Я да видим сега, ИЗРАЗИ и ФРАЗИ, КОИТО МРАЗИТЕ ?

  • 11 839
  • 150
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 008
При мен:

" Татко отива да прави/изкарва парички" Sick
"Яж или ще ти го сипя във врата"
" Завивай си ръцете веднага, че ще дойде Баба Меца и ще ги изяде" #2gunfire

Запазвам си правото да допълвам.

# 1
  • София
  • Мнения: 61
,,Сега немога''
,,По-бавно''
,,Някой друг път''
А фразата която харесвам е :
,,Не сега, а веднага''  Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 4 008
Няма лошо! Sick
Прави ме дива и щастлива! Sick Sick Sick

# 3
  • Мнения: 13 512
Мразя оръщенията към съпруг и съпруга да са"мамо" и "тате",сякаш единствената им функция е да са родители.
Мразя думите-паразити/те се променят във времето/- като "в смисъл" "ра'иш",и др.,за които не се сещам в момента.
Мразя изразите" Лошо няма","кефи мъ" и др.Ще допълвам и аз

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз мразя думата "чуваемост" Crazy и "макЪр че.."

# 5
  • Мнения: 1 533
Мразя е силно казано, да кажем че просто аз никога няма да се подредя с надпис "Мама на сладко бебченценце", "Мама на розово пухченце"...вариантите по темата са неизчерпаеми.
"дечко" също не е моята дума! Ужасно ми е лигава!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 008

кефиш мъ, шти звънна

# 7
  • Мнения: 13 512
Еййййййййййй...още нещо : НЕНАВИЖДАМ  обръщението "ДУША".....втриса ме като я чуя тази дума! И ако я чуя от някого изречена-край-игнорирам човека!

# 8
  • Мнения: 1 986
  На прима виста се сещам само,че много мразя обръщение към мен от лице от мъжки пол Laughing,правещо някакви опити да ме сваля-"мацо" #Cussing out Ще допълвам Wink

# 9
  • Мнения: 1 520
Има доста, въпреки че сега нито един не ми е на акъла.
Но вчера чух един младеж( младеж, младеж, набор ми беше  Wink ) да разговаря с подобен (вероятно) по телефона. И в едно изречение от три думи, използваше ище толкова пъти и "батенце". Друг е въпроса че повтаряше всяко изречение в пълния му вариант по два пъти.

Е, като много тъпо парче ми звучеше.  Mr. Green

За другите  - ще допълвам.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 008
Еййййййййййй...още нещо : НЕНАВИЖДАМ  обръщението "ДУША".....втриса ме като я чуя тази дума! И ако я чуя от някого изречена-край-игнорирам човека!

ох, да и на мен ми е много неприятна тая дума!

# 11
  • Мнения: 1 384
оххх толкова са много, чееее  #Crazy
всички парзаитни думички като: смисъл, значи, ами и т.н.  Sick
мацка, пич, копеле, братле, батенце, човече - като обръщения  Sick Sick
като се сетя за още ще пиша пак  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 153
''Ей батка...''
''Ща скъсам..''
''Яко..''
 Sick

# 13
  • Мнения: 1 493
Не понасям всякакви чужди думи , които ни се натрапват в медиите ! А като чуя "Уоууу" ми идва да завия "Ауууууууууу" ! Не харесвам обръщения, като "душа", "брато", "маце", "коте" и т.н.

# 14
  • Мнения: 1 533
"скъсвам си гъза от бач"

# 15
  • Мнения: 1 533
"тази тема след малко отива в коша" 

# 16
  • Мнения: 1 546
МНого мразя, когато някоя лицемерна колежка се обърне към мен с "мила"... Close

# 17
  • Мнения: 11 009
И друг път съм писала: мъжО  Twisted Evil Twisted Evil
Също и изрази като: "на нас ни растат зъби", "ние имаме разстройство" и т.н.  Shocked

# 18
  • Мнения: 13 512
мъжО  Twisted Evil Twisted Evil
Също и изрази като: "на нас ни растат зъби", "ние имаме разстройство" и т.н.  Shocked
Peace Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 008
И друг път съм писала: мъжО  Twisted Evil Twisted Evil
Също и изрази като: "на нас ни растат зъби", "ние имаме разстройство" и т.н.  Shocked

...не сме акали от 3 дни..... Shocked

# 20
  • Мнения: 1 493
"Сори за офа !"

# 21
  • Мнения: 63
Доколкото си спомням имаше подобна тема вече  Thinking

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
"Детенце" (Излизам с детенце, примерно).
"Визия" (Тя има страхотна "визия").  Joy
Най-обичам чуждици, употребени не на място.
Най-обичам хора, които говорят ли, говорят, а нищо не казват.
Най-обичам недоучили преводачи. Благодарение на такива, напоследък масово се употрябява "патетичен" с смисъл "жалък". Хайде да припомня, че в българския "патетичен" идва от "патос".

# 23
  • Мнения: 811

...не сме акали от 3 дни..... Shocked

 Joy  hahaha

компа вместо компютъра Sick

# 24
  • Мнения: 11 009
Да добавя: топ вместо тениска, трейнъри, визирам, лайфстайл  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 427
"Нали ме разбираш?" Twisted Evil Sick Свекър ми го използва непрекъснато! Confused

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"В потрес" заедно с това  Shocked

# 27
  • Мнения: 13 512
повтарянето на"викам"..Викам: Не може ли,викам да дойдат те да не вземат,викам,ами ние трябва да се разходим до там.Подлудява ме това! Абе аз май  съм много нетолерантна към правоговор и правопис...пфууууууу
А, и още нещо- варненско казват че е , аз не съм сигурна: червено домати!!!"Ей,че хубаво червено домати!."

