Околоколедни бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 91 150
  • 754
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 12 750
И аз съм правила солени гофрети с овесени ядки. Одобрихме ги повече от сладките.
Звучи интересно, може ли малко повече подробности? Овесени ядки май само в хляб съм пробвала да слагам и в нищо друго.

# 106
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Звучи интересно, може ли малко повече подробности? Овесени ядки май само в хляб съм пробвала да слагам и в нищо друго.

какви подробности те интересуват?
аз експериментирам и нямам точна рецепта: яйца, брашно, овесени ядки, масло, настърган кашкавал, подправки. тестото да е гъсто като за гофрети.

правила съм и с сладки гофрети с мюсли: слагам в тестото готово мюсли (овесени ядки, ядки, стафиди и др. сушени плодове). има повече за дъвчене. не всеки ги харесва.

# 107
  • Мнения: 14 079
И аз съм правила солени гофрети с овесени ядки. Одобрихме ги повече от сладките.
Звучи интересно, може ли малко повече подробности? Овесени ядки май само в хляб съм пробвала да слагам и в нищо друго.

Ще ти дам рецептата довечера, че сега съм в работата и не я помня цялата.

# 108
  • Мнения: 7 848
Вчера пекох тиква. Та имам още тиква, обаче моля да ми предложите изпитана рецепта за супа от тиква. Веднъж правих някаква от нета, но май прекалих с екзотичните подправки....

# 109
  • Мнения: 9 052
не слагай много подправки., не става добре. Тиква, може малко картоф и/или морков и кокосово мляко от дм например https://www.dm.de/dmbio-kokosmilch-p4010355204974.html?wt_mc=pdm … Bio.4010355204974 морка сол и може малко черен пипер.

Има и екзотични варианти, но наистина не винаги става добре.

# 110
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Идея за бели рибици, мариноване, приготвяне? Разполагам със сос от нар и разни други сосове.Целта е да не стоя много в кухнята, че ще имаме гости.

# 111
  • Мнения: 5 129
asyalein, Dara888,  bouquet
Идеите ви са много вкусни. Ще експериментирам и аз и със смлени и с цели. Но нямам гофретник, затова ще опитам да направя мъфини. За солен кекс и мъфини ги смилате, нали така е по-добре, а не цели?

# 112
  • Мнения: 14 079
Бюти, слагам ги цели. И в кекс съм слагала, но не по конкретна рецепта, а аз реших да експериментирам. Просто ги оставям в прясното мляко да постоят и леко да омекнат. И за гофретите се накисват за пет минути в половин чаша прясно мляко.

# 113
  • Мнения: 5 129
Бюти, слагам ги цели. И в кекс съм слагала, но не по конкретна рецепта, а аз реших да експериментирам. Просто ги оставям в прясното мляко да постоят и леко да омекнат. И за гофретите се накисват за пет минути в половин чаша прясно мляко.

Експеримент е ключовата дума и ще намеря смелост да пробвам  bouquet Още повече, че щом споделяш успешен резултат няма от какво толкова да се притеснявам   Peace

# 114
  • Мнения: 14 079
Ето рецептата за гофретите. Наистина са много вкусни. Аз бях изненадана, че децата ги предпочитаха пред тези с шоколад.

http://recepti.gotvach.bg/r-67073-Солени_гофрети_с_овесени_ядки

# 115
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За солен кекс и мъфини ги смилате, нали така е по-добре, а не цели?

когато са смлени, можеш по-добре да прецениш течността за тестото.
ако ще ги слагаш цели сложи повече течност или ги накисни.

аз ползвам и едни фини овесени ядки, те поемат веднага течността и не им е необходимо накисване.


аз не обичам овесени ядки съ ссирене, не ми пасват, но е въпрос на вкус.
под тази рецепта има и други предложения, които изглеждат интересни.

# 116
  • Мнения: X
Печена тиква с прясно мляко пасирана става уникален "шейк". И с кисело мляко и заха също, но е въпрос на вкус.

# 117
  • Мнения: 7 848
Печена тиква с прясно мляко пасирана става уникален "шейк". И с кисело мляко и заха също, но е въпрос на вкус.
Не, не печената се изяде. От сурова тиква искам супа да направя.

# 118
  • Мнения: 9 052
Билян@ свари я първо обелена и на парчета с морска сол или на пара

# 119
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От сурова тиква искам супа да направя.

запържвам лук и чесън, слагам тиквата и картофите на парчета, доливам с вод аи варя. пасирам, слагам инд. орехче и/или джинджифил и течна сметана.

Общи условия

Активация на акаунт