За ваксинирането и задължителните имунизации

  • 2 248
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 106
и двете ми деца имат пълния набор ваксини. убедена съм, че така е по-добре за тях.

теориите за вредата от ваксините не са вчера. мой съученик в гимназията се разболя от менингит. не беше ваксиниран.  размина се на косъм с леталния изход.

# 31
  • Мнения: 46 511
крокожабъл, менингитът е вирусен и бактериален, ваксината е само за единия, ако другия те нападне, пак няма спасение, затова не се знае дори, ако е имал ваксина, дали е щял да бъде защитен.

# 32
  • Мнения: 364
да, защото мисля, че е необходимо. платих си за ваксини на авентис....

# 33
  • Мнения: 106
Никол, не съм учила медицина Simple Smile
никой друг от училище не се разболя. майка ми се беше паникьосала, а дядо ми, който беше лекар, все и повтаряше, че съм ваксинирана и няма страшно.
абе да не ти идва подобно нещо до главата, че... 20 години са минали, а още се стряскам като се сетя.

# 34
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да, освен, че е задължително смятам и, че така трябва.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 035
Направени са му всички задължителни имунизации + Act Hib, аз също треперя всеки път, когато ваксинирам детето си. Вчера от последната доза ДТК и полио направи алергична реакция на ръчичката- дано да се разминем само с това. Ако имаше в БГ Превенар и ваксина срещу варицела бих сложила и тях. Дано да няма дечица увредени от ваксините.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 206
крокожабъл, менингитът е вирусен и бактериален, ваксината е само за единия, ако другия те нападне, пак няма спасение, затова не се знае дори, ако е имал ваксина, дали е щял да бъде защитен.


Никол, има една подробност.... бактериалния менингит е с ужасно висока смъртност, особено при деца до 5 г. Вирусният се лекува и има ниска смъртност... Затова слагаме ваксина с/у бактериален...

Към авторката...

Потърси и виж колко теми има за ваксините, породени точно от въпросната книга, която не знам дали да не нарека псевдокнига... Grinning
Мине, не мине и се появи някой дето я е прочел и хоп тема за ваксините.
1. В България има ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН имунизационен календар. Точка! Не мисля да обсъждам, ама може, ама не може... ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН осначава само едно..
2. Убедена съм в ползата от ваксините и дори съм сложила на детето си АктХиб, която е незадължителна... смятам, когато имам финансова възможност да й поставя и с/у Хепапатит А.
3. В тези теми винаги намирисват на пропаганда и свършват със скандал...
4. Толкоз.... Mr. Green

# 37
  • Мнения: 46 511
Никол, има една подробност.... бактериалния менингит е с ужасно висока смъртност, особено при деца до 5 г. Вирусният се лекува и има ниска смъртност... Затова слагаме ваксина с/у бактериален...

Да, права си, но наш познат (при това аптекар) почина от вирусен преди няколко години, заради погрешна диагноза. И да е бил имунизиран с/у бактериалния, такъв му бил късмета  Confused

АктХиб за какво е? Embarassed

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм ваксинирана, ваксинирах и детето си........Така е има големи рискове в живота......Ух.....Това за печалбите на компаниите също е вярно, затова излишни ваксини ( грипн, кърлежи и т.н.) не слагам...........но тези от задълнителния минимум, според мен си трябват.
Представих си, че отивам в непозната страна, пълна с разни зарази и насекоми и установих, че изобщо нямаше да се замисля, веднага щях да се ваксинирам......

# 39
  • София
  • Мнения: 13 206
Да, права си, но наш познат (при това аптекар) почина от вирусен преди няколко години, заради погрешна диагноза. И да е бил имунизиран с/у бактериалния, такъв му бил късмета  Confused

АктХиб за какво е? Embarassed


Еее, гледай сега... грешната диагноза както и да я гледаш може да по-смъртоносна от менингита  Mr. Green
АктХиб е ваксината с/у единия причинител на менингит - бактерията Хемофилус инфлуенца... той е опасен за деца до 5 г. Ако го пипнат има висока смъртност ако засегне мозъка...

# 40
  • Мнения: 46 511
Благодаря ти, значи нея сме обсъждали с педиатърката, но тя за сега ме разубеждава, защото София не ходи на ясла, но ще настоявам  Confused

# 41
  • София
  • Мнения: 15 219
Всички задължителни имунизации са направени на Иво + Act Hib.
Не отричам, че има деца, увредени от ваксините-за съжаление. Но те-слава Богу-са изключения. За мен рискът за детето ми е много по-голям, ако не е имунизирано.

А за Атаса Гълъбов и прословутото му творение като прочета и се сещам за ето тези емотикончета, с които ще се огранича да изразя отношението си:  smile3511 smile3514 #Silly doh smile3555 bash smile3556  341uu

# 42
  • София
  • Мнения: 6 477
И аз съм от привържениците на ваксините + АctHib. Бих искала и оназ поритв варицелата, ама за сега няма...Колкото до това "много ни е скапана държавата щот има задържителен имунзицационен календар" ха да кажа, че и в голямата демокрация Америка също е задължително ваксинирането! За увредените деца от ваксините - да, всяко лекарство крие риск от странични ефекти....Обаче ако децата не са ваксинирани и не дай Боже има полиомиелитна епидемия...какво правим тогава? Колко увредени деца ще има? И не се заблуждавайте, че като всички деца са ваксинирани, причинителя за дадена болест го няма! Единствено причинителя на едрата шарка е обявен от 1977 година за официално умрял! Инак дребните гадинки си шетат, но когато човек е имунизиран той или няма никакви симптоми или изкарва изключително леко болестта! Но ако в този момент има контакт с невексиниран човек вероятността да го зарази си съществува! По тази причина не приемат деца в градина и на училище без имунизации!

# 43
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани е ваксиниран с всички задължителни ваксини + препоръчителните за неговата възраст. Смятаме, че така постъпваме правилно.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря ти, значи нея сме обсъждали с педиатърката, но тя за сега ме разубеждава, защото София не ходи на ясла, но ще настоявам  Confused

То дори при София май е един приема.. не помня как беше.. Има няколко схеми...

Общи условия

Активация на акаунт