Ортодонт в София...

  • 218 830
  • 173
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 61
Абе някой дали случайно може да ми даде координатите на някой свестен ортодонт. Трябва ми някой за резервен вариант, че моя който е сега излиза в отпуска...

# 1
  • Мнения: 698
д-р Наджакова. Само че проверете дали още преглежда в Клиника "Шишков" - тел. 843 25 61

# 2
  • Мнения: 878
др.Вътова - Осогово 60 / кабинета на др .Кънев

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
ние водим виктория вече година при д-р петрунов, кабинетът му е на гурко до магазин raxevsky (срещу спортната палата). имам само мобилен телефон.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493
д-р Наджакова. Само че проверете дали още преглежда в Клиника "Шишков" - тел. 843 25 61
А какви са цените - за преглед и за шини

# 5
  • Мнения: 698
Нямам актуална информация, съжалявам. Би могла да попиташ по телефона - поне за цената на прегледа, иначе, предполагам, е индивидуално.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Някой има ли представа дали НЗОК поема нещо от шините на децата?

# 7
Д-р Теодора Йорданова

асистент в катедрата по ортодонтия към "Стоматологичен факултет" София.

Ето най-добрия:)

# 8
  • Мнения: 3 157
Аз съм на 26 и доскоро бях с брекети.Много съм доволна и от лекаря,и от резултата.Доктора се казва д-р Станков-има кабинет в Иван Вазов на обръщалото на трамвая,има и в други градове кабинети.Тел.му е 0888270914.Много е добър,ходил е на хиляди специализации и тук,и в чужбина

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Д-р Теодора Йорданова

асистент в катедрата по ортодонтия към "Стоматологичен факултет" София.

Ето най-добрия:)
И аз давам глас за нея!Има и частен кабинет,но и ние ходим в стоматологичния факултет.Много съм доволна!

# 10
Интересувам се от добър ортодонт за дъщеря ми - на 8 г. Ако е в района на Лозенец и цените не са убийствени ще е супер.

Благодаря!

# 11
  • Мнения: 183
д-р Мирослава Динкова кабинета й се намира на Руски паметник ул. Тотлебен 11, тел. 952 30 06 или 851 23 21. Лично аз съм много доволна от нея, дъщеря ми има доста проблемна захапка и носи горна и долна шина. Вероятно има и по-евтини опции за шини обаче смятам че си заслужава. На нас ни струва 1000 лв. което включва ежемесечна корекция на шините в продължение на 1 година. Носи ги вече 8 месеца и ефекта е поразителен!
Обаче най-важното в крайна сметка е детето да е достатъчно мотивирано да ги носи постоянно - иначе и 5000 да дадете файда няма.

# 12
  • Мнения: 113
д-р Овчарова от Имплантдент, намира се на 3-ти етаж в 7-ма поликлиника горе-долу срещу Централна гара се пада. Не работи със здравната каса. Ако не е променено- четни дати е до обяд и съответно неч. следобяд тел. 832 10 89
Със сигурност ще останете доволни...поне за мен и още няколко познати е така Wink
Но от личен опит споделям че  трябва да се ходи при 1 ортодонт, който да се проучи преди това. Тъй като ортодонтското лечение е скапо и бавно и всеки работи по собствена система.
Не се заблуждавайте, като мен че за 6 месеца ще сте като нови Cry доста пари дадох и два месеца след махането на брекетите зъбките ми се върна обратно като в началото  Sick
Тогава  препоръха Овчарова   Grinning при нея лечението ми продължи 2 год. и сега наистина съм като нова  Heart Eyes

# 13
Здравейте,

прочетох добрите отзиви за д-р Теодора Йорданова, и реших да отида на преглед при нея. Някой би ли могъл да ми каже дали тя работи с възрастни, и да ми даде някакъв телефон за контакт.

Благодаря предварително Simple Smile!

# 14
  • Мнения: 113
Здравей Беснислава...ами отиди на преглед и ще те ориентират за цената, доста е относително тъй като освен цената на самите брекети се включва и личението т.е. индивидуално е. Аз съм с 2 ръце  Hug за д-р Овчарова...писала съм по-горе за нея  Laughing

# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Здравейте,

прочетох добрите отзиви за д-р Теодора Йорданова, и реших да отида на преглед при нея. Някой би ли могъл да ми каже дали тя работи с възрастни, и да ми даде някакъв телефон за контакт.

