Очакваме ритничета от МАРТенски момчета и момичета - МАРТ 2018 - Тема 2

  • 52 121
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
Здравейте мами. Днес бяхме на чичо доктор в 19 седмица сме, имаме си всичко и сме добре , но пак видяхме дупе не иска да покаже какво е

# 61
  • Мнения: 384
Здравейте и от мен, вече и аз мога да се похваля че усещам понякога бебчо (20 сед. и няколко дни) и вчера бях на ФМ .. ии пола вече е момче Grinning Grinning Grinning на скрининга в 12 беше момиче .. в 18 АГ каза момиче, но сега ясно се видя момче Grinning

# 62
  • Мнения: 9
Здравей, аз съм със същите показатели на хемоглобин и пия също феротон, преди да го почна се бях замаяна и се чуствах зле и отпаднала, той много ми помогна, утре ще права иследвания ,пия го от 2_3 седмици.

Здравейте момичета,
Аз също имах кафеникаво, понякога розово зацапване, което започна от 5та и продължи до към края на 8 г.с.,  моят доктор ми изписа дувастон, което е еквивалент на утрогестан. Пих го до към 10 г.с. и от тогава не съм имала.

Миналата седмица бях на предглед при моят АГ и той ми пусна изследвания, оказа се, че хемоглобина ми е нисък - 105, доктора ми изписа сашета Ferrotone и витамин B12. Има ли някоя,  която пие такива лекарства и за колко време са й изписани?

В  момента съм в 20г.с и в петък ми предстои първата фетална морфолофия в Добрич при д-р Стоилов. Бихте ли ми казали: има ли въпрос например, който не сте задали, има ли нещо като цяло, което ще ми е от полза да знам преди този преглед? Благодаря предварително Simple Smile


# 63
  • Мнения: 2 361
Аз да ви споделя-вчера бях седнала с кръстосани крака,по"турски" и си четях нещо.По едно време започнах да усещам потупвания и си сложих ръката на корема.И точно след една минута направо ритниче си усетих,много се развълнувах.След това станах и повече не се повтори,явно позата ми не е била удобна Grinning Другата седмица и аз съм на Фм и чакам с нетърпение дали ще се потвърди пола Grinning

# 64
  • Мнения: 19
Здравейте на всички!!!! 🌸🌺🌸 В очакване сме на нашето прекрасно мъниче около 23 март и да си призная нямам вече търпение да дойде заветният момент! В 18 седмица съм и все още не знаем дали момче или момиче. Пожелавам успешна и лека бременност на всички мами! 🤰🏻

# 65
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен,терминът ми е на 1.03 , на 23-ти съм на втората фетална и ще разберем пола най-накрая Grinning усещам бебето вече от около 3 седмици и даже сутрин не ставам преди да го усетя да съм спокойна.Само искам да кажа,ако сте качили 5 кг се радвайте ,аз реално вчера влезнах в 21-ва г.с и съм 12 отгоре ,до 3-тия месец вече бях 4 кг. Grinning

# 66
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен,терминът ми е на 1.03 , на 23-ти съм на втората фетална и ще разберем пола най-накрая Grinning усещам бебето вече от около 3 седмици и даже сутрин не ставам преди да го усетя да съм спокойна.Само искам да кажа,ако сте качили 5 кг се радвайте ,аз реално вчера влезнах в 21-ва г.с и съм 12 отгоре ,до 3-тия месец вече бях 4 кг. Grinning




По темата с килограмите да се оплача и аз ...С тези килограми борбата е страшна 😀 Не съм от хората, които се ограничават, но иположението излиза извън контрол (или по - скоро аз😂) И не знам как да се спра . През 2 часа ям и то всичко , като наблягам на тестените продукти...такъв апетит не съм изпитвала никога , а не ми се мисли в края на бременността , когато най-много се качват как ще е 😀

# 67
  • Мнения: 384
до момента са 8 сигурни кг. при мен .. защото се мерих на различни кантари и не знам точно, в 20 седмица съм. Спрях и цигарите и положението е все още зле .. ако има как да издъвча всички дъвки на света .. все да ям нещо Grinning Grinning

# 68
  • Мнения: 15

Аз дори не ям толкова много,не ми се яде сладко и не ям много откакто съм бременна.Тестени също не ям,обаче просто спрях да спортувам,тъй като първият лекар при който се следих ме беше наплашил излишно,че плацентата ми е ниска и започна да ми планира секциото в 15 г.с.Добре,че реших да отида на второ мнение и се оказа ,че няма такова нещо.

