Свекърви и кърмене

  • 4 694
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 988
Един път изръси "Нищо. Ще видиш, като мине на добавка направо ще се родиш" Shocked

Ако имаше номинации за бисери в тази тема, това би бил моят фаворит. Всъщност от всички бисери за кърменето от всички теми, това Е моят фаворит. Сега и вовеки.  Sick

# 61
  • Мнения: 667
И аз да се включа в темата за съкровищата  Mr. Green
Значи традиционните неща: "нямаш кърма" (в началото); "и мен да ме държат жадна и аз ще мрънкам...", "хайде давай му да яде вече нещо на детето".
Но като видя, че детето наддава повече от добре и каза:
"ми то им е трябвало време на цицинките да се разработят"  Crazy
или пък вече "ти много и надуваш бузите с тази кърма" (на 5.5м. сме 7900г.) и каква дойна крава съм била излезла.

Като гледам сходни са нещата... добре, че по-рядко се виждаме!

# 62
  • Варна
  • Мнения: 758
Ако имаше номинации за бисери в тази тема, това би бил моят фаворит. Всъщност от всички бисери за кърменето от всички теми, това Е моят фаворит. Сега и вовеки.  Sick

Ми мисли за мен жената,, да не се мъча..  Mr. Green

# 63
  • Монреал
  • Мнения: 84
Леле, и ти на това му викаш "много готина жена" Shocked

Eeee, така написано наистина изглежда ЗЛА  Twisted Evil но всъщност е много грижовна и все иска да помага. И като цяло не се меси, но обича да подхвърля разни идеи, особено като види, че аз нещо съм несигурна - това пак, за да помогне.
Но е вярно, което казва ми, че преди 20-30 години е било цяла мъка да отглеждаш бебе - всеки ден да переш на ръка 5-6 чифта наакани пелени (а те са по 3 части, значи представете си), отделно дрешки, отделно да домакинстваш, а като са нямали идея как точно да поставят бебето на гърдата и са се мъчели да спазват 3 часа пауза...! Свекървата е кърмила 4-5 месеца моя мъж, но казва че гърдите й постоянно били на бучки, а зърната й - все в кръв. И при 5 месеца постоянни болки какво да й е мнението за кърменето?! Та тя не може да се нарадва на памперсите, на готовите млека, на пюретата, на кашите - всичко е направено, за да улеснява майките. За нея грижите през първата година на детето са отнемали цялата радост от раждането и не може да се начуди как на мен ми е толкова приятно и колко бързо ми лети времето покрай Юлката.
Майка ми е кърмила и мен и брат ми до 15-16 месеца, даваше кърма и на Майчин дом, не ми е казвала да е било ужасно изживяване - напротив. Тя ме подкрепи, когато исках да спря добавката, остави ме 2-3 дена да кърмя постоянно и ми помагаше. Нооо сега вече вика, че Юлка можело да минава на обща храна, аз пак да си я кърмя, ама и манджички да хапва. "Ти на 1 годинка ядеше заедно с нас на масата, хем още нямаше зъби, да не би нещо да ти има?!". А аз не й припомням за неизяснената ми алергия, дето я влача цял живот, все пак не искам да се чувства кофти. Но за храната на Юлка се карам с нея и окото ми не мига!!!

Извинявайте за многословието  Blush

# 64
  • Мнения: 2 784
Въпреки всичките си кусури, моето свеки много ме подкрепя за кърменето. Още от самото начало казваше, че е хубаво да кърмя поне до годинката, а аз се дърпах, че ще кърмя не повече от 6 месеца. Настояваше да не правя нощна пауза, за това бяхме на едно мнение. И да не спазвам режим- и за това отначало се дърпах. Е, мислеше, че с късното захранване и с недаването на вода ще си уморя детето, но аз вече бях попрочела малко и се наложих. Има и малко странни възгледи какво трябва да яде детето- захранила е децата си с крем Малеби и обща храна, защото пюретата не и били вкусни Sick, но като цяло го отдавам на неосведомеността и. Специално за кърменето е голяма опора. Все разправя колко е искала да кърми, но нямала мляко и не е кърмила нито ден нито едно от децата си. Честа диагноза за онова време...хм.

# 65
  • Мнения: 47 996
ха,захранила с крем ooooh!
и моята е такава-давала е само кисело млекце,след като спряла да кърми,а после направо манджи и супи,кремове и каквото се намира из къщи,че пюретата били блудкави и не им били вкусни на децата #Crazy

# 66
  • Мнения: 3 205
Обсъждахме захранването със свекърва ми и след като я просветлих как до 6 месеца детето трябва да е само на кърма, тя ме пита  - а ако нямаш кърма до тогава, какво ще даваш - и аз казвам - ами адаптирано мляко. При което тя се обръща към Иво и почва: "На баба детето ще яде адаптирано млечицееее"  Shocked Това при условие, че не съм имала никакви проблеми с кърменето и тя много добре знае, че имам мляко за още едно бебе да откърмя. Никакво доверие към снахата, ей!

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Никога и по никакъв начин не коментира моето кърмене пред мен . Иначе като си тръгнем сигурно доста коментари има ама не ми пука за това .

# 68
  • Мнения: 353
Моята свекърва пък веднъж гушнала малкия и той се разплака и тя: "ето, ето сега мама ще ти даде да гуцаш"  Close и тогава и казах че прасетата гуцат пък бебето ми не е прасе и аз не се чувствам като свиня майка и въобще думата "гуцане" за кърменето ми е отврат!

# 69
  • София
  • Мнения: 830
Цитат
... За нея грижите през първата година на детето са отнемали цялата радост от раждането
Да за съжаление точно така е било, но пък са имали кой да им помага. Много по -често се е случвало млади и стари да живеят на едно място.

А моят бисер е на майка ми, тъй като Калина на 8 месеца е предимно на кърма и суче мнооого често. "Не знам как ще овладееш тази симбионтна зависимост"

# 70
  • Мнения: X
Е и моята не е кърмила и двете си деца,щото щяла да си развали бюста и сега всеки път като се заголя за да кърмя-почва да ме разглежда,че да не вземе да ми висне ,щото тогава....срам,направо незнам как ще ме показват на хората

# 71
  • Мнения: 766
Първо едно въведение, свекърва ми е много тактична жена, не прави коментари, но се опитва да ми повлияе, когато не одобрява нещо.
След като разбра, че ще захранвам късно, тя разви цяла теория за това как късното захранване е измислено от производителите на АМ, с цел по-големи продажби.
След като педиатърката също ми го препоръча се примири, но пък всеки път ме пита докъде съм стигнала със сокчетата.

# 72
  • София
  • Мнения: 6 259
юл4е, дано поне в други отношения свекърва ти да не е така недоверчива и отрицателно настроена към вас. Confused

"ето, ето сега мама ще ти даде да гуцаш"
Sick Sick Sick това, наистина звучи гадно  Rolling Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 6 259
След като разбра, че ще захранвам късно, тя разви цяла теория за това как късното захранване е измислено от производителите на АМ, с цел по-големи продажби.
хе-хе, това на мен ми го каза педиатърката, когато малкия беше към 5м., защото тогава беше започнала да дава зор да захраня поне със сокче. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 507
Аз пък просто вече спрях да и се връзвам, защото със скандалите си и непрекъснато даване на съвети май само цели да ми спре кърмата. След последния ни скандал за малко да успее, но аз доста упорито се цедях почти по цял ден и успях да си възстановя почти предишното количество.
Ние не живееме заедно и добре че, иначе вече щях да съм се изнесла. Бисери от рода, да заместя едното кърмене с козе мляко, било много полезно и близко до майчиното, при условие, че до скоро замръзявах по около 1 литър на ден и го давах една мама за нейната бебка. Как съм си мислела с това замръзяване, кърмата щяла да се развали. Просто на третото и такова изказване я изпратих по живо, по здаво да си ходи и от тогава нито съм я чувала, нито съм я виждала, и ми е супер спокойно и се чувствам прекрасно без нейните съвети. А и тя не изгаря от желание да вижда Теодор, защото не е кърстен на нея, дори нямал и нейна буква в името му. За тези близо 5 месеца, го е виждала 3 пъти за по 3 минути, без майтап... Тя много проклета, но аз не и отстъпвам за нищо  Laughing, когато се караме   #2gunfire  Просто и показах, че могада съм доста по устата от нея  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт