Парфюмни размисли и страсти - 213

  • 98 461
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 080
Продават се. И разликата в цената на някои от други е с една нула отзад, примерно.
Все едно да питаш колко струват 10 мл. уиски ориентировъчно.  Tired

# 676
  • Мнения: 31 368
Мне, продават се в бутика бутилчета по 10 мл. от парфюмите на Фредерик Мал и са с разлика в цената около 5 лв.
Разбира се тези рафасовки са с неизгодни и мисля най-високи цени, но не всеки има 375 лв. примерно за 50 мл. Carnal Flowers и затова малките се търсят страшно, в случая.

# 677
  • София
  • Мнения: 974
Iris Poudre e 83 лв за 10 мл. Мисля, че има 10-тици на други парфюми от линията, които са по 69 лв, но не съм 100% сигурна в тази цифра, нито кои точно са на тази цена за 10 мл. Затова се писа, че варират. Peace

# 678
  • Мнения: 5 015
Продават се. И разликата в цената на някои от други е с една нула отзад, примерно.
Все едно да питаш колко струват 10 мл. уиски ориентировъчно.  Tired
Примерно, явно не са с една 0 отзад разлика, или поне никой не го потвърди. Ти също не знаеш цените, така че зелените емотикони са излишни.

# 679
  • София
  • Мнения: 1 733
Ох, момичета, на някои пишещи в тази тема ник-овете много им подхождат.

# 680
  • Мнения: 1 113
Хубаво е че има малки опаковки, които макар и да са скъпи спрямо големите бутилки дават възможност човек да притежава аромата без да разполага с 400 лева. Предполагам всички пишещи тук имаме парфюми, които да ни стигнат за цял живот, така че бутилката от 10 мл може да е достатъчна да си задоволим желанието.
Летя днес с Меджик HeartHeart Толкова е фин, нежен, уютен Heart Eyes Мисля, че ще изпукам стотицата за отрицателно време! Не мога да спра да се пръскам с него! Искам крем за тяло, душ гел, свещ, искам целия ми свят да ухае така! Благодаря на феята, която направи притежанието му възможно!

# 681
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Здравейте,
Имам нужда от малко помощ, за да открия един аромат, който много ми харесва, но не знам наименованието му. Няколко пъти съм усещала този мирис, когато съм се разминавала с жени и ми е направил впечатление за силен и запомнящ се аромат, няма начин да не се обърнеш след жената. Миризмата е подобна на Armani "Code", но е по - остра и силна. Знам, че е странно да питам във форум за подобно нещо, но другата ми опция да посетя някоя парфюмерия и да искам помощ от консултант. Все пак, ако получа насочващи наименования от тук, ще е по - лесно да го открия.
Моите предположения са за https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Poison-Girl-35561.html, https://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Saint-Laurent/Black-Opium-25324.html, https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Zara-Gardenia-2017-43680.html, https://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Armani-Code-C … shmere-42278.html Дано го откриеш, успех  Peace

