Въпрос за елдата?

  • 3 336
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Цитат на: mam4e
Цитат на: SZA



А елда на ядки не съм виждала?!?


Аз купувам от диетичния щанд на Била - от серията ядки на Фамилия Никола - имат овесени, пшеничени и елда.


Мерси, ще проверя. Кой щанд го водят диетичен в Била? Май не съм виждала такъв надпис ... Ти нали беше в нашия квартал, пазаруваш ли в Дар, или ти е далече? Аз съм много доволна то там, сега са напускали и разни диетични неща, вкл. оризови духари и елда и кафяв ориз и т.н. Иначе намерих диетичен щанд и в един магазин близо до 121 у-ще...

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: SZA
Цитат на: mam4e
Цитат на: SZA



А елда на ядки не съм виждала?!?


Аз купувам от диетичния щанд на Била - от серията ядки на Фамилия Никола - имат овесени, пшеничени и елда.


Мерси, ще проверя. Кой щанд го водят диетичен в Била? Май не съм виждала такъв надпис ... Ти нали беше в нашия квартал, пазаруваш ли в Дар, или ти е далече? Аз съм много доволна то там, сега са напускали и разни диетични неща, вкл. оризови духари и елда и кафяв ориз и т.н. Иначе намерих диетичен щанд и в един магазин близо до 121 у-ще...


  Аха Grinning, близо ми е Дар-а, но по-често от Била пазаруваме - по-подходяща е за шопинг-тур с дете Wink . А диетичния им щанд се пада срещу хляба - надпис няма. Там са мюзлита, корнфлейксове, подсладители и протеинови глупости...Има и Ham-let-овските оризови хлебчета( те са от страната на хляба), също кафяв ориз - ами, май това взимаме от там, но в дар наистина има по-богат избор на такива неща.

# 17
  • Мнения: 196
Павлина аз купувам Елдата от кварталното магазинче, но ако не се лъжа съм виждала и в Пикадили

# 18
  • Мнения: 3 042
В Пикадили има само елда на зърна, а не от тази на Фамилия Никола. Специално зяпах по рафтовете, но уви.... от Фамилия Никола има само овесени и пшенични ядки.
В кварталното няма....

# 19
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Павлина
В Пикадили има само елда на зърна, а не от тази на Фамилия Никола. Специално зяпах по рафтовете, но уви.... от Фамилия Никола има само овесени и пшенични ядки.
В кварталното няма....

A eldata oswen an zurna na kakvo e?

# 20
  • Мнения: 3 042
На пресовани зърна предпочитам, ако може даже и фини ядки - по-бързо се готвят.
А тази за която обяснявам, че я има в Пикадили е на едни такива големи зърна като леща. Първият път си патих от нея - голямо варене падна! #Crazy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Цитат на: Mamica
Цитат на: Павлина
В Пикадили има само елда на зърна, а не от тази на Фамилия Никола. Специално зяпах по рафтовете, но уви.... от Фамилия Никола има само овесени и пшенични ядки.
В кварталното няма....

A eldata oswen an zurna na kakvo e?

Ми, че тя "истинската" елда си е на зърна, аз друга не съм виждала и не признавам друга.

# 22
  • Мнения: 3 042
е, добре де, Съни значи яде някаква фалшива елда, която е пресована. Така излиза значи, ама хич не ми пука. Та някой от Варна да ми каже откъде да си я набавя тази елда, ама от фалшивата! Thinking

# 23
  • Мнения: 4 176
Цитат на: Kissa
Цитат на: Mamica
Цитат на: Павлина
В Пикадили има само елда на зърна, а не от тази на Фамилия Никола. Специално зяпах по рафтовете, но уви.... от Фамилия Никола има само овесени и пшенични ядки.
В кварталното няма....

A eldata oswen an zurna na kakvo e?

Ми, че тя "истинската" елда си е на зърна, аз друга не съм виждала и не признавам друга.

Offf i az samo takava na zrurna sam vizdala. Nalie  an edni rubesti takiva ( triaugalni ) ?
Ili burkam produkta?
I si spomniam che se svari za 15 min.

# 24
  • Мнения: 1 517
Във вряща или в студена вода се сипва, когато се вари?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Цитат на: Mamica
Цитат на: Kissa
Цитат на: Mamica
Цитат на: Павлина
В Пикадили има само елда на зърна, а не от тази на Фамилия Никола. Специално зяпах по рафтовете, но уви.... от Фамилия Никола има само овесени и пшенични ядки.
В кварталното няма....

A eldata oswen an zurna na kakvo e?

Ми, че тя "истинската" елда си е на зърна, аз друга не съм виждала и не признавам друга.

Offf i az samo takava na zrurna sam vizdala. Nalie  an edni rubesti takiva ( triaugalni ) ?
Ili burkam produkta?
I si spomniam che se svari za 15 min.

А! Точно! Не бъркаш нищо  Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Цитат на: Павлина
е, добре де, Съни значи яде някаква фалшива елда, която е пресована. Така излиза значи, ама хич не ми пука. Та някой от Варна да ми каже откъде да си я набавя тази елда, ама от фалшивата! Thinking

Павлина, по-кротко! Говоря от опит, не се заяждам, родом съм от Украйна, където елдата (гречката) се продава, както тука лещата, в смисъл, не по слец. щандове в големите супери. Така че, елдата там се продава именно на т.нар. зърна, не съм виждала пресована, и се сварява бързо. Следващия път майка като ми изпрати повечко, ще ти пиша ЛС  Wink

# 27
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Павлина
е, добре де, Съни значи яде някаква фалшива елда, която е пресована. Така излиза значи, ама хич не ми пука. Та някой от Варна да ми каже откъде да си я набавя тази елда, ама от фалшивата! Thinking


споко, точно таква елда купих последно и аз. на фамилия никола, в оранжева опаковка. вътре е като на люспички, както фините ов. ядки. винаги съм я купувала от пикадили, на щанда с опаковките на овесените ядки. но може да са им се изчерпали количествата, знам ли?!

ако видя някъде, ще ти пиша.

апропо, и аз съм виждала натурална елда, но нещо не смея да си купя. като знам другата как ми нагарча Close

# 28
  • Мнения: 3 042
Мерси Тане,
за централното Пикадили ли говориш? Аз защото съм търсила в Младосткото само. Ще се разходя и до централното ако трябва.
Точно за такава елда говоря! - фината на Фамилия Никола! От тази другата има и на кварталното магазинче, ама тя ми трябва за малкото така че не ми върши работа Thinking

# 29
Павлина ако ти е близо има на гаражите във Възраждане под КООП търговията. Има гараж за диетични храни и аз обикновено купувам от там. P.S. - силвър съм ама оак забравих да се логна.

Общи условия

Активация на акаунт