Професионални серии за коса - тема 116

  • 89 237
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 425
Извинявам се може би глупавия въпрос но как различавате шампоаните (дали са протеинови или хидратиращи)? По състава ли? Имам няколко и не знам как да ги комбинирам.

# 721
  • Мнения: 4 738
Линда, разбрах, объркала съм се за кое говориш...  Peace

Bobinaaa, шампоаните за обем (или за тънка коса) и тези, на които пише за изтощена коса (Repair, Restore- сериите) са протеинови... Някои шампоани за изглаждане и изправяне на косата също имат протеини... Бамбукови и хайверните на Алтерна също имат протеини. Тези шампоани за боядисана коса са обикновено хидратиращи... Ако погледнеш в описанието на шампоана ако съдържа млечен, пшеничен или друг растителен протеин, са протеинови или поне се усещат като такива... Някои протеини са по-меки така да се каже и косата не се усеща като протеинова, а напротив - като след хидратация... Има силни и меки протеини, но това пак е относително, защото на една коса силния протеин може да втвърди и заплете, а при друга - напротив да омекоти и разплете... Всичко е до проба...Кажи кои са ти шампоаните, да се опитаме да ти кажем какви са точно... Има и балансирани шампоани, които са нещо средно между протеин и хидратация... Hug

# 722
  • Мнения: 425
те не са много профи, но предвид чувствителния ми скалп за сега ползвам само тях и ги комбинирам с профи маски. Единия е Юсерин с Уреа за хиперчувствителен скалп, най-често ползвам него, но нещо не се разбира с маската на Епруваж и червения балсам на Тиги, и двете ми утежняват и косата ми стои мазна и матирана. Другите два са едни мостри на Клоран. Един за косопад с хинин и витамин Б и един с маслина за старееща коса. Имам и червения на Тиги, но той много ми дразни. Мия понякога и със Здраве с хума, когато е много зле положението със скалпа.

# 723
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета Simple Smile
От много време ви следя и реших и аз да св включа в темата.
Имам дълга коса, със сухи дължини и краища, която се омазнява в корените. Бях червенокоса над 4 години, в момента съм кестенява и не боядисвам косата от около 3 месеца. Сега използвам ДПШ на Лакме (2 пъти месечно), а през останалото време шампоана и маската за възстановяване на Епроваж. Косата ми е много по-жива и с блясък, но и се омазняма много бързо.
Вие как нанасяте маската - само по дължините или и в корените, както е описано да се използва? Имам чувството, че не е точно за моята коса, определено има ефект, но бързото омазняване е много дразнещо.

# 724
  • Мнения: 4 738
За Клоран какво да кажа, навремето ги ползвах преди да открия тази тема... Mr. Green
Наскоро реших да купя за малката си дъщеря на Клоран шампоана+балсама с лайка за руса коса... Еми не ми харесва как й става косата, суха и матирана е от тях... Поне на скалпа й не създават проблеми... Повече няма да купя нищо тяхно... Може да имат и хубави серии, но как да съм сигурна, че ще ги уцеля.. Wink
На Тиги червената серия е най-силната от другите зелени и синя серии.. Тя е за най-изтощени коси, имала съм всичките серии и ако твоята коса не е третирана, просто те не са за теб... Те са балансирани, но се усещат по-скоро като хидратация.. Същото е и с оранжевата им серия за боядисана коса...
Ако си с чувствителен скалп, ползвай си медицински шампоани или такива от професионалните, но за чувствителен скалп. Не ти трябват силните профи-шампоани, ще ти раздразнят още повече скалпа...
Избери си хубави маски и балсами, но такива за твоя тип коса, не прехвалени или рекламирани тук в темата или другаде... Laughing

# 725
  • Мнения: 425
Целия проблем според мен идва от това че все вземам неща за много изтощени коси, а моята се оказва изобщо не е такава макар да и разкатавам фамилията със сешоар и бои  Laughing
Клорана го взех само за да го пробвам дали ще ми дразни, те са малки травъл опаковки по 25 мл. Епруваж също определено не е моята маска, идва ми в повече, ще се върна на Лореал и витамино колор, тази маска е истинско чудо на моята коса.
Lunna pateka много благодаря за отговорите  Hug bouquet

# 726
  • Мнения: 152
Здравейте момичета  Hug
Моля ви за помощ  Rolling Eyes
Косата ми страшно много се изтощи. Боядисвам я вече 10 години руса. Косата ми е гъста, с дебел, плътен косъм. Родих миналата година септември месец. Имаше период от 1 месец в който много падаше, но нормално след раждане. Сега отново започна много да пада и от 2-3 месеца да се къса отпред около лицето, край ушите. Все едно съм с бритон до веждите, а по принцип нямам такъв  Confused Не се бях боядисвала почти 3 месеца, че покрай малката не ми остава време за мен. Нямам време за ползване на преси. Суша косата с четка и сешоар, но доста време - 20 мин, защото много трудно съхне.
Използвам тази козметика
Ш и маска https://www.arlen.bg/product/1726/shampoan-s-podhranvashti-masla … ddess-400-ml.html
https://www.zlatnaribka.com/shampoan-za-iztoshtena-kosa-aphogee- … ml?search=aphogee
https://www.zlatnaribka.com/keratinov-2-minuten-rekonstruktor-ap … ml?search=aphogee
https://www.arlen.bg/product/1255/termozashtitno-mlyako-za-suha- … rmique-150ml.html
Моля ви препоръчайте ми продукти за да си възстановя косата, това накъсване да спре и да си ми порастне косата  Blush
Мисля да си взема Еластисайзър екстрийм Philip Kingsley Elasticizer Extreme  newsm78

Днес като излязох навън в това влажно и мрачно време станах като бухал в главата  ooooh! така ми бухна косата.... Ужасс. Приемам предложения и за такива продукти, които да не позволяват да ставам така през влажното време.

# 727
  • Мнения: 421
Някой има ли впечатления от този шампоан и балсама към него?
Matrix TR Texture Games
https://www.zlatnaribka.com/matrix/total-results-rock-it-texture … rure-games-300-ml

# 728
  • София
  • Мнения: 151
Понеже напоследък през 2 поста чета еднакви въпроси от момичетата, съвета ми е: върнете се назад в темите, на първа страница са сортирани прекрасно и въпросите към старите теми. Има и изключително полезна информация на достъпен език. Другото което е - и да ви кажем продукти те може да не са вълшебната формула за вашата коса. Да, тук сме, за да питаме и да се учим взаимно, но поне основни неща може да се прочетат с отваряне на темата. Проба - грешка е учителя за мен. И един въпрос от мен - какви предлагате да са въпросите за следващата тема?

# 729
  • Мнения: 579
Напълно съгласна съм с Moon Sparkle.  Аз основно ви чета,много рядко се включвам и забелязвам,че от няколко теми насам се пише едно и също. Старите теми са пълни с полезни описания и съвети,прочетете ги. За жалост много момичета вече не пишат и темите за професионална козметика за коса се превърнаха в един еднотипен чат.
Това е мое мнение ,не искам да обидя никого ,но забелязвам,че въпросите са повече ,а пишещите полезна информация и правещите ревюта на продукти са все по-малко.

За въпроси за следващи теми може отново да обсъдим темата за сезонния косопад, накъсването и грижата през зимата на косата или пък нещо в насока към цветовете актуални за сезона.

# 730
  • Мнения: 152
Candy-Girl, Moon Sparkle, както писах, с дете на 1г. , нямам време да се боядисвам както и да чета цели стари теми. Помолих направо за съвети, но...

# 731
  • Мнения: 2 114
Valneta, за изтощената ти руса коса бих ти препоръчала серията Therapiste на Kerastase или лилавия pro-fiber на Loreal.
Morrocanoil също мисля ще ти повлияят добре. Против накъсване има нова серия и на Loreal professional.

Скрит текст:
Опитай и домашни маски. Аз бих те посъветвала да смесваш жълтък, майонеза и зехтин.
Без да се сърдиш, но толкова надълго и нашироко е написанпредния ти пост, с доста излишна информация, че като го видя и ми се отщява да го чета. Simple Smile Simple Smile

# 732
  • Мнения: 3 027
За порьозна коса кои продукти са хубави?

# 733
  • Мнения: 949
Момичета, този домашния еластисайзър къде го слагате — корени, дължина? И после как го миете? Аз се намазах цялата — корени, дължини... абеее цялата глава. Ужас!!! Няма измиване Sad Мих се четири пъти с шампоан и още стоеше мазна. И след него косата ми беше гадна :/ Без блясък, без нищо, а по принцип косата ми е доста лъскава. Някъде бъркам явно

# 734
  • Мнения: 2 114
Хубаво е да я понакиснеш няколко минути обилно с шампоана.

Общи условия

Активация на акаунт