За климатиците в детските градини

  • 2 677
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 421
 Въпроса ми е продиктуван от факта, че в нашата детска градина сега ни събраха пари(по 10 лв) за закупуване на климатици.
Много бях учудена(въобще не знам кой е дал идеята и кога и къде е съгласувана и дали в крайна сметка не е авторитарно решение на директорката). Както и да е - дадох ги парите-под формата на благотворителност(доброволно-задължителна Wink).
 Интересно ми стана - защо пък климатици. Детската градина се отоплява с парно през зимата, а лятото почти никога не е дежурна. А дори да е така - децата са постоянно на двора.
 А да не говорим, че за климатиците както знаете въпроса е доста спорен(не искам да превръщам темата в ЗА и Против климатиците!).
 Също така си мислех, че децата имат нужда от доста други по- належащи и необходими неща.
 Та, казвайте сега - как са нещата във "вашите детски градини"?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
В нашата нямат климатици.

# 2
  • на североизток
  • Мнения: 285
Яслата, която посещаваме дели един двор с детската градина  - нямат климатици и двете сгради.

# 3
  • Мнения: 2 978
А парно няма ли в градината?

Това с климатик не ми се вижда особено добре..особено пък с тези болести дето се въртят вътре нон стоп newsm78

п.п. Говоря за зимата

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ами има парно, нали за това ми е чуденката.

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Нашата детска градина се отоплява с акумулиращи печки. Сега е включена в проектите за енергийна ефективност, но климатици не са предвидени - ще възстановят парното и ще сменят дограмата. Та не съм сигурна, че във вашата детска градина са смятали много. Парното все пак си е най-евтино.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ама те "нашите" климатици ги слагат допълнително, няма да се отказват от парно. Просто така за екстра.

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама те "нашите" климатици ги слагат допълнително, няма да се отказват от парно. Просто така за екстра.

Е, ами тогава ще си послужа с един лаф: Кеф цена няма Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Ама те "нашите" климатици ги слагат допълнително, няма да се отказват от парно. Просто така за екстра.

Е, ами тогава ще си послужа с един лаф: Кеф цена няма Joy

Аааааа, има - събраха ни вече парите hahaha

# 9
  • София
  • Мнения: 39 759
В нашата ясла и градина няма климатици.
Най-вероятно персонала или директорката иска да се разхлажда в горещините.
Бих била против ако в групата на Дияна искат да сложат климатик.

# 10
  • Мнения: 90
Да,малко странно звучи,но от друга страна климатиците сменят въздуха в стаята,където през зимата едва ли иначе отварят прозорци. а ако имат тези био-филтри,ще убиват микроорганизмите във въздуха и ще има по-малко болести.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да,малко странно звучи,но от друга страна климатиците сменят въздуха в стаята,където през зимата едва ли иначе отварят прозорци. а ако имат тези био-филтри,ще убиват микроорганизмите във въздуха и ще има по-малко болести.
как сменят въздуха?  newsm78
Ако сменят и почистват редовно филтрите, може да филтрират въздуха, но се съмнявам да го правят редовно и смисълът е нулев

# 12
  • София
  • Мнения: 3 663
Да,малко странно звучи,но от друга страна климатиците сменят въздуха в стаята

Доколкото знам, за да се сменя въздуха отделно се изгражда вентилационна система. Климатикът върти въздуха вътре в помещението. Но нека по-знаещите мами да кажат  Peace

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Върти естествено въздуха и хич не е препоръчително за такова обществено заведение  Stop Виж - за директорския кабинет или сестринския ще е много подходящ  Twisted Evil

Нямаме килматици в нашето ОДЗ! И евалла за което  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Брей, като гледам резултата само ние сме с климатик(единстевният глас "за" е моят).
Вчера питах за какво точно са тези климатици, но получих доста мрънкащо-неразбран отговор, че може би част от парите ща отидат за климатик, ама ще има и за уредба(после се замислих, че не попитах каква, но предполагам музикална).
  Въобще водим се много напредничава детска градина Joy
А от догодина децата ще спят на земята, а не на легла - "Така било на Запад"(отговор от учителка), чудно ако на Запад започнат да спят на главите си и ние ли трябва да започнем newsm78.
 Ама пак родителите ще събират пари за настилките върху, които ще спят малчовците.

# 15
  • Мнения: 2 978

Вчера питах за какво точно са тези климатици, но получих доста мрънкащо-неразбран отговор, че може би част от парите ща отидат за климатик, ама ще има и за уредба(после се замислих, че не попитах каква, но предполагам музикална).
 

Няма може би....те са длъжни да ви кажат за какво и къде отиват парите ви. Кое колко струва и т.н.

Поне в нашата е така...и родителите си знаят, че всичко е наред.
Има си тетрадка с описание, списъци кой колко е дал или купил за децата и така. Чисто, ясно и подредено.

п.п. След като незнаеш кога е съгласувано..защо не попиташ някой от другите родители..може би си изпуснала някоя родителска среща..знам ли newsm78

# 16
  • Мнения: 1 413
След като се разхилих с глас на това как ще сложат децата да спят "като на запад"  и колегата ми се опули Shocked му обясних за какво иде реч и той -човек с голям опит в системата на образованието и много разумен bowuu - най-сериозно ми каза да те посъветвам да пишеш до кмета. Нали градината е общинска - да им спретнат една проверка - нещо не е както трябва там!

# 17
  • Мнения: 5 475
децата да спят "като на запад" 

  От моя опит в САЩ ,дъщеря ми като се връщаше от училище винаги и течеше носа...така,че като "на запад" не винаги е мерило за най-добро!  Peace

# 18
  • Мнения: 1 413

  От моя опит в САЩ ,дъщеря ми като се връщаше от училище винаги и течеше носа...така,че като "на запад" не винаги е мерило за най-добро!  Peace

Точно това имах предвид и аз, а мисля - и Етиа. Не е необходимо да се копира наедро, а само добри практики.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 421

  От моя опит в САЩ ,дъщеря ми като се връщаше от училище винаги и течеше носа...така,че като "на запад" не винаги е мерило за най-добро!  Peace

Точно това имах предвид и аз, а мисля - и Етиа. Не е необходимо да се копира наедро, а само добри практики.

Да, така е!
Малко си поизместих сама темата hahaha Но аз действително съм против детето ми да спи на нивото на пода. Това ще го коментирам на родителската среща, на есен, на която трябвало да решим на какъв вид настилка ще спят децата.

# 20
  • Мнения: 533
И аз се учудих на тези климатици, а ламиниран паркет и PVC дограма има ли в градината   Mr. Green
П.П мисля, че включването на ДГ в проект за енергийна ефеткивност е най-доброто решение на проблема с разходите за утопление, ако това е едно от целите за поставяне на климатици.

# 21
  • Мнения: 101
В яслата имат,но ги пускат 5-6 дни в годината-есента,преди да включат парното.Не мисля,че са необходими... newsm78

# 22
  • Мнения: 58
Ние в нашата ясла имаме климатик,ама гледам че не е на всички групи!Явно някой родител е спонсорирал!И за лятото,понеже работят постоянно охлаждат помещението!Най вероятно когато  изведат на двора децата ги пускат и после като влязът ги спират за да не стоят на тях!Аз така си го обеснявам! Ако е така по биват нещата! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт