Гледахте ли Сблъсък:"Кой е виновен за ниския прираст: държавата или хората?"

  • 2 757
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 912
Учудващо не видях коментари и клюки по темата, а живо ме интерeсува какво мислят днешните мами по тази тема и още...какво ви е мнението за Валя Банкова и нейното мнение? ;-)Shoot the answers! #2gunfire

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не го гледах, защото въпросът ми се стори супер тъп и е само повод за караници между участниците. Държавата- това са хората в нея! Rolling Eyes
Прирастът е разликата между раждаемостта и смъртността... Какво всъщност коментираха? newsm78

# 2
  • Мнения: 912
Да, по принцип беше ясно, че болшинството ще са на страната на 'държавата е виновна', защото това ни е бил манталитетът в продължение на толкова години през комунизма и досега...Валя Банкова, шеф на рекламна агенция, защитаваше другата страна, че е 'въпрос на личен избор'. Била родила децата си, сега тийнейджъри, във военно време в Сърбия и т.н.
Някой от вас познава ли тази жена 'по-интимно'?

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Прирастът е разликата между раждаемостта и смъртността... Какво всъщност коментираха? newsm78
Грешка- изпуснах емиграцията и имиграцията (механичното движение) ooooh!

Та какво коментираха- само раждаемостта или въобще движението на населението? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 5 828
не го гледах, кои бяха участниците?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Гледах го и за пореден път бях възмутена как канят хора абсолютно неподготвени, с невероятно тъпи разсъждения и не на последно място презадоволени ???
Само един пример от нелепите изказвания на въпросната госпожа:
опонетката: На кой да си оставя детето за да се върна на работа /става въпрос за бебе/
Валя Банкова: Ами ще си го водите с вас на работа
  Shocked
Абсолютна олигофренка
намам какво повече да добавя !
На мен лично Държавата ми е длъжна, защото плащам данъци, а не виждам и грам условия за да отглеждам детето си НОРМАЛНО !

# 6
  • Мнения: 7 186
опонетката: На кой да си оставя детето за да се върна на работа /става въпрос за бебе/
Валя Банкова: Ами ще си го водите с вас на работа
  Shocked
Абсолютна олигофренка
намам какво повече да добавя !
На мен лично Държавата ми е длъжна, защото плащам данъци, а не виждам и грам условия за да отглеждам детето си НОРМАЛНО !

Това изказване и мен ме хвърли в джаза. Някой ако ме светне как става номера с детето на работа евала му правя. Wink
По въпроса- естествено, че държавата има вина за ниския прираст. А личния избор е отделен въпрос.

# 7
  • Мнения: 3 880
Може да се гледа zаписа на www.neterra.net.
Аz погледах 3_4 минути, първо zаЩото нямам време в момента, но най_вече zаЩото онаzи Валя Банкова много ме иzнерви и не исках да си раzвалям настроението с такива неориентирани особи, на които единствената им цел е да спорят, беz да се усеЩат, че дрънкат врели некипели, на всичкото отгоре и имат супер самочувствие на всичкоzнаеЩи и всичкоможеЩи. Такива хора не са мой тип, но може довечера да го иzгледам до край.

# 8
  • Мнения: 2 282
И двете страни бяха гОла вОда. Не бяха подготвени нито с доводи, нито с числа. Или поне не са от тези, които могат да кажат подходящото нещо в подходящия момент. Например: Като няма ясли, оставете си децата на бавачка, и ходете на работа. И тук опонентката трябваше просто да спомене цените на часните ясли/градини (момата и за това говори), цената на прилична бавачка и една средна заплата. Моята максимална заплата например напоследък беше 360 лв., а бавачките ми искат около 400 лева месечно. А това, че в повечето ясли не искат да приемат деца на 1 годинка? въпреки, че би трябвало...
Абе не би трябвало да съм разочарована. Обикновено в това предаване само си чешат езиците на висок глас по популярни теми. И дори и някой да каже нещо умно, то не се чува заради поне още 2мата, които говорят заедно с него.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Обикновено в това предаване само си чешат езиците на висок глас по популярни теми. И дори и някой да каже нещо умно, то не се чува заради поне още 2мата, които говорят заедно с него.
PeaceЗатова и спрях да го гледам.

# 10
  • Мнения: 2 282
PeaceЗатова и спрях да го гледам.
и аз, ама от предния ден рекламираха темата, та позадържах на канала.

# 11
  • Мнения: 912
 Sunglasses LaughingНапълно съм съгласна с всички отговори, особено тези късаещи въпросната госпожа Банкова...Тя се появява винаги там, където иска да се покаже като просперираща кариеристка, която се справя отлично както с отглежаденето на двете си деца, така и със свалянето на млади мъже...писнало ми е от такива груби надути жени, които са твърде заети да висят по dating сайтове и да развалят чужди семейства, и по разни предавания със силно изразени сексуални нотки,  а са вечно незадоволени...меко казано

# 12
  • Мнения: 116
Аз в неделя си имам по-добри занимания от това да слушам разни олигофрени да с джавкат пред екрана, изобшо не схващам посланието на това предаване , нито пък целта му...