Благодаря предварително Simple Smile!
Не знам дали работи с възрастни пациенти.При нея съм водила двете ми деца.Приема на няколко места в София.Едното е в стоматологичния факултет(за там ти трябват връзки) ,на ортодонтския етаж,а другото е на улица "Ами буе",в детския център отзад е входа.

# 16
  • Мнения: 72
Здравейте! Най-добрия ортодонт  и лицево-челюстен хирург е  доктор Ходор Факих!  При него ходят както деца така и възрастни. На неговите грижи съм поверила детето си , а и самата аз си правих няколко операции при него. Адски доволна съм!!! Доктор Факих преподава в Стоматологичния  факултет, катедра по Орална и лицево-челюстна хирургия /София, бул. Св. Георги Софийски 1/ , а можете да го намерите в частния му кабинет в Стоматологичен център Пулс , София, ул. Граф Игнатиев 53, вх. Г.  Участва и в пълна промяна. Ако се интересувате ще ви дам и телефон.

 

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 00:18 от stefi1

# 17
Моля те, изпрати ми координатите на ортодонтите на е-пощата. Много ще съм благодарна!

# 18
  • Мнения: 72
Моля те, изпрати ми координатите на ортодонтите на е-пощата. Много ще съм благодарна!
          02 986 57 96  стоматологичен център Пулс  доктор Ходор Факих

# 19
др. Росица Пейчева. Има кабинет в стоматологията на медицинска академия и частен кабинет в емил марков. На мен ми е правила брекети преди 6 години и я препоръчвам с две ръце.

# 20
Д-р Красимира Гайдарова 0888966799-Борово

# 21
Адреса на Д-р Цветанов е ул Уилям Гладстон -20 , тел са 02 9882919 , 0888 704658

# 22
Някой ходил ли е при д-р Грета Йорданова или д-р Лаура Андреева - моля, нека да сподели мнение.  Laughing

# 23
  • Мнения: 74
Интересува ме д-р Красимира Гайдарова къде точно преглежда в Борово, че ни е най-близко, ако някой е ходил при нея моля да сподели и лични впечатления... Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 322
Определно д-р Факих.

# 25
може ли да ми дадете телефон или адрес на д-р Факих

# 26
  • Мнения: 72
    02 986 57 96 / 02 988 13 04  стоматологичен център Пулс  София, ул. Граф Игнатиев 53, вх. Г.  Доктор Ходор Факих

# 27
Д-р Теодора Йорданова Wink От две години съм при нея (скоро ги свалям) и съм много доволна от нея... Страхотен професионалист е, а също така успява винаги да е мила и търпелива, което също не е без значение...
А понеже някой беше казал, че във Факултета се влизало само с връзки... 'Ми то аз... нямам връзки, а там се лекувам Wink ... Grinning

# 28
Здравейте.Чета форума и се колебая между д-р Ходор Факих,Цветанов,Тодорка Йорданова,май ще ги обиколя всичките и ще преценя, то за жалост тук в Балгария трябва доста да разучаваш преди да избереш някой доктор и пак нее гаранция.
Искам да попитам дали познавате и какво е ващо мнение за проф.Валентин Мутафчиев?!???????

# 29
Аз съм на 26 и доскоро бях с брекети.Много съм доволна и от лекаря,и от резултата.Доктора се казва д-р Станков-има кабинет в Иван Вазов на обръщалото на трамвая,има и в други градове кабинети.Тел.му е 0888270914.Много е добър,ходил е на хиляди специализации и тук,и в чужбина
кажи ми ако обичаш колко ти струваше

# 30
  • Мнения: 1 492
Какви са цените ориентировъчно на детските апаратчета?

# 31
  • Мнения: 72
     За детските шини цената е 600 евро, а за брекетите цената е 1 200 евро / за горна и долна /но определено от опит  бих ти препоръчала доктор Факих

# 32
  • Мнения: 55
Здравейте, моля тези които са се лекували при д-р Йорданова,да дадат някакви координати. Пишете колко горе doly струват брекетите при нея и за какъв вид-прозрачни слага ли? Благодаря ви!
P.С. Приемам и други препоръки  bouquet

# 33
Здравейте! Случайно попаднах на този форум, докато търсех ортодонти. С радост откривам тук телефона на д-р Красимира Гайдарова!! Преди повече от 10г., когато бях на около 15г. тя ми оправи зъбите! Имах много издадена напред горна челюст, можех свободно да си пъхна палеца между горните и долните резци. Бях носила какви ли не шини, но нищо не помогна. После дори не помня как я намерих нея, около 2-3г. ходих редовно, сложи ми някакъв много сложен апарат, който се носеше само нощем, защото се слагаше вътре в устата и се захапваше целия. Знам, че звучи ужасно, но и аз имах ужасна захапка, не можех да си затварям устата и всички съученици ми се подиграваха. Д-р Гайдарова ми направи куп снимки и ме показваше на много студенти, явно наистина съм била сложен случай. Simple Smile Най-хубавото е, че след търпеливо лечение при нея имах (и все още имам!) прекрасна усмивка. Сега обаче ми пораснаха 2-та долни мъдреца и май имам нужда от брекети за лека корекция на долната челюст.

# 34
Започнах лечение на дъщеря ми при д-р Андреева.Досега 4 посещения,при всяко се чака минимум 2 часа.При третото посещения чакахме 2 часа,за да ни каже за 3 минути какво лечение е назначила.При следващото чакахме 1 час,за да сложи за 2 минути разделители на зъбите и след това още 2 часа,за да сложи шина за 15 минути.Кабинета и е пълен с чакащи,изглежда дава едновременно часове на много пациенти.Има 2 зъболекарски стола и често работи едновременно двама пациенти.Никакво зачитане на времето на хората.Като повдигнах въпроса за безкрайното чакане,тя се обиди и ми каза,че ни е направила услуга да вземе детето и като не ни харесва да се откажем.Ако искате да преживеете същото, идете при нея.

# 35
  • София
  • Мнения: 385
Аз също мразя да чакам по кабинетите, когато имам записан час.Вярно е че при "светилата" има голям наплив, но когато е система, за мен си е неуважение към пациента, от когото взимат немалка сума.

Когото и да изберете, един съвет от мен:ако може да стане с брекети, не го правете с шини, защото е по-евтино.При мен евтиното(шините) излезе скъпо!Загуба на пари, време, нерви.Никакъв ефект за 2 години.След това с брекетите зъбите се наредиха за 2 месеца.Сега ги стабилизираме.Много съм доволна!

# 36
Започнах лечение на дъщеря ми при д-р Андреева.Досега 4 посещения,при всяко се чака минимум 2 часа.При третото посещения чакахме 2 часа,за да ни каже за 3 минути какво лечение е назначила.При следващото чакахме 1 час,за да сложи за 2 минути разделители на зъбите и след това още 2 часа,за да сложи шина за 15 минути.Кабинета и е пълен с чакащи,изглежда дава едновременно часове на много пациенти.Има 2 зъболекарски стола и често работи едновременно двама пациенти.Никакво зачитане на времето на хората.Като повдигнах въпроса за безкрайното чакане,тя се обиди и ми каза,че ни е направила услуга да вземе детето и като не ни харесва да се откажем.Ако искате да преживеете същото, идете при нея.

Горе-долу по времето когато е публикуван горния цитат и аз се обадих в кабинета на д-р Андреева. Предложиха ми час за 15 май. Хубаво! Все пак натовареният график може да значи доволни пацииенти. Отивам в уречения ден и час - вратата затворена... От вътре случайно излиза една начумерена сестра или санитарка и със страшно груб тон пита "Кого търсите?" Като че входа им не е абсолютно отделен! И "а имате ли час?" След което заяви "Не знам за часа, ама докторката не е дошла". И това беше. Сега си търся друг ортодонт.

# 37
  • Мнения: 3 215
Ето тук има малко по-концентрирана информация за ортодонти в София и други градове, както и впечатления на пациенти:
http://breketinfo.com/viewtopic.php?t=6

# 38
  • Мнения: 50
  smile3529Ето списък на ортодонти в София и страната. Има и линкове към сайтове на ортодонти, откъдето може да се почерпи доста полезна информация:

http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content& … =65&Itemid=35

# 39
Здравейте! Аз съм Деница на 17 години.
Днес бях при доктор Ходор Факих. Моят проблем е, че на горната челюст от 2те страни 2та 2ри зъба са ми по-назад и това прави кучешките ми зъби да са напред. А долната челюст само едното кучешко зъбче е леко напред. Доктора ми каза че трябва да ми извади 2 мъдреца от долната страна, а аз неискам, искам да сложа брекети само отгоре... Какво ще ми кажете, нищо незнам, знам само че много ме е страх и срам иии ... Weary smile3518 Weary

# 40
  • София
  • Мнения: 385
Дenita , не съм специалист, просто пиша каквото знам, дано да съм ти от полза.
За др.Факих съм чувала много добри отзиви, ако не те притеснява високата цена.За ваденето на двата зъба все пак поискай и второ мнение, за да няма съмнения после.На мен така ми пломбираха два здрави зъба("за да свършиме това, за което касата ни плаща...", но това е друга тема).Много е вероятно челюстта ти да е малка и да няма място, затова иска да ти извади мъдърците.Не знам на някой да са сложили брекети само на горната или само на долната челюст.Като се местят зъбите на едната челюст, се изменя цялата захапка, а горните трябва да съответстват на долните зъби.Иначе няма да можеш да дъвчеш, ще се разминават.Успех!

# 41
Е реших се, тази седмица слагаме керамични отгоре, а есента отдолу метални и се разделяме с мъдреците... Така иска доктора.
Брекетите и горе и долу - 1900евро.

# 42
Аз съм на 26 и доскоро бях с брекети.Много съм доволна и от лекаря,и от резултата.Доктора се казва д-р Станков-има кабинет в Иван Вазов на обръщалото на трамвая,има и в други градове кабинети.Тел.му е 0888270914.Много е добър,ходил е на хиляди специализации и тук,и в чужбина
кажи ми ако обичаш колко ти струваше
Hug     ЕТО ВИ САЙТА НА Д-Р Д.СТАНКОВ  www.standental.com

# 43
д-р соня льондева -ортодонт кв. лозенец ул. цветна градина 21 тел 0898459557

# 44
Здравейте всички,

някой ходил ли е при д-р Канупакис - ортодонт.

# 45
Здравейте!

Аз се лекувам при д-р Канупакис. Изключително добър специалист е ! На мен ми беше препоръчан от няколко човека, но въпреки всичко имах едно на ум - все пак това са моите зъби ! Вече нямам никакви съмнения, че съм попаднала на един от най-добрите специалисти в София, за 6 м. вече имам видими резултати !!!!
Ако имате някакви други, по-конкретни въпроси - питайте !

Поздрави

# 46
И ДВЕТЕ МИ ДЕЦА СЕ ЛЕКУВАТ ПРИ ДР. ЦВЕТАНОВ   РАЗБРАХМЕ ЗА НЕГО ОТ ЕДИН ФОРУМ
ДОРИ НИ НАПРАВИ ОТСТЪПКА ЗА ВТОРОТО ДЕТЕ    ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ГО
ТОВА СА КООРДИНАТИТЕ МУ-  УЛ  УИЛЯМ ГЛАДСТОН 20  ТЕЛ  9882919 И   0888 704658

# 47
  • София
  • Мнения: 109
Днес имах час за консултация при Лаура Андреева, по препоръка на стоматолога ми. В един и същи час кой знае защо бяхме записани 3 души, а графикът вървеше с час назад (което според една от чакащите била обичайна практика). В приемната (впечатляващо лъскава, наистина) имаше място само за 5 седящо чакащи (а още 3-ма чакаха прави), но това не трогна особено нито Андреева, нито останалия персонал. Не успях да добия впечатления от професионалните умения на Андреева, тай като след едночасово закъснение моят ред така и не дойде. Моят съвет - не ходете там, ако нямате излишно време и нерви за губене.

Моля да ми препоръчате добър ортодонт в южните квартали на София, предварително благодаря на всички отзовали се.

