Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 284
  • 996
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Да от 1 юни сме постоянно болни. Имаме възпалена трета сливица, от която се стича гноен секрет и гърлото ни е все зачервено. От тогава все кашля понякога повече друг път  почти спира. От 2 дни имаме хрема и силна кашлица, а сме на антибиотик Далацин С вече 10 дни го пием.

# 136
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Да от 1 юни сме постоянно болни.
- Дааа, случая е определено за хомеопат, пък след оздравяването, ако не е на алергична основа, 3-тата сливица може да се помисли дали да не се махне.

# 137
  • Мнения: 14 654
в какви случаи се препоръчва да се махне третата сливица според един хомеопат? защото според един лекар всяко второ дете има нужда от тази операция

# 138
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За разлика от другите, нормалните сливици, които са "първата бойна линия" срущу микроби и вируси (затова се зачервяват и имат гнойни тапи - също полезни!) и където се изработва стратегията за специфичния имунен отговор, и не трябва да се махат (това беше стара мода), третата сливица няма полезна функция.
 - При положение че препятства нормалното носово дишане и няма опасност от рецидивиране, може да се оперира.
  -  Има случаи на свиване до изчезването и от хомеопатично л-во.

 - Операцията е много по-лека от операцията на нормалните сливици Peace

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Докторката УНГ ни изписа Лимфомиозот,пием го един месец . Много сме малки за вадене на сливицата -този месец става на две. Сега трябва да минат 10 дни без да пием антибиотик, за да ни вземат отново секрет от гърлото, но незнам как сте стане като пак кашляме. Утре ще го водя пак при УНГ

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 18:16 от fanito

# 140
  • Мнения: 3 506
... Сега трябва да минат 10 дни без да пием антибиотик, за да ни вземат отново секрет от гърлото, но незнам как сте стане като пак кашляме. Утре ще го водя пак при УНГ

Ми просто не давай шести антибиотик. Намери си лекар, който да се съгласи да следи детето известно време (седмица-две-три), без да изписва антибиотик. През това време, ако решиш, пробвай хомеопатично лечение. Както виждаш антибиотиците не помагат особено в случая.....

# 141
  • Мнения: 48
Браво на вас!  Mr. Green Peace

# 142
  • Мнения: 158
Двете ми деца (на 3 и на 5г.) често боледуват от хрема, която на втория ден вече преминава в гнойни секрети, стичащи се отзад в гърлото, а на третия - до кашлица,която продължава по седмица и обикновено преминава в бронхит. Другите деца в детската градина си остават с хремичка за по 3 -4 дни и после са здрави, а моите са все с бронхити и на антибиотици. Един път отказах да дам на дъщеря си антибиотик и тя се разболя от пневмония!

Та въпросът ми е : има ли някакво хомеопатично средство, което да се даде при първите признаци на хремата и да я "пресече" още в началото? А за кашлицата?

Предварително благодаря!

# 143
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Има голям набор подходящи хомеопатични лекарства, които веднага ще прекъснат това безпрепятствено "слизане" на възпалението от носа - в дробовете  Hug
 - Спокойно мога да каже че нищо няма да помогне така трайно и ефикасно. Peace

# 144
  • Мнения: 1 271
Мога ли да се отърва от пърхот посредством хомеопатия? Скалпа ми буквално се люпи след раждането, а преди това нямах и прашинка...  newsm78
Благодаря!

# 145
здравей Александър,

моеш ли да ми кажеш дали има подходящо хомеопаъично за летния вирус протичащ с разтройство и висока температура.
Синър ми е от 4 дни с тези признаци ( разтройство кашеста субстанция със зелено-жълт цвят, проявява се 3 пъти на ден) и взехме всички предписани от лекаря лекарства - Хидросек, лечебна Милупа, ORS Hipp, диета, Ентерол, но никакво подобрение.
Направихме и посявки от дупето и изследвания на кръв, всичко е нормално, левкоцити 8. Незнам вече какво да предприемем, детето е весело, има апетит, пие много вода, но все пак това разстройство и нощната температура ме притесняват

# 146
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Мога ли да се отърва от пърхот посредством хомеопатия? Скалпа ми буквално се люпи след раждането, а преди това нямах и прашинка...

 - Можеш! но първо трябва да спреш прехвалените шампоани, почти всичките съдържат антибиотици и др. вещества, които те правят зависим - щом ги спреш за момент - и пърхута пак започва Mr. Green
 - Аз от години ползвам бебешки шампоан.

 - Но както го описваш, това при теб е конституция, т.е. така си "конструирана", затова се нуждаеш от твоето индивидуално Конституционално Хомеопатични лекарство, което ще реши окончателно проблема ти  Peace

Цитат
можеш ли да ми кажеш дали има подходящо хомеопаъично за летния вирус протичащ с разтройство и висока температура...детето е весело, има апетит, пие много вода, но все пак това разстройство и нощната температура ме притесняват...

 - Това, че детето е весело има апетит и пие много вода, показва че ще се справи с вируса, но явно многото алопатични лекарства, може би са пообъркали имунната му система - пращат му противоречиви сигнали (понеже тези лекарства са на АНТИ - принцип)

 - Щом така и не помагат, спрете ги, може първоначално разстройството да се засили(поради това че дълго е потискано от анти-действието на лекарствата), но после нещата ще се нормализират Peace

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 19:15 от Aleksander

# 147
Направихме както ме посъветвахте , спряхме лекарствата и разтройството драстично с увеличи. Детето пие само вода, според мен достатъчно количество, но незнам дали е достатъчно като съдържание на соли и т.нат.
Надявам се да не се усложним и организмът да се очисти по-бързо. Горкото дете днес вече 6 пъти е акало.
Благодаря ви за отговорите

# 148
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...и нощната температура ме притесняват...
- Само нощем ли има висока температура? и откога, през деня колко му е?
 - Трябва да приема сол, под някаква форма. В аптеките има и подходящи комбинации от минерали.
 - Не мога да ви пиша на Лични, затова тук ви питам - на какво му мирише диарията?
 - Имал ли е кожни проблеми досега, обриви и др.
 - Обича ли топло, или напротив - съблича си дрехите (когато е здрав)
 - Обича ли яйца или не? мазно? сладко?
 - Като здрав, хиперактивен ли е, или по-бавничък.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2006, 11:00 от Aleksander

# 149
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
здравей алекс!
въпросът ми е следният.детето ми вече 20 дни е с хрема.имаше страшно много сополи без кашлица,след седмица се оплака,че я болят ушите.понеже бяхме на почивка хомеопатката ми каза де и дам 5 дози от tub 1m,само това си носех.болките в ушите изчезнаха,появи се лека кашлица,като при ларингит.посетихме хомеопатката ,каза че гърдите и са чисти,гърлото леко зачервено.даде и някакви капки,не видях какви са.3 дни детето вдигаше температура около 38 и 2,само след обяд и вечер.като цяло си беше жизнена,но не се хранеше добре,сънят и беше неспокоен.сега кашлицата се усили,и веечр няколоко пъти покашля,но спи по-спокойно.от 2 дни ес разстройство,по 2 пъти се изхожда,но си е разстройство.притеснявам се от тази лаеща кашлица,чудя се дали да не и дам пак от туберкулина,друг път и е помагал веднага,но понеже е в доста силна потенция се страхувам, а и преди 15 дни го е пила за последно,заради болките в ушите.можем да посетим хомеопатката ни най рано в сряда,а дотогава какво да и давам.ще се радвам ако можеш да ми помогнеш,да и дам ли от туберкулина?

Общи условия

Активация на акаунт