И джапанките влязоха в офиса

  • 2 114
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 786
Шефа ходи по чорапи доста често  Crazy
 

Е,това вече не го вярвам!м Joy Joy Joy Joy hahaha

Няма лъжа, няма измама. Шефа е Хамериканец и хич не му пука, ако няма да идват гости си шляпа по чорапки и това е. Ние не работим с клиенти и се водим творци, така че можеш да видиш хора облечени по най-различен начин. Имаме само едно момче което ходи с костюм, всички други си ходим както си искаме и както ни е удобно. Нала се много често да се стои на работа по 17-18 часа, ако не ти е удобно просто загиваш.

# 31
  • Мнения: 483
При нас няма специални изисквания за облекло, сами преценяваме какво да обличаме, зависи дали ще идва някой по-специален гост или дали имаме среша с някого. Аз ходя с такъв тип чехли на работа и ми е много удобно, няма нищо лошо според мен. Като разбира се не са буквално гумени "джапанки" като тези на снимката. Просто такъв тип чехли, но по-така!

# 32
  • Мнения: 945
Не виждам нищо против теzи джапанки.

или

Аz на работа с удоволствие ходя с такива. Раzбира се, когато има среща с клиенти, не обувам такова нещо. Но zа ежедневния спортно елегантен стил са си много подходящи.

# 33
  • Мнения: 3 153
Аз нямам нищо против чехлите тип джапанки и в офиса са най-срещаното нещо! Глобалната политика в компанията, в която работя (един от 10те най-големи данъкоплатци, международна) е да се скъсява дистанцията с клиента и затова няма "дрес коуд" (тази прекрасна българска дума)!!! Всички ходим, както ни е най-удобно, да не говорим, че 60% от хората въобще не контактуват с клиенти пряко, та и по бельо да са няма кой да ги види! Някак си запазваме индивидуалност и клиентите, с които се срещаме са много по-естествени и контактни, когато срещу тях не стои един от многото костюмари, които среща във всяка фирмичка и учреждение! Въпрос на разбиране и политика, които на мен ми допадат!

# 34
  • София
  • Мнения: 39 759
Шефа ходи по чорапи доста често  Crazy
 

Е,това вече не го вярвам!м Joy Joy Joy Joy hahaha
Много бившата шефка на съпруга ми ходеше боса, без чорапи. Прави си масаж на ходилата по мокета Simple SmileИ аз с/у такива не бих имала нищо против, но аз им казвам "чехли" Simple Smile
май по джапанки само у нас ходя.

# 35
  • Мнения: 6 472
Не виждам нищо против теzи джапанки.

или

Аz на работа с удоволствие ходя с такива. Раzбира се, когато има среща с клиенти, не обувам такова нещо. Но zа ежедневния спортно елегантен стил са си много подходящи.

Анджък и аз по такива се разнасям. Лошото е че покрай тия жеги много почнаха да надънват климатика и ми замръзват краченцата. Ще взема да се преориентирам към затворени отпред чепици Joy
Между другото фирмата, в която работя е доста голяма и макар, че има известни тизисквания към облеклото не ни гледат под лупа. Дори и в офисите където се работи с клиенти пак не е задължително да си с костюм. Даже на последния семинар ни споменаха, че когато разговаряш с клиент, който не от ниво тип топ мениджмънт, по- лесно се скъсява дистанция, когато не си в строго официално облекло Mr. Green

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ако говорим за стандартните джапанки- такива обувам само вкъщи и на морето. Но ако говорим за чехли, нося такива всеки ден.

# 37
  • Мнения: 3 164
Ако говорим за стандартните джапанки- такива обувам само вкъщи и на морето. Но ако говорим за чехли, нося такива всеки ден.

мдаа, и аз така Grinning но ако работя "сериозна" работа, ще бъда делова bowuu

# 38
  • Мнения: 306
А защо не и босички?Секс-игри,ахъ-ахъ...

# 39
  • Мнения: 843
   ООО, категорично против.  Дори и да е удобно, дори и офисът да го толерира това,  аз няма да си го позволя, дори за бях 1.78. / а ,не съм,/ Говоря по принцип. Едва ли има уважаваща себе си фирма, която да не е консервативна.  
        Пък и се сещам за една случка миналото лято.. Пия кафе, в нагъчкано кафене и почти съм се опряла на съседната маса с две  дами / И изглеждаха като дами/  Мразя да ме притесняват чужди разговори, но ,по едно време едната дама набра тон. " Какво ми говориш , какво, като струват 168 лв,   маркови били и какво от това , тези чехлички ,  дето са като джапанки - не! Не го допускам !!" Другата нещо и дудне по- тихо, но дамата набрала продължава: "Същата обувка , само повдигната на 3 сантиметра и по- плавна... вече става. Има такива примерно .... / и тука следва едно обяснение от 10 мин. което не беше толкова шумно/ ..... И без пайетки , джуфки и фльонги.  Това да не е Капалъ шарши! Като е модерно .. да си ги носи на улицата.., аз клиенти гоня и уважение." Явно говореха две сестри или приятелки за детето на едната, което работи във фирмата. Запечата ми се това.
    

# 40
  • Мнения: 843
Там , където работя  , не би се толерирало  особено. Не , че няма мъже в отпуска, които нахълтват по къси гащи и джапанки да си доработят,  но клиентите  не го виждат.
    Ръстът не ми позволява джапанки на работното място- и в живота не ми го позволява.но и дори да го позволяваше.. - дължа уважение на околните поне. Това не е плаж..  Мода е.  И ако тази мода продължи достатъчно дълго... ще навлезе навсякъде. И в най-"тежките" офиси".
 но, до тогава си държа на положението.
    Петинка... имам пред вид офисите, които НЕПРЕКЪСНАТО контактуват с клиентите.  Иначе  ми харесва атмосферата при вас Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 39 759
Босата шефка на съпруга ми пък работеше в щатска фирма. Мое да им е такава фирмената политика, знаеш ли ги. Ама хич не се съобразяваше с гостите Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 786
Босата шефка на съпруга ми пък работеше в щатска фирма. Мое да им е такава фирмената политика, знаеш ли ги. Ама хич не се съобразяваше с гостите Simple Smile

Абе той се сеща да си обуе обувки като имаме гости, но иначе като задумка с белите чорапки по коридора, ужас. Към края на деня са сиви Sick.

Общи условия

Активация на акаунт