нервничи при кърмене

  • 3 340
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
И ние сме така от 2 дни.. Вечно гладни и вечно борба с циците..  newsm78 То угодия нямат тия бебоци бе  Rolling Eyes
Гладен ПОСТОЯННО.. Като го сложа да яде - всичко е ОК първите 10тина минути и после започва голямата борба.. Дърпане, бутане, ритане, щипане, драскане.. Абе ще го правя май каратист  Joy
Само се шашкам, че повръща понякога.. и при оригване и не само.. Туй значи ли, че препълваме коремчето  ooooh!
.. и в комбинация с коликите е просто приказка  Tired
Последните 24 часа сън почти йок.. Не го знам той как издържа толкова време без да спи и постоянно да се нерви  Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
Момичета, много ви благодаря за отговорите!

Положението при нас си е същото.
Това, което най-много ме притеснява е, че той си яде нормално първите 5-8 мин. на едната гърда - суче и преглъща и в момента, в който започне само да суче и очевидно няма какво да преглъща, започва да протестира бурно. Вдигам го - за оригване или гушкане дума не може да става, бебо реве, та се дере и се извива много енергично. Тогава го слагам на втората гърда и там историята се повтаря - яде спокойно първите минути и като спре да преглъща и остане само на голо сукане започва да протестира...
И тогава вече няма какво да го правя - пробвах връщане на първата гърда - не става, няма нищо за гълтане и той не се успокоява...
За два дни - сряда и четвъртък - нещата се бяха поуталожили - даже успях да изцедя в продължение на целия период към 150 мл., но от вчера нещата са си същите... Cry

За раничката - махнах силиконовото зърно и спрях да мажа постоянно с това мазили, дето трябва да се отмива - сега карам само на крема на Авент и положението се закрепи в някаква търпима граница.

# 17
  • Мнения: 3 760
Rumya,
Цитат
И тогава вече няма какво да го правя - пробвах връщане на първата гърда - не става, няма нищо за гълтане и той не се успокоява...
е твое субективно усещане. По-голямата част от млякото се образува в процес на сукане. Така, че именно смяната на гърдите е решение в случая. А дребчото пищи и се сърди, защото иска с минимум усилия да получава максимум мляко. И в момента, в който струята намалее започва да пищи. Ако трябва редувай гърдите през половин минута, но продължавай да го караш да суче! Пий достатъчно течности! Непременно пий лактогонен чай (аз съм за българския, други предпочитат този на Хип) и то в големи количества (примерно 2 литра  Wink). Опитай се да почиваш достатъчно, храни се добре и се успокой!!! Нещата ще се нормализират!
Браво, че си успяла да махнеш силиконовитае зърна.   bouquet Надявам се повече да нямаш проблем с рагадите!
Пак ти казвам - при толкова напишани и наакани памперси детето няма как да е гладно! Има колики, но ще ги израсте!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
Непременно пий лактогонен чай (аз съм за българския, други предпочитат този на Хип) и то в големи количества (примерно 2 литра  Wink).

Ха, аз си мислех, че тая дневна доза, дето я дават за лактогонния чай, е твърде малка - 300 мл. я има я не! И я изпивам за веднъж общо взето. Но щом няма проблем да пия по повече - идеално!!!

Общи условия

Активация на акаунт