За любители на салати

  • 95 527
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 5 247
Салатата, която направих и се одобри е -

3 сварени на пара картофи
1 сварен на пара морков
1 глава суров лук
2 розови домата
1 краставица
1 червена чушка/печена или сурова/
2 супени лъжици суров тахан от тиквени семки
сол на вкус
1 супена лъжица пшеничен зародиш

Всичко добре нарязано  и разбъркано.

И аз харесвам доста от идеите в темата. Червено цвекло обичам мариновано като добавка към салати. Правила съм си подобна салата с киноа, цвекло, броколи, домат, дресинг.

# 301
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Краставица
Домати
Чушка
Лук
Майонеза
Кисело мляко
Сирене
Сол
Краставицата и домата се нарязват на кубчета от около 1 см, чушката и тя горе-долу на такива парченца, лука на ситно, сиренето се надребнява. Всичко това се обърква добавяйки малко сол. Залива се със сос от майонеза с кисело мляко в съотношение 3 към1. Желателно е да се направи количество за едно ядене. Като остане заленчуците си пускат водата и става заливката доста течна, но ако това не ви прави впечатление, може и да се яде и по-късно. Засища и може да служи и като ястие.

# 302
  • Мнения: 14 085
Една салата от домати, краставица, авокадо, печена чушка, лук, краве сирене, бейби моцарела и настърган кашкавал. Подправена с олио и оцет.

# 303
  • София
  • Мнения: 68
Донесоха ми от Гърция много вкусен дресинг, на основата на балсамико - съчетава вкус хем на кисело, хем и на сладко от смокини. Но не всички са любители на странните вкусове като мен. Мъжа ми например не ще и да вкуси от него, а вече половината бутилка свърши.

# 304
  • Мнения: 8 894
Не съм опитвала подобен дресинг, но усетих слюнкоотделяне.

# 305
  • Мнения: X
Като сте на вълна шантави вкусове, аз в последно време много уважавам обикновената салата от зеле и настъргани моркови. Шантавото се получава от белените фъстъци, които изпичам и натрошавам, а после обилно ръся салатата с тях. В този ѝ вид става направо за наяждане.

# 306
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз се сетих за една салата, която правех по празници и много се харесва като комбинация -  в индивидуални чинии: отдолу слагам салата фелд
Скрит текст:
/може и копф, но не е същото/, овкусявам със зехтин и балсамико, отгоре наръсвам царевица, после нарязан домат, после кубчета овче сирене /или някакво тип "Дунавия"/, малко дресинг от топено сирене и майонеза, закв. сметана, гъсто кисело мляко и треви - само за вкус е дресингът, а не да се залива цялата салата и отгоре - настърган кашкавал. Пробвайте я - много е вкусна и не е тежка.

# 307
  • Мнения: 3 841
Една салата от домати, краставица, авокадо, печена чушка, лук, краве сирене, бейби моцарела и настърган кашкавал. Подправена с олио и оцет.


Ох,  кога да идвамммм BlushHeart Eyes

# 308
  • Мнения: 3 480
Овчарска салата с авокадо!

# 309
  • Мнения: 11
У нас зимата си правим айсберг, краставици, царевица и рулца от раци.

На всички салати добавям една готова пакетирана подправка за салата - мисля, че Алто беше фирмата, даже и милото я одобрява.

# 310
  • Мнения: 14 085
Салата от сирене за мазане (Пилос, с хрян), извара Пилос, 3 с.л. йогурт, 1 с.л. майонеза, печени чушки, авокадо и орехи.

# 311
  • Мнения: 753
Ядох страхотна салата и ще я споделя. Моркови настъргани с цедено мляко и орехи. Да ви е сладко.

# 312
  • Мнения: 2 503
Ядох страхотна салата и ще я споделя. Моркови настъргани с цедено мляко и орехи. Да ви е сладко.

Аз я правя без цеденото мляко и пак е супер.

# 313
  • Мнения: 8 894
Малко чесън носят настърганите моркови. Преди години често правех такава салата.

# 314
  • Мнения: 2 503
Малко чесън носят настърганите моркови. Преди години често правех такава салата.

Да, слагам и чесън, а понякога и царевичка. Откраднах го като идея от пицарии О!Шипка

Общи условия

Активация на акаунт