# 13
  • Мнения: 912
Така е, но когато в неделя всички сме семейно вкъщи и се предлага такова предаване рано сутрин... Rolling Eyes Confused А в случая беше на тематика пряко засягаща и мен като нова майка.
Съгласна, съм че не трябва да се чака на държавата, било то на 160те или на 18те лв. (аз лично детските не ги получавам и не желая), още повече, че кафенетата и дискотеката са винаги пълни, но те нещата са свързани...И при най-добро желание и мотивация, да се върне една млада майка на работа, не е улеснена по никакъв начин...Пенсионираните баби изнемогват, а не може да им се прехвърли майчинство, ако не са трудово осигурени, а заплащането за детегледачка е непосилно за много...Живяла съм в Канада и там прирастът не е висок, разчитат на имиграцията. Предпочитам майчинството да е по-кратко, но по-добре платено и да имам свободния избор и възможност да си взема детегледачка вкъщи, но...избрах да се върна и родя в България и детето ми е да е българче, а сега с течение на отпуска ми по майчинство се чувствам все по угнетена и обеззверена като всички останали...защо е така? Cry
Плюс това, имам малко лична неприязън към тази жена, макар да е преуспяла и привидно модерна, не смятам, че дори с това успя да защити и оправдае позицията си на работеща независима майка! Въобще всичко беше само за показност и "15 минути известност" doh ето това ме издразни в нея smile3515

# 14
# 15
  • Мнения: 6 167
това предаване е безумно, но това е обект на друга тема.
голям сеир пада и нищо не се разбира накрая.

ако говорим за раждаемост и защо е ниска:
ми те българските граждани роми нямат този проблем.
раждат по няколко, че и за държавата раждат и оставят по домовете да има.
има и за износ също така.

българите имат проблем , защото май си  задават въпроси преди
да направят бебе. което има и положителни и отрицателни страни.
положителното е, че малко се издигаме над незащитените видове, които раждат по няколко десетки, отрицателното е, че някак си ще ни залеят други етноси.

държавата какво общо има не ми е ясно.
но е супер да я размахваме , като обяснение за всяко нещо Joy

# 16
  • Мнения: 412
Факт, че предаването е много слабо - за толкова години не се произнесоха по една сериозна тема, нещо ги изби и на нравоучения в стил Слави момчетата, чак нагарча дъщерното им предаване с класацията от желанието да не засегнат случайно някого, да няма обидени и т.н.
Защо така скачате срещу Банкова  newsm78 аз гледах съвсем малка част от предаването, ама не съм останала с впечатление да търси показност и да фалшивее. Конкретно за да отговоря на въпроса на авторката на темата - веднъж съм имала вземане даване с тази жена, отказа рекламно обслужване на един човек, но го направи много фино, интелигентно и не без чувство за хумор  Wink тъй, че на мен ми е симпатична по-скоро  Peace

# 17
  • Мнения: 912
Ами не че скачам, но търся обективни мнения като вашето за това какъв човек е, за което благодаря. За мен обаче тя нито си защити тезата, нито пък ми е супер приятна, по супер лични причини, в професионално отношение не я познавам, все още...изненадах се, че я бяха поканили на тази тема, и искам да си създам по пълна картинка за това каква е тя и как е стигнала дотук, току виж съм си променила мнението в положителна посока. Бих могла само да допълня картинката с това, че работи индиректно с мъжа ми, и не ми допада интимниченето й с него Embarassed Sad но тук вече навлизаме в друга сфера от теми... Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Защо така скачате срещу Банкова 

Защото е една презадоволена лигла и куха като 9 хралупи ! Чудя се как не я беше срам да излезне пред цяла БГ и да бръщолеви тези глупости ? Защо не каза в ефир с колко пари разполага месечно ? Много е лесно да даваш оценки когато си от другата страна нали ? Хайде не ми я хвали - всички видяхме що за стока е  Sick

# 19
  • Мнения: 912
Защо не каза в ефир с колко пари разполага месечно ? Много е лесно да даваш оценки когато си от другата страна нали ?
newsm10 Точно затова говоря и аз, макар че защитавах страната, за която беше поканена тя да се изкаже...

# 20
  • Мнения: 419
Хванах предаването към края и ме и3уми не г-жата Банкова ми нейния партнъор(ако мога така да го нарека)с изказването относно ниските заплати:Нямало да ходи на работа, а ми щял ста4ки да прави. Joyако мога да му задам въпроса ако децата  му пла4ат в къщи гладни,няма пари за парно и ток, работи от сутрин до ве4ер (както живеят голям брой българи)кога ще му остане време да ста4кува newsm78

# 21
  • Мнения: 5 370
А защо беше поканен господин "Златната флейта на БГ", заради "флейтата" му ли Wink newsm78 Много е лесно да даваш акъл, когато не ти предстои да излизаш в майчинство и да загърбваш кариерата си. Г-жа Банкова пък беше просто безумна с това водене на децата на работното място. Признавам си без бой, че работя в соц. грижи Embarassed и имаше преди години заповед на бившия директор на нашия център, с която се забраняваше воденето на децата на местоработата. Какво правиш в тази ситуация Thinking Колежките ми особено лятно време, през ваканциите, просто се невротизираха какви ги творят децата в къщи, като няма кой да ги гледа. Колко работодатели, особено частни, ще приветстват подобна инициатива - с дете на работното място. Не знам кой е виновен за ниската раждаемост, но мразя да ме правят на идиот заради нечия медийна известност Close
Абе ти остави невротизираните работодатели-ама я си представете, че на майката и се налага да работи на смени???? Или че не може и секунда време да му обърне-както беше при мене.
А за законопроекта на Адемов ИЗОбще не желая да коментирам-пълно недомислие.
Гледах го при Коритаров и съжалявам, че не можах да се обадя, за да го попитам в ефир той, аджеба, би ли си поверил детето/внучето на някого от "рисковия контингент"????
Пак гледат и вълкът да е сит, и агнето цяло, мамка му-много им се ядосвам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #Cussing out #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт