Приключихме с яслата

  • 5 003
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 140
Ню много сори, че така се е случило с малката Гери.
Незнам дали помниш, но когато ти правеше постъплениия за ясла с Гери, аз пусках тема, че спираме колежа форевър. Вашият проблем е като нашият, само че ние бяхме с алергична кашлица отиваща към предастматични пристъпи. Алерголога каза спирайте я защото ще докарате наа детето астма.
Спрях я и сега всичко е ок, боледува зимата зарази се от майка ми, защото тя я гледа, но не сме били толкова зле както по времето в колежа.
Израства се този проблем до 4 годинки, поне така ни каза д-р Мустаков.

# 46
  • Мнения: 5 468
Незнам дали помниш, но когато ти правеше постъплениия за ясла с Гери, аз пусках тема, че спираме колежа форевър.
Да, спомням си твоята тема и тогава ти се чудех на акъла, честно Blush. Ама то така е, като подръпнеш дявола за опашката. Виках си: "Как може да спреш детето си от ясла бре, таме толкова хубаво... тцтцтц"
Оооффф, Синеочке, колко бях запалена за ясла, как си преставях работите само ooooh!. И през ум не ми е минавало, че след половин година ще пускам същата тема.
Вашият проблем е като нашият, само че ние бяхме с алергична кашлица отиваща към предастматични пристъпи. Алерголога каза спирайте я защото ще докарате наа детето астма.
И на мен ми казаха същото. Ако не я спреш от ясла, ще стане хронично заболяването на бронхите и ще се превърне в астма.

# 47
  • Мнения: 5 468
Ти на какво го отдаваш?
Отдавам го на неправилно лечение. Педиатърката ни беше изписала антибиотик, пи го и уж мина пневмонията. Повтори я, обаче тогава нашата докторка отсъстваше и я заведох в спешен кабинет. Там веднага й изписаха нов антибиотик. Дадохме го и него 7 дена. Отново уж се излекува, докато един ден пак същите симптоми - температура, кашлица, кихане, точно на рождения й ден. Беше неделя. И айде пак в спешен кабинет при друга докторка. Айде пак антибиотик. Казах й, че преди 3 дена сме спряли предишния, тя вика  - Няма значение!, изпи и този антибиотик за 7 дена. И след 2 дена направи този спазъм... и айде сега пък в болница 6 дена. Там що лекарства й биха и пи, не ми се говори вече...

По съм навита да ида на санаториум с малкото и да имам някакви условия там. Не обичам чужди, селски къщи и тихи, самотни нощи. Искам на станция и Хасан е хора. Днес питах педиатърката на Гери за санаториум и тя ми каза, да ида на ул. Васил Левски, някъде преди Графа било и да ми кажат там, къде има места и за кога. Тогава звъня там и ми запазват стая, а педиатърката ми дава някакво направление или нещо такова. Каза, че няма проблеми, само да ми кажат оттам, че съм добре дошла. Та, ще мръдна тия дни до това на В. Левски.
Каза ми за санаториуми в Сандански, Велинград и Кюстендил. За там знаела. Ама в Сандански не ми препоръчва, защото ставало много горещо през летните месеци и не било особено здравословно за малкото гад. Аз съм много навита за Велинград, ама де да видим... хм.

# 48
  • Мнения: 5 140
Знаеш ли аз също много страдах заради Ния, сутрин се будеше и мамо айде на детска, а аз я увещавам как не може защото кашля и т.н. Тя самата много се плашеше като се разкашляше.
Пред колежа аз избрах здравето на детето и я гледах до февруари след това щафетата пое майка ми и баща ми. Единствено ми беше гадно, че там пеят, рисуват играят, има тържества, но си казах майната му , като тръгне на детска ще си навакса всички тези неща, пък и отгоре.
Ню решението ти е правилно детенце е по важно дори и от работата ти.
Но знаеш ли това е ,асово, аз си мислех че само ние сме с този проблем. На кумата ми детенце също беше така, но се оправи и на 4-ри год беше вече на детска, сега ще е 1 клас. Така че дечицата ни ще бъдат ОК.

