по вода да ни върви - времето да се смени!/3.07 -9.07/

  • 7 893
  • 175
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 
Моля ви кажете ми при децата ТЕЛК-а /РЕЛК/ продължава ли се или просто се подмена с нов като изтече срока???
 Брей какъв е тоя късмет дето го имам? ТЕЛКА ни изтимча на 1.07. А днес си имахме дата за явяване... отивам си аз сутринта и си носа каквото пише . НО някой раззеян служител не е отбелязал да нося и консултации с невролог и психолог, аз съответно и нямам такиве. И затова ме върнаха , като новата дата е 3.08. До тук добре, ама аз си резервирах санаториум от събота/8-и/ като разчетах че вече ще сме с нов ТЕЛК. Отидох на обет да обяснявам всичко това и една служителка, не особенно убедена и обясни , че правото не се губало би трябвало и при децата да е като при възрастните- да е продължение на старото решение. Да ама сутринта ми каза лекарката , че няма да е със задна дата Rolling Eyes И аз сега незнам дали ще  мога да си осребря парите за санаториум?

Поначало се продължават, но дали на 8 това ще Ви върши работа отидете да проверите. За някои "превилегии" не върши работа. За санаториума се обадете и питайте, но дори да бяхте минали решението излиза след месец

# 31
  • Мнения: 2 327
Да ви пожелая и аз успешна седмица Simple Smile
Не исках да пиша по-рано в темата, че ходих малко на планина и се върнах с алергия... Никога до сега не ми се е случвало такова нещо. Но вече се размина и си останах с добрите спомени. Поне разбрах че няма да ми отива да си слагам колаген в устните  Laughing Мои колеги заминават за Канада и по този начин ги изпращахме. Пък може да размислят някой ден и да се върнат Twisted Evil
Яд ме беше само, че нямам по-хубав апарат за да направя снимки, но ще кача скоро и ще се похваля все пак. Природата беше невероятна... Малко ни понаваля дъжда в петък, но на другия ден беше слънчево.

Agneshka, съжалявам за баща ти. Дано се окаже малкия дявол и да се оправи.

Браво на Криси за интереса му към околния свят и за напредъка. Дано напредва все така Simple Smile

Наде, дано температурата ви бързо спадне!

Стискам палци за мама Иги и те бързо да излизат от болницата.

Габи, изглежда наистина добре сте си прекарали. Бобо изглежда доволен.

# 32
  • Мнения: 1 710
Моля ви кажете ми при децата ТЕЛК-а /РЕЛК/ продължава ли се или просто се подмена с нов като изтече срока???
 Брей какъв е тоя късмет дето го имам? ТЕЛКА ни изтимча на 1.07. А днес си имахме дата за явяване... отивам си аз сутринта и си носа каквото пише . НО някой раззеян служител не е отбелязал да нося и консултации с невролог и психолог, аз съответно и нямам такиве. И затова ме върнаха , като новата дата е 3.08. До тук добре, ама аз си резервирах санаториум от събота/8-и/ като разчетах че вече ще сме с нов ТЕЛК. Отидох на обет да обяснявам всичко това и една служителка, не особенно убедена и обясни , че правото не се губало би трябвало и при децата да е като при възрастните- да е продължение на старото решение. Да ама сутринта ми каза лекарката , че няма да е със задна дата Rolling Eyes И аз сега незнам дали ще  мога да си осребря парите за санаториум?
Вени, споделям това, което знам. Значи ТЕЛК-а на детето, ако е до 1.07 означава че реално важи до 1.08 - така ми обясниха на мен - значи до тогава ще ти се изплащат двойни детски, онези по чл. 43 и останалите добавки за интеграция. След това ги спират, ако не представиш нов. Така че не знам дали ще ти свърши работа за санаториума - казвам пак, че това е което ми обясниха на мен като продължавахме нашия. но ние отидохме един месец по-рано де и така нещата се навързаха добре. Дано съм ти полезна с това.

# 33
  • Мнения: 4 414
Наде, дано се оправи малкия бързо Praynig - 2 вируса върлуват основно сега...сигурно сте лепнали някой Sad
аз пак ще се оплача...
значи Ния в четвъртък беше със сополи, вечерта я заболя ухо, Т не е вдигала...давах и хомеопатично, калциев глуконат, витамин Ц...после включихме и Хустагил за кашлицата, която се появи. детето е добре - не е вдигала Т, беснее, яде, от ухото не се е оплаквала повече, хремата намаля, кашлицата се разкърти и кашла по 3-4 пъти на ден и 1 през нощта...добре, ама сега я водих при личната лекарка и тя каза: "ама как добре?! гърдите и свирят, сополите са гнойни и текат отзад - страшна работа!"  #Crazy според нея не било възпаление, ама какво е, не е ясно newsm78  май реакция от влажното време Shocked  каза да пием вентолин до петък, ама аз не съм убедена, че е необходимо  newsm78  и аз не знам какво да я правя вече...да я водя на друг лекар? ooooh!

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Валя, на моята приятелка сина направи сериозно възпаление на ушите поради често сополивене
Ния май е по същия начин напоследък - със сополи, нали?
Иди на уши, нос, гърло да й погледне ушите да не направите беля.
Успех и спокойно - не знам за друг лекар, ако искаш пийте сиропа за кашлиац - не е чак толкова страшно, но може наистина да не чуваш и виждаш проблемите...
ТИ имаш ли й доверие на тази педиатърка? Ако да - по-добре се довери, ако не - иди на друг...

# 35
  • Мнения: 4 414
ухото вече е добре...аз сиропа за кашлица си и го давам...а сополи не беше имала от месец сигурно...миналата седмица се появиха пак...имам и доверие на лекарката, ама се чудех как може толкова добре да изглежда детето - играе, беснее, храни се като змей - и да е сериозно болно?! ама може и да може, де да знам аз  newsm78

# 36
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дани като свали на 38 и вече беснее, тича и просто все едно е здрав - само по-раздразнителен
НЕ знам за по-големички... нямам опит - пък и то май при всяко дете си е различно...
абе това с боледуването е страшна работа... не знаеш какво да правиш...

# 37
  • Мнения: 882
Агнешка, аз винаги съм предпочитала лекари, дето се презастраховат, отколкото да неглижират проблема с "добре е детето".  По - добре да изпие някое лекарство в повече, но да не усложняваме проблема.
Това си е мое мнение де Thinking

# 38
  • Мнения: 1 193
Успешна седмица на всички.Стана прохладно и веднага почна да ми липсва горещото време.Поздравям всички дечица ,нека радват мама и татко.Всеки ден да научават нещо ново,нека сълзите ни да бъдат от радостните моменти.

# 39
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте! Отидох  да говоря с рехабилитаторката на Криси в градинка за  да се консултирам с нея за обучението му!А той с играе и си почива после.Ето снимките !

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19238&AlbumId=58607

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 13:27 от margo_vr

# 40
  • Мнения: 3 537
Здравейте! Отидох  да говоря с рехабилитаторката на Криси в градинка за  да се консултирам с нея за обучението му!А той с играе и си почива после.Ето снимките !

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=19238&AlbumId=58607
Не се отваря. Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 537
Вече се отваря. Laughing

# 42
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
agneshka , ако има хрипове, послушайте педиатърката и давай и Вентолина, той много добре повлията в комбинация с "отхрачващи" сиропи. Защото дори и да се е откъртила кашлицата, ако има хрипове съществува опасност да слезе надолу... Аз много се притеснявах от Вентолина, че нашата лекарка редовно го изписва на Яни редом със сиропа за кашлица, но честно казано май благодарение на него се разминахме с антибиотиците или някакво усложнение след толкова боледувания...
От друга страна, изказването, че не е възпаление, а е от влагата ми звучи несериозно, защото най-малкото, ако сополите са били "гнойни" както е казала, значи си има някаква инфекция.
А това, че изглеждат добре... И Яни е така, болен, но беснее, щурее, дори си яде (той по принцип не е по ядененето много, много), дори от ония дни малко като посмъкнеше Т и почваше да щръклее. Явно попорастнаха и по-леко понасят боледуванията и аз не знам...
Дано се оправи куклата, нали е любимка на синчето, като я види на снимката, пищи и ми я сочи и се хили  Laughing

# 43
  • София
  • Мнения: 9 857
Агнешка,аз май няма да съм ти много полезна,защото този сироп не съм го давала.Чувала съм обаче от други майки,че е доста силен и се изписва при "спастична" кашлица/каквото и да значи/.Май ще е добре да се допиташ и до друг лекар,знам ли?
Буби обаче много ме притеснява с това напишкване.Бях ви споменала,че започна да се напишква малко след преместването.Прави го след като сме я сложили да спи следобяд и вечер,но преди да е заспала.Категорично ми отказва да я сложа на гърне/т.е. ръмжи само като чуе "гърне"/.Това става само при следобедния и вечерния сън.Тя доста отдавна е без памперс-от двегодишна,и такива проблеми не сме имали.Според психоложката и психиатърката при които я водих заради градината,проблема е,че детето преживява преместването и понеже е много чувствителна...Обаче вече взех много да се притеснявам.Дали да я водя на някакъв доктор и какъв?

# 44
  • София
  • Мнения: 4 884
А днес ние бяхме в зоологическата градина заедно с моя приятелка и детенцето и..На една въртележка гледам един познат татко и започнах да се мъча да си спомня чий татко е това...После видяхме и Йепе и Йоан, който се опита да скочи в движение от въртележката, заради което беше наказан от мама и завлечен в противоположна посока. А после ние започнахме да ги търсим, за да им кажем "здрасти", но къде изчезнаха тия хора направо незнам. Та, Йепе, не ви намерихме, ама се надявам да сте разгледали всички животни и да сте си изкрали един хубав семеен ден.

У нас цари мир и разбирателство..Свеки я няма..Днес сутринта с Бобо ходихме до детската градина да занесем последните необходими документи за постъпването му там наесен, и той само като усети посоката започна да плаче и да ме уговаря да не го  оставям в детската градина. Мисля, че за тая една седмица ходене на градина получи някакъв психически дисбаланс, защото спря да се храни, ама съвсем. Не иска да опитва даже любими храни и три поредни дни не искаше да хапне нито един залък каквото и да било. А при опит да му дам насила течност, имаше позиви за повръщане. Но днес е малко по-спокоен и си поиска сам купата с попара....
Сега се сещам, че всяка сутрин по пътя за детската ми викаше през сълзи, че не иска да "папка" в градината..Може би са го карали насила там да яде, затова се е получило такова отвращение към храната...Ей, нямат край проблемите и това е..

Общи условия

Активация на акаунт