Кога започнахте с гърнето?

  • 2 876
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте мами, споделете вашия опит по отношение на гърнето. Попрочетох доста литература, а и има подобни теми тук, но реших да пусна и своя темичка. В момента сме на година и не сме стартирали......ще се радвам да споделите Вашия опит с мен.....Благодаря на всички предварително..........  bouquet

# 1
  • Мнения: 8 917
Като стана на 6 месеца бяха първите опити Peace

# 2
  • Мнения: 237
Алекс ходи на гърне от 10-месечна,ама само за акането Simple SmileСама се научи,беше малко запечена и като акаше правеше смешни муцки-тогава я слагах на гърнето.После свикна и направо си показва гърнето като ще ака.Ама за пишането още не сме се учили Confused

# 3
  • Мнения: 46 514
Не помня точно, преди няколко месеца, още не разбира, отложих за след 2 годинки

# 4
  • Мнения: 2 910
Първите опити бяха на 6м., пишкаше в гърнето, но според мен несъзнателно. На 2г. и 3м. съвсем съзнателно започна да използва гърнето по предназначение.

# 5
  • Мнения: 2 071
Опитах няколко пъти тази пролет, но твърдо реших, че ще се учим на гърне (или в тоалетна) догодина по това време. 

Последна редакция: нд, 09 юли 2006, 22:49 от slavena

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 916
Преди 2-3 седмици, с пишкането имаме голям напредък, обаче акането е почти
80 % в гащите.

# 7
  • Мнения: 222
  Няколко пъти пробвах но без успех. Беше на 1 когато започнах но той ревеше от гърнето. След няколко месеца пробвах но пак нищо. Сега /1г.10м/ вече сме на гърне . Доста време му трябваше да свикне.
Как стана - махнах памперса и само за спане го слагах. В началото само седеше на гърнето и като дигнем гащите тогава - перях по цял ден и се ядосвах. Но постепенно свикна. 
  Според мен детето си показва. Ако стои на гърне давай. На моя позната дъщеръчката и беше на 1г. и  беше махнала дневите памперси, много лесно свикна но при мен  нямаше успех

 

# 8
  • Мнения: 222
..., обаче акането е почти
80 % в гащите.
Блазе ти при нас е все още 100% - след като свърши ми казва "мами топче' , а с  пишкането сме ок

# 9
  • Мнения: 2 472
Моето мнение : при две изгледани деца, този период настъпва след 2 годишна възраст, т.е. поне малко детето да може да говори и да си казва.

# 10
  • Мнения: 1 080
На 2 г. и 3 месеца. Имаше "фалове" само първата седмица и то не през цялото време. След 2 г. възраст децата вече могат да се контролират и да стискат. За нула време без да се мъчим взаимно всичко си дойде на мястото. Дори вече спим и нощтно време без памперс.

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 916
..., обаче акането е почти
80 % в гащите.
Блазе ти при нас е все още 100% - след като свърши ми казва "мами топче' , а с  пишкането сме ок

Ами то при нас тези 20% стават случайно,
обикновено сутрин ако стане работата,
иначе и тя в гащите и тогава казва - "Мамо, ака".


 Извинявам се, това беше малко офф от темата.

# 12
  • Мнения: 145
Както Ви казах аз още не съм и опитала да я сложа на гърне. Този месец правим годинка и затова се чудя, а и опита си е опит...........това е истината......а и друго е вярно, че всяко дете си е индивидуално........затова реших да ви помоля да споделите, благодарна съм за всичко споделено тук...........до скоро мили мами........

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ще започна като стане на 2г.Преди 2 месеца опитах, но той си го сложи на главата и побягна.

# 14
  • Мнения: 46 514
... всяко дете си е индивидуално ...

Да, така е, но няма дете на 1 година, което да осъзнава тези нужди  Wink

# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Когато можеше да седи стабилно и да се повдигне от него. Не е нужно да ми казва, достатъчно ми е да знам навиците на детето и да "разбирам" езика на тялото т.е. жестовете.