# 49
  • Мнения: 5 468
от известно време посещаваме класически хомеопат и мога да ти кажа че ефекта е налице-последният бронхит мина много леко без антибиотик само с хомеопатия.детето вече започна да спи спокойно.а преди се будеше по безброй пъти.защо не опитете и вие?
Точно това мисля да правя. Трябва ми още малко време, за да свикна с тази мисъл... И да си харесам някой хомеопат.

# 50
  • Мнения: 5 468
Единствено ми беше гадно, че там пеят, рисуват играят, има тържества, но си казах майната му , като тръгне на детска ще си навакса всички тези неща, пък и отгоре.
От яслата няма да изпусне толкова много. Сега съм ентусиаст за детска градина, ама да не приказвам много, че ако пак стане същата история ще се подпаля публично пред някоя градина Wink.

# 51
  • Мнения: 5 140
Айде сега, чак пък да се подпалваш. Mr. Green

# 52
  • Мнения: 5 468
Ще се подпаля, ще се подпаля, казвам ти и туй то! Crazy

# 53
  • Мнения: 5 140
Ще се подпаля, ще се подпаля, казвам ти и туй то! Crazy

Еми добре щом така си решила....няма да те спираме. Mr. Green

Малко офф в четвъртък от колко ще ходиш на протеста?

# 54
  • Мнения: 4 371
Ню, моя пиклеш Wink също е болнав. И то като се разболее, винаги му отива към белия дроб и прави спазъм.
Една докторка ме посъветва да ходим в Сандански или във Велинград. Обърнах се към педито и той(знае много добре, че детето е болнаво) ми каза, че процедурите били тежки за такова малко дете, това ще отшуми като стане на 3-4 години(спазмите).
После разказах на сестра ми и тя ми каза, че здравната каса отпускала по 2(!!!) направления на година на личен лекар и познай дали той ще ме чака мен да се сетя, че детето ми има нужда от Сандански. Да съм го водела в Банкя Stop Направо бях бясна Close

# 55
  • Мнения: 5 468
Малко офф в четвъртък от колко ще ходиш на протеста?
Смятам към 10:30 да съм там, ако не ми мине черна котка път.
Ама много ме тормози това, че сигурно ще има там телевизии и ако ми наврат някой микрофон в устата, направо ще припадна от срам. Та, ще има ли говорители за този протест или произволно ще си набележат някой? Направо съм затормозена от сега. Уф..., ама тази Дуци ще я утрепя бе, е на.. . още малко и ще й налетя!

# 56
  • Мнения: 5 468
Дуци, моята педиатърка каза, че нямало проблеми Thinking. Ама да видим онези на "Васил Левски", какво ще кажат....
Тези дни ще ида и ще кажа, какво е станало.

# 57
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Имах спор с една мама в първата ясла на дъщеря ми и естествено нищо не постигнах.Детето и беше с едни такива зелееени сополи,а тя тръгнала да ми обяснява,че били алергични,айде нема нужда ,знаем ги тези алергични сополои.Само след ден и ние се сдобихме с тях.
   Питам сестрата защо ги приемат така.А тя ми обяснява,че ги връщали,а те половин час след това отново пристигали с бележка от личния лекар,че детето е здраво  #Cussing out #2gunfire.В такъв случай не могат да ги върнат пак.Е заради такива хора страдат всички останали,ама...Няма оправия! Sad

# 58
  • Мнения: 704
---

Последна редакция: чт, 08 юни 2006, 21:53 от Vali

# 59
  • Мнения: 50
   Момичета, ние преди месец бяхме на Сандански. Изкарахме точно 3 дена в санаториума и си вдигнахме багажа и отидохме на хотел. Бях подготвена / инфо от форума/, че е мизерия, но действителността надмина очакванията ми.
   Иначе, като изключим това, града е страхотен, но е препоръчително да се ходи пролет и есен.
   Резервации могат да се правят и директно на рецепцията на санаториума. Ако някой го интересува ще потърся телефона.

Последна редакция: ср, 31 май 2006, 12:40 от mary_k

Общи условия

Активация на акаунт