Йоркширски териер - тема 10

  • 77 986
  • 782
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 38 985
Според мен само специалист може да каже при толкова малко куче.
Може би някаква намалена доза капки?
Моята е с Превентеф каишка, но те е едра - към 3 кг.

# 601
  • Мнения: 34
Free Agent за жалост специалисти в моя град няма. Ако трябваше да ги слушам трябваше да я къпя след 5-6ти месец,а пърхота които имаше и много я тормозеше щеше да стане ужасно много.

Благодаря много на Potrebitelka1 която ми препоръча шампоан и след първото къпане пърхота драстично намаляване.

Затова отново искам помощ и за външно обезпаразитяване, единствено което ми предложиха е пудра понеже тежала само 610 гр. всичко друго било опасно.

# 602
  • София
  • Мнения: 38 985
Я виж Неостомозан. В темата за въшките пръскаме децата. За дете се прави една ампула на 500мл, за кученцето я направи на 1литър шише с пръскалка.

# 603
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте. има ли между вас хранещи с домашно приготвена храна или БАРФ? За домашно приготвената ме интересува от къде набавяте продукти, евентуално рецепти и количества. А за БАРФ - от къде го поръчвате?  newsm78

# 604
  • Мнения: 2 109
Здравейте!
 Темата нещо е позамряла, но аз да питам. Йоркито ми е на почти 3 месеца, след 10 дни е третата ваксина. Мислите ли, че мога да подстрижа толкова малко куче? Имам предвид лятна прическа. Козинката му расте бързо и му е много топло, а дори не излиза още.

# 605
  • София
  • Мнения: 293
Изчакайте да мине ваксината, едва ли му е толкова дълга козината.

# 606
  • Мнения: 2 109
След ваксината имах предвит, като започна да го изкарвам. Всъщност кога започват да се подстригват?

# 607
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
2 седмици след ваксината може. Няма определена възраст. Според желанието и сезона. Но преди това недейте, защото в салоните се събират много кучета, съмнявам се колко се дезинфекцира и може да се зарази с нещо.

# 608
  • Мнения: 5 435
Здравейте,
Дъщеря ми иска за РД си ден йорки. Сигурно вече втора година ни моли, даже и име е измислила. С баща и се чудим все още, досега освен риби не сме гледали нищо друго. Ще се върна да чета в темата, но предполагам си иска доста грижи, а като няма никой вкъщи по цял ден? Това куче ще може ли да стои само, оффф, много питанки имам в главата. Всеки ми казва , ти луда ли си, да си причиняваш главоболие само, да чистиш и да го водиш по доктори. Не знам дали да и сбъднем желанието или не?

# 609
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не пишеш колко е голямо детето, а това е много важно. Но колкото и да е голяма трябва да ти е ясно, че вероятността ти изцяло да поемеш грижата е голяма. Трябва да си готова за това. Иначе не иска някакви кой знае какви по-специални грижи от друго куче. Реши се всеки ден и се къпе всяка седмица, но това не е някакъв непосилен ангажимент. Ако всеки ден обаче, по цял ден ще стои само не е добре за никое куче.

# 610
  • Мнения: 5 435
Сави, на 8 години е дъщеря ми. Ами по цял ден ще стои само да, ние с мм сме на работа, дъщеря ми по цял ден е на училище. Прибираме се след 17ч, поне сега е такъв ритъмът ни.

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На 8 е много малка за йорки, според мен. Имай предвид, че е изключително нежно и крехко кученце, дори да не е мини. Малко по-силно да го стисне или да го настъпи и може да стане голяма беля. А децата на тази възраст все още не са достатъчно внимателни. Моите са на 10 и пак ги наблюдавам непрекъснато, когато играят с нея и повтарям по 1000 пъти да внимават.

# 612
  • Мнения: 2 692
Според мен изчакайте,докато детето вече стои само вкъщи. За да е поне половин ден йоркито с някого. Хем ще го извежда по обед.

# 613
  • Мнения: 5 435
Ако питате, ще чакам много.  Blush Ще се опитам да я разубедя.  Blush

# 614
  • Мнения: 110
Сави, на 8 години е дъщеря ми. Ами по цял ден ще стои само да, ние с мм сме на работа, дъщеря ми по цял ден е на училище. Прибираме се след 17ч, поне сега е такъв ритъмът ни.

И според мен е рано.
Йоркитата са много дружелюбни, не са агресивни, но са много крехки и нежни.
А и си е отговорност. Иска разходка, внимание, грижи.
Но пък любовта, която дава е безгранична, тя е толкова прекрасна....
Който има йорки знае за какво говоря.
Моят съвет е да изчаката, а и нали знаете взимате кученцето за детето, но то вечно си остава ваше, на родителите:smiley:

Общи условия

Активация на акаунт