Хитрини

  • 1 437
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Как се прибират боклуците от пода:
На едно камионче, което ползвахме за проходилка, се закача найлонова торбичка (едната дръжка на кормилото, другата на облегалката). Камионът се обявява за боклукчийски, ние двете сме боклукчийки и ходим да събираме боклуците от пода и да ги слагаме в боклукчийския камион. Така обикаляме стаите.

После сменяме торбичката и камионът става пощенски, пренася играчки от хола в детската.

# 16
  • Мнения: 220
Ние сме още малки- на 3 месеца и не се налага да измислям много хитринки, но например, тъй като сме на смесено хранене, бебо  отказа да суче, а биберона лапва без много, много да му мисли и затова се принудих да подавам първо биберона и тя настървено се хвърля да го лапне, но в тоз момент аз го отдръпвам и напъхвам скромната си гърда- в началото вървеше този номер, но сега вече уви- мама се цеди. А иначе когато даваме водичка с лъжичка, за да си изплакнем устичката- тъй като не харесваме водата и съответно не я консумираме, та в този момент мама се прави на велика артистка, музикална де. Crazy

# 17
  • Мнения: 2 818
Хитрините, които прилагах преди бяха... летяща лъжичка самолет с писта в устата на детето, две лъжички - едната за мен, другата за нея; купичка с ухилено човече; правя се, че не държа особено да си изяде яденето.



П.П. Анда, много са ти готини хитрините Simple Smile

# 18
  • burgas
  • Мнения: 83
Дъщеря ми имаше период когато на всичко казваше ''не'' и ''няма'' и правеше всичко на обратно, та тогава за да се нахрани винаги и казвах ''днес няма да ядем'' и ''ти днес не си гладна'' - реакцията и беше ''не, няма , аз съм гладна и искам да ям''. По същия начин я слагах да спи. Днес този метод не минава, а и тя е по-голяма, и когато огладнее яде. Спането все още проблем, с който само таткото се справя.

# 19
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Анда, снощи пробвах номера с храненето и приказката - да се похваля: постигнах успех! Тъй като не обича зеле, бях много щастлива, че успях да му пробутам няколко лъжички, даже искаше още, защото не бяхме изредили всичките роднини, но преди това беше ял друго и реших, че е достатъчно. Казах му, че знам приказки само за грах, фасул,тиквички и др. зеленчуци, които не яде Simple Smile
За ставането сутрин (което ни е много проблемно) използваме метода на съревнованието: състезават се с баща си кой ще се приготви пръв, а и бързаме, та да остане време да изберем книжка за градината (той вече е нещо като неофициален библиотекар там Wink)!

# 20
  • Мнения: 2 978
При нас хитрините са единственно за обличането...но това го научих от градината.

Качвам я някъде на висока маса- например и там стои мирна, защото знае, че може да падне.  Wink
Така става много по - бързо отколкото да се гоним по два часа perko

Общи условия

Активация на акаунт