Дайте съвет!

  • 1 357
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7 474
Детето ми много боледува от както ходи на градина. Вадихме сливици-файда никва. Ходи 5 дни и после един месец в къщи - шепи лекарства, кашлици,безкрайни хреми ooooh! Вече започвам да се чудя дали да не я спра от градина и без тава не работя поне детето ще е здраво. Ще я запиша на някакви танци или друго нещо. Тя е много общителна и без да ходи на градина, така че нямам притеснения в тази насока. Знам,че някои ще кажат,че всички деца боледуват, но за 5 дни струва ли си? newsm78 Какво ще ме посъветвате? Жал ми е за това дете вече, а много и се ходи и сега пак е болна и едвам спи от кашляне горкото, а преди две седмици свършихме с 15дневен прием на антибиотик:tired:

# 1
  • Мнения: 1 258
Май винаги така се получава-не знам защо.Ако ти се налага да ходиш на работа,някак си нещата от само себе си се нареждат и детето спира да боледува.А като не ходиш и може би повече се вглеждаш в болежките,задържаш повече време детето в къщи и организмът му не се научава да се бори.
И двата варианта са ми познати.
За мен вариантът читава детска градина е най-добрият.

# 2
  • Мнения: 7 474
Trislon , ама аз не ходя ,защото като я пусна на градина тя се разболява мигновенно и се лекуваме по 1 мес. Просто няма работа, на която да ме търпят.

# 3
  • Мнения: 1 258
Ааааа!
Имуностимулатори нещо?
Аз съм давала преди години Изопринозин(как си го спомних,нямам представа?!)

# 4
  • Мнения: 7 474
Ааааа!
Имуностимулатори нещо?
Аз съм давала преди години Изопринозин(как си го спомних,нямам представа?!)

Давах и Ингистол, витамини, разни за смучене уж стимулиращи и пак същото. До 3г. нито един път не се е разболяла и сега , ако си е в къщи с месеци не боледува, но събере ли се с деца-край!

# 5
  • Мнения: 544
при нас също беше така-до 3год никакви болести/като изключим опита да ходи на ясла/но за градината бях твърда т.к вече бях бременна с 2то при това бременоста ми не бе от най-леките.Та и ние така 1седм. на градина,3седм. вкъщи.2год продължи този кошмарен кръговрат докато тази година го записах предучилищна в училище и нещата се нормализираха.Незнам дали просто го израсти този период,дали си повиши имунитета от спорта/плува активно вече почти 1год/ незнам,но сега като си помисля че малкия тръгва на градина...дали и с него ще е така Cry Confused Tired

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ааааа!
Имуностимулатори нещо?
Аз съм давала преди години Изопринозин(как си го спомних,нямам представа?!)

Давах и Ингистол, витамини, разни за смучене уж стимулиращи и пак същото. До 3г. нито един път не се е разболяла и сега , ако си е в къщи с месеци не боледува, но събере ли се с деца-край!



Балансиран хранителен режим, много зеленчуци и плодове  , каляване, много игра и движение навън на въздух, да спи на отворен прозорец и такива разни..................и естествено много срещи с деца
Аз не съм боледувала повече от обикновено , когато съм тръгнала на градина....специално попитах мама за това, защото  тук всички твърдят, че е нормално........Май не е много нормално, но се случва често........

# 7
  • Мнения: 1 258
Да,плуването е много добро средство за каляване при малките.Моята дъщеря ходи от 4 годишна и не е боледувала почти.

# 8
  • Мнения: 1 400
Смени си лекаря.
Или поне се консултирай с друг такъв.
 

# 9
  • Мнения: 7 474
А къде ходи на плуване? моята много обича да плува,но все си мислех,че е малка още за това.

П.П. Тя влачи някакви ужасни бацили и ме заразява и мен, а не бях боледувала от 7-8г. ooooh!и последствията за мен бяха сериозни Tired

# 10
  • Мнения: 7 474
Смени си лекаря.
Или поне се консултирай с друг такъв.
 

При трима ходя-редувам си ги -педиатър, УНГ и още една за подтвърждение. Още преди да я пусна на градина ми казаха и тримата следното - Не я давай на градина, ако можеш да я гледаш!   newsm78

# 11
  • Мнения: 1 258
А къде ходи на плуване? моята много обича да плува,но все си мислех,че е малка още за това.


На Спартак.Тогава още нямаше разни по-модерни плувни комплекси.А сега така си харесва треньора,че за нищо на света не иска да се премести.
Малките плуват в мини басейн,който е отоплен.

# 12
  • Мнения: 7 474
А къде ходи на плуване? моята много обича да плува,но все си мислех,че е малка още за това.


На Спартак.Тогава още нямаше разни по-модерни плувни комплекси.А сега така си харесва треньора,че за нищо на света не иска да се премести.
Малките плуват в мини басейн,който е отоплен.

 Praynig На мен ще ми е много удобно там. Дай имена на треньор, цени, и как става записването  Praynig може и на лични.Ще съм ти благодарна много!

# 13
  • Мнения: 1 258
Дай имена на треньор, цени, и как става записването  Praynig може и на лични.Ще съм ти благодарна много![/color]
Тук ще ти отговоря.Може да е полезно и някой друг.

Лора ходи при Енчев(сега е вече в големия басейн).Картата струва 40 лева и е за две посещения седмично с треньор.Мисля че той има от 17 часа в детския занимания.Но за по-сигурно провери на място.Отпред на входа има табло.
Но пък една приятелка на Лора хич не го хареса преди години Енчев и искаше на всяка цена да ходи при жена треньор.Сега я записаха при Сотирова и е много доволна вече.
Трябва да си говориш лично с някой от треньoрите,той ще види детето и ще си каже също думата.

# 14
  • Мнения: 7 474
 newsm74 Благодаря ти!     bouquet

# 15
  • София
  • Мнения: 3 663
Според мен сте алергични. Защо не направите консултация с алерголог?

# 16
  • Мнения: 7 474
Според мен сте алергични. Защо не направите консултация с алерголог?

Може, но защо  тогава не боледува като си седи в къщи newsm78

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен сте алергични. Защо не направите консултация с алерголог?

Може, но защо  тогава не боледува като си седи в къщи newsm78

Ревизирай храненето- това наистина е много важно...Приема ли достатъчно витамини с храната?
Достатъчно плодове ли яде ? или само въглехидрати

# 18
  • Мнения: 7 474
Яде готвено, но малко плодове и зеленчуци Tired, затова давам витамини всеки ден. Ще го умувам още малко!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 663
Според мен сте алергични. Защо не направите консултация с алерголог?

Може, но защо  тогава не боледува като си седи в къщи newsm78

Защото в градината непрекъснато се въртят вируси.

И синът ми беше така, вечно възпалена трета сливица, за операция... Но ни пренасочиха към алерголог, който го тестува. Разбра се от какво е алергичен - от плесени. Всъщност алергията провокираше възпалението на третата сливица. Назначи курс на лечение, който беше в продължение на 6 месеца и детето се оправи. Операцията се отмени.

Незнам при вас как е, просто само мога да предполагам  Peace

# 20
  • Мнения: 1 341
От цяла зима течащ нос най-накрая стигнах до същия извод - алергия. Ееее помогнаха ми приятелки от форума и в последствие един УНГ и двама педиатри. Категорични са, че детето е с алергия. Четох, че децата с алергия много често боледуват.  Моето детете се разболява вече и от здрави хора. Видяла съм се в чудо. За радост не е имало нищо сериозно освен сополки и лека кашлица

# 21
  • Мнения: 510
Здрасти,Leo ,моята дъщеря е изключително калено дете... но...
 ходейки на градина,вече е в предучилищна,довлачваше  какви ли не коки- стрепто- и стафилококи,да-и аз боледувах като теб,а и таткото(който по принцип е здрав като вол Wink)
И аз се убедих,че алергията на детето ми наистина е предпоставка за доразболяване,хремата й,която се активира от алергена,при една инфекция в градината,става ужасна,възпалява се носа и следва-кашлица.

