Паднал нокът

  • 849
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мами,
Снощи ми се случи нещо абсолютно нелепо, а и малко болезнено. Стоях с в стаята и бях пред компютрите и реших да се изправя...голяма грешка явно е било  Laughing Бях бос,а настилата е ламиниран паркет и краката ми явно са се били запотили отдолу и при ставането се подхлъзнах и си ударих крака в долната табла на масата, при което нокътя на палеца (на левия крак) се повдигна доста и се разкърви. Веднага отидох до спешния кабинет в Окръжна болница във Варна, където ми махнаха целия нокът. Болката не беше голяма,но сега е доста неприятно и дискомфортно. Искам да Ви попитам за колко време ще премине болката и ще израстне нова нокътна плочка изцяло. И да....знам,че при всеки е различно, въпроса ми е какви са Вашите наблюдения и "опит" с такава ситуация? Кое е най-неприятното което може да очаквам? А най-приятното? Благодаря Ви предварително и се извинявам,ако темата се повтаря!  bowuu

# 1
  • Мнения: 11 974
Имала съм такава случка,цно не от удар, а от увреден нокът, вероятно от неудобни обувки.Падна без никаква видима причина.Израстна за около година.В началото превързвах мястото, като го промивах с риванол.

# 2
  • Мнения: 9
Най-гадното от цялата работа е като трябваше да сменя първата марля,която беше залепнала адски много за живеца (месото което е под нокътя) Киснах си крака в тетра и доливах 2 пъти почти гореща вода за да омекне и не омекна,накрая се престраших, стиснах зуби и лека полека я махнах! Но го киснах повече от 2 часа! Сега го промих с кислородна вода и си направих компрес с БРАУНОВИДОН. Утре ще пиша как съм и как съм махнал марлята,дали е било същото преживяване като днес! Дано тази тема бъде полезна и на други хора!

Общи условия

Активация на акаунт