Помощ!!!Как да махна памперса.

  • 3 183
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 849
Тази статийка която сте цитирали много ми прилича на една от рекламните списания на Памперс, които ми ги пращат по пощата #Cussing out
Все си мисля, че някой е платил на тези лекари да пишат, че е хубаво дтето да стои с пелени. Мое мнение.
Аз мисля, че детето е готово тогава когато започне да разбира какво прави. Синът ми махна памперса на две години и три месеца, а много добре разбираше какво прави още от година и половина, но бавачката я мързеше да се занимава с него. Та човека сам си носеше чистия памперс да му го сменим и беше голям зор да го накараш да седне на гърне, просто си беше решил да прави на инат. Накрая свалих памперса, в продължение на месец перях по сто пъти на ден. Всеки път като свършеше нещо в гащите пищеше "Мамо париииии", но следващия път отново там #Cussing out За около месец започна сам да ходи. Щом му купихме седалка за тоалетна вече не съм имала проблеми. Мисля, че има деца, които просто обичат да привличат вниманието на себе си и да правят всичко на инат-като моя син, за това не могат да ме обедят, че децата не са готови....

# 16
  • Мнения: 1 190
Ние сме по-малки, обаче по едно време доста се бях ентусиазирала да слагам Вили на гърне, на няколко пъти върши вътре голямата работа и един ден ей така от нищото вдигна ръчички и не искаше да седи на него. От тогава минаха няколко седмици не съм я слагала, скоро обаче пак ще пробвам. Мисля, че така е най-правилно.

.....
Аз мисля, че детето е готово тогава когато започне да разбира какво прави.....

 Peace

# 17
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай!
Всичко си идва само с времето.Моята дъщеря сама пожела да сяда на гърне след като навърши две годинки.Преди това беше някакъв ад-разреваваше се само като го видеше.Никога не съм я тормозила.Еми казах си-в крайна сметка щом не ще ,няма да я назорвам.Сложих гърнето в банята и всеки път ,когато влизах в тоалетната тя идваше с мен.Явно и стана интересно от това,което правя и сама поиска да сяда на кукото.В началото го приемаше като игра,а след два дни започна сама да си казва,че и се пишка и да ме дърпа към банята.Всеки път като се изпишкаше имаше бурни аплодисменти и от мен и от нея за добре свършената работа. HugА това я мотивира още по-силно и вече няма и месец от махането на памперса сме дори и самостоятелни.Сама си отива,сваля гащичките,свършва си работата,изсипва си сама съдържанието на гърнето в тоалетната,пуска водата и излиза супер доволна от банята.
И при вас ще стане така.Само прояви още малко търпение.Скоро ще настъпи момента на осъзнаване и при твоето детенце.И мен всички наоколо ме коряха всеки път като видеха дъщеря ми с памперс,но аз не им обръщах внимание.Всичко с времето си!
Успех и повече търпение! Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 511
Както повечето изказали се дотук и аз мисля да не бързаш и  да не пришпорваш детето!
Моят син също е на 1г и 9м...от 3 дни из къщи ходи без памперс,пишка в гърнето (но не ака),като излизаме слагам памперс!
Все още не ми казва когато има нещо да свършване...а това е идеята на битката! Thinking
Надявам се да 1 месец да постигнем целта,ако ли не-ще пробвам пак по-късно!

Аз мисля, че детето е готово тогава когато започне да разбира какво прави. Синът ми махна памперса на две години и три месеца, а много добре разбираше какво прави още от година и половина.... Мисля, че има деца, които просто обичат да привличат вниманието на себе си и да правят всичко на инат-като моя син, за това не могат да ме убедят, че децата не са готови....

Между разбирането какво прави и съзнателното подтискане на физиологичен процес има голяма разлика!  Peace

Всички деца обичат да са център на внимание и обичат да привличат погледите към себе си! Това не означава,че не искат да сядат на гърне,за да ти привлекат вниманието!
По тази логика ще излезе,че не искат да махнат памперсите,за да купуваме и да си харчим парите...сега някой ако каже,че ни и манипулират в този ред на мисли - ще е върхът! Stop

# 19
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние сега се мъчим да се учим на гърне,ама не става и това е.Не иска да седи на него,още докато го сложа и тръгва да става.Не иска играчки да се занимава.Не знам Thinking.
Аз не се притеснявам особено,защото е малък още,има време да се научи.Но няма да е зле ако започне да ака в гърнето,защото вече с това ако в памперса става Sick

Общи условия

Активация на акаунт