за УНГ и най-после имам време да прочета всичко от форума, а не само фб. Естествено след толкова четене забравих какво исках да отговоря. Ще кажа само Делфиниум, все едно аз съм писала, това което каза!

Пепита, аз четох „Как без крясъци и шамари да приучим детето към дисциплина”. За деца м/у 1г. До предучилищна. Много ми хареса. Има я в читанка.

Синеока, паркове със свободно паркиране знам Северен и Западен.

Скреч, интересно ми беше да те чета. Интересно ми е също какво образование имаш, защото изказът ти ми е познат,'стига да не навлизам много в личното ти пространство.

Дано докато чакам не лепна някой вирус. Тук е пълно с деца вперили поглед в телефоните и кашлящи. :/

# 424
  • Мнения: 509
Момичета, малко ми е трудно да следя и фб, и форума, тука съм поизпуснала доста интересни неща Simple Smile
Да кажа, че от няколко седмици и моя малчо спи с нас, буди се по 100 пъти и така аз прекарвам нощта мааалко по-леко. Честно да си призная и аз преди съм изказвала мнения колко против съм детето да спи с нас на спалнята, сега, като виждам, че няма накъде, станах по-гъвкава Grinning Пък и опита ми преди беше с дете, което спи непробудно от 4я мес, а от 7я само в стая. Е, приспивах го на спалнята и после го премествах де. И така до 1г. и половина. След това почнах да чета приказка, да казвам, че трябва да си ляга и го оставях в леглото. Плака 2-3 дни по 30мин. и след това просто примрънкваше за минута или сега като по-голям се пробва отвреме навреме, но като кажа не и си ляга спокоен. Та мисълта ми е, че по-голямо дете бих го оставила да помрънка, на този етап с малкия - нямам сърце и нерви Sad Съгласна съм с мнението на Скреч. И на мен ми даде мотивация и обяснение на нещата! Simple Smile
Друго исках да кажа - от известно време имам една тежест, тъпа болка ниско долу, все едно ще ми идва. Чудя се дали е от тежеста на малкия... все сме на ръце, така го приспивам поне по 3 пъти на ден, отделно носенето през деня... Притеснявам се нещо да не ми има след секциото (защото и овулацията ми стана доста болезнена, преди дори не съм разбирала кога е). Скоро ще ходя на преглед, просто междувременно споделям или пък някой с подобни усещания, мнение?

# 425
  • Мнения: 1 825
Sis_87 и аз имам придърпвания, понякога ужасна тежест усещам. Преди няколко нощи, дори се събудих от силна болка около разреза. Отиди на лекар за твоя сигурност, но най-вероятно е от секциото и това, че разнасяме децата по цял ден, а те не са никаклеки вече.

# 426
  • София
  • Мнения: 247
Сис, аз родих нормално, но и аз имам болка долу в корема. Вчера ходих на преглед, защото се съмнявах за херния. Като вдигам нещо тежко после не мога да направя една крачка. Такава болка. Крака ми отказва да се вдигне. Бях се подготвила за операция на херния, а доктора вика, че нищо ми няма. Може би операцията на апандисит от детството дето се била разпъвала и прибирала ме наболявала...

# 427
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз си мисля, че тези болки са от сраствания, които са неизбежни след операция.
Да споделя нещо за майките с момченца. Вчера ходихме при уролог по друг повод, но там погледнаха и пишката. Та доктор Пеев, който е известен специалист, ни каза, да дърпаме и мием. Общо взето така май всички правим. Интересното беше в случая, че каза, че ако до 5 години не се е забелил, да отидем при него, за да  изпише лекарство, което е кортикостероид. С него щял сам да се забели. Та има и неинвазивно решение на този проблем.Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 окт 2017, 18:23 от mia1

# 428
  • София
  • Мнения: 247
Аз си мисля, че тези болки са от сраствания, които са неизбежни след операция.
Да споделя нещо за майките с момченца. Вчера ходихме при уролог по друг повод, но там погледнаха и пишката. Та доктор Пеев, който е известен специалист, ни каза, да дърпаме и мием. Общо взето така май всички правим. Интересното беше в случая, че каза, че ако до 5 години не се е забелил, да отидем при него, за да  изпише лекарство, което е кортикостероид. С него щял сам да се забели. Та има и неинвазивно решение на този проблем.Simple Smile

Йей, миа1, ако беше до мен щях да те разцелувам!!! Толкова много ме зарадва тази новина!!! Да си жива и здрава!

# 429
  • Мнения: 509
Възможно е, момичета, все пак втора операция. Но аз не го усещам като придърпване, сраствания, а като тежест. А и след първото секцио нямах сраствания, така че не е задължителен резултат от операцията Wink Скоро имам час и ще видим тази работа. Но все повече си мисля, че е от това, че разнасям детето по цял ден (и малко така го подпирам с хълбок и корем). Да не говорим за слабостта в ръцете и напрегнатия кръст и гръб. През половин час си казвам, че ще го оставя да се нареве, после си казвам един ден ако не е емоционално привързан към мен ще се чудя от какво... Grinning Ох, не знам, наистина вече се чудя къде е златната среда, но със сигурност ще потърся нов метод за отглеждане, колкото и грешно и жестоко да е според някои теории. Просто тялото ми взе много да ме предава Sad

# 430
  • Мнения: 6 548
Сис, мен понякога също ме понаболява леко, придърпва, изтръпва. Док, при която родих каза, че е от вдигането на тежко - бебе, колички и прочие.
И мен ме зарадва споделеното от Миа, въпреки че не съм се разпритеснила особено Simple Smile

Ще тичам да правя щрудел, стискайте палци да стане Mr. Green

# 431
  • София
  • Мнения: 1 508
E, радвам се, момичета, че съм ви зарадвала с новината. И аз си отдъхнах, че няма да мъчим детето.
При мен придърпването беше до скоро, сега по-малко. Тежестта на децата със сигурност оказва влияние, това е една от причините да спра да го нося в кенгуруто, но иначе си го взимам, то като не ходи, няма начин да не се разнасяме.

# 432
  • Германия
  • Мнения: 3 436
Ох, май всички на моменти се чувстваме като развалини след раждането. Аз имам милион малки болежки, просто тялото ми не е като преди. Скоро ходих на физиотерапия защото ме болеше гърба и ишиаса. Оказа се, че ме боли, защото нямам почти никакви коремни мускули. А и като я вдигна малката бухтичка и издавам корема на пред да я подпирам и ето ти резултата. Но след 6 пъти терапия и масаж се пооравих малко. Мускули сигурно още нямам, но поне не ме боли като преди.

Електра, успех с щрудела, за мен това е висш пилотаж, не се наемам  chef

# 433
  • Мнения: 345
Скреч, чудесен пост ❤

За болки в гръб, кръст, болежки и т.н, знам колко сме заети, но движението е единствената помощ - йога, пилатес, стречинг, по 5-10 мин, колкото да разтегнем и раздвижим.

# 434
  • Мнения: 6 548
Тео, лесен е щрудела, само беленето и настъргването на ябълките е трудоемко Simple Smile

Аз си купих от Лидл колан за електростимулация, но още не мога да стигна до него. Иначе като ходех на физиотерапия това беше едно от нещата, които ми правеха и се надявам да помогне и в домашни условия Praynig

Общи условия

Активация на акаунт