Ябълково пюре на кой?

  • 1 210
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
С какво да захраня ябълка на Хип, Ам-ам, Ган4ев или.....???

# 1
  • Мнения: 1 559
  Ябълково пюре  (125гр) имат Сънвал, Гербер и Хип. Бих дала някое от изброените.   Български пюрета единствено марка "кухнята на мама"  папаме Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 9 857
Давала съм единствено на Ганчев и Ам-Ам.Другите просто не са ми по джоба.

# 3
  • Мнения: 106
на хип е много хубаво

# 4
  • Мнения: 422
Ние пробвахме на Хип първо ама малкия тях не ги иска..и сега му давам Ам-ам. Много му харесват Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
вероятно са със захар... Thinking

# 6
  • Мнения: 791
При каката съм купувала на Ганчев, другите ми се виждат скъпи!
Сега още не съм започнала с пюретата, но ми предстои след няколко дни и мисля да си правя вкъщи пасирана ябълка и по-натам някой зеленчук. Но ще се пробвам сама да се справя  Grinning  А и днес ще се консултирам с педиатърката как да започнем с пюренцата.

# 7
  • Мнения: 5 026
 Аз давам на Ганчев и Ам-Ам - харесват му на бебчо. Те са с най-разумна цена за грамаж 190гр. Малко по- скъпи са на Hame i Ovko (1-1,30лв.), а другите са към 2 лв. и нагоре за 125 грама. Сега като започнат българските плодове , смятам да му ги приготвям в къщи.  chef

# 8
  • Мнения: 1 559
  Сънвал са до 2 лв 190гр, а тези за захранване (ябълка,круша,тиква,125гр) са по 1,10-1,15 лв. Лятото има пресни плодове и зеленчуци, при това положение ми се струва най-малкото неразумно да се купуват пюрета (и то български - с нишесте, със захар, а някой и с краве мляко Shocked).

# 9
  • Мнения: 422
На Ам-ам им е хубавото,че нямат нишесте...но имат захар.В тези на Хип пък има оризово хишесте.Както казва МаммаЕли  най-хубаво е да се правят поне докато има пресни плодове и зеленчуци Grinning

# 10
  • Мнения: 378
аз давам хип, сънвал, гербер. зеленчуковите чат пат си правя, но плодови още не съм пробвала.

# 11
  • Мнения: 1 547
Конкретно ябълката на Ам ам горчи много.

Преди да започна да захранвам, бях купила доста пюрета на Ам ам. Отворих 3 поредни ябълки, годни, в срок - и трите горчаха. Обадих се на телефона на потребителя, написан на етикета на бурканчето и оттам ми отговориха, че ябълките горчат по принцип и че аз не съм добре.  Crazy
Всички пюрета отидоха в коша. Оттогава нищо българско. И освен това цените вносните пюрета могат да се преглътнат. Все пак става дума само за известно време  Peace

# 12
  • Мнения: 6 243
На Ам-ам им е хубавото,че нямат нишесте...но имат захар.В тези на Хип пък има оризово хишесте.Както казва МаммаЕли  най-хубаво е да се правят поне докато има пресни плодове и зеленчуци Grinning
Няма начин да нямат нишесте. Доста са гъсти. Друг е въпросът, че не са написали какво нишесте имат,което си е сериозен проблем.

Аз съм пробвала на Ам-Ам и на Хип, но за две лъжици пъре да давам тия пари, не ми допада идеята. Специално ябълковото пюре се прави за минута в МВ, тъй че така процедирах.

# 13
  • Мнения: 306
Може ли да ми кажеш как става в микровълновата?

# 14
  • Мнения: 6 243
Може ли да ми кажеш как става в микровълновата?
да.

Обелената и почистена от семки ябълка нарязвам на тънки резени и поставям в плосък съд с капак. Сипвам малко вода - колкото да покрие дъното на съдинката, около 2 - 3 супени лъжици или малко повече, ако количеството е голямо. Колко вода на колко ябълка ще си рпецениш сама, защото някои сортове са по-водни и нямат нужда от много течност. Затварям с капака и пускам на макс. в микровълновата, докато омекне. Това става за минута - две, пак според количеството. Първия път я спирах през 20тина сукенди, докато уцеля кога е готово.

След това пасирам - ако ябълката е глътнала течността, сипвам още малко вода или кърма. Понеже количеството е малко, за пасиране използвах приставката за мелене на кафе към блендера, но става всякак - с пасатор, с робот (робот за 1 ябълка си е цапотене, аама каквото има човек)

Това е. Не слагам захар

Общи условия

Активация на акаунт