Пак на килограмите,после ще ги сваляме аз се примирих вътрешно,че ще са между 20-25 Grinning



Здравейте и от мен,терминът ми е на 1.03 , на 23-ти съм на втората фетална и ще разберем пола най-накрая Grinning усещам бебето вече от около 3 седмици и даже сутрин не ставам преди да го усетя да съм спокойна.Само искам да кажа,ако сте качили 5 кг се радвайте ,аз реално вчера влезнах в 21-ва г.с и съм 12 отгоре ,до 3-тия месец вече бях 4 кг. Grinning




По темата с килограмите да се оплача и аз ...С тези килограми борбата е страшна 😀 Не съм от хората, които се ограничават, но иположението излиза извън контрол (или по - скоро аз😂) И не знам как да се спра . През 2 часа ям и то всичко , като наблягам на тестените продукти...такъв апетит не съм изпитвала никога , а не ми се мисли в края на бременността , когато най-много се качват как ще е 😀

# 69
  • Мнения: 384
трябва да си направим след това тема кой как е отслабнал Grinning Grinning Grinning всъщност няма да е лошо .., че вече го обмислям как и къде ще отидат тези кг ...

# 70
  • София
  • Мнения: 1 257
Оххх пусти килограми, битката е жестока. Аз лично не се успокоявам с мисълта "после ще ги свалям...". С първата бременност качих 17кг., като 10 оставих в родилното. Бяха ми останали 7, което не е кой знае какво реално, но тях ги влачих година и нещо. Като не съм кърмила, кърмих само 2 месеца. Е повярвайте то не бяха лишения, глад, разходки (нямах много време за фитнес) и не мръдаше кантара и това си е. Не толкова, че 7кг. са много, а просто самото чувство какъв си бил преди и как изглеждаш сега ме подтискаше много. За това сега съм си наложила да не стават повече от 12 до 14 пряко сили. Моля се да успея... Praynig Praynig Praynig Реално за момента съм сигурна, че основното от моите качени 5кг. е в корема и гърдите, защото наистина всички дрехи ми стават (т.е. крака, дупе за сега държат положението  Laughing). Наистина се уверих обаче колко по - бързо си проличават нещата при втора бременност.

# 71
  • Мнения: 13
Преди да забременея не кусвах брашняни неща, но след 7ма седмица, когато започна да ми се вие свят и гади, единственото, което можех да ям е това. Също бях много редовно спортуваща- 3 пъти в седмицата, главно с тежести или HIT, но когато разбрах, че съм бременно веднага спрях, поради предходен мисед и страх. Освен всичко се преместих да живея при таткото в малък сръбски град и движеието ми е ограничено на минимум. До сега- 17 седмица, съм качила 3/4 кг , които мисля са в норма. Отново ограничавам хляба (не съм го спряла съвсем, понеже все пак си имам вкусови нужди и не искам да се ограничавам) и се надявам да не качвам повече мазни килограми, а само бебешки. Вчера разсъждавах, че вероятно това което сме качили до момента е долу горе това, което ще остане и след раждането, понеже все още не тежим от бебето, а по скоро от запасите на тялото.
Лично аз не се притеснявам за килограми, старая се да не а твърде много, защото не е добре за бебебто, но забременявайки знаех, че минимум 12 ще кача и с голяма радост очаквах времето , в което това ще се случи. Не се шашкайте, дами, какво са за женската прихика едни 3-5-7-10 кг за сваляне! Ще ги стопим като стой та гледай Grinning

# 72
  • Мнения: 6 903
Вчера разсъждавах, че вероятно това което сме качили до момента е долу горе това, което ще остане и след раждането, понеже все още не тежим от бебето, а по скоро от запасите на тялото.
Е не е баш така, бебето си тежи вече. Аз дето съм за края на месеца ми го измериха 200 гр. преди повече от седмица. На момичетата, които са по-напред вече гонят 300-400, а може и 500. И то не е едно бебе само, има околоплодни води, плацента, матка. На мен гърдите ми са пораснали, а и разни други екстри има по принцип - повишен кръвообмен, задържане на вода евентуално.

Иначе аз след предното раждане излязох с 3,5 кг. отгоре в сравнение с началото. Но като се прибрах вкъщи се почна голямото ядене и качих още Crazy Не знам заради кърменето ли беше, но тогава си хапвах доста повече. Свалих всичко накрая, но бавно и постепенно, заради кърменето внимавах и доста време не се ограничавах с храната.

# 73
  • София
  • Мнения: 95
Всички ни вълнуват килограмите, ясно е, че ни се отразяват и на самочувствието Simple Smile Най-важното е да се чувстваме добре и бебчовците да получават достатъчно витамини. Колкото качим- толкова, все ще се свалят някак Simple Smile Напролет ще му мислим, когато вече щърлела ни е навестил Simple Smile))

# 74
  • Мнения: 384
CvetiFlower, правилно Yum важно е бебчетата да са добре

20 сед. + 5 дни бебчо е 373 гр. .. май върви едричък Grinning , но нали вече се оказа, че е момче явно за това Smiley

Общи условия

Активация на акаунт