АГ-гр.Русе

  • 129 064
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 438
Родих и двете си деца в АГ-комплекса все през нощта и все първо раждане за дежурната смяна. Събудих ги и двата пъти, нямаше никакви проблеми, раждах си без уговорка, за първото раждане акушерките ми обясняваха всички манипулации за мене и за бебето.
За свиждането-бях на крака пет часа след раждането и си слизах долу и навън с асансъора без проблеми.
Първото си дете родих есента. Спомням си как докато миеше грозде една от мамите изтърва чепката и в мивката и тя се запуши. Извиках санитарката, жената си свърши работата без да мърмори.
А за хигиената - миришеше на дезифектанти, та се не траеше. Вярно е, че напуканите мазилки тук и там развалят настроението, но след три дни си си вкъщи. В Хирургически блок като е по-съвременно да не би някой да се чувства по-уютно.

# 31
  • Мнения: 5 299
Абе не ви ли е ясно, че не всеки може да извади 1000 лв да си плати раждането. Щото май само в това е разликата. Естествено, че ще има За и Против - друг е въпроса дали ще уважиш чуждото мнение, без да спориш. Всеки си има различно виждане за нещата.

# 32
  • Мнения: 14 133
Така е- колкото хора, толкова мнения. Важното е да вярваш на доктора, който ангажираш, ако не искаш да разчиташ на случайността.

# 33
Здравейте бъдещи майки от Русе,
Казвам се Анета Стоянова и до скоро бях един истински щастлив човек. Но проявената некомпетентност и безотговорност от лекарите в АГ Русе довели до  смъртта на бебето ми на 18.04.2006 г. ме направиха най-нещастната жена. Имах прекрасни девет месеца с моето бебе. Беше почти без проблемна бременност, изпълнена с много приятни емоции и очаквания. Имам добро мнение и отношение към лекарите наблюдаващи бременността ми д-р Пейчев и д-р Рудницки. Но истинският ми кошмар започна с постъпването ми в АГ Русе. Със съпруга-ми, въпреки положението и възможностите си,  взехме решение да родя в АГ Русе без да ангажираме /подкупваме/ лекар. Решението го взехме, т.к. след престой в Ескулап имах  изградено мнение и затова предпочетох ме АГ-то водени от  чувство за сигурност, че там разполагат с техника и работят професионалисти готови да ми помогнат в най-важният момент в моя живот. Но, уви! Добрите акушер гинеколози се оказа, че са в Гинекологично отделение. В Родилно и Патология работи подкупен, безотговорен, неопитен и ниско квалифициран персонал.  Бях приета в Патологично отделение, т.к. преносвах 6 ден и вместо да ме приведат към родова дейност, д-р Минчева, без да ме е преглеждала, по телефона ми назначи система за задържане. Бяха ми надписали в картона и високо кръвно налягане, за да ползват неправомерно клинични пътеки. Моят престой и раждане беше низ от лекарска безотговорност и некомпетентност. На 18.04.2006 г. тоновете на моето бебе падаха рязко, но никой дежурен лекар не ми помогна да родя, т.к. в работата си бяха водени от други приоритети. Не искам да описвам ужаса който изживях, защото целта ми не е да ви плаша, а предпазя. Затова ще Ви посоча имената на лекарите и акушерите,  чиято безотговорност и некадърност убиха моето бебе и почти не убиха и мен: д-р Минчева, д-р Кунев, д-р Узунова, акушерки Николова и Андреева. Останалите лекари и акушери дежурили в периода от 14.04.2006 до 18.04.2006 г. в Родилно и Патология са с не по-малко вина. Тези хора ме лишиха от най-прекрасното чувство - да стана майка, да познавам и обичам детенцето си. Оставиха ръцете ми празни и все още жадуващи да прегърнат своята рожба. Всеки ден се питам, тези хора как се чувстват от вътре след това, което ми причиниха? С гордост ли носят бялата манта? Не знам какво да Ви посъветвам всички Вас на, които ви предстои раждане. Но знам едно, както ги свикнем лекарите в АГ комплекс Русе, така ще ни помагат и лекуват.  Трябва да отучим лекарите там, че за да си вършат работата трябва да им се плати. Щом искат да им се плаща да се утвърдят и създадат частна клиника, в която пациентите  ако желаят тяхната услуга да  си плащат и да я получават. Но те ни манипулират с най-важният момент живота ни . Нека не го допускаме! Призовавам Ви да не се страхувате  да търсите правата си и да сигнализирате компетентните  органи за лекарски грешки и лошо отношение. Трябва да се научим, че когато греши лекар, не  ние трябва да се страхуваме и зависим от него, а той!  Само така ще си заслужим адекватна медицинска помощ и ще помогнем на кадърните лекари да се утвърдят и вършат с любов и отговорност работата си.  За радост в Русе имаме много добри акушер-гинеколози нека и те помогнат на нас и на себе си градът ни  да се изчисти от некадърните лекари и превърнем АГ Русе в модерна и професионална болница каквато заслужава всяка русенка.
Пожелавам ви леко и безпроблемно раждане!

# 34
  • Мнения: 2 019
искрено ти са4уствам за вси4ко което си прегивяла.моге би и аз сам 6тяла да загубя бебето ако не бе6е д-р Мин4ева.явно всеки лекар прави гре6ки.и все пак рагдането ми при нея бе6е добре.емил тодоров ми следе6е бременността трябва6е да ме прати за задаргане  а тои ме остави цяла бременност да се ма4а с контракции  #2gunfire

# 35
  • Мнения: 275
А. Стоянова какво по-точно се случи? Ти съдиш ли в момента докторите, след като си сигурна, че лекарска некомпетентност?

# 36
  • Мнения: 532
Мила Анета,
сви ми се сърцето,докато четях постинга.Толкова съжалявам за случилото се.Аз излязох от АГ Русе само 2 седмици преди този кошмар.И до днес ме обзема гняв като се сетя за периода изживян там.
Въпреки,че само половин година преди това се прибрах от чужбина с желание да живея и отгледам детето си в родината,след АГ-Русе искам отново да емигрирам.Не заради мизерията,падналата мазилка и гнусните чаршафи.Заради ОТНОШЕНИЕТО!!!!
Грубо,нечовешко,отвратително.
Аз също останах 8 дни за да покрия подходяща клиничната пътека.
Не разбирам хората,за които престоя им в болницата  се е сторил приемлив.Това е показател за силно занижени представи за добро медицинско обслужване и ниско самоуважение.
Откакто излязох  имам желание да направя нещо,по някакъв начин да привлека вниманието на русенци към болницата,но предполагам щастливия изход при нас ми отклони вниманието от проблема.А не трябва!!!
Няма свиждане и никой не знае какво се случва там!!!
За всичко това обаче сме виновни всички ние.Ние които се уговоряме с лекари за да"ни обърнат внимание".И на тях така им е мнооого добре.За да се поддържа необходимостта от подобни уговорки,а и защото им е по-лесно за останалите въобще не се грижат мамка им.
Омръзнало ми е да слушам"Имах уговока с д-р Тончева(примерно) много съм доволна!"
Аз и палтих ама тя нищо не ми беше искала"
А не бе,тя го е направила заради прекрасните ти очи и заоблено коремче.Да бе,да !!!!
Мръсни търгаши.

И непрекъснато се води една анти-Ескулап кампания,нямало техника,не знам си какво.Щото ги е страх да не им се отнемат бонусчетата!!!
Ани,само мога да предполагам колко голяма е болката ти.. #2gunfire
Хайде да направим нещо!!!
Да извикаме медиите,да се съберем пред родилното...не знам.
Аз и мъжа ми сме с теб.
Бихме застанали и с плакати "Убиийци" пред сградата.Вие предприели ли сте нещо?До колко са запознати компетентните органи със случая?
С теб сме!!!!

# 37
В отговор на benip описвам накратко преживяното в АГ Русе. Благодаря от цялото си сърце на jkaterina и нейния съпруг за подкрепата. ДА ще направим нещо, с което да спрем да ни "осакатяват" лекарите от АГ Русе. Нека  намерим начин да се срещнем и пристъпим към действия. Моето дете бе заченато с много любов и затова не мога да оставя неговото зачеване без смисъл. А смисълът го намирам в това да спра лекарите да убиват нашите бебета и да ни усложняват здеавето и живота!!!
Наложи ми се да преживея низ от лекарска некомпетентност и безотговорност. Но най-големият ми кошмар в АГ Русе започна на 17.04.2006 г., когато трудно, след много мъки получих контракции. В този момент имах нужда повече от всякога и молех за  лекарска помощ за мен и моето бебе. Но дежурните д-р Кунев и акушерки Николова и Андреева си бяха легнали и завили за сън. Настояваха да си легна и аз и да поспя, т.к. нищо ми нямало. Аз раждах, а те искаха да си почивам!? Дори ми инжектираха Диазепам, защото решиха, че съм "психясала". Но като разбраха, че Диазепама не ми действа и че няма да могат да поспят на нощно дежурство ме приведоха в родилно отделение. Зарязаха ме и идваха от време на време да "хвърлят" поглед на записа на бебето ми и да се погаврят с мен. Въобще не взеха предвид факта, че преносвам 10 ден, не получавам необходимото разкритие почти 24 часа /"благодарение" на системата за задържане/ и че тоновете на бебето ми падаха и не бяха в норма. Но най-грозното беше, че на всяка контракция аз "виех" и молех за помощ и епидурална упойка, а те през една стая от мен избухваха в смях. Смееха се толкова силно, истерично и продължително, колкото силно и продължително виках аз. Сутрешния екип с дежурен лекар д-р Узунова постъпи още по-некомпетентно и безотговорно. Въпреки, че тоновете на бебето ми по калоричен начин показваха спешно секцио, те бяха ангажирани да си обслужат протежето. Дори ме изключиха от запис. Итака, при пълно разкритие, повече от 2 часа моето раждане не напредваше. Едва когато получих сърцебиене 230 удара в минута и тоновете на бебето ми се изгубиха, най-после ми обърнаха внимание. Но твърде късно за моето бебе. Не знам, как след този кошмар оживях! Ако и моят изход беше летален, никой нямаше да разбере истината за моето раждане и щяха да останат неизвестни виновните лица. Естествено, че ще потърся отговорност от виновните лица. Те убиха живота в мен  и ме оставят до края на дните си да копнея да прегърна първата си рожба. Затова отново призовавам всеки потърпевш или свидетел на лекарска некомпетентност, безотговорност и алчност да сигнализира съответните органи. Крайно време И лекарите да започнат да си "ПЛАЩАТ" за своите грешки. А от отговорите, които се получават явно сме много.

