Варненски кърмачки, уговаряте ли си срещички?

  • 9 302
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз се радвам 4е се запознахме...жалко 4е неможах да остана малко по- дълго... Благодаря за снимките   bouquet

# 61
  • Мнения: 532
Включвам се с пълна пара!  Party

# 62
  • Мнения: 532
Къде сте се били скрили, бе хора, не мога да позная мястото.

От втората порция снимки се ориентирам май за един ресторант в посока на Аквариума ????  newsm78

И к'вИ големи "потни" халби има на тия кърмачески маси, ейййй, МАШШАЛА ....  Mr. Green Heart Eyes Twisted Evil

# 63
  • Варна
  • Мнения: 758
Съвсем правилно се ориентираш Laughing  cheers

# 64
  • Мнения: 728
 Днес ще има ли среща?

# 65
  • Мнения: 663
Да.
До вси4ки кърмещи мами които не успяха да дойдат на срещата в Неделя!
Срещата във Вторник е от 11 сутринта на входа на Морската градина от страната на ФК!!!
До скоро  Hug

# 66
  • Мнения: 1 896
Следващата среща ще бъде в петък, 14.07, в 11 часа на същото място - входа на Морската градина от страната на ФК, а след това кафетата пред Аквариума.
Засега идеята за отбелязване на ССК е тази година събитието да бъде акция за привличане на обществено внимание в полза на кърменето. Смятаме да се съберем няколко майки в карнавални костюми на супергерои, феи и т.н и да кърмим в двора на варненската АГ болница. Идеята е, че в момента в България трябва да си супергерой, за да успееш да кърмиш въпреки старта, който ти се дава в болницата, а всъщност кърменето е една приказка, която всяка майка и всяко бебе трябва да могат да изживеят. Надяваме се да привлечем медийно внимание.
В момента правя проучване за възможностите за наемане на карнавални костюми, ще постна информация, когато съм готова. Некарнавални мами и бебета също ще са добре дошли, разбира се.
Надяваме се чрез софийските мами да получим "официални" брошури, одобрени от Министерството на здравеопазването, за да можем да раздадем нещо, което да изглежда авторитетно.
Ами това е - нещата са в съвсем начална фаза още, приемат се идеи и помощ, също и за медийното отразяване, макар че имаме някои контакти от миналата година, най-вече в пресата.

# 67
  • Мнения: 1 896
Открих един парти център Вега, където се дават под наем карнавални костюми за деца и възрастни. Цената е 6.00 лева. Отидох след като бяха затворили и не успях да разгледам, но ме увериха че имат всякакви спайдърмени, батмани, феи и принцеси. Адресът е ул. Батенберг 15, това е общо взето зад дупката на центъра, и вляво от мястото където излила автоподлезът на ул. Шипка.
Който има желание да се включи, е добре да мине оттам да си избере и резервира костюм. Има и всякакви други аксесоари като например ангелски крилца, разни маски и домина и т.н.
Разбира се, може и от друго място да си търсите, това е за улеснение просто.
Трябва обаче да уточним датата на събитието, това предполагам ще стане на срещата в петък.
Аз предлагам все пак 1.08, което е вторник, за да го направим преди темата да е станала стара новина, както май се получи миналата година.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 632
Открих един парти център Вега, където се дават под наем карнавални костюми за деца и възрастни.
Същият магазин има и срещу корабът "Дръзки",казва се "Министерство на купоните",по принцип продават по-евтино от Вега-та,но не зная как стоят нещата със костюмите под наем.
Инъче идеята е супер  Wink

# 69
  • Мнения: 3 161
Браво, Варна, супер сте! Особено това послание: в момента в България трябва да си супергерой, за да успееш да кърмиш въпреки старта, който ти се дава в болницата, а всъщност кърменето е една приказка, която всяка майка и всяко бебе трябва да могат да изживеят. Съветвам ви да го използвате като лозунг, да го казвате на жърналистите, да го сложите като мото на брошурата си, ако правите такава - примерно с инфо за срещите на кърмещи майки в морската градина, адреса на бг-мамма и евентуално един телефон за връзка. Успех! И ако искате, можем да помолим Заедно за децата също да пуснат информация на сайта си за вашата проява, когато имаме по-конкретни изяви.

Не съм чела цялата тема, но не е ли редно да смените заглавието, или пък да обявите идеята си в отделна тема? Случайно влязох при вас, защото подочух от Базилиск, а иначе нямаше да разбера за страхотната идея!

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 08:27 от emem

# 70
  • Мнения: 6 243
Момичета,
не искам да ви убивам ентусиазма, но защо не обмислите още веднъж идеята за проявата с карнавалните костюми?

От гледна точка на една кърмачка ситуацията ще е забавна, атрактивна и вероятно ще отправя посланието "В наше време е нужно да си супергерой, за да кърмиш". Само че това ли се опитваме да покажем... Май винаги досега сме си говорили, че кърменето е най-естественото нещо, дадено и от природата. Все пак какво искаме да кажем newsm78

А погледнато от вън, през очите на един случаен минувач, каквито всъщност ще са хората край вас, картинката хич няма да носи това послание. По-скоро нещо от рода на "Група шантави жени правят нещо си, ама не разбрах какво".

Дано не се засегнете от това мнение, но ми се искаше да ви го кажа, все пак сме си наши хора тук.

# 71
  • Мнения: 942
На мен пък идеята ми харесва!Е,аз сигурно няма да мога да се вмъкна в костюм на супер герой,че те все са по-стройни от мене, ама съм за.
Аз пропуснах срещичките Cry че тате получи инсулт и трябваше да стоим при него, ама за 14.07 ще се пробвам,дано успея Confused

# 72
  • Мнения: 532
Аз май малко съм в посока на мнението на Сладка Хапка.

И се чудя още дали ще искат кърмачетата да сучат, при условие че мама е така странна и в тези фусти  Mr. Green

Но като мисля повече ... все пак не всички майки ще са в карнавални костюми, а само няколко, колкото да привлекат вниманието. Трябва да има и хубав голям плакат МОЖЕ БИ -

НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА СИ СУПЕР ГЕРОЙ, ЗА ДА КЪРМИШ!

КЪРМЕНЕТО Е ЛЕСНО, ПРОСТО И КРАСИВО!
НАЙ-ПОЛЕЗНО ЗА БЕБЕТО И НАЙ-УДОВЛЕТВОРЯВАЩО ЗА МАЙКАТА!

Ще има май и много кърмещи майки, които няма да са в карнавални костюми  Party

може да се направят и плакати за Националния План за Действие Храни и Хранене 2005-2010.

Може да се направи и плакат с призив:

Специалисти в родилните домове, педиатри - поодържайте кърменето, правете всичко възможно да се кърми, четете и се образовайте за това какви са световните тенденции, научете за лактационните специфики като поставяне новороденото веднага на гърда, скок в растежа на определени кърмачески възрасти, кърмаческа стачка и много други, за които решението е в кърменето, а не в адаптираните млека.

И аз ще се постарая да бъда там, ако трябва за да разкажа какво е от "другата страна" - НЕкърменето - какви са проблемите, колко са мъченията, изтощенията и здравните проблеми на бебето, а вече и детето - ако мога да дойда ще доведа и Йони. Тя не изглежда много измъчена, де, защото въпреки зверската диета заради АБКМ от АМ и частичните непоносимости към глутен /причинени от овесена отвара в крехка кърмаческа възраст/, аз се старая да я храня много балансирано. Но ми е ужасно трудно  Tired ... и като си помисля, че всичко можеше да бъде по-различно.

Моя приятелка роди вчера спешно секцио в Окръжна болница. Направих й една папка с 8 статии от библиотеката. Най-отгоре е и призива на Бу за ССК. Дано я видят там! Освен в АГ, може да се "атакува"  Mr. Green и Окръжна болница.

А сега се сещам, че аз мога да нося плакат:

Не давайте адаптирано мляко на новородени!

Не давайте адаптирано мляко на бебе преди 6 месеца!

Можете да провокирате АЛЕРГИЯ КЪМ БЕЛТЪЦИТЕ НА КРАВЕТО МЛЯКО И ДРУГИ - МНОГО Е СТРАШНО!

# 73
  • Мнения: 532
Сега се сещам и за други:

БЪЛГАРСКИ ПЕДИАТРИ, не решавайте лактационни проблеми с добавка адаптирано мляко. Те се решават с КЪРМЕНЕ по определен начин.

Добавките адаптирано мляко отбиват бебета и произвеждате болни хора !!!

С КЪРМЕНЕ нека имаме по-здрави бебета, а оттам и деца и бъдещи големи хора !

Да дадем здравословен старт на българските бебета!



И друг:

"Кърменето на 3 часа с пауза през нощта" е отживелица навсякъде по света. То води до намаляване на кърмата.

Научете за КЪРМЕНЕТО НА ПОИСКВАНЕ, за да има кърма!

# 74
  • Мнения: 532
Айде пак аз  Mr. Green

Български родители, научете какво се крие зад термините ИЗКЛЮЧИТЕЛНО КЪРМЕНЕ и КЪРМЕНЕ НА ПОИСКВАНЕ!

Ще имате здраво, весело и спокойно кърмаче!

Ще изкарате леко и щастливо, без рев и безсънни нощи КЪРМАЧЕСКИЯ ПЕРИОД на вашето малко бебенце !

Общи условия

Активация на акаунт