# 28
  • Мнения: 3 461
  На прима виста се сещам само,че много мразя обръщение към мен от лице от мъжки пол Laughing,правещо някакви опити да ме сваля-"мацо" #Cussing out Ще допълвам Wink

както и "мацки" от жени към жени.Също прекомерната употреба на "по принцип" и "какъв ти е проблема"

# 29
  • Мнения: 7 474

 hahaha hahaha  добавям и ...акото е тъмнозелено Shocked........ Mr. Green

# 30
мразя да ми кажат ЕЙ СЕГА и това сега да означва 2 час
или ДОБРЕ МАМО - в превод я си гледаи работата Sick

# 31
  • Мнения: 3 447
А, и още нещо- варненско казват че е , аз не съм сигурна: червено домати!!!"Ей,че хубаво червено домати!."
и синьо дънки  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 11 320

А, и още нещо- варненско казват че е , аз не съм сигурна: червено домати!!!"Ей,че хубаво червено домати!."
Тц, ни йе варненски, ами си е чист заралийски лаф. Кат чуя за дУматИтУ и ми става зле.
За Дънкито съм чувала че е бургаски лаф, ама не съм сигурна.

# 33
  • Мнения: 2 550
бременлийка, блеменлински  Twisted Evil
мойто мъж
нашто тати/татито  Banghead
абе, човек....разбираш ли, човек...човек, недей да си ходиш Simple Smile))

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 19:30 от ~ТЮЛЕН~

# 34
  • Мнения: 4 629
Сега се сещам само за мъжО

# 35
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
душа, мило, маце,брато и подобни обръщения. има и други да не ги повтарям!

# 36
  • Мнения: 2 255
да ми говорят на "ма"...
 "baby" Sick
....

# 37
  • Мнения: 5 577
Честно да кажа ... с риск да засегна някой любими дружки -  на мен са ми много безсмислени тези лентички.  Tired

Дали на някой му пука дали Иван е на година, три месеца и два дни, или година два месеца и три дни?  Crazy
Може би защото не участвам в теми, в които това има значение.

Ако имам питане (главно в нашите деца) пиша на колко в Иван.

Една снимка + линк към албумче на детенцето, или снимка + написана дата на раждане е крайно достатъчна информация.

Другото, пък кг/см по седмици просто ...  ooooh!
Нямам какво да си кажа с тези хора и ги избягвам.

Е, както сигурно някой е възмутен и от моя профил.  Shocked

# 38
  • Мнения: 1 798
Неприятно ми е когато се обръщат към мен с `душата`,`мацо`,`милинка` ooooh!.
И страшно много се дразня като чуя/прочета, че някой се лакирВа и гримирВа. Crossing Arms

# 39
  • Мнения: 467
"Как изглеждат нещата"
"За какво иде реч"
 начервирам #2gunfire
с "батка"-та се примирих вече и не ми прави впечатление.... Tired

а за лентичката в подписа - всъщност мен си ме кефи, следя си я и си я разшифровам,а  за останалите - е не е ли красива:-) bowuu

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
"пичка","женка" и др.

# 41
  • Мнения: 1 860
 Не се сещам за думи или изрази точно сега,  Thinking подозирам че по-късно ще ми дойде музата.  Mr. Green Замислих се обаче за лентичките. На мен ми е по-удобно да ги има, защото като има тема от рода "Иска да сяда"; "Иска да ляга" и бля бля, поглеждам и се ориентирам за колко голямо дете става въпрос. Не всеки започва поста си с: "Гошко е на 5..." и т.н.

# 42
  • Мнения: 221
много мразя "кво стаа"  е какво може да става?!?! Shocked
и тея "пиле", "муци"и тем подобни..
"батка" и някой да ми говори на "ма".. сигурно има и още много, но сега не се сещам

# 43
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
барам Sick (тоест пипам)

# 44
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Аз пък се дразня на *нали се сещаш*-ами не се сещам, а също на *кво праиш- отговор - добро впечатление Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 45
  • Мнения: 6 039
много мразя, когато някой се обръща с - муцкааа, добре бе душа,
изрази - имам на в предвид, той моя /мойта/, мъжО, , вместо тоалетна,
кака ми и батко ми на разни братовчеди, жени или мъже на братовчеди и т.н.никога не разбира за кого става въпрос. Аз има по-голяма сестра с 9г и от момент, в който съм проговорила й знам името и я наричам само по име.
Думата , много гадно ми звучи, дребно и подло. Имаш ли парички , вместо имаш ли пари. Тръпки ме побибат......
Преди като живеех в София и като се върнех във Варна - И ко!? Как е в Софето??- Ами как да е??? Mr. Green

# 46
  • Мнения: 6 417
повтарянето на"викам"..Викам: Не може ли,викам да дойдат те да не вземат,викам,ами ние трябва да се разходим до там.Подлудява ме това! Абе аз май  съм много нетолерантна към правоговор и правопис...пфууууууу
А, и още нещо- варненско казват че е , аз не съм сигурна: червено домати!!!"Ей,че хубаво червено домати!."
А в русенския край казват на доматите в женски род-ще нарежа една доматка, например newsm78

# 47
  • Мнения: 464
Мразя когато някой звъни у нас да пита "кой е"....Много некултурно!
Мразя когато нещо лошо се случи някой да ми каже "случва се"
Когато загубих близнаците си мразех "вие сте млади, ще имате други деца" и "живота е пред вас"
"пиче, пичка" и тем подобните ватиации на думата
Някой да пита "спиш ли" когато се опитваш да заспиш.
"как е хавата"
Много още има..май ще добавя по- късно

Последна редакция: чт, 06 юли 2006, 23:45 от Trouble Maker

# 48
  • Мнения: 612
Като изключим нецензурните, тези -      впредвид,      напредвид,       изнапредвид -   е това последното ме хвърля в джаза направо Crazy . Може да има и още, но сега не се сещам.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 896
Визия....Каква е вашата визия...Тя е с обновена визия... #Cussing out  Ужас!

"Това е прецедент" за нещо, което се случва за първи път   #Cussing out
Всъщност в превод този невъзможен израз означава - "Това е нещо, което се е случило преди". Правилно би било да се казва "Това е без прецедент" или "безпрецедентен случай"

Мразя също да ми се говори на "по-анличанен" български.

# 50
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
"Ау, колко си надебеляла". Като го чуя и  Close

# 51
  • Мнения: 811
повтарянето на"викам"..Викам: Не може ли,викам да дойдат те да не вземат,викам,

един колега от университета употребяваше израза "вика каза"-и той вика каза,че е добре Sick  hahaha

# 52
  • Мнения: 260
Думичката "настоявам" ме изкарва от релси #2gunfire
Иначе не се сещам, когато ме подразни нещо, това обикновено е тона, а не израза. Много от споменатите по-горе изрази ги ползвам, но в една предишна тема бяха изброени като неприятни, и се опитвам да ги ограничавам във форума.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 008
"Ау, колко си надебеляла". Като го чуя и  Close

Също и "Ау, колко си отслабнала" ( в смисъл колко дебела беше)... Sick

# 54
  • Мнения: 3 405
"Виж, това няма да стане така" Thinking
Много мразя да ми обясняват надълго и нашироко как нещо няма да стане, вместо да си спестят думите и да помислят как може да стане.

# 55
  • Мнения: 5 577
повтарянето на"викам"..Викам: Не може ли,викам да дойдат те да не вземат,викам,ами ние трябва да се разходим до там.Подлудява ме това! Абе аз май  съм много нетолерантна към правоговор и правопис...пфууууууу
А, и още нещо- варненско казват че е , аз не съм сигурна: червено домати!!!"Ей,че хубаво червено домати!."
А в русенския край казват на доматите в женски род-ще нарежа една доматка, например newsm78

Хм, не съм го чувала никога. Thinking

# 56
  • Мнения: 25 672
Що се касае до... Касае се... Sick вм. отнася се

# 57
  • Мнения: 1 462
Честно да кажа ... с риск да засегна някой любими дружки -  на мен са ми много безсмислени тези лентички.  Tired

Дали на някой му пука дали Иван е на година, три месеца и два дни, или година два месеца и три дни?  Crazy
Може би защото не участвам в теми, в които това има значение.

Ако имам питане (главно в нашите деца) пиша на колко в Иван.

Една снимка + линк към албумче на детенцето, или снимка + написана дата на раждане е крайно достатъчна информация.

Другото, пък кг/см по седмици просто ...  ooooh!
Настроил съм да не ми се показват подписите и аватарите поради тази причина.  То не са корабчета, човечета, патета, мечета, "Ние и нашата любов" и пр.  Не критикувам тези, които са избрали да ги покажат на света.  Не ми харесва  крайният резултат - кич сергия.  Изключил съм ги.  И не се дразня.


А изрази, които ме дразнят, са:
"Как е?" - кой бе?
"Хавата!" - не го познавам тоя, ама е много популярен...
"Какво правиш?" - ей-сега ще ти докладвам, точно на тебе!
"Как си?" - правилно съм.

Оу, ама то питащата (винаги е жена) имала друго предвид...  Ами да зададе ТОЧНИЯ въпрос, м?  Например "Какви чувства имаш към ...?", "Какво мислиш за ...", "Кога бира?"

--

МоливМолим.
Това не е средство за писане, това е красивата думичка моля, обезобразена от глупост.

БлагодарскоМерсаж10xТенкю ти.

(х)айде плийз.

# 58
  • Мнения: 5 647
Мразя обръщението: "моме" към някое момиче.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 421
 Модерното напоследък "Абсолютно" или по-лошо "Абселютно" - плеснато навсякъде, където трябва и където не трябва, служещо за потвърждение.
Направо вече се обривам като го чуя.

И всички обръщения от рода на муци, цуци, миличка и т.н.

Има още разбира се, но това щом първо ми е дошло на ум - значи ми е най-дразнещо.

# 60
  • Мнения: 3 091
любимата фраза на маса българи - "няма проблем"! защо ли обикновено ми става нервно - и след такава реплика - почти винаги има проблем?
не обичам чуждици - във всякакви разговори! ама чак да мразя newsm78

# 61
  • Мнения: 2 292
от тези направо побеснявам:
По-спокойно  Sick
Успокой се  Sick Sick
Какво толкова има  Sick Sick Sick
а от тези ми се повдига:
например: Отивам да прибера ДЕТЕНЦЕ (без то накрая)  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
или например: ДЕТЕНЦЕ днес не иска да яде  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Това пък ме докарва до истерия: Плачка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick а какво да прави бебето?
или слушка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick как ще слушка бебето бе??????????????????