Лекуваме се с : Планина(чист въздух и т.нар. височинна терапия-сериозно Simple Smile) + Еуфорбиум композитум на капки(немско хомеопатично лекарство срещу запушения и отекъл нос)+ Чай .Всичко това е одобрено от педиатъра ни и алерголога Wink
Препоръчвам ти доктор Цанка Младенова- алерголг,изключителен специалист,похвален ми от професер УНГ от ИСУЛ, тя има кабинет в бившата 25 П-ка,дъщеря ти вече може да бъде тестувана,тел. й  е  0888 73 56 21

# 22
  • Мнения: 1 341
Цанка Младенова детски алерголог ли е?. Аз говорих с една алерголожка, но тя каза, че детето трябва да бъде заведено при детски такъв. А аз освен Мустаков, друг не можах да намеря.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
Според мен сте алергични. Защо не направите консултация с алерголог?

Може, но защо  тогава не боледува като си седи в къщи newsm78

Защото в градината непрекъснато се въртят вируси.

И синът ми беше така, вечно възпалена трета сливица, за операция... Но ни пренасочиха към алерголог, който го тестува. Разбра се от какво е алергичен - от плесени. Всъщност алергията провокираше възпалението на третата сливица. Назначи курс на лечение, който беше в продължение на 6 месеца и детето се оправи. Операцията се отмени.

Незнам при вас как е, просто само мога да предполагам  Peace


При нас случаят е идентичен - в къщи ако стои няма да се разболее въобще, но тръгне ли на градина и след 5 дни е болна.
Къде ли не сме я водили -алергия към плесени -пихме 6 месеца лекарства, но пак си боледуваше. Махнахме 3-та сливица и сега пак е болна.
Аз съм боледувала много малко(мама твърди, че почти не си спомня да съм била болна), но от както Креми е на градина и ми привлича и на мен разни неща - не спирам да съм болна.

 И аз това се чудя, ако е алергична защо в къщи не боледува, нали алергиите се проявяват при наличие на алерген, а не на вирус(поне така си мисля newsm78)

# 24
  • Мнения: 1 413
Ще разкажа моите патила, защото има сходства, дано съм полезна.
Децата тръгнаха едновременно-каката беше почти на 5, малкия- почти на 2. На 3 ден гнойна ангина и при двамата, повтори се, болници. Веднага ги спрях. Записах ги на друго място - ами веднъж са се разболяли по-сериозно и една шарка за цялата учебна година. Значи зависи и от градината. В настоящата градина излизат всеки ден, вода се пие от еднократни чашки, играят задължително гимнастика всеки ден и на отворен прозорец - важни са тези дребни на пръв поглед неща.
Има и някакъв възрастов фактор, все пак, някакъв период на преболедуване, който преминава - виж лентичката.
Давам саменто на капки за укрепване на имунната система, но може и друго средство, по съвет на педиатъра. Започнах стабилизирането им с ежедневен сок от лимон -прясно изстискан с лъжичка мед и малко вода, променихме цялото семейство хранителните навици и не купуваме газирани напитки, свикнахме всеки ден вкъщи да има сложени на масата плодове и да пием айран и чай.
Процесът по укрепване е бавен, не се отчайвай ако въпреки взетите мерки не се стабилизира изведнъж!

# 25
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
А от колко време ходи детенце на градина?

Обикновено, първата година в ДГ е най-тежка, но по-късно, вседствие перманентния си контакт с различни вируси, децата си изграждат някакъв имунитет.

Синът ми също боледуваше много първата година, но последните две години почти не се е разболявал, или поне не до степен да давам антибиотици. Не че не кашля и няма хреми, но при децата, посещаващи ДГ това си е почти перманентно, даже ако не се лъжа имаше някакъв термин "хрема на детската градина".

Не съм сигурна дали съм права, но мисълта ми е, че ако не си изгради някакъв имунитет сега , вероятно ще  боледува по-често в училище. Но от друга страна, може би и имунната й система тогава ще е по-укрепнала.

 ooooh!, сори, май не бях много полезна.

Общи условия

Активация на акаунт