Аборта винаги ли започва с кървене ?

  • 2 179
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 133
Много се радвам, че всичко е наред и си  се успокоила!Видеозонът НЕ е опасен, не се притеснявай!Леко бременеене!
И аз се радвам, че всичко е наред!!!По-малко притеснения от тук нататък!!!!

# 31
  • Мнения: 359
Много се радвам, че всичко е наред и си  се успокоила!
Видеозонът НЕ е опасен, не се притеснявай!
Мен също ме гледаха вагинално - така се прави при съмнение за аборт.
Леко бременеене!

# 32
  • Мнения: 544
Ултразвука не е опасен, не вярвай ако някой се опита да те убеди в обратното.
Дори напротив - полезен е, защото може да се види как е плода и ако нещо не е ОК да се действа навреме.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 966
Много се радвам, че всичко е наред и си  се успокоила!
Видеозонът НЕ е опасен, не се притеснявай!
Мен също ме гледаха вагинално - така се прави при съмнение за аборт.
Леко бременеене!
Така е Simple Smile))И мен единствено тогава ме гледаха с вагиналния ехограф.
Ако всичко е наред после,не давай да те бъркат отново.
Все пак не случайно ги има др.ехографи:)И са напълно безвредни.Има много статии по темата.

# 34
  • Мнения: 373
Много се радвам, че нещата са наред!!!   bouquet

Според някои ултразвукът също не е полезен за бебето (най-малкото бебето не обича никакви интервенции, т.е. намеси в неговия свят и това се чувства по време на преглед на ехограф, когато усещаме как започва да се върти и недоволства), но според повечето доктори - и това е официалната версия засега - е безвреден! И трите ми деца са гледани на ултразвук, последното - само един път, за всеки случай. Не се притеснявай!
Колкото до вагиналните прегледи - колкото по-малко, толкова по-добре. Само увеличават риска от инфекции (освен, че не са приятни) и в Англия ги избягват. В България съм забелязала, че ги правят по-често. Във всеки случай не съм имала притеснения за аборт, затова не знам доколко е наложително, но други казват, че е, а вероятно лекарят най-добре знае! Значи се прави, ако се налага. (Тук питат за всяка процедура и можеш да откажеш...)

# 35
  • в джунглата
  • Мнения: 916
много се радвам че всичко е наред, сега се успокои и не прави моите грешки да психясваш. почиваи и си мисли хубави неща.
успех

# 36
  • Мнения: 1 975
Много се радвам, че всичко е наред newsm51 newsm51 newsm51. Сега трябва само да се успокоиш и много да си почиваш  bouquet

# 37
  • Мнения: 348
Първите няколко седмици получих зацапване на няколко пъти. Тук ме посъветваха нито хапчета, нито пък легло, нито дори ме прегледаха. По предписание на моя БГ доктор, когато имаше зацапване си слагах по една свещичка Папаверин. Но аз понеже си карам по БГ системата, където се обръща повече внимание на тези неща. Тук при зацапване не се прави нищо, увеличи ли се до кръвоизлив - лош късмет  Thinking Слава богу всичко отшумя от самосебе си

# 38
  • Мнения: 552
здравейте на всички....имам едно мало въпросче а тук ми изглежда подходящо.
отидох но преглед преди да знам че съм бременна и първоначално лекарката ме прегледа вагинално с ръка,за да ми оппа яйчника...порови щателно,защото при едното опипване ме заболя ,а тя после ипробва още няколко пъти.
След това на видеозон и откри малформация на левия яйчник и че съм бременна в 8г.с.....НО 3-4 часа след прегледа силно изкървях....отидох на друг гинеколог и видя голямо отлепване на плодния сак...шансовете са 50:50.а сега на легло и много хапчета...и чакане
та въпроса ми е: може ли първата окторка да е направила нещо при вагиналния преглед,защото ми е много странно как на обяд съм ок а след прегледа не?даже нямах време да се зарадвам...сега самотръпна и чакам  Sad

# 39
  • Мнения: 1 336
Напълно е възможно първата лекарка да те е прегледала по- грубичко  Sad  в началото на бременноста не е желателно да те преглеждат по този начин!
Сега лежи си, и си пии хапчетата и не мисли за най-лошото, аз лежах 9 месеца  Wink всичко ще е наред  Peace Hug вяравай, че ще родиш едно чудесно бебече  Hug

Общи условия

Активация на акаунт