Великденски пости -2011!

  • 64 995
  • 660
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 478
Честит празник и от мен и честито на причастилите се  bouquet

Отправили сте много хубави пожелания, за това ако позволите се присъединявам към тях Hug

Да се похваля, че днес вече съм добре и тези дни ще се включа вече по - активно тук Grinning


Семирамида, пак може да панираш хека. Смесваш малко брашно и галета с подправки и сол. Аз натърквам рибата с лимонов сок и я овалвам в сухата смес, леко я изтупвам и пържа. Може и да се изпече на фурна, като й сложиш малко зехтин. 

# 391
  • Popovo
  • Мнения: 219
   ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!  bouquet
 Аз ям риба само на Цветница, затова днес ще пропусна,но ще си хапна нещос олио. Аз и без това не обичам морси деликатеси. Ям само скумрия или бяло иле от риба (най-често акула). Сестра ми ми показа една много лесна и вкусна рецепта за риба:
   Изчистена риба (аз гоправя със скумрия) се посолява, слага се черен пипер, лимонов сок и олио. Оставям да престои 1 - 2 часа в хладилник. Покривам тавата с олио и пека на 200 -220 градуса за около 15- 20 мин. След това махам олиото и запичам само за 5 мин, колкото да се запече рибата и това е.
   За гарнитура правя печени картофи с маргарин и копър на фурна. Много вкусно.
   

# 392
  • Мнения: 38
Привет на Постещата тайфа!Минавам само да ви поздравя на тоя голям празник!Да сте живи и здрави и благата вест да влезе в домовете и сърцата ви!  bouquet  bouquet  bouquet
http://www.pravoslavieto.com/calendar/feasts/03.25_Blagoveshtenie.htm

# 393
  • Мнения: 355
Честит празник на всички! Много добри новини тази година!
И аз изключих за рибата днес, та празнувам със сухоежбина.
Довечера ще си приготвя спагети с риба тон и домашен сос песто.   chef

# 394
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Честит Празник.
Много здраве и щастие на всички.
Скумрия на скара и картофена салата.  chef

# 395
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Честит Празник Дано Божията Майка и Господа бъдат милостиви към нас, да ни напътстват и дават сили.

zhabche , я кажи за картофките с маргарин на фурна?

# 396
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Иренка много лесна рецепта. Обелвам картофите, измивам и нарязвам на по големи кубчета.  Посолявам, слагам копър и 2 - 3 лъжици маргарин, заливам с вода. Покривам с фолио и запичам в предварително загрята фурна. Накрая като се изпекат махам фолиото и запичам до зачервяване.

# 397
  • Мнения: 508
Сигурно е късно да кажа за постната панировка на рибата, но ето как я правя аз. В една купа смесвам бира( газирана вода) с брашно, черен пипер, сол, лимонов сок. Получава се гъста каша. В нея топвам рибата и след това я овалвам в галета и пържа. Става точно като с яйца

# 398
  • София
  • Мнения: 910
Честит Празник на всички!Пожелавам Ви много благи вести да чувате и да казвате !katelinka ,тъкмо щях да ровя за постна панировка!Да си жива и здрава,че я написа!Сега ще се пробвам с панирани чушки.Салата домати,краставици с риба тон.Десерт -бисквитена торта с кокосови стърготини. :

# 399
  • Мнения: 107
На обяд се нарибих доста, та чак до сега ме държа. А сега ми се хапва нещо сладко, та разбих едно нишесте, сложих му малко сладко на дъното, посредата орехчета, а тук таме пуснах и някой фурма. Сега ще чакам да изстине та да видя какво се е получило!!!  Crazy

# 400
  • София,
  • Мнения: 4 267
И ние се наядохме и то яко, незная защо се води рибата за лека храна, на мен винаги ми става страшно тежко от нея, а после такава жажда ме гони Rolling Eyes, може би щото е пържена!
Утрешното меню със сигурност ще е доста по леко - ориз с тиквички на фурна! Peace
А за сладкото - купувам едни постни сладки с локум от магазина - на тях си пише постни Peace

# 401
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте,

Как сте в този прекрасен ден  bouquet

Ние сме подхванали ремонт и днес цял ден изпразвам ракли и гардероби и само гледам хубавото време през прозореца. Явно ще е така тези дни Joy

Вчера така и не готвих риба, само пица с аншоа направих. Мъжът ми беше хапнал малко риба навън. Нищо, идва Цветница Laughing

Възползвах се снощи от свободното време, което ми се отвори и качих, освен рецептата за вчерашната пица, ами и няколко други постни пици, които съм правила преди. Видях, че имам сума наснимани и некачени рецепти, които съм обещала и ще гледам да ги изчистя всички до седмица ooooh!


много лесна и вкусна рецепта за риба:
   Изчистена риба (аз гоправя със скумрия) се посолява, слага се черен пипер, лимонов сок и олио. Оставям да престои 1 - 2 часа в хладилник. Покривам тавата с олио и пека на 200 -220 градуса за около 15- 20 мин. След това махам олиото и запичам само за 5 мин, колкото да се запече рибата и това е.

 Peace подкрепят с две ръце, че така приготвена скумрията е много лесна и вкусна Peace

На мен не ми се занимава да я чакам и нарязвам лимоните на филийки, пъхам ги в коремчетата на рибите и ги подреждам върху тях. Малко зехтин, фолио и айде във фурната Crazy


katelinka, много хубава идея ми даде с газираната вода, че хич не ми допада бирата, усещам едно нагарчане дори в панировката. Ще пробвам непременно, не се бях сетила Peace

# 402
  • Мнения: 508
Слава Богу много се радвам,че панировката ви допада. Аз дори извън постите си панирам с нея карфиол, печени чушки, картофени постни кюфтета и риба.

# 403
  • sofia
  • Мнения: 786
Баница с елда (гречка), праз лук и гъби (не е задължително)

Използвам готови "Къпани кори", но можете да използвате всякакви.  Сварява се елдата, след което се измива със студена вода и отцежда. Задушава се малко праз с олио и вода. Може да се задушат и гъби преди праза. Прибавя се към елдата. Добавя се малко вода за да не е суха плънката.

Корите се разстилат като при налагана баница (сгъват се на хармоника). Отгоре се поръсва с плънката. Завива се с последната кора и отгоре се слага алуминиево фолио. Пече се при силно загрята фурна (200 градуса) около 40-50 мин, като след първите 20 (30)мин се маха фолиото за да хване коричка.

Празия лук овкусява елдата и тя няма спечифичния дъх. Баницата е вкусна и за възрастните. Опитайте!

# 404
  • sofia
  • Мнения: 786
рецептата за кекс:

1 чаена чаша (чч) захар
1 чч оризово  мляко + още малко мляко да не е много гъсто (+1/4чч)
2 чч брашно
1 чаена лъжичка (чл) бакпулвер
1/3 чч олио
слънчогледови семки
стафиди - предварително накиснати в гореща вода, подсушени на хартия и овъргаляни в брашно

Пече се в предварително загрята фурна. Трябда добре да се опече, да придобие хубава кора, за да сте сигурни че е изпечен и отвътре.
Можете да използвате и сушени кайсии както със стафидите. Може и заедно с тях.

Общи условия

Активация на акаунт