Пристигна ми отливката на Jasmins Marzipane Lancome Отново благодаря на интуицията си, че си поръчах отливка. Щеше да бъде голяма грешка, ако го бях поръчала на сляпо, каквито идеи ми се въртяха в главата, заради едно намаление от 20%  Crazy Йоан Владимир, абсолютно права беше, много е индолов този жасмин при мен, ужасен ми е  SickТъй като предполагам някои хора не знаят, какво значи точно това понятие, ще поясня, че индолът има неприятното свойство да прави малко натуралният аромат на цветята нагарчащ, рязък, доминиращ и мръсен. Съдържа се в малки количества в ефирните масла на някои бели цветя - тубероза, жасмин, портокалов цвят, гардения, при някои цитруси, смоли и люляк. Това не е онзи ефирен нежен аромат на цветето на открито, а онзи, който понякога има лошото свойство на изкарва леко"фекална нотка", а често в комбинации с мускус , да е анималистичен и даже да напомня миризма на тоалетна.  При всички положения е доста силно белоцветен, груб, нахален, главоболен, аз често го наричам жилав и зелен. Такъв жасмин има в Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin, Sarrasins Serge Lutens (който често е наричан смърт чрез жасмин), A La Nuit Serge Lutens, Joy Jean Patou,  Central Park West Bond No 9  и много други. На мен лично индоловите ноти ми докарват ужасно главоболие и не мога да ги търпя физически на себе си, но при някои се развиват толкова красиво, че не мога да повярвам, че това е същият парфюм.
Връхните ноти на жасмин марципан при мен са жасмин, жасмин и жасмин. От този, дето лази по цялото ти тяло, превзема пространството ти, не оставя място за мислите ти, прониква във всяко кътче на душата ти. Силно задушаващ и тежко главоболен. Много ми е цветен този парфюм, точно такъв вид цветя въобще не виждам на себе си. Бели, отровни, много ароматни, много упойващи, с една тежка масленост в тях, няма финес, няма грация, леко винтажни, ужас с една дума. Ако оцелеете първите пет минути, когато не се усеща нищо друго, освен жасмин, парфюмът при мен върви в две посоки. Имам чувството, че съм се напръскала с два парфюма, които харесвам на други хора - Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin  и Praline de Santal Pierre Guillaume, но на себе си не мога да търпя, направо физически ме притесняват  Blush Жасминът е ясен. Другото са вкусни печени ядки, за мен лично нямащи нищо общо с марципан, а аз обожавам марципан. По скоро ми мирише на орехов сладкиш с препечени орехчета отгоре му, има онова хлебно усещане, подобно и на това от Jeux de Peau Serge Lutens, но най-вече на Пралин де сантал, и най-вече има сантал. При мен това е основното, което излиза на моята кожа. Точно този вид сантал, прашен, мръсен, мъчен, който може да ме доведе до депресия. И който мирише най-вече на стари мебели, прашни завеси и много пот. Като изключа тези неща, в базата си, когато се появяват меките дървесни тонове, ванилената мекота, става много приятно гурме, но просто не е моето гурме. Нищо от него не ми допада. За мен няма пищността на парфето от рози, няма благородното, натурално, сияещо и закачливо излъчване на лавадулата, но тази комбинация от ноти просто не е моята и съжалявам, че се изказвам толкова остро за него. Сигурна съм обаче, че Куражчето трябва да го потърси за проба, или да ми пише на ЛС  Wink, мисля, че и goddes ще го оцени, ако не й се е сменил тотално вкуса, и горещо го препоръчвам на Макарон, която харесва такива силно изразени флорални нотки и сантал. При мен в началото е доста нахален, но съм сигурна, че е така, защото не ми харесва, а след това седи доста интимно и близо до кожата, трайност около шест часа. Особен парфюм е и не се доверявайте на притегателната пирамида. Задължителна проба. Аз отивам да го махам в банята  Sad

# 682
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Поръчах си Коко мадмоазале- мож да бъркам в писането на името  Rolling Eyes , от немския амазон. Дойде. Офъщях  се и нищо, трайност минимална. В мен ли е проблема или  съм целнала менте? Продавача е амазон. Пф писна ми. Искам  парфюм, който е дълготраен, с шлейф и всички екстри  Mr. Green

Последна редакция: ср, 15 ное 2017, 10:27 от gold laydi

# 683
  • Мнения: 566
WaltherP99, ама много е хубав този парфюм, приятелю Open Mouth Добре, че спомена за него, много ме изненада тази нестандартна комбинация от ноти Heart Eyes Задължително да се пробва на кожа, на блотер не показва почти нищо от красотата си, и то с хубаво пръскане.   
.........
За съжаление, въпреки, че винаги сме спорили с теб за трайността и сияжа на парфюмите на Ателие колон, точно за този мога да кажа, че е от най-тихите на марката, и е дзен парфюм, точно за лично удоволствие, или за офис, но го усещам около четири-пет часа. С подновяване мисля, че няма проблем да се носи в офис. Много ми хареса тази цветно-кафеена-цитрусова комбинация. Ще го понося още един- два пъти, за да се убедя, че туберозата няма да ми изиграе лоша шега, но ако се държи така, с удоволствие ще взема една 30-чка да му се порадвам. Благодаря за него Kissing HeartHug

Перфектен ми е НА МЕН - радвам се,че и на теб ти е допаднал  Sunglasses
При мен си е с прилична трайност около 4-4.5 часа,което за моята суха кожа не е малко.Сиажа си е добър около час и половина-два,като после утихва,но ако някой се доближи близко до мен си се усеща.Това да не отказва никой да го пробва-на моята кожа малко неща се задържат добре!
За мен това не е парфюм за офис,а за излизане,кино и заведения.За 2-3 часа е чудесен,а за повече Travalo .
Да бе да-за какво ще даваш €70,00 за 30-та , като 200-та , която обмислям е €175 стандартно,а вее се намира и за €160...до пролетта ще падне още... При Atelier Cologne чакане му е майката  Mr. Green След няколко месеца за тези €70,00 ще можеш да имаше не 30 а 100мл ... ако си разделим примерно 200-та ...