# 16
  • Мнения: 2 839
На 3 години без 2 седмици  Mr. Green
АКо не смятаме 3 инцидента /общо за 2 деца/ към 3тия 4тия ден и то веднъж заради лошо падане, а другите при заиграване, научиха се още от първия ден.
Под научени имам предвид не, че аз съм се научила кога да ги слагам, а че те си казват без пропуски.
10 дни след старта на отучването отидохме на почивка в чужбина. Дълъг път, непознато място, различни гърнета /и различни храсталаци по пътя  Mr. Green/, нищо не промени факта - казват и ходят където се наложи  Party

# 17
  • Мнения: 4 629
Още не сме опитавали. Каня се да го направя в скоро време

# 18
  • Мнения: 2 804
Преди 2 седмици свалихме памперса за през деня , сега с лагам само като спи щото спи с нас !Става въпрос за каката , а на малката по нататък че още и е рано .

# 19
  • Мнения: 306
Според мен след 2г.Преди това,дори да се постигне някакъв резултат,е безсмислено.След време пак се започва.А ако детето не е готово,да се отложи за по-късен етап.

# 20
  • Мнения: 8 917
Когато можеше да седи стабилно и да се повдигне от него. Не е нужно да ми казва, достатъчно ми е да знам навиците на детето и да "разбирам" езика на тялото т.е. жестовете.
newsm10

# 21
  • на североизток
  • Мнения: 285
Започнах да го слагам на гърне от 7-месечна възраст и така постепенно.Вече махнахме памперса и съм много доволна и щастлива newsm44..Само вечер го оставям да спи с пампито, но смятам скоро да махнем и него Laughing

# 22
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Като започна да седи стабилно - около 8-9 месечен - започнах да слагам сина ми на гърне. Свикна с него, разбра какво се прави там, но за пишкането се научихме през последния месец /имам предвид - юни 2006 /, като свалих памперса напълно. Е, има някой и друг фал, но започват да намаляват.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 11:11 от Incandescent

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Малко преди да станеме на 2 години показах на дъщеря ми за какво става на въпрос и много бързо се научи - явно е била готова Wink....сега вече нямамме никакви фалове - вършим всичко в гърнето.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото не го тормозех и на 1г8м махнахме дневни и нощни памперси и почна да ходи на гърне.
Малката, обаче, беше на 7 месеца, когато започнахме да се учим на гърне - беше й интересно и много бързо свикна. На 1г4м махнахме дневните памперси - започна сама да си казва (но и до сега сме с нощни).

# 25
  • Мнения: 155
За първи път пробвахме, когато беше на годинка и три месеца, но уви без успех. Така и не можех да и обясна, че гърнето не е играчка. А вторият ни опит беше на две годинки и един месец, научи се за точно три дни, тогава махнахме и нощния и дневния памперс.

# 26
  • Мнения: 423
Опитах да я уча, когато стана на 1 годинка т.е. миналата година по това време горе-долу, и само след един ден проби ми стана пределно ясно, че не е готова за това. Сега като стана на 2 пак опитахме и нещата стоят по съвсем различен начин. Само първия ден имаше фалове, после се усети какво трябва да прави и даже не иска да й помагам със събуването и обуването на гащичките - справя се самичка  Grinning.

# 27
  • Мнения: 1 427
За сега само съм я запознала с гърнето, но не настоявам да го ползва.За себе си съм решила да стане когато му е времето на детето.Няма да я мъча преди да навърши 2 г.

# 28
  • Мнения: 1 800
И аз го слагах сравнително от рано - на 7 месеца. Почти винаги вършеше нещо в гърнето. Откакто навърши 1 година почти нямам случай да се наака в памперса, но пишка в него. От около месец се научи да "казва", че има пиш или ако - хваща се за "бобата" и вика "ъ-ъ" и тича да търси гърнето. Вече сменяме доста по-рядко  памперса, но не смятам, че е готов да го махнем. Има време, малък е още.

# 29
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами на 2.5 запо4нахме с опитите, и едновременно махнахме и двата и стиска много да си го направи в гърнето и само там!

# 30
  • Мнения: 5 183
На 2г. и 3м. съвсем съзнателно започна да използва гърнето по предназначение.

И при нас така

# 31
  • Мнения: 641
Преди десетина дни (1 г 10 м) свалихме памперса (и нощния), не съм правила опити по-рано, вече можем да се похвалим с успех Grinning. Казва си, ако забрави за по-дълго време я подсещам.

# 32
  • Мнения: 145
Палечка а преди това изобщо ли не си я слагала на гърне???? Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 5 713
Показах й за пръв път гърнето около 1.8мес. Схвана сравнително бързо. След 2-3 седмици запо4на сама да се събува, да си го взима и да си сяда. Но това вкъщи. Навън имаше малък проблем, но го преодоляхме края на юни то4но за 3 дена. Дневният памперс е махнат ве4е, нощния- не бързам.

# 34
почнах да слагам малкия когато вече стоеше стабилно седнал, т.е. 8-9 месечен. В началото много добре го възприе, в повечето случаи акаше в кукуто, много доволно (за разлика от пишкането). Но напоследък нещо хич не го долюбва кукуто (сега сме година и 2 м.). Всъщност много го обича, но да си играе с него, но не и да седи на него. Сам става и започва да си играе с него. но прочетох, че чак след втората година има смисъл да ги учиш, защото преди това не са дорасли физически и прихически.
Така че не се тревожа. Важното е да не се травмира детето, затова и не го насилвам.

# 35
И аз се бях амбицирала - ще махаме памперса! Ама то детето не ще - още не осъзнава, явно не е готов. Прочетох доста литература- пише след 2 год възраст започват да си контролират мускулите и да стискат "пишкането", а преди това дори не осъзнават за какво иде реч. Та и аз реших да отложа за след втората годинка.
  bouquet

# 36
  • Мнения: 2 596
Има много теми тук във форума, потърси с търсачката. Това е доста обсъждана тема тук от край време.
Иначе Бисерчо от преди 1 месец си ходи в гърнето, тоест на 1год и 11 месеца, преди това просто не го възприемаше, но пък ака в тоалетната от 10 месечен и си казваше и до ден днешен.

# 37
  • Мнения: 641
Палечка а преди това изобщо ли не си я слагала на гърне???? Rolling Eyes
Веднъж, буквално, но скочи като опарена от него и не съм я тормозила (пак е било след годинка). Тя е виждала братовчедка си на гърне и с мен  ходи до WC - то Grinning.
Опитите започнаха с три чифта гащички (с картинки, голям кеф Mr. Green) + обяснения, че вече е голяма и няма да я "щипи" и "съби" вече "пипи" щом ходи на гърненце (имаше проблем с памперса от около месец, това е и причината да опитаме с гърнето).
За нощния: изобщо не се и надявах да го свалим в близките 1.5-2 години, ама явно е била готова и една вечер сама си го събу, поражения нама Laughing. Навън също не пишка, нито в тревата, нито в тоалетна, ей това вече ме притеснява, стиска докато се приберем вече мисля да взимам гърнето с нас newsm78.

# 38
  • Мнения: 811
след 2 год. Peace
става сравнително бързо
не осъзнава, явно не е готов. Прочетох доста литература- пише след 2 год възраст започват да си контролират мускулите и да стискат "пишкането", а преди това дори не осъзнават за какво иде реч.  bouquet

# 39
  • Мнения: 713
Ами ние какво да кажем на 3г и 1м дъщеря ми не иска и да чуе за куку, на тоалетната сяда на детската седалка колкото да се бърше с хартия по 10 пъти и това е! Като я поканя Simple Smile, ми вика "аз искам в памперса да пишкам". Че си и харесва да стои с наакания памперс и се гоним понякога да го сменим. Ще си караме така до първи клас сигурно защото забелязах, че ако се опитам по-настоятелно да я питам иска ли да пишка в тоалетната или я попитам 1-2 пъти има ли пиш, тя се заинатява. Омръзнаха ми тези памперси и миризливи истории.

# 40
  • Мнения: X
Започнах на 1г9м и постигнах резултат да си казва и да няма пропуск за две седмици. Свалих и памперса на обед, само нощният седи. bowuu

# 41
  • Мнения: 2 220
Слагам го на гърнето от 2 месеца. Само първия ден се уплаши се разплака. От следващия започна редовно да си пишка и ака в него. Съгласна съм, че не може да си каже, но определено разбира, че като е на него, се прави нещо, не може по 5 пъти на ден да е случайно  Rolling Eyes Естествено, пишка си много  в памперса, случва се и да се нааква, но голям процент от тези дейности са в гърнето.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Започнах на 1,5 научи се само да пишка, другата работа упорито продължаваше да върши в гащите, това лято/на 2,5/ се научи и нея да върши в гърнето

# 43
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
На 1г като проходи вече се беше научила,благодарение на търпението на баба й,защото аз нямаше да имам нерви.Сега на 2г нямам никакви грижи като изкюча нощно време,защтото пием много сок и вода,но това е друга тема.

# 44
  • Мнения: 1 645
Гърнето - синът ми така и не го прие.
Минахме направо на тоалетна дъска, Дани беше на 2 годинки.
Научи се точно за 1 седмица,а нощният памперс го махна няколко дни след това.
Преди това никога не сме правили опити.
Научи се сам да пишка прав,няколко месеца преди това,но не си казваше.

