Moже ли да се направи нещо с блуза която пуска червената си боя?

  • 3 940
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Наскоро бях чела някъде, че една от основните причини zа пускането е прането при неподходящи градуси. В такъв смисъл, че ако на етикета е написано 60градуса , а ти я пере8 на ръка в студена вода, то така само ще съсипеш блуzата. Довода беше, че боите са оптимално раzработени zа определена тъкан и zа определена температура на пране. Звучи ми доста логично.

добре, ама нали пералнята се пълни най-напред със студена вода (в България пане е така), която постепенно се загрява до определената температура. има начин да избегнеш прането при по-висока температура, но "накисването" при по-ниска май е неизбежно.

# 16
  • Мнения: 945
добре, ама нали пералнята се пълни най-напред със студена вода (в България пане е така), която постепенно се загрява до определената температура. има начин да избегнеш прането при по-висока температура, но "накисването" при по-ниска май е неизбежно.

Ами не zнам.  newsm78. Ама все пак водата zа 5 мин се zагрява... newsm78

Сетих се къде го четох това. Към етикетите на една точно определена марка от риzите на мъжа ми имаше допълнителна брошурка "Как да zапаzим риzата максимално време в добро ссстояние"

# 17
  • Мнения: 8 917
Мисля, че с вода и оцет цветът ще се фиксира и няма да пуска повече  Peace
А тези цветоулавящи кърпички ще ми свършат доста работа  Mr. Green
Peace

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цветоулавящите ги купувам от Метро, цена 2,40-2,60 (зависи има ли прИмоция). 10-12 бр. в кутия (пак от същото зависи). Идеални! С тях пера прането без да го разделям, включително смело пускам цветно с бяло или черно или въобще всичко смесено. Фалове няма.

# 19
  • Мнения: 1 117
Пробвай да я натопиш във студена вода и оцет. Ако водата е около литър , сложи кафена чашка оцет. Така да кисне 24 часа . На едни дънки по такъв начин ги обработих.

# 20
  • Мнения: 11 004
Цветоулавящите ги купувам от Метро, цена 2,40-2,60 (зависи има ли прИмоция). 10-12 бр. в кутия (пак от същото зависи). Идеални! С тях пера прането без да го разделям, включително смело пускам цветно с бяло или черно или въобще всичко смесено. Фалове няма.
За едно пране колко кърпички се слагат?  Embarassed Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт