Как да премахна липом на лицето?

  • 6 981
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Здравейте, излезе ми липом на лицето, по контура при брадата и се вижда. Личната ми каза да не го пипам, че не се виждало, но мен ме дразни и искам да го махна. Не ме боли, не расте. За тези, които не се сещат това е мастно топче, съединителна или мастна тъкан, доброкачествено образуние.
Бихте ли споделили имали ли сте такова нещо и как го махнахте? С бабини илачи или директно на хирург? За колко време? Остана ли белег и т.н?

# 1
  • Мнения: 1 705
И аз имах, точно там беше. Махнах го при хирург, с местна упойка, работа за минути. Нямам белег. Ходех с лепенка тогава, но вече не си спомням колко време, абе бързо мина, не знам защо с години отлагах.

# 2
  • Мнения: 962
да следя темата
дано се включат повече хора
аз четох че ако се махнат може да рецидивират или...и ме е страх
voyageur , на какъв лекар ходихте и как ви диагностицира , само с напипване ли ?
дано всичко е добре

# 3
  • Мнения: 258
Свързах се с лицево-челюстен хирург. Казва, че трябва първо преглед и после имало клинична пътека. Какво значи това?

# 4
  • Мнения: 258
Днес бях на преглед. Опипа го стабилно отвън и замалко отвътре. Може да се махне, но трябва да постъпя за 3 дни в болницата, което не ми хареса. И след самата операция известно време ще имам кривене на устата, тъй като има много нерви, които минават през това място. Слагат се 2 вида упойки - местна и някаква друга за общо успокояване. И ще има белег, потвърди доктора, явно не зависи от ръката, която пипа.

# 5
  • Мнения: 1 705
Може би има значение и колко е голямо, не знам. А белегът може и да не се вижда, нали ти е долу при брадичката. Все пак аз предпочитах белег, вместо голямо топче  Embarassed То колко да е белега, няма да е 5 см?

# 6
  • Мнения: 258
Големината е колкото грахово зърно. А белегът ще се вижда, тъй като разреза се прави напречно, а не по челюстта. По посока на бръчките като се усмихна. Много се чудя.
Mama_gali, а ти къде се оперира, на частно ли?

# 7
  • Мнения: 1 705
Да, в кабинет, амбулаторно, а моето беше доста по-голямо. КАто се загледах, май имам мъничък белег, но не беше разрез, като го махнаха, изглеждаше като квадратна дупка, сега е петънце колкото половин лещено зърно, може би. Странно ми е чак голям напречен разрез да е нужен, но все пак не сме лекари, за да преценим. При мен беше така - отидохме в кабинета, сложи ми местна упойка, направи разрез, после видях, че е като дупка, а не разрез като черта, ако ме разбра, махна каквото беше вътре, махна капсулата, нищо не видях, защото стисках от страх очи през цялото време, иначе д-ра подробно обясняваше и показваше  Mr. Green Сложи лепенка и се прибрах. Сигурно всеки случай е различен, всеки лекар с негов си подход, знам ли и аз  newsm78

# 8
  • Мнения: 258
И аз си го представях както го разказваш ти, но този доктор ме отказа с тия дълги процедури. А имаше ли това кривене на устата, дето ми каза д-ра? Каза, че при всякакви операции се получава и на всеки пациент го казва. Пазиш ли контакти на твоя док?

# 9
  • Мнения: 1 705
Не, нямам нищо на лицето, само петънце като белег от пъпка, да кажем. Ще попитам за д-ра, че ММ и свекър ми ме водиха, но е далече от София, само като информация.

# 10
  • Мнения: 4 613
здравейте
искам да попитам относно тези мастни натрупвания
на мен ми излезе едно с формата на топче мастно натрупване липон в областта на челото между очите имам го 7-8 години беше мъничко но сега е по порасло
може ли някакви лекове да се мажа или трябва оперативно, остава ли белег понеже е точно между очите и ме е страх малко
много ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет какво да правя.

# 11
  • Мнения: 258
Няма съвет тук. Явно е до лична преценка. Щом расте е добре да го махнеш според мен, но това ще ти каже само лекар, след като го огледа. И ти решаваш след това.
Аз още не съм го махнала. Но все още искам.

Общи условия

Активация на акаунт