# 45
Прочетох доста литература- пише след 2 год възраст започват да си контролират мускулите и да стискат "пишкането", а преди това дори не осъзнават за какво иде реч. Та и аз реших да отложа за след втората годинка.
  bouquet


Много ми е чудно, при това положение как има деца , които се научават да си казват доста по-рано...ноооо, що ли пък да го мислим, щом така пише в книгите...пък и е нормално - едва ли дете на родител, който явно не си използва сивото вещество /ако въобще го има/, би могло да осъзнава нещо преди да навърши 2 години...

# 46
  • Мнения: 118
ние сме на годинка.нито ходи,нито може да се изправя сама.имаме си гърне което служи най вече за играчка.два-три пъти се опитвах да я слагам,но повече от три минути не се задържа там-явно че не е дошъл момента.пък и като прочетох мненията до тук,ми стана ясно че не е необходимо да тормозя детето си и себе си,при положение,че е напълно ясно,че ни е рано. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 5 468
Цитат
Na 2 godini. Veche e bez pampersi i mnogo se gordeq s tova Crazy. Izkliuchitelno rqdko pravi falove i se zasramva kato gi napravi. Za 1 mesec svikna da ne razchita na pampersa.
To ei sega mu e vremeto. Svalqite smelo pampersite i to shte svikne, che v gashtite ne se puska nishto, shtoto ne mu e hubavo sled tova. Peace
На 2 години. Вече е без памперси и много се гордее с това . Изключително рядко прави фалове и се засрамва като ги направи. За 1 месец свикна да не разчита на памперса.
То ей сега му е времето. Сваляте смело памперсите и то ще свикне, че в гащите не се пуска нищо, щото не му е хубаво след това.

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 16:53 от Ellypr

# 48
  • Мнения: 1 111
Прочетох доста литература- пише след 2 год възраст започват да си контролират мускулите и да стискат "пишкането", а преди това дори не осъзнават за какво иде реч. Та и аз реших да отложа за след втората годинка.
  bouquet


Много ми е чудно, при това положение как има деца , които се научават да си казват доста по-рано...ноооо, що ли пък да го мислим, щом така пише в книгите...пък и е нормално - едва ли дете на родител, който явно не си използва сивото вещество /ако въобще го има/, би могло да осъзнава нещо преди да навърши 2 години...
  Мнооого грубо!
  Големият започнах да уча на година и 10 месеца.След като му обяснихме за какво става дума се е напишквал 5-6 пъти в рамките на една седмица.След това си казваше, по точно показваше, защото не говореше много.Научихме го да пишка прав, а не седнал на гърне.

# 49
  • Мнения: 765

[/quote]

Много ми е чудно, при това положение как има деца , които се научават да си казват доста по-рано...ноооо, що ли пък да го мислим, щом така пише в книгите...пък и е нормално - едва ли дете на родител, който явно не си използва сивото вещество /ако въобще го има/, би могло да осъзнава нещо преди да навърши 2 години...
[/quote]  Не знам какво ти е направила жената , за да  я обиждаш по този начин , но то е много лесно да си силен като си скрит , както сама си отбелязала въпрос на интелект е ! Сега по темата - аз лично смятам да пробвам едва след 1г. и 6 м , а ако видя че не е готова и по-късно .

# 50
  • Мнения: 2 839
Много ми е чудно, при това положение как има деца , които се научават да си казват доста по-рано...ноооо, що ли пък да го мислим, щом така пише в книгите...пък и е нормално - едва ли дете на родител, който явно не си използва сивото вещество /ако въобще го има/, би могло да осъзнава нещо преди да навърши 2 години...
Верно си нещо хахава

# 51
  • Мнения: 2 220

аз лично смятам да пробвам едва след 1г. и 6 м , а ако видя че не е готова и по-късно .

И как точно си избра този срок?  Laughing Понякога човек трябва да се доверява и на интуиция, лекари и близки, а не само на американските книжки, в които се пише, че детето след 2 годинки трябва да се отучва от памперс, до тази възраст също така да пие адаптирано мляко и да си хапва пюрета и кашички, да се вози в количка до 3-4 години и т.н. Мнението на госта и за моя вкус е грубичко, но все пак и аз мисля така.  Peace

# 52
  • Мнения: 713
Че какво му е на возенето в количка на 3г. дете? Да не я мъкна тази 14кг бомбичка на гърба си Grinning?

# 53
  • Мнения: 2 839
Понякога човек трябва да се доверява и на интуиция, лекари и близки, а не само на американските книжки, в които се пише, че детето след 2 годинки трябва да се отучва от памперс, до тази възраст също така да пие адаптирано мляко и да си хапва пюрета и кашички, да се вози в количка до 3-4 години и т.н. Мнението на госта и за моя вкус е грубичко, но все пак и аз мисля така.  Peace
Мойта интуиция не знам що така подсказва, ама вика да давам адаптирано мляко на 3г., вместо прясно такова с неясно съдържание.

# 54
  • Мнения: 5 577
На година и десет няма никакъв успех още.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 823
Започнахме борбата на 2,4г.За 5 дни Ели вече си казваше сама,дори си сядаше сама на гърнето,като усети,че е дошъл момента.Според мен можеше и по-рано да предприемем тази крачка,но както и да е...Всяко дете е индивидуално и му идва времето за премахване на памперса по различно време.Ние родителите сме за това,да усещаме,познавайки собствените си деца,кога можем да направим крачката напред,не само за това,по принцип.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 819
Първо пробвахме когато стан на 8 месеца, но тя плачеше. Отложихме и като стана на 9 пробвахме пак. Много й хареса да кисне върху гърнето. Сега вече знае какво се прави там и като й се ходи по голяма нужда става нервна и започва да тропа с крачета. От една седмица кара с един памперс през деня. Няма пропуск. Знае какво се прави и като го свърши чака аплодисменти. Да е жива и здрава баба й, че успя толкова бързо да я научи!

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Ами на 7 месеца, когато започна да седи стабилно я сложих на гърне и много и хареса newsm44. Още първия път се изака там - разбира се по случайност и оттогава ака в гърнето. Ама моята щерка си беше запечена и акаше макс. 1 път на ден а понякога и 1 път на 2 дни и винаги се познаваше като дойде момента. Като свъси веждите и бам! - на гърнето. Памперса махнах на 1г и 6мес. в началото на миналото лято - казваше че и се пишка когато си иска понеже е инатче. Един ден я оставих по гащи, напика се 2-3 пъти, на другя ден 1 път и дотам....  3-4 дни след това махнах и нощния - просто спря да чишка през нощта.

# 58
  • Мнения: 765

аз лично смятам да пробвам едва след 1г. и 6 м , а ако видя че не е готова и по-късно .

И как точно си избра този срок?  Laughing Понякога човек трябва да се доверява и на интуиция, лекари и близки, а не само на американските книжки, в които се пише, че детето след 2 годинки трябва да се отучва от памперс, до тази възраст също така да пие адаптирано мляко и да си хапва пюрета и кашички, да се вози в количка до 3-4 години и т.н. Мнението на госта и за моя вкус е грубичко, но все пак и аз мисля така.  Peace
Aми книжки ! Избрах този срок точно както казваш - на базата на информация и опита на хора около мен . Баща ми е хирург , имам доста познати лекари и чудесен педиатър . Доколкото аз разбирам наистина всяко дете има собствен ритъм на развитие , но няма дете което да контролира мускулите си толкова рано , т.е . дори да може да си казва , то върши "работата " в момента на осъзнаването , а ако не може да говори има един единствен начин и той е да го държиш поне час на гърнето и да улучиш момента , това съвсем не означава , че то знае какво прави там .Аз обаче за себе си смятам това за излишно - мисля че докато се осъзнае за дъщеря ми има по-приятни занимания от висенето на гърне .  Peace

# 59
  • Мнения: 2 768
Aми книжки ! Избрах този срок точно както казваш - на базата на информация и опита на хора около мен . Баща ми е хирург , имам доста познати лекари и чудесен педиатър . Доколкото аз разбирам наистина всяко дете има собствен ритъм на развитие , но няма дете което да контролира мускулите си толкова рано , т.е . дори да може да си казва , то върши "работата " в момента на осъзнаването , а ако не може да говори има един единствен начин и той е да го държиш поне час на гърнето и да улучиш момента , това съвсем не означава , че то знае какво прави там .Аз обаче за себе си смятам това за излишно - мисля че докато се осъзнае за дъщеря ми има по-приятни занимания от висенето на гърне .  Peace

С две ръце подкрепям това мнение!
За протокола ще отбележа, че след като моята дъщеря стана на 1г6м пробвах през около 15-20 мин да я слагам да пишка. Е, пускаше пиш в тоалета (гърнето не го признава), но междувременно и памперса беше мокър. Това означава, че тя все още не задържа, пиша по малки порции постоянно. В такъв случай заслужава ли си да я тормозя? Според мен - не! Ще пробвам след известно време пак и когато е готова ще свикне без стрес!

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 14:50 от eta

# 60
  • Мнения: 5 647
Опити колкото щеш, но резултат чак на втората година. Първо я сложих на гърне, когато стана на 6 месеца, неуспешно. След това пробвах многократно, пак неуспешно и чак като стана на 2 години сама поиска.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 397
Слагам го от 8 месечна възраст, сутрин 100% успеваемост, разбира се, не защото си казва, а защото е ясно, че като се събуди ще свърши работа. Случваше се да го уцеля и през деня, че оправи нещо, предимно по по-съсредоточената физиономия, но е било плод на случайност и късмет.
В момента на 1,5 г. си казва в момента, в който пишка или ака, че ака, но В МОМЕНТА. Ако веднага отреагирам има ефект, ако не, не може да ме чака. Като му се допишка и е гол например отива в някое по-закътано място и го прави без да съм го учила на това. Напоследък обаче понеже явно се забавлява от цялата суматоха със събуването, слагане на гърнето и после му казвам браво и ходиме да изхвърлиме каквото има, а той пуска водата на тоалетната и започна да дига и фалшиви тревоги.

Та.. не мога да кажа, че е много успешно, но се надявам да стане до 2 годинки..

# 62
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
Aми книжки ! Избрах този срок точно както казваш - на базата на информация и опита на хора около мен . Баща ми е хирург , имам доста познати лекари и чудесен педиатър . Доколкото аз разбирам наистина всяко дете има собствен ритъм на развитие , но няма дете което да контролира мускулите си толкова рано , т.е . дори да може да си казва , то върши "работата " в момента на осъзнаването , а ако не може да говори има един единствен начин и той е да го държиш поне час на гърнето и да улучиш момента , това съвсем не означава , че то знае какво прави там .Аз обаче за себе си смятам това за излишно - мисля че докато се осъзнае за дъщеря ми има по-приятни занимания от висенето на гърне .  Peace
Ние сме почти на 1,7м. и вече имаме достатъчно време да си кажем и тогава да свършим работа. Много добре озъснава какво върши и къде трябва да го върши и го прави вече повече от месец. Преди това действително, ако не улучвах моментите само констатираше че е мокра, но пък свикна с гърнето и още преди годинка знаеше какво се върши в него. А за акането го осъзна 3-4 месеца по рано, дори се притеснявах че стиска, ако сме на вън но нежелаеше да ака в памперса.

# 63
  • Мнения: 7 821
Здравейте,
Писала съм в мноооого  Wink теми за гърнето, но днес ми е писателски ден  Simple Smile.
Имам две деца и относно гърнето пробвах и двете школи - Вики сложих рано, Дани късно.
С баткото започнахме още на няколко месеца и на година и 8 или 9 месеца махнах памперса. Научи се и почти нямахме инциденти, но мисленето си беше моя грижа. Все питах пишка ли му се, все подканях, е досадна на себе си станах. Чак около 2-рата му годишнина започнах да му се доверявам.
С малкия изчаках до 2г и 2 м и цялата епопея по свалянето на памперса приключи за една седмица. Не съм подканяла кой знае колко, детето не само, че разбираше всичко, но и можеше със сигурност да стиска, а и обема на мехура му вече беше достатъчно голям, че да не ходи на всеки половин час (което е доста изнервящо за всички).
Лично аз не съжалявам, че Вики го научих по-рано (брат му се роди когато той беше на 2 и малко и щеше да е немислимо тогава да се занимавам и с напишкано дете), но ако ситуацията беше друга не бих се занимавала с гърнета толкова дълго време.
Така че опитала съм и двете школи, но гласувам за слагане около 2-рата година.
Успех в избора.

# 64
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
С малкия (2 годинки и 2 месеца) правя опити в момента. Не върви много гладко, но не се притеснявам, лятото е пред нас. Peace

Каката е гледана изцяло по старата схема. Тя ми проходи и проговори много рано; започнахме с гърнето малко след годинката. В началото, естествено, имаше много фалове. Тя обаче започна да ходи на гърне без фалове на 1г. и 8 месеца. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт