МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 418
  • 733
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6
Здравейте, и аз да се запиша. На 34г. първа бременност, 8 г.с. Не съм сигурна за термина края на май го изчислих, но по календарите от нета. Вчера чухме сърдечна дейност. За сега не изпитвам никакви неразположения...и ми се пие и ми се пуши, от кафето не ми става кофти, но се въздържам. Пожелавам успех на всички Simple Smile

# 226
  • Мнения: 188
Здравей Nathalye! Добре дошла и лека бременност! 💕
Радвай се, че няма гадене и други неразположения. Има едни 20% жени, които не изпитват сутрешно гадене - дано си от тези късметлийки. 😊 Аз пушенето и пиенето много лесно ги отказах. Даже не мога и да си помисля за цигара. Не че ми е неприятно някой като пуши в близост до мен, но нямам желание дори да си дръпна.
Дано скоро и при теб да се появи това нежелание - така ще ти е по-лесно да ги откажеш. 😊

# 227
  • София
  • Мнения: 131
Вече съм в дълъг болничен, колкото и да си правех сметка, че ще си работя, не ми се получи. Но най-важен е крайния резултат.
Хубав и усмихнат ден!

Руми, радвам се, че бебока се е закрепил- това е най-важното. Минавам през същото, което и ти...в болничен съм от началото на октомври до 05.11. Мисля да се върна след това на работа, но задължително след одобрение от лекар. Иначе вкъщи много се отпуснах...през повечето време лежа, спа. Направо се обездвижих! И съм +4-5кг от началото на август до сега Sad Сутрин не ми се гади изобщо - напротив, даже се будя гладна и се нахвърлям на тестеняци! Лошо начало, лошо...

# 228
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен. Вчера ходих на БХС в Майчин дом, взеха кръв и ще има резултати до три дни. Бебока се закрепва, вече сме в къщи на домашно лечение с Утрогестан и но щпа.
Вече съм в дълъг болничен, колкото и да си правех сметка, че ще си работя, не ми се получи. Но най-важен е крайния резултат.
Хубав и усмихнат ден!
УЗИ за БХС също ли в Майчин Дом или го прави твой лекар?

# 229
  • Мнения: 6
Здравейте мили мами  Hug
Да се запиша и аз в темата.В 9гс и 3 дни съм,утре следобяд съм на преглед и много се вълнувам.В болнични съм от началото на бремеността,но не ми е скучно  Simple Smile
Термина ми е за 21.05.18
Поздрави!

Последна редакция: чт, 19 окт 2017, 23:06 от thenew

# 230
  • Мнения: X
Сиг.ли си за термина? И аз съм 9г.см, а термина ми е 18 Май с възможност за закъснение седмица.. ти чак 06?!

# 231
  • Мнения: 6
Сиг.ли си за термина? И аз съм 9г.см, а термина ми е 18 Май с възможност за закъснение седмица.. ти чак 06?!
      Техническа грешка,имах в предвид 05 месец Simple Smile  Поправено

# 232
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Добро утро, много се радвам когато има активност в темата.

BeReady аз също се побърквам вкъщи. Моят болничен е до 04.11 и аз също си мислех да попитам док на прегледа на 01.11 дали може да се върна още малко на работа. Сега малкия си е вкъщи и излизаме по разходки и ме разсейва, но от 02.11 тръгва на градина и тотално ще откача. Но все пак ако се налага ще послушам.

Kzn4ka отидох си с УЗ направен предния ден. От там само кръв ми взеха. Резултатите даже вече са готови и по това, което моето непрофесионално око вижда са добри. Но и за тях трябва да изчакам до 01.11.

Хайде хубав слънчев ден на всички!

# 233
  • Мнения: 4
Здравейте ,
И аз се записвам с термин 12.05.2018г. Проблеми  с повръщането нямам ,но досега минах и през възпалени венци,сърцебиене /ходих на кардиолог/, запек и хемороиди.Чудна картинка , като си сложа утрогестана сутрин и ми се спи до вечерта - докато не си сложа следващия утрогестан / когато се пие вреди на черния дроб/ ,правих си и първите изследвания и съм с увеличени чернодробни показатели АЛАТ и АСАТ и все така се оптивот да ме убедят ,че за бременни било нормално.Все пак Вие скъпи мами не пиете лекарства ,но аз съм на
-аспирин всеки ден
-Фраксипарин инжекция през ден
-Огестан /витамини за бременни/
-Неофолик мета /според генетика не усвоявам обикновената фолиева киселина/
-Нош пак пия чат пат ,да не ме боли корема
-Диаспорал -магнезий пия вечер преди да си легна /хем действа разхлабващо ,хем да не изтръпвам цялата докато спя-намаля крампите/
Незнам ,защо но никой не е писал за пренаталните тестове да скъпи са ,но аз в понеделник ще си пускам Вижън / за Даун ,Патау,Едуардс и още няколко хромозома + пола на бебето/.Удоволствието е 1300лв и 5 дена чакане ,мисля ,че ги изпращат във Англия или Белгия , незнам обърках се вече.
Фетална морфология съм записала за 09,11,2017г при доктор Стоилов във Добрич.

# 234
  • София
  • Мнения: 2 571
Ами аз в 11 та седмица ще ходя за БХС, което ще бъде 50 лв ( това ми каза моята следяща лекарка). Отделно, още 15 лв, за да ми издадат документ с моята кръвна група, аз май имах преди, но не знам къде съм го запиляла. Изследването за ХИВ и Сифилис не ми спомена колко се заплаща, не знам дали касата го покрива. Това е, което знам като цени на този етап. 1300 лв ми се струва наистина много, все пак БХС следи и за синдром на Даун, като показва и пол на 60/70 % Освен тези Патау и Едуардс да са изключително скъпи, проверявала ли си на други места колко ще струват.

# 235
  • Мнения: 4
Хив ,Сифилис ,Хепатит  ,кръвна картина и урина се поемат от касата и ти ги пускат първия път ,когато те запишат на консултацията.
Прена тестовете определя степента на риск дали ,ще има някакви вродени заболявания и малформации на плода.Има най-различни видове ,като http://www.prenatest.bg/,http://visiontest.bg/,http://www.genomabg.com/ и т.н. Учудвам се ,че никой не е чувал за тях ,а съм чела други групи от други години и термини на мами ,които бяха доста добре запознати с този вид тестове.Правят се м/у 10 и 12 г.с.

# 236
  • София
  • Мнения: 131
Да, 1300лв. ми се струват ненужно похарчени,поне за мен - нямам фамилна обремененост, имам здраво родено дете /благодаря на Господ/, не съм рискова възраст, водя прилично здравословен начин на живот, както и силна вяра, че всичко ще е наред, въпреки първоначалните трудности, както и уникален специалист, който ме следи за втори път и й имам огромно доверие. В крайна сметка всичко е Божа работа, каквото е писано, това ще стане. Ако ще и 10000лв. да дам .
Момичета, днес ми се случи нещо откачено Stuck Out Tongue Winking Eye Чух се с мед. център за насрочване на ден и час за ФМ. Единствените свободни часове, които ми предложиха бяха на 25.10 /РД на мъжа ми/ и 30.10 /моя РД/. Избрах 25-ти с надеждата да могат да ми кажат пол и да зарадвам мъжа ми Simple Smile И сега идва моментът, в който ще ми е нужен съвет Simple Smile Тогава ще съм 12 гс+4...А бебока нали върви назад с около седмица или хипотетично 11гс+4. Мислите ли, че е рано и за преглед, и за определяне на пол? Simple Smile 30-ти щеше да е по-удачно като че ли, но пусто нетърпение Simple Smile

Последна редакция: пт, 20 окт 2017, 13:15 от BeReady

# 237
  • София
  • Мнения: 2 571
Хив ,Сифилис ,Хепатит  ,кръвна картина и урина се поемат от касата и ти ги пускат първия път ,когато те запишат на консултацията.
Прена тестовете определя степента на риск дали ,ще има някакви вродени заболявания и малформации на плода.Има най-различни видове ,като http://www.prenatest.bg/,http://visiontest.bg/,http://www.genomabg.com/ и т.н. Учудвам се ,че никой не е чувал за тях ,а съм чела други групи от други години и термини на мами ,които бяха доста добре запознати с този вид тестове.Правят се м/у 10 и 12 г.с.
Не знам дали никой не е чувал, аз поне не съм се интересувала от всички възможни пренатални тестове. Вярвам на следящата ме АГ и съм ѝ казала, че каквото сметне за необходимо, дори да е извън здравната застраховка, ще си го покрия. А отсега да чета за всички възможни рискове и заболявания, както и с какво се диагностицират, на мен лично ми е натоварващо.

# 238
  • Мнения: 188
Аз също вярвам изключително много на следящия си лекар и смятам, че ако е необходимо да се направят някакви изследвания, той ще ме информира.
В първите няколко дена след като разбрах за бременността се скъсах да чета всякаква информация - било то за болести, усложнения, какво трябва да правя и какво не трябва и куп други обезпокоителни неща.
Резултата беше голяма уплаха и два дена плач. Слава Богу, мама дойде на помощ и ме успокои, вкара ме отново в равновесие.
Сега избягвам всякаква негативна информация, старая се да не чета стряскащи истории за бременност, за болести и тем подобни.

Вярвам, че позитивните ми мисли ще привлекат позитивни резултати. Та затова - не зная какви са тези тестове, но доктора ми знае и ако той сметне за необходимо ще ги направя. До тогава се моля за здраво и щастливо бебче.

# 239
  • Мнения: 47
Къде мога да прочета, дали в моя град има нещо като училище за родители или сбирки на бременни?

Общи условия

Активация на акаунт