Коледа

  • 34 728
  • 175
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 052
Кой каза , че давам отговор на въпрос? Да не съм в даскалото? В клюкарски форум сме и аз си разсъждавам върху каквото ми е интересно. В духа на форума. Ти какво очакваш в същност?

# 151
  • SF
  • Мнения: 21 411
Остави.

# 152
  • София
  • Мнения: 16 211
...
А по темата , много ми е мъчно, но тази Коледа няма да я караме в България. Имаме много малко дни отпуска и други ангажименти за Нова Година.
Затова на ски. Хижа директно на писта , с полупансион . Имат сняг.
  +1. Само че не ми е мъчно.

# 153
  • Мнения: 10 423
Бих попитала защо този българин не се е научил в България да играе хоро

# 154
  • Мнения: 1 701
Няма обективна дефиниция, която да показва ясно кой е ненапаснат, кой частично се е вписал и кой свсем се е асимилирал с местните.
По какво съдите как стоят нещата в душата, мечтите, желанията, задните мисли, поривите, идеите, тайните тихи стъпчици, когато ви няма там?

В Англия живее един 26-годишен българин, който работи в полска фирма и прави ремонти по домовете. Не говори английски, понаучил е някакъв полски, влюбен е в англичанка и желае да живее там завинаги с нея. В България е от малък град, с мизерни условия и никакъв шанс за работа или образование.
Друг негов съгражданин, на същата възраст, учи, работи в офис, говори английски, живее в къща заедно с други англичани, но държи да се ожени за българка. Ходи по сбирки с наши сънародници, търси си гадже, на вратата си има стикер с лъв в бяло, зелено, червено, купува си лютеница от някакъв българин там,  друг му е обещал да го научи да играе хоро. Кой от двамата е по-адаптиран и приобщен към живота в Обединеното кралство?
Нито един от двамата не е интегриран.
А това ми е било най-странното да си търсиш жена от определена държава.
Явно не може да се адаптира добре и го тресе ноталгията вторият.

# 155
  • Мнения: 9 905
Бих попитала защо този българин не се е научил в България да играе хоро
Ми не му е било важно. Аз също не мога да играя. Никой никъде не ме е учил, нямаше наблизо състави, а и пеех интензивно в хор.  а сега не ми е интересно. Но това не ми е и нужно вече...

# 156
  • Мнения: 4 871
Как може изобщо да се намеква, че първият е по-адаптиран, след като не знае местния език?! Stop Без да се знае езика няма интеграция.

# 157
  • SF
  • Мнения: 21 411
Ми никой не го е намекнал до момента.
Момичета, следите ли разговора?

# 158
  • Мнения: 4 871
Ми никой не го е намекнал до момента.
Момичета, следите ли разговора?

Хм, точно това разбрах от твой коментар.

# 159
  • SF
  • Мнения: 21 411
Стана интересно. Я се върни и прочети или ми покажи с цитат кое точно те заблуждава, че "намеквам", че първият е по-адаптиран.
Аз пък да попитам как може изобщо да се твърди, че нещо съм "намекнала"?!
Прави ли ти впечатление, че с примерите, които давам, показвам отношението ми към предните коментари: че няма правила и дефиниции и не можем да определяме или да намекваме, кой българин се е адаптирал, претопил, асимилирал, интегрирал и кой се дистанцира от местните.

Наистина може да ми покажеш "намека" ми, за да знам с какво съм те подвела.

# 160
  • Мнения: 4 871

Няма обективна дефиниция, която да показва ясно кой е ненапаснат, кой частично се е вписал и кой свсем се е асимилирал с местните.
По какво съдите как стоят нещата в душата, мечтите, желанията, задните мисли, поривите, идеите, тайните тихи стъпчици, когато ви няма там?

В Англия живее един 26-годишен българин, който работи в полска фирма и прави ремонти по домовете. Не говори английски, понаучил е някакъв полски, влюбен е в англичанка и желае да живее там завинаги с нея. В България е от малък град, с мизерни условия и никакъв шанс за работа или образование.
Друг негов съгражданин, на същата възраст, учи, работи в офис, говори английски, живее в къща заедно с други англичани, но държи да се ожени за българка. Ходи по сбирки с наши сънародници, търси си гадже, на вратата си има стикер с лъв в бяло, зелено, червено, купува си лютеница от някакъв българин там,  друг му е обещал да го научи да играе хоро. Кой от двамата е по-адаптиран и приобщен към живота в Обединеното кралство?
Давайки първия пример, намекваш, че дори да не говори езика, той е по-адаптиран от другия, който сякаш само привидно е, макар че общува изцяло на английски.

# 161
  • Мнения: 1 701
Аз изобщо не виждам смисъл и в двата примера на Esmee, уж така, пък после иначе, май и тя не знае, точно какво иска да ни каже.
Вместо да си каже мнението праволинейно и разбираемо за другите, тя ни праща да четеме по 100 пъти. Ами явно не си го написала ясно, щом няколко съфорумки не разбират какво искаш да ни кажеш.

# 162
  • Мнения: 9 052
Тя понеже е интегрирана ... но ако е така , както в темата не е особено адаптирана. Тук става дума за Коледни празници, а не за комплексите на отделни личности.
Аз предлагам или непасващите мнения да се отделят в специална тема по въпроса с интеграцията на образовани и необразовани и про / българо или небългаро насторени в Англия или да се изтрият .

Дайте по темата Коледна ваканция Simple Smile

# 163
  • София
  • Мнения: 16 211
Офффф, нямам търпение да стане 22-ри и да се изстрелваме към ски пистите.

# 164
  • Мнения: 9 052
И аз . Но при нас минава сега някакъв топъл циклон с дъждове и  9 градуса  и се тревожа за пистите и снега .
Все пак Коледа ли ще имаме или Великден . Дано е бяло и снежно стискайте палци .

Общи условия

Активация на акаунт