Курсова разлика при покупко-продажба

  • 6 787
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 230
Здравейте.

Има следното питане - кой плаща курсовите разлики при покупко-продажба на имот. Случая я следния. Купувам имот като съм платила 500 евро капаро. В деня на сделката от моята сметка, която е в лева преведох левовата равностойност на останилите 30500 евро (общо цената е 31000 евро). Сметката на продавача е в друга банка в евро. Неговата сметка обаче е заверена с 65 евро по-малко, което са курсови разлики.
За превода аз съм си договорила курс, който се различава от курса в другата банка.
Сега продавача спори и иска да му дадам тези 65 евро разлика.
Кой е прав и кой не. Аз ли трябва да платя курсовите разлики или те би следвало да са си за негова сметка. Продажната цена е в евро и аз от моята левова сметка превеждам левовата им равностойност.

Много благодаря за оказаното съдействие.

# 1
  • Мнения: 525
Продавачът трябва да получи договорената цена /ако в договора пише 10 000 евро - трябва да ги получи, а не 9 935 евро/.

# 2
  • София
  • Мнения: 230
Значи купувача поема и курсовата разлика. Това ми беше питането, тъй като реално от моята сметка излиза точно договорената сума, но заради различните банки и курсове при него не постъпва изпратената от мен сума.
Благодаря.

# 3
  • Мнения: 29 371
Това вероятно е таксата за банков превод, която е в зависимост от сумата. Тъй като е в евро, таксите са големи.

Последна редакция: пн, 09 окт 2017, 10:42 от Natali_

# 4
  • Мнения: X
Е може ли да купувате имот, да я докарате до сделка и плащане и да не се договорите за 65-те евро от курсова разлика, че и по форуми да се информирате?

# 5
  • Мнения: 2 488
Важно е какво постъпва в сметката на продавача, а не какво излиза от твоята. Наистина най-вероятно тези 65 евро са такса за превода. Таксите са си за сметка на купувача.

# 6
  • Мнения: 2 030
На каса ли ти го правиха превода в твоята банка? И попълва ли вносна бележка лично ти, някои банки искат такава бележка. Курс купува и продава може да са с по-голям марж  в твоята банка, различни са от фиксинга на БНБ 1,95583.

Последна редакция: пн, 09 окт 2017, 11:03 от kristinia

# 7
  • Мнения: 40 927
Значи купувача поема и курсовата разлика. Това ми беше питането, тъй като реално от моята сметка излиза точно договорената сума, но заради различните банки и курсове при него не постъпва изпратената от мен сума.
Благодаря.

Няма значение какво излиза от твоята сметка, а какво влиза в сметката на продавача. Всички такси за превода са си за твоя сметка и ми е много чудно как не го осъзнаваш newsm78

# 8
  • Мнения: 1 970
В случая имате договор доколкото разбирам и е посочена негова сметка в евро, където той иска да бъдат преведени парите.
При всеки трансфер на валута има разноски на Вашата банка и на банката на купувача.
Стандартната практика е банковите разноски на всеки един от двамата договарящи се да са за негова сметка, разбира се , ако не е договорено друго. Ето затова при разноски по ревод има три опции в платежното - 1. споделени SHA (Shared) 2. изцяло за сметка на наредителя - OUR 3. изцяло засметка на бенефицианта - BEN. Обикновено в договорите при клаузата за плащане следва да е упоменато за чия сметка са разходите при превода, ако не е казано, трябва да са първото - споделени.
 
Курсова разлика има, но тя е безалтернативно за Ваша сметка - просто Вие за да осигурите валутата сте си купили еврата от Вашата банка, на курс различен от фиксинга (най-вероятно). Банката Ви е задължила сметката с Х лева, които са били курсовата разлика, както и таксата за превода на сумата и е изпратила парите на неговата банка - вероятно точната сума която сте им казали да платят, таксите те са си удържали от левовата сметка, не от сумата за превода.
Това, че по неговата сметка са влезли 65 евра по-малко се дължи на разноската на неговата банка за получен превод - банките удържат такса при получен превод във валута, различна от лева. Така ще е докато влезем в еврозоната.

Ако сте се разбрали той да получи точно 100.000 евро (примерно) а той е получил по горната причина 99945, би следвало да му дадете на ръка разликата от 65 евра.
Чисто формално, обаче, ако не сте се договаряли, че преводът ще е изцяло за ваша сметка (с инструкции OUR, както горе споменах) той няма право да има претенции - щом иска да му се плаща в евро и си дава сметка в банка, различна от Вашата, следва да е наясно, че банката събира такси.
Ако, обаче сте се договорили за чисто плащане - дължите му и неговите разноски....

Изобщо, защо народа влиза в тези филми с превалутирания и преводи на евра или долари, нещо не вдявам, но това е друга бира - питате как трябва да е - отговарям...
Като държат да е във валута - да си сложат 20 лева по-висока цена и да си превалутират сами левовете като постъпят.... Какво се занимават с транфери на евра....

# 9
  • София
  • Мнения: 230
StefanB, много благодаря за изчерпателния отговор. Грешката е моя, че не се усетих да ги уточним тези подробности по-рано, ама можех ли да предположа, че стане такъв проблем.
По принцип не сме уточнявали, че аз ще поема неговите разлики. Единствените разноски, които уточнихме, че ще са за наша сметка са нотариалните такси по прехвърляне на имота. За други такси ангажимент не съм поемала. Попитах дали ще си откриват сметка в банката, в която е моята сметка, тъй като щеше да е най-чисто. Той каза, че няма. Предположих, че осъзнава, че ще има разлика при преводите. Договорих си курс в моята банка и парите излязоха.

Check Please , и какво като сме стигнали до сделка и плащане. Винаги може да възникне казус. Отделно договорките са директно между страните - няма посредници, няма брокери. Не всеки ден си купувам недвижим имот. Информирала съм се от какво да се пазя, но за съжаление съм пропуснала, а и честно казано не съм и предполагала че ще стане такава драма. Както и да е.

Черна станция и защо пък задължително трябва да са за сметка на купувача. То пък тоя купувач всичко поема. Значи договарям си курс и накрая и неговите разходи да покрия. Защо??? Той не покрива нито една част от моите разходи. Да не говорим, че продавача трябва да си плати данъците, ама няма да го направи.

# 10
  • Мнения: 29 371
Не сте платили цялата сума по сделката, макар и с 65 евро. Ще рискувате ли за тези пари да ви оспорят покупката и да анулират сделката? Преведете и тези пари + таксата, да са ви чисти нещата.

# 11
  • София
  • Мнения: 230
Заради грешката от моя страна ще ги дам тези пари. Въпроса е принципен. Но накрая излиза, че продавача получава 31000евро, а на мен цената ми излиза 31065евро. Но този случай ще ми е обеца на ухото. Отделно и в случая е нямало файда да си договарям курс с моята банка. Както и да е. Разбрах къде са ми грешките и какво е трябвало да направя. Времето назад не мога да върна.

# 12
  • Мнения: 29 371
Не вярвам някой продавач да се съгласи на нещо различно от получаването по неговата сметка на пълната сума, която е уговорена. Може да се разберете да му ги дадете на ръка срещу разписка, за да не плащате отново банкови такси за втори превод.

# 13
  • Мнения: 40 927
Черна станция и защо пък задължително трябва да са за сметка на купувача. То пък тоя купувач всичко поема. Значи договарям си курс и накрая и неговите разходи да покрия. Защо??? Той не покрива нито една част от моите разходи. Да не говорим, че продавача трябва да си плати данъците, ама няма да го направи.

Ами най-просто, защото купувачът се е съгласил да получи едни пари, а не ти да изпратиш едни пари, нали? Ако правилно разбирам, ти си питала в твоята банка " Колко лева трябва да платя, за да купя 30 500 евро?" и те са ти казали някаква сума, сметната по курса на твоята банка.  Но ти нищо не си купила, а си превела тези левове, като той после е трябвало да си купи евро в своята банка, но вече по нейния курс. Така ли е? Ако е така вината е твоя, че не си питала за курса неговата банка, а не твоята.

