Детски клуб или заведени с кът за дете на 1г?

  • 1 661
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Интересува ме от опит, знаете ли места където мога да оставя малкия за 2-3ч някой да го наглежда инцидентно щом имам работа? Почти навсякъде има изискване да е над 2 или 3г, а моето дете(1г) не е от проблемните - спокоен е и много обича да си играе, независимо сам или с някой друг.

# 1
  • Мнения: 1 782
Мисля, че щом има правило детето да е над 2 или 3 години , се спазва правилото. Май са възможни проверки , не съм сигурна, и затова персоналът не рискува като взима по-малки от допустимата възраст деца.

# 2
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Интересува ме от опит, знаете ли места където мога да оставя малкия за 2-3ч някой да го наглежда инцидентно щом имам работа? Почти навсякъде има изискване да е над 2 или 3г, а моето дете(1г) не е от проблемните - спокоен е и много обича да си играе, независимо сам или с някой друг.
Детегледачка! Как ще оставиш бебе "да го наглеждат инцидентно" Close

# 3
  • Мнения: 30 802
Провери за частни ясли с почасово гледане.

# 4
  • Мнения: X
Ако нямате роднини или близки приятели, които имат възможността да го погледат няколко часа, може да помислите дали нямате свестни възрастни съседи. Ние например имаме такива, на които откровено бих се доверил, макар че не ми се е налагало и естествено би ми било доста неудобно да питам и да предложа заплащане (не мисля, че имат нужда). Но сме приятели, в много добри отношения и те много харесват малката.  Може да има такива симпатични хора и при Вас.

Другият вариант е дневен център, но трябва да питате какви са изискванията и дали могат да направят базови неща за бебето като да му сменят памперса. Не може да стои 3 часа наакано примерно, а "аниматорките" може да не искат или дори да не могат да правят подобно нещо. В някои от частните ясли вероятно биха се съгласили неформално, дори да нямат официално почасово гледане, но трябва да питате лично.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 603
След като детето е толкова спокойно и добро защо не отидеш да си свършиш работата с него?

Много е малък за да го поверяваш на грижите на непознати. Две и тригодишните могат да общуват, могат да си кажат "гладен съм, боли ме корема, спи ми се" примерно, а това е почти бебе още. Кой ще поеме такава отговорност?

А детските центрове и заведенията с детски кът не са места, където си оставяме децата и заминаваме. Родителите все пак са там, на две крачки както се казва.

# 6
  • Мнения: 9
Не сте писали за коя част на София става дума.

# 7
  • Мнения: X
Аз съм виждала да оставят дете на година и нещо в детски клуб. Точно само го наглеждаха, колкото да не е без хич и съвсем реално можеше да стане изнцидент. На толкова малки деца не им е мястото на подобни места.

# 8
  • Мнения: 7
Има един детски център в Младост 1А, където приемат деца от 1 годинка, не го знаят много хора и максимум се събират по 2-3 деца. Мога да гарантирам, че децата се гледат и памперсите се сменят, хранят ги с храна, приготвена от родителите. Дъщеря ми няма годинка и се случва да я оставям. Центърът се казва "Лъвчетата".

Общи условия

Активация на акаунт