Връщат ли се в семейството "бащите" ?

  • 22 490
  • 297
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Според мен не му давай правата!
Моята майка навремето не ме е писала НА баща ми ,защото нямат брак,но са заедно  ! Аз когато станах на 14г ме попитаха дали искам да ме пишат и на него и казах "да,, !
Много по добре да не го пишеш защото,
 ако искаш някъде да ходите извън България трябват неговите подписи !
Сестра ми и тя нямаше брак с бившия си мъж и беше писала малкият и на него и толкова проблеми и създаде ,че дори и отне правата и взе детето, защото живее в чужбина за да я върне в България я съди без.да знае .Така че много хубаво си помисли

# 31
  • Мнения: 9 052
Магдена за да има права то трябва да се съобрази и със задължения.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 14 512
Никой не го освобождава от задължения.

# 33
  • Мнения: 9 052
Никой не го освобождава от задължения.

Доста споделиха във форума, че не се занимавал, дори мизерии правел, само тичали да го търсят .

Ако той постъпва така на майката какво и остава?
1. Да се бори с ежедневието за себе си и детето
2. да ходи да се разправя с бащата за задълженията му
3. да ходи да го търси за всеки подпис, за да удовлетвори неговите права.

Ами горката майка.

# 34
  • Мнения: 7 325
Не виждам бащински чувства и някакво вълнение в този мъж. Съжалявам. Държи се като далечна прителКА, за която темата бременност/бебе е досадна. За мен по-добрият вариант е да не го търсиш, да не споделяш, да не го ангажираш с каквото и да било. Ако иска да е баща, ще е такъв, ако не иска - няма сила, която да го накара да стане.
Ако нямаш парични проблеми и не ти е важна издръжката му - спести си проблемите.
 

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
Магдена за да има права то трябва да се съобрази и със задължения.

Реално погледнато, той с правото да е баща "черно на бяло", попада под задълженията, които закона вменява.
Вярно, че при влошени отношения, е борба за всеки подпис, но ако и двамата имат акъл в главите си, се получава.
За съжаление, много често заети с битката да си правят сечено, забравят за интересите на детето.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 14 512
Това се случва и с женени бащи, разведени и т.н. Начинът е лишаване от родителски права в по-тежките случаи.
От това, че има немалко бащи, които правят простотии, не следва, че възможността един мъж да установи биологичното си бащинство въпреки нежеланието на майката е "ужас". Защото няма и правило, че подобно нежелание на майката е винаги добросъвестно и справедливо.
Нямам предвид конкретно случая с маминия Мунчо от темата.
Но дори и един Мунчо според мен би следвало да има право да иска истината за произхода на детето му да е отразена в акта му за раждане. Със съответните задължения, разбира се, които никой не е отменил и за изпълнението на които би следвало да се вземат други мерки.

# 37
  • Мнения: 5 252
Ти си наясно, че лишаването от родителски права е почти невъзможно, нали Магдена?

# 38
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти си наясно, че лишаването от родителски права е почти невъзможно, нали Магдена?

Да, трябват много солидни основания, за да реши съдът, докато при раждането, никой не се интересува защо майката е решила да лиши бащата от родителски права.
Приема се, че е преценила безпристрастно, което е нонсенс. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 28 640
Ти си наясно, че лишаването от родителски права е почти невъзможно, нали Магдена?
Ако наистина е толкова трудно, за мен по-разумният и практичен вариант е още в началото да не се вписва като баща. Говоря конкретно за тази ситуация.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 512
Беше коментирана като "ужас" възможността биологичният баща да докаже, че е такъв, и да бъде посочен в акта за раждане независимо от желанието на майката. На това отговорих аз.

----
Не е невъзможно, разбира се, но едното мотаене за подпис, колкото и да е недобросъвестно от страна на бащата, не би било достатъчно. Изисква се трайно дезинтересиране от детето. Или пък особено застрашаващо психиката му, здравето му, възпитанието му и т.н. поведение.
Има и ограничаване на родителски права за по-леки "провинения".

# 41
  • Мнения: 9 052
Беше коментирана като "ужас" възможността биологичният баща да докаже, че е такъв, и да бъде посочен в акта за раждане независимо от желанието на майката. На това отговорих аз.



Не е вярно.

Като ужас беше коментирано ето това>

...
Познавам един, който точно това направи. Дори жената не беше с детето в БГ, но задейства някакви международни организации и така стана, че ги върнаха от Испания. Майката си дойде доброволно де, че детето е малко и няма как да го дава по разни служби. Сега всички са тук, правят си мизерии един на друг  и водят безкрайни дела. Ако има значение - той знаеше адреса им там. Може би ако майката и детето са извън ЕС да е друго, но в Европа ли са, стига да се заинати, всичко може.


а @ужас@- а го използва за да демонстрираш компетентност.  Не е зле , защото написа доста полезни неща.
Аз просто уточнявам.

# 42
  • Мнения: 67
И да не го впиша в акта за раждане, той реши ли може да припознае детето, на мен ще ми остане ходенето да го оспорвам. Ако му писне, от инат може да заведе дело и пак ще стане неговата. Няколко пъти му подмятам, че смятам да запиша детето на мое име,  защото няма да имам нужда от баща от разстояние, но той изразява мнение, че е против, не било правилно, децата били имали двама родители. Това е вярно, но като го попитам, за какво ти е, името ти ли искаш да носи, кое, не получавам отговор. Човека хем го боли, хем го сърби, друго аз не виждам.

# 43
  • София
  • Мнения: 24 839
Постави му ултиматум- щом иска да е баща, сключвате брак по всички правила и да заповяда!

Да видим как ще реагира... Peace

# 44
  • Мнения: 30 802
И да не го впиша в акта за раждане, той реши ли може да припознае детето, на мен ще ми остане ходенето да го оспорвам. Ако му писне, от инат може да заведе дело и пак ще стане неговата. Няколко пъти му подмятам, че смятам да запиша детето на мое име,  защото няма да имам нужда от баща от разстояние, но той изразява мнение, че е против, не било правилно, децата били имали двама родители. Това е вярно, но като го попитам, за какво ти е, името ти ли искаш да носи, кое, не получавам отговор. Човека хем го боли, хем го сърби, друго аз не виждам.

Ако и двамата сте от адвокатските среди, не ми се мисли...

Общи условия

Активация на акаунт