А всъщност сте се договорили лошо в самия говор и не знам кой ви го е писал така. Най-разпространената практика за да не стават именно такива неща, когато цената е в евро, е да се плащат левове, като се указва и курсът, по който се смята сумата на превода, като обикновено се приема фиксираният курс на БНБ = 1,95583 лева.
Т.е. записва се, че ти ще извършиш плащането на основната сума от 30 500 евро с платежно нареждане в български лева по курс 1,95583 лева/евро. И после трябва да преведеш сумата от 59 652,82 лева и да поемеш и таксите за превода, така че в неговата банка да постъпят именно 59 652,82 лева и вече неговата банка ще му ги обърне в евро по нейния си курс и колкото дойде, толкова. Понеже обаче сте се уговорили той да получи точно и именно 30 500 евро по евровата си сметка, а ти си платила лева, то за да влязат в неговата сметка именно 30 500 евро, както сте се договорили, е трябвало да питаш неговата банка за курса, а не твоята. Просто ти си поела задължението в сметката му да влязат 30 500 евро, а не да му преведеш някакви левове по курса на твоята банка. Другият начин е бил ти да купиш евро по курса на твоята банка и да наредиш вече валутен превод, за което щяха да ти вземат пак висока такса от банката. Но и в двата случая неговата сметка трябва да бъде заверена с уговорената сума.

# 14
  • Мнения: X
Да не говорим, че продавача трябва да си плати данъците, ама няма да го направи.
Какви данъци?
Вие сте запознат с имотните сделки, които е извършвало лицето последните 3, 5 години?
Цитат
не са облагаеми доходите от продажбата на един недвижим жилищен имот, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от три години,
Цитат
не са облагаеми доходите, придобити през данъчната година от продажба или замяна на до два други недвижими имота, както и селскостопански и горски имоти независимо от броя им, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от 5 години.

# 15
  • Мнения: 2 030
Ако сумата 65 € идва от разлики в курса, ти може да видиш в сайта на банката си днес какъв е курса за касови и безкасови операции. Но ако това е таксата ти за изходящ валутен превод, по-добре на ръка кеш да му ги дадеш тези 65 €. Ако ги преведеш по същия начин, по който си превела 30500 €, пак ще ти вземат голяма такса.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 192
В България няма ли закон разплащанията по сделки да са в левове? Ако Договорената цена е в евро в нотариалния акт се записва левовата равностойност и се превежда именно тя.
Продавачът може да пие една вода, ако имате документ, че сте му превели записаната в нотаралния акт сума.  Wink

# 17
  • Мнения: 525
В България няма ли закон разплащанията по сделки да са в левове? Ако Договорената цена е в евро в нотариалния акт се записва левовата равностойност и се превежда именно тя.
Продавачът може да пие една вода, ако имате документ, че сте му превели записаната в нотаралния акт сума.  Wink
Не, след отмяната на разпоредбата на чл. 10, ал.1 ЗЗД в българското право няма забрана за уговаряне на цената в чужда валута.

# 18
  • Мнения: X
В България няма ли закон разплащанията по сделки да са в левове?
Независимо, че не сме в еврозоната, то се прилага РЕГЛАМЕНТ (ЕС) № 260/2012
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?uri=CELEX:32012R0260
Единна зона за плащания в евро(SEPA).
http://www.bnb.bg/AboutUs/AUFAQ/CONTR_PAYMENT_SYSTEM_FAQ

# 19
  • Мнения: 1 354
Важното е колко получини пари има в сметката, а не на вас колко ви струва да ги захраните. С или без уговорка тази разлика е редно да е за този, които захранва. Все пак и който тегли ще си има такси, но силно ме съмнява да протестира по това.

# 20
  • Мнения: X
В нотариалния акт би трябвало да пише "продавачът декларира,че е ПОЛУЧИЛ уговорената цена ххх лева/евро изцяло", оттам нататък коментарите са излишни.
Почти всяка банка има брутални такси за издадени и получени преводи в чужда валута. Някъде дори са и % от получената/изпратената сума. Това може да се види в тарифата на съответната банка, всички са свободнодостъпни в интернет.
Разбира се, когато човек не се е сблъсквал с това, няма как да знае. А служителите в банките обикновено не са особено проницателни, а и едва ли ще предложат по-евтин вариант. В моята банка, например, таксата за получаване е  0.1%, или 31 евро, а за издава 0.22% или 68.2 евро, съответно при сходни такси общият разход за превод е към 100 евро, значи вие дори сте минала тънко.
В лева, аналогичен превод в произволна банка би струвал макс 4 лв., като за получаване няма такса.
 Това, което обясних, според мен е причината за 65-те евро разлика, а именно банковите такси, а не курсови разлики.
Тъй като вие сте превела  евра при точно уговорен курс, единствения вариант да има курсови разлики, е ако сметката на продавача е в друга валута, различна от евро (например лева). Ако това е случаят, е било най-лесно да се разберете предварително и изобщо да не превалутирате, от което, предполагам, също сте загубила, поради факта,че сте купила евро на курс, различен от 1.95583 (БНБ),предполагам, по който сте уговорили цената с продавача. Честито ново жилище!

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 22:28 от Анонимен

# 21
  • Мнения: 213
Тези 65 Евро са такса от банката на продавача. Ако се погледне извлечението в страната на Кредита ще е сумата от 30500 Евро, а в Дебита 65 евро - такси. Според мен не дължите тези пари на продавача. Във вашето платежно сумата трябва да е същата като в натариалния акт и е доказателство че сте платили цялата сума.

# 22
  • Мнения: 40 927
Тези 65 Евро са такса от банката на продавача. Ако се погледне извлечението в страната на Кредита ще е сумата от 30500 Евро, а в Дебита 65 евро - такси. Според мен не дължите тези пари на продавача. Във вашето платежно сумата трябва да е същата като в натариалния акт и е доказателство че сте платили цялата сума.

Авторката отдавна написа, че се е усетила какво е станало, но продължават тълкувания... Преводът е бил в левове и няма такива такси. Просто не са се договорили за курса - авторката е платила в лева, като е изчислила суматапо курса на своята банка и ги е превела, но банката на продавача е обърнала левовете в евро по свои различен курс и се е получила разлика.

# 23
  • Мнения: 213
Тези 65 Евро са такса от банката на продавача. Ако се погледне извлечението в страната на Кредита ще е сумата от 30500 Евро, а в Дебита 65 евро - такси. Според мен не дължите тези пари на продавача. Във вашето платежно сумата трябва да е същата като в натариалния акт и е доказателство че сте платили цялата сума.

Авторката отдавна написа, че се е усетила какво е станало, но продължават тълкувания... Преводът е бил в левове и няма такива такси. Просто не са се договорили за курса - авторката е платила в лева, като е изчислила суматапо курса на своята банка и ги е превела, но банката на продавача е обърнала левовете в евро по свои различен курс и се е получила разлика.

Какъви валутни курсове, какви пет лева. Авторката много добре каза че превежда по евровата сметка на получателя и превалутира левове в ЕВРО от нейната банкова сметка и превежда ЕВРО в евровата сметка на купувача. Това че тя е договорила различен курс купува от курса на банката я касае само нея (плаща по-малко левове за една и съща сума ЕВРО). Продавача получава точната сума в ЕВРО, но неговата банка прави удръжка за банкова такса за получен превод по сметка различна от лева. Имам доста голям опит с банки и банкови извлечения за да не говоря празни приказки.

# 24
  • Мнения: 29 371
Според мен трябва продавачът да покаже извлечение от банковата транзакция. Ако са постъпили точно парите, а после е удържана такса, си е за негова сметка. Ако са постъпили по-малко пари с 65 евро, те се дължат от купувача.  Peace

# 25
  • Мнения: 40 927
Какъви валутни курсове, какви пет лева. Авторката много добре каза че превежда по евровата сметка на получателя и превалутира левове в ЕВРО от нейната банкова сметка и превежда ЕВРО в евровата сметка на купувача. Това че тя е договорила различен курс купува от курса на банката я касае само нея (плаща по-малко левове за една и съща сума ЕВРО). Продавача получава точната сума в ЕВРО, но неговата банка прави удръжка за банкова такса за получен превод по сметка различна от лева. Имам доста голям опит с банки и банкови извлечения за да не говоря празни приказки.

Има следното питане - кой плаща курсовите разлики при покупко-продажба на имот. Случая я следния. Купувам имот като съм платила 500 евро капаро. В деня на сделката от моята сметка, която е в лева преведох левовата равностойност на останилите 30500 евро (общо цената е 31000 евро). Сметката на продавача е в друга банка в евро. Неговата сметка обаче е заверена с 65 евро по-малко, което са курсови разлики.
За превода аз съм си договорила курс, който се различава от курса в другата банка.
Сега продавача спори и иска да му дадам тези 65 евро разлика.
Кой е прав и кой не. Аз ли трябва да платя курсовите разлики или те би следвало да са си за негова сметка. Продажната цена е в евро и аз от моята левова сметка превеждам левовата им равностойност.

Читать надо, Петка...

# 26
  • Мнения: 213
Какъви валутни курсове, какви пет лева. Авторката много добре каза че превежда по евровата сметка на получателя и превалутира левове в ЕВРО от нейната банкова сметка и превежда ЕВРО в евровата сметка на купувача. Това че тя е договорила различен курс купува от курса на банката я касае само нея (плаща по-малко левове за една и съща сума ЕВРО). Продавача получава точната сума в ЕВРО, но неговата банка прави удръжка за банкова такса за получен превод по сметка различна от лева. Имам доста голям опит с банки и банкови извлечения за да не говоря празни приказки.

Има следното питане - кой плаща курсовите разлики при покупко-продажба на имот. Случая я следния. Купувам имот като съм платила 500 евро капаро. В деня на сделката от моята сметка, която е в лева преведох левовата равностойност на останилите 30500 евро (общо цената е 31000 евро). Сметката на продавача е в друга банка в евро. Неговата сметка обаче е заверена с 65 евро по-малко, което са курсови разлики.
За превода аз съм си договорила курс, който се различава от курса в другата банка.
Сега продавача спори и иска да му дадам тези 65 евро разлика.
Кой е прав и кой не. Аз ли трябва да платя курсовите разлики или те би следвало да са си за негова сметка. Продажната цена е в евро и аз от моята левова сметка превеждам левовата им равностойност.

Читать надо, Петка...


Едно си баба знае, едно си бае....Как се прави валутен превод в левове бре. Предполагам имаш банкиране и вземи да направиш един превод в евро и виж че ти иска да въведеш сумата в ЕВРО. Друг е въпроса каква сума ще ти вземат на теб като левова равностойност и какъв курс ще договориш....Ако се превежда на каса вече незнаем какво са направили банкерите на място.

# 27
  • Мнения: 40 927
Мога да направя превод в евро или в лева. Второто е по-евтино и по-лесно. Как е било не знам, но знам какво е написано, а то е превод в лева.

# 28
  • Мнения: 213
Мога да направя превод в евро или в лева. Второто е по-евтино и по-лесно. Как е било не знам, но знам какво е написано, а то е превод в лева.

Това че тя може и да е наредила сумата в лева неозначава че на получателя няма да му бъде удържана такса за получения превод в евровата сметка.

# 29
  • Мнения: 1 970
ЧС, банкирането е едно, а превода с платежно - друго, впрочем всяка банка си има специфики, но като цяло. При банкирането обикновено са заложени макети, а макета предполага, че за превод в евро се задължава еврова сметка... Друго не те пуска да направиш
На гише можеш да наредиш превод по еврова сметка с дебит на левова като източник. Тогава банката ти превалутира сумата - било по официалния (обявен на табло , в този смисъл официален) курс, било по фиксинга, както се договориш, ако имаш мегдан, защото в повечето банки има граница над която се допуска договаряне.
Е, тук, четейки цитираното по-горе първо мнение на потребителката, аз ( след твоята напълно уместна забележка, че са платени левове), аз разбирам :
1. Договорили са сума за плащане в евро - от купувача на продавача.
2. Потребителката е наредила на собствената си банка да плати левове чрез задължение на левовата й сметка при тях като на полето на сметката на получателя е посочила евровата сметка на продавача в другата банка. Колко точно левове да нареди - осведомила се е от собствената си банка на какъв курс ТЯ продава евро и е сметнала левовата равностойност за превод, без да съобрази, че другата банка е на друго мнение относно курса.
3. левовете са излезли от нейната сметка и съответно кюповата левова сметка на нейната банка в БНБ и са влезли по кюповата левова сметка на банката на бенефициента.
4. Последната е конвертирала левовата сума в евра по най-дървения си курс - обикновена практика при разлика на валутата на превода и сметката посочена в него, а именно "продава евро", вероятно 1.96 или 1.9610) и с така получената еврова равностойност е заверила евровата сметка на продавача.

Естествено, цъфва разлика минимум между фиксинга 1.95583 и 1.9600 или 1.9610 = 0,00417 или 0,00517 което умножено по желаната да бъде преведена сума 30,500 евро прави 127,15 лева (или 157,68, ако е 1.9610), което пък през курса продава на банката на бенефициента са около 65-80 евро курсова разлика, с нея реално е намалена постъпилата сума.

Ако четем буквално описаното - това е станало.
Виновни са и купувач и продавач, просто не са уточнили какво точно и как ще плащат. И понеже сега някой трябва да отнесе разликата, справедливо би било да си я разделят, в смисъла на писаното от мен в началото, без да прочета внимателно, че всъщност са платени левове а не евра. Подведе ме изречението
"аз съм си договорила курс" - за мен то означава, че длъжникът е договорил и КУПИЛ от банката си валутата на превода, а всъщност май не е....

Така че, като не сте си опекли работата - който успее да принуди другия да плати, той ще е прав....
И другият път питайте как се прави.

# 30
  • Мнения: 2 030
Точно така е както stefanB е написал. И както Svetla_24 е написала. Дори в електронното банкиране бланката е като за валутен превод, защото на получателя сметката е в евро.

# 31
  • Мнения: 40 927
1. Договорили са сума за плащане в евро - от купувача на продавача.
2. Потребителката е наредила на собствената си банка да плати левове чрез задължение на левовата й сметка при тях като на полето на сметката на получателя е посочила евровата сметка на продавача в другата банка. Колко точно левове да нареди - осведомила се е от собствената си банка на какъв курс ТЯ продава евро и е сметнала левовата равностойност за превод, без да съобрази, че другата банка е на друго мнение относно курса.
3. левовете са излезли от нейната сметка и съответно кюповата левова сметка на нейната банка в БНБ и са влезли по кюповата левова сметка на банката на бенефициента.
4. Последната е конвертирала левовата сума в евра по най-дървения си курс - обикновена практика при разлика на валутата на превода и сметката посочена в него, а именно "продава евро", вероятно 1.96 или 1.9610) и с така получената еврова равностойност е заверила евровата сметка на продавача.

Ако четем буквално описаното - това е станало.
Виновни са и купувач и продавач, просто не са уточнили какво точно и как ще плащат. И понеже сега някой трябва да отнесе разликата, справедливо би било да си я разделят, в смисъла на писаното от мен в началото, без да прочета внимателно, че всъщност са платени левове а не евра. Подведе ме изречението
"аз съм си договорила курс" - за мен то означава, че длъжникът е договорил и КУПИЛ от банката си валутата на превода, а всъщност май не е....

Така че, като не сте си опекли работата - който успее да принуди другия да плати, той ще е прав....
И другият път питайте как се прави.

Ми то и аз май точно това пиша, ама абсолютно същото Grinning

Само имам различно мнение за вината и кой трябва да плати разликата. Според мен задължението е на купувача, защото в края на краищата са се договорили продавачът да получи някаква сума, т.е. по сметката му да постъпят именно ХХХ евро. И при липса на договореност за детайлите така и трябва да стане. Иначе и аз писах по-напред, че е трябвало договорът да опише точно как ще стане плащането.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 995
Авторката поне три пъти написа, че е договорила курс , а не че се е информирала за курс  продава на нейната банка.
Има разлика. И тя струва точно 65 евро Grinning

# 33
  • Мнения: 1 355
Банковият служител също БИ могъл да попита с каква точно сума трябва да се завери сметката на продавача и да уведоми, че по превода се дължат такси.
Аз ако продавам жилище за 50 000 Евро, ще искам сметката да ми се завери с 50 000 Евро, разбира се.
Не съм чула досега, разходите за сметка на купувача да включват и банковите такси, овен ако не е договорена и вписана точно тази такса.

# 34
  • Мнения: 29 371
Пак казвам, много зависи дали сметката е заверена с 50 хил. евро и после е удържана въпросната сума от 65 евро или получената сума е била 49 935 евро. В първия случай си е за сметка на продавача, във втория - на купувача. Peace

Общи условия

Активация на акаунт