коклюш в градината

  • 9 891
  • 35
  •   3
Отговори
# 30
  • Мнения: 217
В4ера се обадих на докторката и споделих предположенията си,а тя ме  "зарадва" ,4е бактерията била с "присъствие" над 10 на 5 степен!Казва се мораксела катаралис![/b]

Кажи повече за тази бактерия. И на нас ни я откриха в носогърления секрет, когато лекувахме пневмония /уж, аз не съм убедена в тази диагноза/. Сега кашляме рядко, но носът е запушен, а преди седмица вдигна и Т-38.4... Кашлицата се променя-ту давеща, ту влажна...

# 31
  • Мнения: 644
Какво да кажа???  newsm78 За пръв път се сблъсквам с такова животно!
Ако може,нека Кристиан да ни разясни? Praynig
Ина4е сина ми си вла4и "кашлица" покрай настинките от градината.И е то4но така,както и при вси4ки вас -ту суха,ту мокра,ту давеща...отка4ам от 4удене ,какво да му давам-тамън по4не да отхра4ва -тя пак става суха...уж е влажна...по4ва да се дави...АД  #Cussing out Температура до сега -за по4ти 4 години е дигал то4но 2 пъти,така 4е...
Абе гепи ли настинка-тамън да оздравее и се по4ва мъката с кашлицата и давенето /предимно в легнало положение/ ... И така-сега ще пие Клацид 10 дена,пък после пак ще сеем и жънем ...дано да е "4ист" ! Praynig Praynig

# 32
  • Мнения: 4 150
КаШлицата е положителен симптом.Не се подтиска.
Мораксела...има няколко вида...и всичките са от нормалната флора на човека(лигавицата).При отслабване на имунната система се раzмножават в пове4е,zа да иzядат раzлични токсини насьбрали се в органиzма.Когато в тоzи момент се направи посявка на секрет се установява тяхното наличие в пове4е отколкото е прието да бьде.
По принцип ако се иzбива с АБ до ниЩо няма да доведе,zаЩото ако не се подсили имунната ситема,пак Ще се раzвьдят и пак старата процедура.Затова и постоянно се пият АБ,които мамите каzват,че не помагали...Те помагат,но не са реШението на основния проблем.Затова и проблема Ще се врьЩа реЦидивно.

# 33
  • Мнения: 217
Кристиан, благодаря за разяснението! В болницата и 10 % от това, което каза, не ми разясниха... Значи трябва да се направи повторна посявка. От АБ вече си изпатихме, не ми се говори...
А за кашлицата...нямах си представа, че я третират така...

# 34
  • Мнения: 4 150
Ако детенце няма симптоми,а само на лабораторни иzследвания се откриват раzни бактерии,ниЩо не оzна4ава.Освен това при посявка не може да се раzбере коя бактерия точно е причинител.Като пример...може да се иzолира стафилокок 10 на пета и мораксела 10 на Шеста,това не оzна4ава автоматично,4е моракселата е при4инител на симптоматиката.Може да е другата бактерия.Ама това НИКОЙ не може да го раzбере.Никакьв лекар,доцент или биолог.Само се предполага,че нали4ието на най раzмножената бактерия е причината.

Най добре е да храните детето с много плодове,хигиена и обич.При влоШаване на симптоматиката с висока Т се мисли zа пове4е иzследвания и терапия.
 Peace

# 35

Общи условия

Активация на акаунт