# 38
  • Мнения: 532
А. Стоянова какво по-точно се случи? Ти съдиш ли в момента докторите, след като си сигурна, че лекарска некомпетентност?
Какво имаш предвид"какво точно"?На мен ми стана ясно какво се е случило и нямам нужда от повече пикантни подробности.
Пък на Анета едва ли иска да ги описва.
Извини ме,че съм малко груба,но ми се строи много неуместен въпроса ти.
 Peace

# 39
  • Мнения: 532
Ани...не знам какво да пиша.
Треперя от ужас и ярост.Какво си изживяла!!!!!!!!!!!!!!
Искам да настояваме за възможност  присъствието на бащата или който и да е роднина.В такъв момент човек е много уязвим.Ако някой беше там с теб,щяха да внимават повече!
Мамка им мръсна копелдаци.
Миличка,прегъщам те силно.С теб сме.
e-mail katerina.koleva@gmail.com

# 40
Катя, непременно ще се свържа с теб! Още веднъж  благодаря на теб и твоя съпруг за "подадената ръка". Искам да  знаете, че тя означава много за мен и моя съпруг. За всички, които имат неприятен престой в АГ Русе и искат да се присъединят към нас оставям и моя адрес: aneta_stoyanova@abv.bg

# 41
  • Мнения: 275
Искрено съжалявам за това, което си изживяла.
Честно казано, ако на мен ми се случеше, не зная как щях да реагирам  Cry  Cry  Cry

# 42
  • Мнения: 14 133
Анета, миличка, и аз искрено съжалявам за загубата ти!!! Знам какво си изживяла!!Аз преживях същото, но в по-ранна бременост и не по-вина на докторите... Но да да е по тяхна вина- е осъдително!! Наистина в АГ-то има и добри специалисти, макар и малко и такива, но които мястото им не е в съсловието!!! Кураж в начинанието ви!!!

# 43
  • Мнения: 1 735
Здравей, мила Ани!
Не мога да ти опиша с думи ,колко силно изстрадах твоята история. Прочела съм постинга ти от няколко дни ,но не мога ,нямам думи да ти пиша. Sad
Не мога да понеса мисълта за такава нечовечност, злоба и некомпетентност. ТОва можеше да се случи на всеки един от нас, на тези които четат и въобще никой не е заствахован.
Най-силният ИМ коз е фактът ,че няма свиждания.
Няма свиждания- няма свидетели! Удобно и преудобно за мръсните убийци.  #2gunfire
Не знам опитвате ли се да ги съдите или не ,но си мислех ,колко трудно би било ,имайки предвид ,че :  1.) не си имала свидетел
   2.) сложили са ти Диазепам - тоест ,могат да си играят с това ,че си била под влияние на медикамента.
   3.) Раждаща жена - прекалено емоционалните изблици са нещо естествено

Дано имате добър и разтропан адвокат ,който ако успее да измъкне поне от едно от тези лица(присъствали на раждането) ,показания ,ще имате някакъв шанс.

Така или иначе твърдо заставам зад теб и държа да се срещнем и да обсъдим трезво всички варианти за действие: протести ,медии ,телевизия ...
Много е важно да намерим повече съмишленици. Затова, нека който може да се свърже със свои познати ,изпатили си от зловещото АГ. Praynig

Вчера се срещнахме с jkaterina ,нямаме търпение да се видим  с теб. Аз заминавам за няколко дни извън града ,но после ще се свържа с теб на всяка цена.

Прегръщам те и ... да знаеш ,че не си сама!  Hug   bouquet  Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 14 133
Нистина е като един затвор!!!Не можеш да разчиташ на моралната подкрепа и защита на близък човек, който да те посети на свиждане. За присъствие на раждането да не говорим. ...

Общи условия

Активация на акаунт