Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 812
  • 788
  •   1
Отговори
# 75
  • Милано
  • Мнения: 964
Глухарче, скоро беше писала за храни богати на йод, че не са препоръчителни за нас. Би ли споделила по-подробно, защо не са? На мен никой лекар след операцията не ме е предупреждавал за това.  Замислих се по повод на една сол, която купих и пише,  че е йодирана. Мерси предварително!
Защото туморните клетки поемат йода, демек се хранят с него. Заради това е и лечението с йод, само че радиоактивен.Лъжат се да поемат йода, а дефакто той ги унищожава защото е радиоактивен.
Диетата е основно преди лечение и преди сцинтиграфия, за да може клетките, ако има такива да са гладни и да поемат и натрупат йода. Тук доуточнявам, че и остатъците от щитовидна жлеза също поемат йод, но човек преминал през радиоактивен йод, не би трябвало да има остатъци на жлеза, би трябвало да са унищожени.
Та не би трябвало да се притесняваме и пазим диети, но все пак си имам едно на ум и ако мога от нещо да се лиша не го ям.
С йодирана сол готвя, като премине термична обработка йод почти не остава в храната. За салата съм си вземам или морска смляна или ако набарам хималайска на промоция. Орехи категорично не ям, особено сега пресните. Единствено с морската риба не мога да се разделя, много я обичам. Но пък се успокоявам, че все пак или я пека или пържа Simple Smile.
Глухарче, точно това се питах и аз.Купих си Тройчатката  (едната и съставка е извлек от зелени орехчета) и още се чудя дали да я пия🤔А как мислиш би ни се отразило водното и сухото гладуване?

# 76
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, точно това се питах и аз.Купих си Тройчатката  (едната и съставка е извлек от зелени орехчета) и още се чудя дали да я пия🤔А как мислиш би ни се отразило водното и сухото гладуване?

Тук няма да ти дам обективно мнение, аз съм против всякакво гладуване. Но пък в нета има много истории, за така нареченото лечение с гладуване.
Но все пак за повечето онкологични заболявания категорично се забранява вегетарианството и веганството, нашето уж не е съвсем такова, но все пак.
За мен е правилото за златната среда, да се хапва всичко но без да се прекалява.
Аз лично хапвам по 4-5 пъти на ден, но по малко.

# 77
  • Мнения: 37
Сега с риск да те поуплаша, размера няма особемо значение. Моя възел беше 6 на 8 мм.,но лимфните възли се видяха още на ехографията.

Цялата ли жлеза махнаха или само засегнатият лоб?

# 78
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сега с риск да те поуплаша, размера няма особемо значение. Моя възел беше 6 на 8 мм.,но лимфните възли се видяха още на ехографията.

Цялата ли жлеза махнаха или само засегнатият лоб?

Цялата.

# 79
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте момичета, да се включа и аз след контролна сцинтиграфия след една година от приема на йод.
Глухарче, може би трябва да питам как е било при теб.
Моята сцинтиграфия е чиста, но след един месец без хапче, Tg е 35 и проф.Хаджиева иска да правя и ПЕТ/КТ скенер, за да си види къде е този лимфен възел, който не се видя при сцинтиграфитя. За нея Tg е висок, което означава, че има нещо. Дали си спомняш как в било при теб.

Благодаря.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сигурна ли си,че е Пет скенер, до колкото знам там не се вижда нашия проблем Rolling Eyes ,но пък не съм и лекар де.
Моя Тг след месец без хормон беше 0.96 и излезе чиста сцинтиграфията.
Моята контрола беше след 6 месеца обаче.
Сигурна ли си в коректността на лабораторията?
А колко ти беше Тг при лечението и при първата сцинтиграфия?

Последна редакция: чт, 05 окт 2017, 18:02 от Глухарче

# 81
  • Мнения: 1 401
Здравейте,
Да се включа и аз. Другата седмица ми предстои операция на щитовидната жлеза, след двугодишно наблюдение на възел от професор Пандев. Успях да се договоря с него да ме оперира.
Спазарихме сме да реже половината жлеза, тъй като възелът е в десния лоб и все още е малък. Биопсиран е със съмнение за папиларен карцином.
До известна степен съм спокойна, че ще съм в ръцете на професора, но все пак ми стискайте плаци.
До настоящия момент жлезата не ми е създавала никакви проблеми и главоболия, освен този възел. Хормоните вингаи са били в номра, Маркерите също.
Единствено се страхувам проблемите да не започнат след операцията, затова и толкова време гледах всячески да се отложи. Но тъй като не съм раждала до сега деца, всички лекари, вкл. и проф. Пандев са на мнение, че операцията следва да се случи преди да започна да планирам бременност.
Ще се радвам да споделите мнения.
А на мен ми казаха д-р Начев, че е най-добре да забременея преди да се оперирам .  Outta Joint

# 82
  • Мнения: 234
Сега като чета поста на Кирилка разбирам, че нито Тиреоглобулин е показателен, нито сцинтиграфията сама по себе си. Та изниква и моя въпрос: След като спра хормона за 20 дни трябва с изследване на Тиреоглобулин ли да отида в София за сцинтиграфията? Знам, че трябваше да попитам, но не знаех, сега го разбирам от вас. И аз бях спокойна като си видях изследванията, но явно съм сгрешила, явно нямат особено значение:confused:

# 83
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сега като чета поста на Кирилка разбирам, че нито Тиреоглобулин е показателен, нито сцинтиграфията сама по себе си. Та изниква и моя въпрос: След като спра хормона за 20 дни трябва с изследване на Тиреоглобулин ли да отида в София за сцинтиграфията? Знам, че трябваше да попитам, но не знаех, сега го разбирам от вас. И аз бях спокойна като си видях изследванията, но явно съм сгрешила, явно нямат особено значение:confused:

Да,трябва да имаш изследване на Тг и ТСХ и защо 20 дни,за месец се спира,поне според моя доктор тук.
От значение е комплексното изследване, само по себе си всяко нищо не значи.
Аз чакам Кирилика да се появи,аз по скоро вярвам на сцинтиграфията от колкото на изследването,като знам какви пишман лаборатории има...

# 84
  • Мнения: 234
Глухарче, незнам но като се обадих така ми каза жената, с която разговарях. Най- вероятно е мед. сестра. Явно трябва пак да се обадя да разбера 20 ии 30 дни да не си проваля изследването. Сега отново съм във филма, подгони ме страха.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е то определено и аз се притесних, но се надявам да излезе при Кирилика фалшива тревога.

# 86
  • Мнения: 234
И другия въпрос, нали Тиреоглобулин се покачва значително 35 не е толкова високо. Не , че знам нещо по въпроса за референтните стойности. И радио йод би трябвало да ги стопи така твърдят лекарите. До колко пъти може да се прави тази терапия?

# 87
  • София
  • Мнения: 36
Глухарче, благодаря за бързото включване.
При първа сцинтиграфия след прием на йод, имаше натрупване на йод във възел (по думите на проф.Хаджиева)
Имам май един или два възела, тъй като и проф.Пандев ги видя през месец февруари, но каза, че за сега са само за наблюдение и каза, че иска да види след година какво ще покаже сцинтиграфията.
Ето мина една година и сцинтиграфия чиста (може да не е разчетена правилно, знам ли!), но Tg е висок след месец без хапче, тъй че явно не греши Хаджиева, че има нещо и затова иска да правя нов скенер, но дали ще е ПЕТ/КТ или не, ще знам в понеделник, тогава имам консултация с проф.Костадинова от Сити Клиник онкологията и тогава ще знам точно какво изследване ще е необходимо. А през месец ноември имам и консултация с проф.Пандев, да чуя и той какво ще каже.
По принцип с терапия, Tg е около 1.1-1.4, тъй че има нещо.

Глухарче, твоите резултати са супер, което означава, че са ти махнали всичко, а при мен може да е останало нещо, но каквото и да е, продължаваме напред, защото се обърках тотално

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами не е желателно много често да се прави,все пак е радиация.
Не,тя няма разсейки,може би е останала някоя туморна клетка,но трябва да се хване.
Все пак бих направила още едно изследване в друга лаборатория!

# 89
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, благодаря за бързото включване.
При първа сцинтиграфия след прием на йод, имаше натрупване на йод във възел (по думите на проф.Хаджиева)
Имам май един или два възела, тъй като и проф.Пандев ги видя през месец февруари, но каза, че за сега са само за наблюдение и каза, че иска да види след година какво ще покаже сцинтиграфията.
Ето мина една година и сцинтиграфия чиста (може да не е разчетена правилно, знам ли!), но Tg е висок след месец без хапче, тъй че явно не греши Хаджиева, че има нещо и затова иска да правя нов скенер, но дали ще е ПЕТ/КТ или не, ще знам в понеделник, тогава имам консултация с проф.Костадинова от Сити Клиник онкологията и тогава ще знам точно какво изследване ще е необходимо. А през месец ноември имам и консултация с проф.Пандев, да чуя и той какво ще каже.
По принцип с терапия, Tg е около 1.1-1.4, тъй че има нещо.

Глухарче, твоите резултати са супер, което означава, че са ти махнали всичко, а при мен може да е останало нещо, но каквото и да е, продължаваме напред, защото се обърках тотално

Оу благодаря, че се включи изтървах те докато се обяснявам. Сега ехография правила ли си? Може би е това,което е видял Пандев. А Хаджиева не видя ли сцинтиграфията?

Общи условия

Активация на акаунт