# 62
  • Мнения: 2 495
Най-мразя когато някой представител на мъжкия пол ме нарече"сладурче", "маце", "пичка-при туй направо ми прикипява #Cussing outДруго, за което се сещам:"Кво си прайкате бе"-уффф, ужас, казвам ви Twisted Evil

# 63
  • Мнения: 6 155
от тези направо побеснявам:
По-спокойно  Sick
Успокой се  Sick Sick
Какво толкова има  Sick Sick Sick
а от тези ми се повдига:
например: Отивам да прибера ДЕТЕНЦЕ (без то накрая)  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
или например: ДЕТЕНЦЕ днес не иска да яде  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Това пък ме докарва до истерия: Плачка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick а какво да прави бебето?
или слушка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick как ще слушка бебето бе??????????????????
Много нерви, много нещо  ooooh!
Как може да откачате от някакви изрази?  newsm78
Не сте в ред  Laughing

# 64
  • Мнения: 2 292
от тези направо побеснявам:
По-спокойно  Sick
Успокой се  Sick Sick
Какво толкова има  Sick Sick Sick
а от тези ми се повдига:
например: Отивам да прибера ДЕТЕНЦЕ (без то накрая)  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
или например: ДЕТЕНЦЕ днес не иска да яде  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Това пък ме докарва до истерия: Плачка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick а какво да прави бебето?
или слушка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick как ще слушка бебето бе??????????????????
Много нерви, много нещо  ooooh!
Как може да откачате от някакви изрази?  newsm78
Не сте в ред  Laughing

Еи и такива поучителки и обобщителки , използващи безлични обръщения в мн. чисто по чисто комунистически  Joy
А колкото сме в ред, толкова сме си в ред. Ти няма да ни подредиш по-добре, сигурна съм  Laughing

# 65
  • Мнения: 6 155
vivita, не се заяждам. Просто ми направи впечетление твоя пост и се замислих защо хората обръщат толкова внимание на някакви думички, вместо да се радват на други дребни неща.  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 78
"спокойно"
влудява ме до ...... направо съм я забранила #Cussing out

# 67
  • Мнения: 2 125
Аз се зразня, когато попитам мъжа ми "Какво правиш?", а той ми отговори "Добре съм"...все едно го питам "Как си?" Shocked

# 68
  • София
  • Мнения: 1 621
Силно казано да ги мразя, но много просташки ми звучат:

"За какво иде реч?"
"споко"
"мацко"
"батенце"
"женка"

Има и още, ама тия са ми най-дразнещи. Sick

# 69
  • Мнения: 1 462
Вярно е, че няма такова понятие като "дразнят ме".  Винаги е "дразня се".  Разбирам за какво апелира Biby, но наистина съм изпадал в състояния на гърчове от бяс поради някаква фраза.  След дълги размисли за причината, установих, че се дразня от това, че намирам в тези фрази скрити твърдения, с които не съм съгласен, но чисто формално погледнато, каквото и да отговоря излиза, че ги приемам.  Бясът е от безсилие да осъзная нещо и/или да го изразя.

# 70
  • Мнения: 1 113
Аз се зразня, когато попитам мъжа ми "Какво правиш?", а той ми отговори "Добре съм"...все едно го питам "Как си?" Shocked
Свекърва ми пък пита: "Добре ли си?", което на мен ми звучи като "Да не си изперкала?"

# 71
  • Мнения: 1 753
"и така нататък, и така нататък, и така нататък..." КАК по точно?  Shocked И КЪДЕ е това нататък? А също "И прочие, и прочие..."  Laughing Мен не ме дразнят толкова, но ми е много смешно когато някой няма какво повече да каже и си паразитира изречението с тези изрази...

# 72
# 73
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 169
Има доста, въпреки че сега нито един не ми е на акъла.
Но вчера чух един младеж( младеж, младеж, набор ми беше  Wink ) да разговаря с подобен (вероятно) по телефона. И в едно изречение от три думи, използваше ище толкова пъти и "батенце". Друг е въпроса че повтаряше всяко изречение в пълния му вариант по два пъти.

Е, като много тъпо парче ми звучеше.  Mr. Green

За другите  - ще допълвам.


Батенце, братле, батка
Лошо ми става, когато ги чуя
А най-гадното е, че тези, които ги използват наистина много ги повтарят

# 74
  • Мнения: 1 753
Ау сетих се още нещо което ми бърка в здравето - когато се говори в първо лице единствено число с окончанието -ем на глаголите. Пример:
- Отивам да се подстрижЕМ. Вместо "Отивам да се подстрижа"
- Трябва да прострЕМ, да изперЕМ и да сготвИМ  Joy

# 75
  • Мнения: 2 255
а и друг неприятен момент:
"аз нали ти  казах ,ама ти..."
лелеее направоооо #2gunfire

# 76
  • София
  • Мнения: 1 511
правимЕ,вместо правим;
ходимЕ,вместо ходим...

А много ми е смешно като отида в Чирпан (съпругът ми е от там) и започнат да ме заливат с чирпански диалект.Но не се дразня,това е богатството на българската диалектика,само ми е смешно.

дънкина пола;
извъобще;
опакьосване,вместо опаковане;
няма га,вместо няма я; Joy
жа ходим,вместо ще ходим  Joy
амни,баба...вместо хапни или яж,баба;
тамка,вместо там...

само за тези се сещам сега... Thinking

# 77
  • Мнения: 2 161
"нашият тати..."-все едно таткото е на детето и на самата жена.
"мъжо"-втриса ме
"обичам детето и мъжа си"
             или
"щастлива мама"
и изобщо всички такива изказвания,които за мен са много интимни
"ние се изакахме","имаме зъбче","проходихме"- все пак в случая децата ни акат,поникват им зъбчета и прохождат.

# 78
  • Мнения: 7 474
Не знам защо ,но изразът БЕБЕПРАВИМ ми е адски противен  Sick

# 79
  • Мнения: 448
Дразни ме:"Ти май си още сънита" вместо "Ти май си още сънена"

# 80
  • Мнения: 4 473
"Какво има по Софето?"  Sick Какво да има бе, хора пътища, автомобили!

# 81
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Мен ме сразни думата кинти.Много ми е противна.
Кинта,кинти.Ужас. ooooh!

# 82
  • Мнения: X
Много се дразня, когато някой ми каже: "Знам какво ти е..."   - Как знаеш, бе?! smile3511

Обаче така модерното напоследък не членуване на детенцето, бебето, детето и т.н, просто ме вбесява!!! Каква е тая мода да се говори умишлено неправилно немога да разбера?! Crazy

Също - ядохме, спахме, срахме  smile3532

# 83
  • Мнения: 3 818
Честно да кажа ... с риск да засегна някой любими дружки -  на мен са ми много безсмислени тези лентички.  Tired

Дали на някой му пука дали Иван е на година, три месеца и два дни, или година два месеца и три дни?  Crazy

Аз пък тая лентичка я имам само и единствено заради мен си Wink Съвсем не ме вълнува някой ще знае ли колко е голяма дъщеря ми, ама като бях бременна, ме улесняваше да броя дните, същото беше и като броях месеците- по-лесно ми е да погледна лентата, отколкото да смятам Grinning


Колкото до изразите- дразни ме "определено", "коства" и всички чуждици, които си имат български аналог, но за по-тежкарско се използват, от рода на "Кога ти е дед-лайна за предаване на работата" hahaha

# 84
  • Мнения: 348
И друг път съм писала: мъжО  Twisted Evil Twisted Evil
Също и изрази като: "на нас ни растат зъби", "ние имаме разстройство" и т.н.  Shocked
Peace
Ужасно ми се вижда също някой като се обърне с Душо.

# 85
  • Мнения: 348
Искам само да добавя, че понякога и най-ужасната фраза зависи кой я казва, може да звучи и готино. Има хора и фрази, които им отиват и фрази, които не им  newsm78 Не знам дали някой споделя това мнение.

# 86
  • Мнения: 348
Взех си, вместо купих си  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 1 006
Май ще съм първата изказала се в темата, която публично ще каже, че доста неща, които сте споменали присъстват в речника ми.И да си призная до голяма степен имате право, че дразнят  newsm78 Накарахте ме да се замисля, за което ви благодаря.

Неприятно ми е, дори ми става обидно, когато по средата или почти в края на някакъв разговор събеседника ми каже  "няма значение" или "както и да е". ooooh! Щом разговаряме, лично за мен има значение и не е както и да е.

# 88
  • Мнения: 7 640
Ще ида да си взема детенце
Как е детенце
папка, спинка и прочее идиотии

# 89
  • Мнения: 13 512
Искам само да добавя, че понякога и най-ужасната фраза зависи кой я казва, може да звучи и готино. Има хора и фрази, които им отиват и фрази, които не им  newsm78 Не знам дали някой споделя това мнение.
NaughtyНе го споделям това мнение. Неприятните изрази са ми неприятни,независимо кой ги е произнесъл.

# 90
  • Мнения: 644
Мен ме сразни думата кинти.Много ми е противна.
Кинта,кинти.Ужас. ooooh!

ама без тях не може  Hug

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Колкото до изразите- дразни ме "определено", "коства" и всички чуждици, които си имат български аналог, но за по-тежкарско се използват, от рода на "Кога ти е дед-лайна за предаване на работата" hahaha
Скоро чух един министър да казва "Трябва да направим екшън план"  Shocked а иначе в ежедневието все по-често чувам мол вместо магазин или търговски център.
Много ме дразни израза "В този ред на мисли"  Sick

# 92
  • Мнения: 2 085
супер готино, супер невероятно, супер скапано  Sick Sick Sick

# 93
  • Мнения: 7 430
Най-вече ме дразни повторението на думата "вика" Sick в едно изречение..
...а пък ми става смешно и за това - "спахме", "акахме", ядохме пюре от  кайсии" и т.н. Ама то е толкова разпространено, че... Tired

# 94
  • Мнения: 155
Як филм, яко парче, яка мацка - сякаш се свършиха звучните български думи.
И думата "клюкаме" не я разбирам.

# 95
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Мен ме сразни думата кинти.Много ми е противна.
Кинта,кинти.Ужас. ooooh!

ама без тях не може  Hug
Съгласна, ама пари ми звучи по-добре. Hug

# 96
  • Мнения: 3 153
Мен ме дразни като някой каже "айде да играем", вместо "айде да танцуваме".

# 97
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мразя израза "писна ми", много ми е глупав. Писна ми от политиците, писна ми от управлението, писна ми от държавата, писна ми от миграцията на сини китове в Тихия океан...Много ме дразни, като видя някой написал "писна ми" и ми иде да го удуша. Или "в каква държава живеем" или "тая скапана държава" и прочее ей такива неща.

# 98
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
"Мъжо", "В смисъл", "кинти", "калъф", "смърфове" "Гаргамел", "супер яко", "душа", "бъзик", "пазаря" ( = пазарувам ), "тама" ( там ), "Айде да се запознаем" и други много

А и: "Определено" като отговор.

# 99
  • Мнения: 521

кефиш мЪ шти дигна
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"нашия тати". На кого таткото? Ако твоя татко е татко и на детето ти- какво по дяволите означава това?!

# 100
  • Мнения: 521
"скъсвам си гъза от бач"

Явно "лицето", което си скъсва "гъза" е магистрална проститутка и повечето й клиенти са турски шАфИОри управляващи камиони тип "ТИР". Така , че си е съвсем в реда на нещата! Money

# 101
  • Мнения: 573
Не ми харесва когато някой използва думите или изразите:
-демек
-в смисъл
-когато се говори на МА
-разбийш ли(от разбираш ли)
за това се сещам в момента.

# 102
  • Мнения: 13 512
"скъсвам си гъза от бач"

Явно "лицето", което си скъсва "гъза" е магистрална проститутка и повечето й клиенти са турски шАфИОри управляващи камиони тип "ТИР". Така , че си е съвсем в реда на нещата! Money

Я, ами че то и "лицето" имало г.з!

# 103
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
от тези направо побеснявам:
По-спокойно  Sick
Успокой се  Sick Sick
Какво толкова има  Sick Sick Sick
а от тези ми се повдига:
например: Отивам да прибера ДЕТЕНЦЕ (без то
накрая)  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
или например: ДЕТЕНЦЕ днес не иска да яде  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Това пък ме докарва до истерия: Плачка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick а какво да прави бебето?
или слушка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick как ще слушка бебето бе??????????????????
Много нерви, много нещо  ooooh!
Как може да откачате от някакви изрази?  newsm78
Не сте в ред  Laughing

Еи и такива поучителки и обобщителки , използващи безлични обръщения в мн. чисто по чисто комунистически  Joy
А колкото сме в ред, толкова сме си в ред. Ти няма да ни подредиш по-добре, сигурна съм  Laughing


Ти я се поуспокой малко hahaha

# 104
  • Мнения: 2 085
бременеене  Sick обебила/необебила  Confused

# 105
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
 #2gunfireМомичета, обобщавам, щото няма място-- мразя всичко, което казва мъжът ми ! И политиците, но това е друга тема Simple Smile

# 106
  • Мнения: 493
мацо,душа,всички видове псувни,акценти и превземки

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 3 742
Не съм създадена, за да мразя, това което не ми харесва като израз или каквото и да било просто го пропускам покрай себе си. Достатъчно гадории ни предоставя живота, та да се дразня от дребнави неща.

# 108
Разби`аш ли майна начи ся.
Ко ст`аа ве майна.
Абсолютно.
Глей ся.
Виж ся.
Моя(и съответно за жена)мойта.
Стегни са(кое да си стегна никога не съм разбирала Rolling Eyes)
ррррррррррррррр и още много Twisted Evil

# 109
  • Мнения: 1 546
Ей,ама с някои от вас ще е много скучно да се разговаря..... #Crazy

# 110
  • София
  • Мнения: 2 901
Тези 2 израза са просто подпис под мотото "Всеки да прави, каквото си иска":

"Всяка майка знае, кое е най-доброто за нейното дете"
"...ама ти си решаваш"

Не знам, защо се питат и дават съвети, като ще зазвучат по този начин!

# 111
  • Мнения: 1 462
Е, бях ги забравил тези Laughing

"Аз, не че ти се бъркам, ама..."
"То си е твоя/ваша работа, ама аз да кажа..."
"Ако ме питате мене, трябва да..."

# 112
  • Мнения: 4 806
жълтата фанелка е за израза "Няма проблем". Включва ми червена лампичка, че проблемите тепърва започват.
второ място с незначително изпреварване на първенеца "Спокооойно". Обикновено предизвиква у мен вълна от безспокойство, понякога стигаща до изблик на гняв.
трето място (с леко намигване) е обръщението "душа", "душице" и производни...

оттук нататък е масовка:
> "Моят мъж направи / отиде/ и т.н." - употребено честичко в разговор. Е, не мога да предам онзи нюанс, който се появява при произнасянето на това словосъчетание в разговора.
> демек
> не знам, дали разбираш, какво искам да кажа...
> простотия до шия ???


... изглежда днес не съм в настроение, защото можех да продължа много дълго и се спрях с усилие на волята.
... рядко изпадам в такова настроение и никак не се чувствам добре - трябва да използвам само-терапия за оправяне на състоянието на душата, че ... не е добре
... все пак ще си запазя правото да допълня, ако има се сетя още нещо Simple Smile

# 113
  • Мнения: 1 107
Вече 5 минути мисля и не мога да се сетя за израз, който мразя  Simple Smile
Такива неща не ми пречат и не ми образуват нерви.

# 114
  • Мнения: 534
"Нямаш представа","не мога да ти опиша",всичко ме боли/вместо добър ден/.

# 115
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 829
Много моля, може ли да бъдат събрани всички изрази и фрази от някой добродушен мод в първия пост - прегледно и грамотно (нали имаме вече нова функция Правопис) Simple Smile

"Недей да подскачаш" (не буквално, а ако реагираш срещу нещо казано)
"Ами ти като си толкова отворен/а"...
"Душичка"... като ми кажат така, все едно на саката котка говорят, имам чувство...

# 116
  • Мнения: 361
душа,цицки ,частицата "бе" например: "хайде бе ,стига бе ,ти нормален ли си бе " като овци  ooooh!  Rage

# 117
  • Мнения: 1 006

Много моля, може ли да бъдат събрани всички изрази и фрази от някой добродушен мод в първия пост - прегледно и грамотно (нали имаме вече нова функция Правопис) Simple Smile


И категорично да забрани употребата им из темите - със заплаха за вечна дисквалификация от форума. Naughty Всички ще млъкнем.  hahaha

# 118
  • Мнения: 353
Не ми приятен израза "дръж се сполучливо"  Shocked
има и още, но повечето вече са казани и не искам да повтарям.

# 119
  • Мнения: 704
Не ми харесват фразите Mr. Green:

"Имай търпение!"   "Бъди търпелива!"

Причината е субективна;

Времето прекарано "в търпение" би могло да се оползотвори по по-подходящ начин. Sunglasses 

# 120
  • Мнения: 3 740
#2gunfireМомичета, обобщавам, щото няма място-- мразя всичко, което казва мъжът ми ! И политиците, но това е друга тема Simple Smile

Не ти е лесно.

# 121
  • Мнения: 1 462
Изчакайте, Моля, изчакайтеИзчакай ме/ниPlease wait

# 122
  • Мнения: 799
Дразня се като видя в някой постинг звучната частица "Ве" (Ve, We), вместо "Бе" (например "стига ве, stiga ve, stiga we"). Все се чудя от къде произлиза  newsm78
В този форум, явно поради високото интУектуално ниво на пишещите, по-рядко се използва, но по "просташките" форуми (футболни и т.н.) е много разпространено  Mr. Green (леле каква съм мазна  Mr. Green)

# 123
Мен ме дразнят:
-Имам напредвид
- когато някой не знае как се пише "Й" - технология - технологий?!?!  Twisted Evil На пазара на Красно село видях надпис КАЕСИЙ и се възхитих - това е бетер уфсъ!  Laughing
- някой да ми говори в множествено число - "Как сме, работиМЕ ли"
- да се казва ТЕЯ вместо тези. Или се казва "тези" или "тия." Но "тея"...
- думата предизвикателство. Всичко е предизвикателство, да му се не види - нова работа, нов политически курс... Sick
- Екшън план ми е противно, както и всякакви думи с латински корен, които спокойно могат да се заменят с такива със славянски. Например "комуникирам" и "общувам."
- Понеже съм журналистка, ненавиждам хора да си превеждат материалите буквално от английски и да ми обясняват как дадена компания е "базирана" някъде и че еди-какво си "доминирало" дневния ред на срещата.  #2gunfire #Cussing out

# 124
  • София
  • Мнения: 4 008
Мразя поговорката, "Залудо работи, залудо не стой".  newsm78 #2gunfire

# 125
  • Мнения: 2 292
Мразя поговорката, "Залудо работи, залудо не стой".  newsm78 #2gunfire

тази и аз я мразя. а баба ми , която не работи, много обича да я употребява  Joy

# 126
  • Мнения: 201
Много ме дразни "Мерси за което", направо откачам, като го чуя този израз  #2gunfire

# 127
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Много ме дразни : ,,Мъжо''
и обръщението: ,,Душо'' #2gunfire #2gunfire

# 128
  • Мнения: 1 263
Много са ми неприятни умалителните. Особено думиЧКИ като -"парички", "фактурка", "кафенце"...

пп: има и по-зле от "душа" - "душичко", както казва нашата чистачка  Laughing

# 129
  • Мнения: 2 035
Това: "Повярвай ми" направо ме вбесява, намразих го покрай Мирко и Еленка от Биг Брадъра  Sick

# 130
Абе,жена!Ама,жена! #2gunfire;блузка,панталонче,поличка Sick Sick-тези ме дразнят много,когато не става въпрос за детски дрехи;Вие да не сте болни?На колко години сте?Спинкате ли? #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire    А какво ще кажте за това:Аз и купувам (примерно)кафе Нова бразилия,а не Якобс,защото е по -достъпно.Какво значи по-достъпно,бе?Щом е изложено на щанда всичко е достъпно.Слънцето и луната не са достъпни,за тия хора думата евтин не съществува ли? #Cussing out #2gunfire Sick #Crazy newsm78

# 131
  • Мнения: 2 631
Мамата си джейс!

Не знам кой го е измислил, дори не знам така ли следва да го напиша, ама майка ми го употребява понякога и направо изпатквам всеки път  #Crazy!!!

# 132
  • Мнения: 2 039
от тези направо побеснявам:
По-спокойно  Sick
Успокой се  Sick Sick
Какво толкова има  Sick Sick Sick
а от тези ми се повдига:
например: Отивам да прибера ДЕТЕНЦЕ (без то накрая)  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
или например: ДЕТЕНЦЕ днес не иска да яде  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Това пък ме докарва до истерия: Плачка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick а какво да прави бебето?
или слушка ли бебето  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick как ще слушка бебето бе??????????????????
hahaha hahaha hahaha

# 133
  • Мнения: 1 629
Изчакайте, Моля, изчакайтеИзчакай ме/ниPlease wait

А, 'чеки'?

# 134
  • Мнения: 1 462
Изчакайте, Моля, изчакайтеИзчакай ме/ниPlease wait

А, 'чеки'?
Чеки е друго, това го е казал човек, който го мързи да изговаря Чакай и Изчакай, от този човек очаквам да се случи нещо скоро.  Дори и скоро да разбера, че нищо няма да се случи, пак е някакъв резултат.  Но като някой с бяла престилка ми каже Изчакайте! - има да си чаааакаш...  Може би да му дойде обедната почивка.  Тук е мястото да вметна и Елате утре.  Ще дойда аз, ама с талибани...

# 135
Мразя "Жено" #Crazy или "Мъжо" newsm78 звучи ми някак грубо Laughing
Също и това "Какво ве" #2gunfire и още куп такива Crazy

# 136
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Много мразя израза "Грехота!" казан за неща като не сложена навреме маса, изкривен ръб при гладене или ако детето събудило баща си с шум от игрите си и др. подобни. Познайте кой го употребява тоя израз? Sick

# 137
  • Мнения: 1 798
Мамата си джейс!

Не знам кой го е измислил, дори не знам така ли следва да го напиша, ама майка ми го употребява понякога и направо изпатквам всеки път  #Crazy!!!
Мисла, че е `Мамата си джаса` Crazy.
И наистина е грозен израз, макар, че и аз го чувам често като мързеливо и оскъдно откъм думи обобщение на нещо.... #Crazy

# 138
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Мамата си джейс!

Не знам кой го е измислил, дори не знам така ли следва да го напиша, ама майка ми го употребява понякога и направо изпатквам всеки път  #Crazy!!!
Мисла, че е `Мамата си джаса` Crazy.
И наистина е грозен израз, макар, че и аз го чувам често като мързеливо и оскъдно откъм думи обобщение на нещо.... #Crazy
Да наистина идва от Мамата си джаса и мисля,че съкратено е Мам си джейс.

# 139
-"Ммммммммм,тази тортичка е вълшебна "ooooh!!"Тя готви вълшебно!" #Crazy
-майна;
-копеле;
-брато;
-густо;
-изпекани( дума от пловдивския диалект),облякани #2gunfire #2gunfire #2gunfire;купвам си(мисля,че е от Стара Загора) Sick Sick Sick
-жабункаво зелено(вместо жабешко зелено) #Crazy
-"Отивам да си гледам филма",След малко ще ми  дават флма" hahaha
-бебеправене #Crazy newsm78 #2gunfire

# 140
  • Мнения: 2 631
Мамата си джейс!

Не знам кой го е измислил, дори не знам така ли следва да го напиша, ама майка ми го употребява понякога и направо изпатквам всеки път  #Crazy!!!
Мисла, че е `Мамата си джаса` Crazy.
И наистина е грозен израз, макар, че и аз го чувам често като мързеливо и оскъдно откъм думи обобщение на нещо.... #Crazy
Да наистина идва от Мамата си джаса и мисля,че съкратено е Мам си джейс.


Майка ми го праска " Мамата си джейс ", хахаха
много дразнещ израз.....
 Close

# 141
  • София
  • Мнения: 1 511
Мамата си джейс!

Не знам кой го е измислил, дори не знам така ли следва да го напиша, ама майка ми го употребява понякога и направо изпатквам всеки път  #Crazy!!!
Мисла, че е `Мамата си джаса` Crazy.
И наистина е грозен израз, макар, че и аз го чувам често като мързеливо и оскъдно откъм думи обобщение на нещо.... #Crazy
Да наистина идва от Мамата си джаса и мисля,че съкратено е Мам си джейс.


Майка ми го праска " Мамата си джейс ", хахаха
много дразнещ израз.....
 Close

Сигурно на някой майка му се е казвала Джейс и е била много зла...  Mr. Green

Аз съм чувала "Мамата си трака"...каквото и да означава това  newsm78

# 142
  • Мнения: 2 631
Мамата си джейс!

Не знам кой го е измислил, дори не знам така ли следва да го напиша, ама майка ми го употребява понякога и направо изпатквам всеки път  #Crazy!!!
Мисла, че е `Мамата си джаса` Crazy.
И наистина е грозен израз, макар, че и аз го чувам често като мързеливо и оскъдно откъм думи обобщение на нещо.... #Crazy
Да наистина идва от Мамата си джаса и мисля,че съкратено е Мам си джейс.


Майка ми го праска " Мамата си джейс ", хахаха
много дразнещ израз.....
 Close

Сигурно на някой майка му се е казвала Джейс и е била много зла...  Mr. Green

Аз съм чувала "Мамата си трака"...каквото и да означава това  newsm78

Сигурно някой, който трака майка си...  Rolling Eyes
Каквото и да означава това Simple Smile  Joy

Българският език е много благозвучен и богат!!!  Hug

# 143
  • Мнения: 36 001
"Това е нормално!" - е, как го мразяяяя! наслушала съм се на този лаф в лекарските кабинети покрай бременностите и детските болести! Помогни ми, а не ми обяснявай колко е нормално да ме боли!!!

# 144
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мислих, мислих и за да не се повторя, защото, повечето, които вие сте изредили и мен ме дразнят, но се сетих за следното:
Много мразя клиенти да ме питат за съпруга ми(когато го няма в магазина), ей така, да има какво да кажат. "Къде е Станимир?" или "Какво прави Станимир?" - все едно им трябва много за нещо. Ми нищо не прави и не е твоя работа.
И тъй като рядко се вясвам на магазина, когато ме видят следва: "А, теб ли хванаха?" (да работя) - ми да мен, от гората току-що ме домъкнаха.
Явно не ставам за търговец, защото много им се нервя на клиентите и само може да загубим от това, затова и рядко ходя.

# 145
  • България
  • Мнения: 105
Мразя,когато свекърва ми се обръща към мен с "Миличка" и "О,скъпа".Направо #Cussing outи ми идва да я #2gunfire

# 146
  • Мнения: 5 228
В последно вр"еме често срещам и много ме дразни изразът "Подкрепям с две ръце" и "на 100 %".

# 147
  • Мнения: 1 462
Не мога да се стърпя - ами научи се!

# 148
  • Мнения: 534
направо  smile3511 от думата бачкам толкова ли е трудно да се каже работа а също така и от папам -думата е ям;храня се и тн. а не големи хора да си говорят като малоумни  smile3514 и заклевам се -особено ако става въпрос за децата-ами заклевай се в себе си

# 149
  • Мнения: 1 006

... защо хората обръщат толкова внимание на някакви думички, вместо да се радват на други дребни неща.  Rolling Eyes


Не чета "новото" в темата, защото вероятно ще стигна до извода, че думи вече не са ми/ни останали, които спокойно да изричам/е волно или неволно без някой да се подразни.Едва ли някой говори постоянно с филтър на устата, преценявайки всяка своя дума.

Не искам да се дразня и да мразя нищо и никого.Предпочитам да се радвам на други дребни и големи неща, между които общуването с хора, независимо дали на моменти се изразяват правилно, ясно и точно, шаблонно, жаргонно или по какъвто и да е начин.

Хайде, продължавайте... Tired

# 150
  • Мнения: 1 263
Не искам да се дразня и да мразя нищо и никого.Предпочитам да се радвам на други дребни и големи неща, между които общуването с хора, независимо дали на моменти се изразяват правилно, ясно и точно, шаблонно, жаргонно или по какъвто и да е начин.
Хайде, продължавайте... Tired
smile3501

Общи условия

Активация на акаунт