Точно, адмирирам и аз политиката с вноса и на малки бутилчици, така трябва да е.  Peace Както е споменала Денси, цените варират, дори на 10-тичките. И аз много се зарадвах, че брандът стъпи тук.  newsm03

Честит  Peace
Казвал съм си не веднъж мнението  , че в Бг я няма парфюмната среда,която я има в други страни... В повечето случаи тук ако някои има доста парфюми и не желае да си купува 100-ца,или 50-ка му се налага да купи 30ка,или нещо по-малко на нереално високи за мл цени.
Ако примерно живееше в Щатите или UK нещата щяха да са доста по-лесни и евтини.Било то във FB  група , или форум пишеш,че искаш да си разделиш 100-ца Iris Poudre с още да кажем 4 човека и почти веднага се намират кандидати -> €200/5 = €40 на човек за 20мл. Говоря примерно защото практиката е,ако не се дели декантер а стандартна бутилка,този който запазва бутилката плаща малко повече....ако държиш на бутилката.И тук говорим за ритейл цени.По този начин може да се спестят много пари,които ако държиш даваш за друг парфюм...ако държиш на бутилка си я запазваш.Специално Iris Poudre си го разделиха 2 приятелки наполовина.
Тук това не мисля,че е възможно-веднага се сещам за поговорката за бг казана и защо никой не може да излезе от него...



Café Tuberosa не харесах аз, но го тествах бегло и само на блотер, началото ми дойде твърде остро и нехармонично. Убедена съм, че с това си твърдение не огорчавам никого. Струва ми се и че всъщност никой тук не се обижда от това, че друг някой не харесва парфюма му. Обиждаме се от съвсем други неща, но трябва да четем внимателно, за да ги осъзнаем. Simple Smile

Това не е парфюм за бегла проба особено само на блотер,защото на кожа е много различен и се развива сериозно.Това по никакъв начин не значи,че ще го харесаш на кожата ти  Simple Smile , но си минава през доста метаморфози докато стигне до базата.Дори еднократно пръскане на кожа не е достатъчно-трябва си тестване.
Ако визираш мен-по никакъв начин не ме обиждат негативни отзиви за парфюми , които харесвам.

Ох, момичета, на някои пишещи в тази тема ник-овете много им подхождат.

 smile3532 + newsm10

Iris Poudre e 83 лв за 10 мл. Мисля, че има 10-тици на други парфюми от линията, които са по 69 лв, но не съм 100% сигурна в тази цифра, нито кои точно са на тази цена за 10 мл. Затова се писа, че варират. Peace

83? Не би трябвало да е толкова,ако няма промяна де.Стандартно за този парфюм трябва да имаш 4 опции - 100мл,50мл,както и 30мл (3Х10мл) и 10 мл. травел спрейчета , т.е. малките не са точно "бутилки" .Като го дискутирах с въпросните 2 момичета лятото цената беше друга .Писах и на едната мацка,която също е колекционер  от любопитство и това са били цените лятото-сега може да са качени:
100мл-€200.00
50мл -€135.00
30мл (3Х10мл) €95.00
10мл €38.00
Опитах се да им отворя сайта,за да сверя от любопитство,но ми дава,че е в реконструкция в момента .

Новото попълнение в колекцията , което получих като неочакван подарък за свършена услуга 

Парфюм за деня беше
Парфюм за вечерта беше ... подаръкът

# 684
  • София
  • Мнения: 974
Честит  Peace
Казвал съм си не веднъж мнението, че в Бг я няма парфюмната среда, която я има в други страни... В повечето случаи тук ако някои има доста парфюми и не желае да си купува 100-ца,или 50-ка му се налага да купи 30ка,или нещо по-малко на нереално високи за мл цени.
Ако примерно живееше в Щатите или UK нещата щяха да са доста по-лесни и евтини.

Iris Poudre e 83 лв за 10 мл. Мисля, че има 10-тици на други парфюми от линията, които са по 69 лв, но не съм 100% сигурна в тази цифра, нито кои точно са на тази цена за 10 мл. Затова се писа, че варират. Peace

83? Не би трябвало да е толкова,ако няма промяна де.Стандартно за този парфюм трябва да имаш 4 опции - 100мл,50мл,както и 30мл (3Х10мл) и 10 мл. травел спрейчета , т.е. малките не са точно "бутилки".

Благодаря!  Wink Ако бях в Щатите или UK, много неща щяха да са други... Относно средата - тук просто сме драстично по-малко, пазарът е по-свит и е по-трудно да намериш някого, с когото еднакво силно да харесваш нещо, за да се раздели, камо ли пък повече от 1 човек. Да не говорим, че има хора, които не харесват отливки.  Peace Аз съм на приливи и отливи с тях, като няма начин, прибирам по някоя, но моята колекция е малка, така че не ми пречат и не отлежават. Нямам хладилен шкаф или чанта обаче, а знам, че има хора, които така съхраняват отливки. Споменавал си доста пъти за такива групи във ФБ, скоро се бях замислила да потърся такава опция, за да мога да се снабдявам с по-големи проби от труднонамираеми тук неща; ще се разровя.  Peace
Цената е тази, която съм посочила за Ирис Пудре, няма грешка. Не знам в евро как върви ценообразуването в момента, успях да отворя версия на сайта на ФМ в долари и там цената на 10-тица е 60 долара, което е по-зле сякаш: https://www.fredericmalle.com/product/19566/50168/perfumes/iris- … e/pierre-bourdon#

# 685
  • Франция
  • Мнения: 898
Колекцията Editions de Parfums Frederic Malle претърпя доста промени напоследък, откакто бяха купени от Estee Lauder. Позитивната промяна е, че влязоха в гигантската им разпространителска мрежа и вече са достъпни навсякъде, негативната - цените им се вдигнаха доста. Моят Iris Poudre е 100 мл и по спомени беше някъде 160 евро. Преди пускаха по един нов парфюм на две години, а само тази година пуснаха 4 нови. Пипнаха осезаемо и някои формули. Официално от фирмата си признаха за промяна в Une Rose, но моят нос гарантира и за трансформации в Portrait of a Lady  и Musc Ravageur.

WaltherP99, защо толкова държиш на трайност на парфюмите и ги разнасяш с travalo, като се къпеш през три часа, човек  Heart Eyes  Mr. Green

# 686
  • Мнения: 3 080
Само Клодилия напипа семантиката на това, което исках да кажа. Цените варират и могат да варират много ако имаха наличен The night примерно. А четене с разбиране се учи в първи клас.  Peace

# 687
  • Мнения: 31 368
И за мен Musc Ravageur е пипан. Peace

Вчера носих новия дамски Задиг, много е хубав. Днес пак ще го сложа, мисля че ми харесва повече от предишния.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
И аз ги пробвах в магазин пак и двата дамски Задиг,не и не,не мога да ги харесам за себе си.Иначе трайността и излъчването им е перфе.Днес съм с Шалимар Суфле,много любим в такова време точно. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Чакам новото Клое,дано го заредят скоро тук и дано се превърне в новата ми парфюмна тръпка. Mr. Green

# 689
  • Мнения: 6
И аз ги пробвах в магазин пак и двата дамски Задиг,не и не,не мога да ги харесам за себе си.Иначе трайността и излъчването им е перфе.Днес съм с Шалимар Суфле,много любим в такова време точно. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Чакам новото Клое,дано го заредят скоро тук и дано се превърне в новата ми парфюмна тръпка. Mr. Green

И аз ги пробвах двата дамски на Zadig&Voltaire- This is her и Just rock...При мен е обратното - харесвам ги, но не ги усещам много, особено This is her Grin Скоро ще ги пробвам за последен път - имам надежда, че с Just rock ще се харесаме...За да продължа с приликите...току що си открих 10-тина мл Шалимар Суфле в едно шише. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт