Вие правите ли така?

  • 4 629
  • 109
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 826

 Аз съм същата...И на двора съм с него, не смея за момент да го изпусна от поглед.
Но мисля, че това е до време. Ще дойде момент, в който ще трябва да излиза и сам.


А не -докато не навършат 21,никакво излизане без мама. Wink Mr. Green

# 76
  • Мнения: 2 427
Мери,ако е на 12 разбирам ,че не е жалателно да му се диша във врата.Аз мислех че е доста по малък на 7-8...
Единственниа начин да предпазим поне малко децата си по някакъв начин е да им обясним като на големи какво може да им се случи.Поне да го имат в предвид.Нашите никога не са ми обяснявали точно от какво се страхуват и аз ги мразех когато ме караха да се прибирам в 9 а другите продължаваха да играят пред блока ,защото си мислех че го правят единственно за да ми покажат че те са онези които дърпат конците.

# 77
  • Мнения: 464
Цитат
.Про4ела съм   достатъ4но ужасии от американската преса-не бих рискувала да стана 4аст от тази статистика!
С теб съм!

# 78
  • usa
  • Мнения: 2 113
Мери,ако е на 12 разбирам ,че не е жалателно да му се диша във врата.Аз мислех че е доста по малък на 7-8...
Единственниа начин да предпазим поне малко децата си по някакъв начин е да им обясним като на големи какво може да им се случи.Поне да го имат в предвид.Нашите никога не са ми обяснявали точно от какво се страхуват и аз ги мразех когато ме караха да се прибирам в 9 а другите продължаваха да играят пред блока ,защото си мислех че го правят единственно за да ми покажат че те са онези които дърпат конците.

и аз не искам да се заяждам, но ако искаш да наблюдаваш 8-9 годишното си дете непрекъснато и да вървиш подире му като играе с приятелите си навън, почти е сигурно, че то ще спре да излиза.

# 79
  • Мнения: 7 091
Аз никого не обвинявам,нито пък искам да се заяждам с вас,само ви предупреждавам.Ама вие явно сте родители ,на които такова нещо не се е случвало нито имате познати с такива преживявания.

На мен това пък лично ми звучи доста обидно. Не мисля, че е редно да обобщаваш по този начин за това "какви родители сме" въз основа на писанията ни във форума.
Аз лично имам ( за съжаление) много близки хора, на които се случи подобно нещо и на никого не го пожелавам. Но с твоя ЛИЧЕН опит, ако можеш да кажеш, че си в състояние да опазиш детето си от всичко ( въпреки голямото ни желание на всички родители за това), направо медал трябва да ти дадем, че си открила система, която едновременно да не пречи на нормалното развитие на детето и да го предпазва от всичко.
"Ужасни" истории всеки може да извади от чекмеджето. Не мисля, че цитирането на такива ни помага да сме по-внимателни, а просто ни прави параноични. За да е внимателен човек трябва да се заинтересува какво може да направи за да предпази детето ( не по конкретен случай!) и как да го научи да се пази само, когато не е с родителите си. Това според мен не става като се заливаме с черна хроника.
Не казвам, че човек трябва да си затваря очите, но трябва да гледа по-принципно на нещата, а не да се задълбочва в детайлите на конкретни престъпления, защото някой е имал нещастието да му се случат на него. "Сценариите" могат да са милиони, не хиляди. Не можем да ги разиграем всички, нали?

# 80
  • usa
  • Мнения: 2 113
а аз се сетих за филмчето "finding nemo". леле, до къде изпаднах - да доказвам тезите си с анимационни филми... обаче е точно по темата - до къде да стигаме в стремежа си да си опазим децата. запомнила съм репликата на рибката дори когато марлин споделяше с нея, че е обещал на сина си никога нищо да не му се случи "hmm. that's a funny thing to promise. you can't never let anything happen to him. then nothing would ever happen to him. not much fun for little Harpo."
("хм, това е странно нещо да обещаеш. не можеш никога да не оставиш нещо да му се случи. в такъв случай нищо няма да му случи. нищо весело за малкия харпо." или хич не ме бива за преводач, или на английски звучи по-добре  newsm78...). хубаво е да се опитаме да овладеем параноите си и да дадем възможност на децата си да им се случват неща и да си изживеят детството.

# 81
  • Мнения: 6 390
напълно се съгласявам с Tandoori от последния й постинг  Peace
amymommy
мисля че малко в повече ми идват твойте криминални хроники от живота и изводи за това какви родители сме ние  Crossing Arms, изводи от един интерентен форум за нас моляте да не правиш  Peace
По темата и аз мисля че не може да ходиш след детето си като стражар, ами ако имаш 2 или 3 деца ... ще се разкъсаш ли или как  newsm78
Бариери не можем да поставим отвън, колко и да ни се иска, забраненото е най сладко, бариерите се слагат отвътре, в съзнанието на човека, те са най сигурните  Peace, много по добре ще опазиме децата си чрез въпитание, говорене с тях, дуверие и тн, отколкото с тичане след тях и предпазване от всичко и от всеки  Peace

# 82
  • Мнения: 6 167
примера с анимационния филм ми хареса!
добре, каква е възрастта в която едно дете би могло да излезе навън да играе без 'биг мама'
или 'биг баба'.

съгласна съм, че има по-безопасни райони и тн, но тук някои решиха , че се фиксират едногодишни , тригодишни деца Wink моля, вЕ, по-сериозно Mr. Green

аз мисля, че дете на 7 или макс. 8 години трбява да е в състояние да ходи само на училище и да играе до определен час навън с останалите деца.

сега се сещам, че има технологии, които като му ги сложиш в джобчето и то ще мига на екрана. примерно newsm78 Party

# 83
  • Мнения: 2 427
Eli i Tandori,tova koeto razkazah dalech ne sa kriminalni istoriiki ,a sa chast ot realniya jivot.Neshta koito sa se sluchili v deistvitelnost.Samo che vidish li,nie horata sme stranni.Vse si mislim che loshite neshta se sluchvat na drugite i mislim za tova koeto chuem kato za tragichni istorii,pochti neswshtestvuvashti realno.Dokato ne se sluchat i na nas.Togava razbirame che ne jiveem pod nyakakva vwobrajaema bronya a sme ranimi kato vsichki ostanali.Za tezi koito sa iztwlkuvali neshtata koito swm kazala i sa izvlekli nyakakva polza ok,a tezi koito ne sa uspeli da razberat nito kakvo iskam da kaja nito zashto swm go kazala,oshte po dobre,jiveyte kakto namerite za dobre,vashite deca sws sigurnost ne sa moi che az da tryabva da se trevoya za tyah,sled kato vie kato roditeli smyatate che za tyah nyakoy neshta ne predstavlyavat potencialna opasnost.
Obache moga da se obzaloja che nito edna ot dvete vi ne bi zapisala na 7-12 godini sina si na shofiorski kurs i sled tova da tikne v rwcete my kljuchovete za kolata.Bi bilo potenciyalno opasno da se dviji po ulicata s kola na takava vwzrast,nali?Kakto bi bilo opasno upotrebata na alkohol,pusheneto na cigari i pr...i zashtoto vie ste ubedeni che ima podhodyashta vwzrast za vsichko.
A za tova che se kaza che swm si izvadila izvod za tova kakvi roditeli ste ,moga da kaja che e edinstvenno neveroyatna glupost.No hora koto vinagi twrsyat povod da izopachavat dumite na drugite e imalo i vinagi shte ima,taka che ne se ochudvam ot vashite reakcii.Stranno obache che nikade nito edna ot dvechkite ne spomenava tova che se izvinih na vwprosnata mama Meri za tova che ne swm razbrala pravilnata vwzrast na deteto i.Kakto i da e ,smeshno e tochno na vas da obesnyavam,edva li vi dwlja nyakakvo obyasnenie...a i vie vzimate pouki ot filmite v koito frazite zvuchat bezumno dobre.
Leni na teb kakvo da kaja ,edin den kato ti doyde vremeto shte govorim dali bi go ostavila na ulicata na 7-8  samo.Ta twy kato te hvashtam vwv faza ,shte si pozvolya da ti kaja che i kucho ne bi ostavila samo,da ne govorim za deti Wink

# 84
  • Мнения: 2 427
Ели и Тандори,това което разказах далеч не са криминални историики ,а са част от реалния живот.Неща които са се случили в деиствителност.Само че видиш ли,ние хората сме странни.Все си мислим че лошите неща се случват на другите и мислим за това което чуем като за трагични истории,почти несъществуващи реално.Докато не се случат и на нас.Тогава разбираме че не живэм под някаква въображаема броня а сме раними като всички останали.За тези които са изтълкували нещата които съм казала и са извлекли някаква полза ок,а тези които не са успели да разберат нито какво искам да кажа нито защо съм го казала,още по добре,живейте както намерите за добре,вашите деца със сигурност не са мои че аз да трябва да се тревоя за тях,след като вие като родители смятате че за тях някой неща не представляват потенциална опасност.
Обаче мога да се обзаложа че нито една от двете ви не би записала на 7-12 години сина си на шофиорски курс и след това да тикне в ръцете мй клжучовете за колата.Би било потенциялно опасно да се движи по улицата с кола на такава възраст,нали?Както би било опасно употребата на алкохол,пушенето на цигари и пр...и защото вие сте убедени че има подходяща възраст за всичко.
А за това че се каза че съм си извадила извод за това какви родители сте ,мога да кажа че е единственно невероятна глупост.Но хора кото винаги търсят повод да изопачават думите на другите е имало и винаги ще има,така че не се очудвам от вашите реакции.Странно обаче че никаде нито една от двечките не споменава това че се извиних на въпросната мама Мери за това че не съм разбрала правилната възраст на детето и.Както и да е ,смешно е точно на вас да обеснявам,едва ли ви дължа някакво обяснение...а и вие взимате поуки от филмите в които фразите звучат безумно добре.
Лени на теб какво да кажа ,един ден като ти дойде времето ще говорим дали би го оставила на улицата на 7-8  само.Та ты като те хващам във фаза ,ще си позволя да ти кажа че и кучо не би оставила само,да не говорим за дети  Wink

# 85
  • Мнения: 7 091
Ели и Тандори,това което разказах далеч не са криминални историики ,а са част от реалния живот.Неща които са се случили в деиствителност.Само че видиш ли,ние хората сме странни.Все си мислим че лошите неща се случват на другите и мислим за това което чуем като за трагични истории,почти несъществуващи реално.Докато не се случат и на нас.Тогава разбираме че не живэм под някаква въображаема броня а сме раними като всички останали.За тези които са изтълкували нещата които съм казала и са извлекли някаква полза ок,а тези които не са успели да разберат нито какво искам да кажа нито защо съм го казала,още по добре,живейте както намерите за добре,вашите деца със сигурност не са мои че аз да трябва да се тревоя за тях,след като вие като родители смятате че за тях някой неща не представляват потенциална опасност.
Обаче мога да се обзаложа че нито една от двете ви не би записала на 7-12 години сина си на шофиорски курс и след това да тикне в ръцете мй клжучовете за колата.Би било потенциялно опасно да се движи по улицата с кола на такава възраст,нали?Както би било опасно употребата на алкохол,пушенето на цигари и пр...и защото вие сте убедени че има подходяща възраст за всичко.
А за това че се каза че съм си извадила извод за това какви родители сте ,мога да кажа че е единственно невероятна глупост.Но хора кото винаги търсят повод да изопачават думите на другите е имало и винаги ще има,така че не се очудвам от вашите реакции.Странно обаче че никаде нито една от двечките не споменава това че се извиних на въпросната мама Мери за това че не съм разбрала правилната възраст на детето и.Както и да е ,смешно е точно на вас да обеснявам,едва ли ви дължа някакво обяснение...а и вие взимате поуки от филмите в които фразите звучат безумно добре.
Лени на теб какво да кажа ,един ден като ти дойде времето ще говорим дали би го оставила на улицата на 7-8  само.Та ты като те хващам във фаза ,ще си позволя да ти кажа че и кучо не би оставила само,да не говорим за дети  Wink

Няколко пъти ти прочетох постинга. Не защото не разбрах за какво става въпрос, а защото исках много добре да запомня какво си написала.
Повече няма какво да кажа. Всичко, което съм искала да кажа, много ясно съм го написала от началото на темата или както ти си писала- който разбрал разбрал.

# 86
Исках да кажа по темата че и аз съм в Америката от 6 години но не съм видяла бебе само в колата само съм виждала случаи  на Оprah,може би не съм се заглеждала.
НИКОГА не бих оставила дъщериа ми в колата дори за миг ,ако колата ми не е в гаража а на слънцето винаги пускам климатика пет минути преди излизане та колата да се охлади .

Колкото до това дали децата да играят сами навън ,мисля че е по собствена преценка на родителя ,къде с кого и как.Колкото и да е save един квартал в него съм сигурна че има живущ педофил които дебне за възможност.Както някои споменаха вече има начини с които ние като родители може да се опитаме да  намалиме шанса за една трагедия ,мисля правилното общуване с децата прави чудеса а всичко друго е божа работа.

# 87
  • Мнения: 6 167
Лени на теб какво да кажа ,един ден като ти дойде времето ще говорим дали би го оставила на улицата на 7-8  само.Та ты като те хващам във фаза ,ще си позволя да ти кажа че и кучо не би оставила само,да не говорим за дети  Wink

Ох, много ми се иска да мога да оставям един ден дете само навън.
Мисля, че тук е доста по-безопасно от София.
Гледам ги събират се тук на една площадка дечица.

а и има и други решения - на мястото за игра да се редува родител да ги наглежда. да си чете там на някоя пейка вестника, но да го прави.
ето ти един компромис - естествено той зависи от квартала и тн.

Но си права - не се знае.
Мисля, ако давам свобода на излизане, игра и тн ( което мисля, че всички приемаме за естествено) сигурно ще се крия  из храстите в началото, за да се уверявам , че всичко е наред.

Но дано имаме кураж, защото мисля, че това е естествено и необходимо за едно дете - да излиза с други деца да играе навън.

Проблемът няма да дойде от мен  - а от бащата. Той , като един италианец наплашен, умира за градски легенди и като каже албанец, все едно казва Торбалан. Голяма параноя тука по тези въпроси.

 Peace

# 88
  • Мнения: 2 427
Лени,мила ,както знаеш при нас в Италй има по голям избор за това с играта на децата живеещи в разни  цондомини(тип кооперазии),където има ограден двор и портоне-то(вратата)се заключва.Срещу нас има един блок от 5-6 входа с такава чудна площадка долу,децата викат и крещят до 11-12 вечерта.И родителите са ги опставили сами.Не че и там не може да проникне чужд човек,ама е много по трудно и по малко вероятно,отколкото като играят навън на улицата.И моите племенници играят по същя начин,имат огромна градина оградена с висока ограда и заключена входна врата.А и стига да се покажеш на терасата и ги виждаш веднага какво правят без да им натрапваш присъствието си.
А пък за възрастта ,племенницата ми е на 9 и да ти кажа още си е съвсем детенце,абсолютно лекомислено и наивно,токлова,колкото е и братчето и на 6 и никак не мислят за това кое е опасно и кое не ,както всяко нормално дете на тяхна възраст.
Ти нали видия какво стана с малката Дениз,така че може би мъжа ти би бил прав.

# 89
  • Мнения: 2 292
amymommy - аз съм напълно съгласна , че хората са жестоки . достатъчно е да си отворим учебниците по история - човешката история е низ от войни, завоевания, насилие, инквизиции , жертоприношения и подобни гадости . та това си го знаем. но товите хроники и на мен ми идват в повече. напомнихме си за жестокостите, ок. стига толкоз , не е нужно да откачаме на тази тема. всеки си пази детето, то му е на - скъпо , и без да се вманиячава.
Според мен , ако едно дете расте под похлупак има по-малко шансове , да опознае опасностите и по-голяма вероятност да стане жертва. хубаво е да информираме децата си възможно от най-ранна възраст и да ги пазим разбира се , но не и да ги ограничаваме.
Според мен обществото може доста да противодейства на подобни прояви. аз някъде вече писах. ако има редовни профилактични едногодишни прегледи на които цялото семество посещава за 30 мин детския лекар - той ще е в състояние с един спец. разговор и наблюдение да схване ако има нещо ненаред и да пренасочи към специалист. Също и полицията според мен може да наблюдава ходещите на екскурзии в страни като тайланд с цел секс с деца (8-10 годин) .аз четох една статия за подоб ни екскурзии , където ходят доста европейци ... докато това е позволено и легално ... не знам един завърнал се от подобна екскурзия , дали ще събира пари за втора и колко време ще издържи без да нападне някое дете ...
Ако хората успеят да се преборят с издевателствата над деца по цял свят и разни педофили биват лекувани някак си ... Защо ли непрестанно се търси лекарство против спин, а никъде не съм чувала да се търси лекарство с което да се лекуват психично болни,нападащи деца садисти и подобни????????
И защо не се въведе наистина един псих. тест за родители, още преди да се създаде детето, или в родилния дом, преди да се изпише??????????????
Айде ,че май много дълго стана. Има много ако-та и не всичко е само до това да си пазим ние децата, но и до обществото, което може да направи малко профилактика според мен.

Общи условия

Активация на акаунт