# 48
  • Мнения: 1 671
От миналата седмица съм с брекети на горна челюст, след няколко месеца ще си сложа и на долната. Лекува ме д-р Димитрова в "Юниордент". Брекетите ми са метални "Деймън" и не съм имала никакви неприятни усещания през първите дни.
Впечатленията ми от д-р Димитрова са, че е много спокоен и уравновесен човек (аз съм отвратителен пациент) и също така е и добър ортодонт (казвам го, защото имам наблюдения върху работата й от години и ако не бях такова леке, досега 100 пъти да ме е излекувала). Тъкмо беше постигнала успех и то със шините навремето, когато аз собственоръчно ги изхвърлих в кошчето за боклук. Обиколила съм доста ортодонти още като дете и с нея се чувствам най-спокойно.
Сега ми определи срок за лечението година и половина, като може да достигне и 2 години (щото си ме знае колко съм сериозна). Лечението ми ще е малко по-дълго, за сметка на максимален комфорт. Пред кабинета й няма опашки, записват часове и си ги спазват, което за мен е много важно, защото няма как да чакам с часове да ме приемат (това са наблюденията ми от 5 посещение, които имам досега).
Поне брекетите трудно ще ги изхвърля в коша, сега ги нося и се радвам, че и на стари години мога да поправя грешките на младостта си.  Laughing

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 18:27 от evelinar

# 49
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен.Имам син ,на кой трябва да  му  слагаме шина или брекети.Бихте ли ми казали нещо за д-р Цветанка Иванова и д-р Галин Гаврилов.Чудя се при кого от двамата да отидем.Има ли някой от вас,който ги е посещавал и какви са отзивите ви за тях.Благодаря предварително.

# 50
  • София
  • Мнения: 385
За др. Иванова мога да кажа, че съм много доволна.Коректна е и цената е добра.Препоръчвам я.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 497
Ох, мили мами, помагате, както винаги!!!
Престраших се и аз..... Ужас, тея зъбки, голям проблем ще излязат.
Като бях по-малка ходих при д-р Пейчев. Носих шини, ама все си мислех, че ми е грозно (а съм била на 10-11-12 години някъде!!) и бях много непостоянна. Той после поиска да се сложат брекети, ама да нося още две години шините, и беше бая парички (май към  3000лв. за едната излизаше, не помня......) и така си остана работата.
Аз съм едно малко вампирче. Вече свикнах и даже ми е доста чаровно, ама не може така.
Изчетох една друга стара тема тук и като видях, че има брекети, които се слагат зад зъбите АХНАХ! Аз преди ги имах за много грозни и че се носят дълго. Имах позната, която 4 години не ги свали.
А аз предпочитам да не се виждат. Непрекъснато работа с хора, ама непрекъснато, ходя по какви ли не срещи и нещо не се виждам..... Е, ако няма начин ще оправям, пък после поне ще съм хубава Simple Smile
Така че, пиша само да благодаря, че за пореден път помагате на някой да се почувства по-добре. Видях, че не съм само аз Simple Smile

Ще изчета пак темата да видя за някое име и почвам обиколки, да чуя мнения. Едно време един лекар искаше да ми вади зъбите и аз като скръцнах и си подвих опашката и сега ще ги бия вече:)

Поздрави!

# 52
  • Мнения: 3 215
Лингвалните брекети не са за всеки и не се поставят от повечето ортодонти. Освен,че не се виждат, нямат някакви особени предимства. Съвсем скоро ще има самолигиращи напълно естетични брекети, а има и доста естетични брекети на пазара,ако толкова те притеснява това. Най-добре се консултирай със специалисти и ги остави да преценят от какво имаш нужда  Peace

# 53
  • Мнения: 172
Д-р Луис 0888350098 Мога само да кажа, че е изключителен лекар и човек и го казвам от личен опит.

# 54
  • Мнения: 4
От личен опит знам , че д-р Наджакова е манага добра  телефон за връзка :0888812556 .

# 55
  • Мнения: 3
ДОКТОР НАДЖАКОВА,не съм сигурна дали още работи при Шишков ,но ще Ви дам телефон и адрес на частния и кабинет- кабинет на Иван Вазов , може да я търсите на тел:0888812

# 56
  • София
  • Мнения: 3 752
Ние ходим при д-р Перчинска в Токуда.Доволни сме.

# 57
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте,мамчета!Аз съм бивша пациентка на д-р Факих и съм супер доволна от него.
Аз съм с обратна захапка,която той лекува с години и резултата е прекрасен.
Е,остана ми една операция за финал,но могаи без нея.
Та,на въпроса-имам дъщеричка на 1г и 7м,на която ми се струва,че също
има моя проблем,за съжаление!Казаха ми,че колкото по-рано я види
ортодонт,толкова по-добре.Искам да помоля някой,който има негови
актуални координати,да ми ги даде на лични или в пост в темата.
Много благодаря!

# 58
  • България, София
  • Мнения: 638
Д-р Луис 0888350098 Мога само да кажа, че е изключителен лекар и човек и го казвам от личен опит.

Препоръчаха ми го и на мен, работи ли с деца и ти лекувала ли си при него? Ще се радвам на подробности.

# 59
  • Мнения: 172
Simbioza,аз също съм се лекувала при Факих и бях със същия като твоя проблем.По това време д-р Луис, когото аз препоръчах като ортодонт, работеше заедно с д-р Факих.Телефона на Луис е 0888350098 т.е. ако му звъннеш и има координатите на Факих, ще ти ги даде Peace
Vimares,д-р Луис е детски ортодонт.Един от най-добрите в България!Аз се лекувах при него, когато бях на 24 години т.е. доста старичка за брекети, но той направи и невъзможното за да ми направи идеална усмивката!А тогава още се учеше.Става въпрос за преди 11 години Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 96
Гери,благодаря ти за инфото!Аз се свързах с частната клиника,в която работи
все още и ми казаха,че още е много малка,за да може да се направи каквото и да било!
Ще чакаме!

# 61
Здравейте всички Simple Smile

Някой може ли да сподели впечатления или  информация за работата на д-р Димитър Филчев - кв Лозенец. Разбрах че също поставя брекети. но дали е добър ортодонт?

# 62
  • София
  • Мнения: 118
аз не съм доволна от него.той е с друга специалност но .....слага и брекети,моето мнение е че само ортодонти трябва да слагат брекети и шини/обиколих цяла София преди да намеря нашия доктор/ и че тези доктори с титлите ,май са се поизморили и ги интересуват паричките само.Това е сайта на нашия доктор http://www.ortodont.bg/ горещо го препоръчвам,няма да съжелявате казва се д-р Гаврилов.Съпругата му е общопрактикуващ и ни прави кариесите,без забележки.За мен младите хора като тях изпипват нещтата докрай и се стараят повече за по малко пари от ВЕЛИКИТЕ имена Simple Smile

# 63
Здравейте на всички в този форум,моля ви дайте ми информация за добър детски ортодонт в София.Разбрах вече за доктор Факих,но няма да ми е удобно да ходя.Живеем в Люлин 10 и ми се иска да се по близко,макар че затова няма значение къде е ортодонта.Работя и съм доста заета и няма да имам време.Знам че някои лекари са съгласни и за заплащане на части.Сина ми е на 11 год.Вече 1 година носи брекети,но се преместихме да живеем от Бургас в София и тук не познавам никой.
Аз самата съм за ортодонтско лечение,на 33 год.съм, но нали децата са по важни,все не мога да намеря време.
Предваритерително ви благодаря.

# 64
  • Мнения: 463
Знам че някои лекари са съгласни и за заплащане на части.

Аз водя моите близнаци при проф.Мутафчиев. Много съм доволна. Постигнахме великолепен резултат за много кратко време. При него може да се плати накуп, за което се ползва процент отстъпка или разсрочено на вноски. Аз лично предпочетох втория вариант и плащам всеки месец. Предупреждавам те обаче, че в клиниката му винаги е върволица от хора и често се чака.

# 65
  • Мнения: 6
За мен Доц. Лаура Андреева е много добър ортодонт и прекрасен човек. Вярно е, че се чака, но това е избор на самите пациенти и това трябва да говори, че тя е търсена и има защо да е така.
Аз водя детето си от година - две и съм много доволна. Много внимателна и приятна е при всеки преглед. Следи ни когато трябва по-често.
Аз много й вярвам и за мен тя е най-добрата.

# 66
  • Мнения: 3
Грета Йорданова е страхотен ортодонт!!  !!! Аз имах ужасно криви зъби,но благодарение на нея вече имам прекрасна усмивка точно като на рекламно лице!!! 2000 лева струват има и прозрачни и всякакви брикети!!! Който иска телефоните и ,или повече информация да пише на скаип ger4eger4e!!!

# 67
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Някой ходил ли е при д-р Марина Левиева ортодонт в жк Яворов? Някакви отзиви за нея?

# 68
  • Мнения: 16
Можете ли да ми дадета информация за адреса на д-р Гайдарова в Борово? Нещо не мога да се ориентирам. Благодаря предварително.

# 69
  • Мнения: 85
Здравейте,
препоръчаха ми др Луис, но вече една седмица му звъня, а не отговаря,  newsm78
Има ли някой актуален адрес и телефон ?
10х

# 70
  • Мнения: 3

ЗДРАВЕЙТЕ! НА 23 ГОДИНИ СЪМ И ИСКАМ ДА СЛОЖА БРЕКЕТИ. ЗЪБИТЕ МИ НЕ СА ОСОБЕНО КРИВИ, НО ОПРЕДЕЛЕНО ИМАТ НУЖДА ОТ “РЕМОНТ” Simple Smile)). ИМАМ ОБАЧЕ ПРОБЛЕМ, ЗА КОЙТО , НАДЯВАМ СЕ, ВИЕ ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА ОРТОДОНТИ. ЕДИНИЯТ, ПРПОДАВАТЕЛ В ДЕНТАЛНИЯ ФАКУЛТЕТ, МИ КАЗА, ЧЕ ЗА ДА ИЗПРАВИ ЗЪБИТЕ МИ ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗВАДЕН ЧЕТВЪРТИЯТ ПРЕДКЪТНИК В ДЯСНО. ХОДИХ И ПРИ ВТОРИ – НА ЧАСТНА ПРАКТИКА. ТОЙ МИ КАЗА, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ИЛИ ДА ИЗВАДИ И ДВАТА ЧЕТВЪРТИ ГОРНИ ИЛИ ДА НОСЯ НЯКАКВА ШИНА, КОЯО Я ИЗБУТА, Я – НЕ КЪТНИЦИТЕ НАЗАД.  МОЛЯ ВИ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ. ВАДЕНЕТО НА ЗЪБИ ЗАВИСИ ОТ ПРАКТИКАТА НА КОНКРЕТНИЯ ЛЕКУВАЩ ИЛИ ПРОСТО СЕ НАЛАГА? ТРЯБВА ЛИ ДА ВАДЯ ЗЪБИ?!? БЛАГОДАРЯ Simple Smile)))

# 71
  • София
  • Мнения: 385
И аз бях шокирана,  Shocked като разбрах, че трябва да вадим здрави зъби на дъщеря ми, която на всичкото отгоре, няма зародиш на 4 зъба...Само че и 4 липси са отдолу и се компенсира с махане на двете четворки зъби отгоре.Аз също се посъветвах с друг ортодонт и - същото.Като правило се махали четвъртите зъби, за да може да се запази формата на челюстта...и т.н...не запомних много обясненията, но разбрах, че това ни чака...може би догодина. CryИначе горната и челюст и зъби щели да пораснат като на бобър...

Твоя случай може да не е точно същия, но на теория са ти го казали.Пък ако не ти пречи на здравето, а е само за естетиката, не се занимавай!

Успех! Hug

# 72
  • София
  • Мнения: 18
В софия има много ортодонти,както във всяка сфера някои са по-добри. Като стоматолог, който често се налага да изпраща пациентите си и на ортодонт препоръчвам Д-р Пейчева на първо място, д-р Гайдарова и Клиника Валор. Последните са специализирана клиника само за ортодонтия, начело с проф. Мутафчиев, синът му д-р Мутафчиев е завършил специализация в Израел, а наскоро имат и много добро попълнение Д-р Гаврилов/ако не се лъжа/.
Резултатите и на трите места в 99,99% са успешни. Имам доста наблюдения.Естествено във форума са споменати и много други добри ортодонти, но тези за мен са на топ ниво в София.

# 73
  • Мнения: 3 215
ladybug, умишлено или неволно пропуснахте един от най-добрите ортодонти далеч не само в София - д-р Галина Настева-Димова?
http://www.dental-studio.biz/
Ортодонтията там също е "по наследство" - д-р Петър Настев (лека му пръст  Praynig) е един от първите ортодонти, които популяризират брекетите у нас още през 80-тте....
Суперлативите за д-р Димова са просто излишни - зъбите говорят  Mr. Green

# 74
  • софия
  • Мнения: 257
За д-р Димова подкрепям напълно.Ние ходим от седемгодишна възраст - вече 2 години.

# 75
  • Мнения: 27
Записах дъщеря ми при д-р Димова за 26.01.2010г.Може ли някой,който е бил при нея, да ми даде информация за цени и разбира се, добра ли е като професионалист?

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Много полезна темичка откъм имена на ортодонти , но ми е много трудно да се спра на конкретен,  а трябва да заведа дъщеря ми ...
Като ги пообиколя ще споделя мнение Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 18
ladybug, умишлено или неволно пропуснахте един от най-добрите ортодонти далеч не само в София - д-р Галина Настева-Димова?
http://www.dental-studio.biz/
Ортодонтията там също е "по наследство" - д-р Петър Настев (лека му пръст  Praynig) е един от първите ортодонти, които популяризират брекетите у нас още през 80-тте....
Суперлативите за д-р Димова са просто излишни - зъбите говорят  Mr. Green

Приемам критиката за д-р Димова като градивна. Естетвено има много имена, които си заслужават да бъдат споменати също, но просто споделих свои впечатления, без да искам да засегна когото и да било. Стоматолозите в София сме ужасно много и е трудно се селектира, за това е и форумът- да се дадат гледни точки, а иначе избора всеки прави сам.

# 78
  • София
  • Мнения: 18

ЗДРАВЕЙТЕ! НА 23 ГОДИНИ СЪМ И ИСКАМ ДА СЛОЖА БРЕКЕТИ. ЗЪБИТЕ МИ НЕ СА ОСОБЕНО КРИВИ, НО ОПРЕДЕЛЕНО ИМАТ НУЖДА ОТ “РЕМОНТ” Simple Smile)). ИМАМ ОБАЧЕ ПРОБЛЕМ, ЗА КОЙТО , НАДЯВАМ СЕ, ВИЕ ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА ОРТОДОНТИ. ЕДИНИЯТ, ПРПОДАВАТЕЛ В ДЕНТАЛНИЯ ФАКУЛТЕТ, МИ КАЗА, ЧЕ ЗА ДА ИЗПРАВИ ЗЪБИТЕ МИ ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗВАДЕН ЧЕТВЪРТИЯТ ПРЕДКЪТНИК В ДЯСНО. ХОДИХ И ПРИ ВТОРИ – НА ЧАСТНА ПРАКТИКА. ТОЙ МИ КАЗА, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ИЛИ ДА ИЗВАДИ И ДВАТА ЧЕТВЪРТИ ГОРНИ ИЛИ ДА НОСЯ НЯКАКВА ШИНА, КОЯО Я ИЗБУТА, Я – НЕ КЪТНИЦИТЕ НАЗАД.  МОЛЯ ВИ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ. ВАДЕНЕТО НА ЗЪБИ ЗАВИСИ ОТ ПРАКТИКАТА НА КОНКРЕТНИЯ ЛЕКУВАЩ ИЛИ ПРОСТО СЕ НАЛАГА? ТРЯБВА ЛИ ДА ВАДЯ ЗЪБИ?!? БЛАГОДАРЯ Simple Smile)))

Моят съвет е да се доверите на този, който ви дава някаква гаранция за резултата. На мен лично шина, която я избута, я не -не ми звучи много обещаващо. Може да се консултирате и с трети специалист. Що се отнася до вадене или не на зъби това се разбира от телерентгенография, модели и фотоснимки, които би трябвало да са ви направили. Споменатите се анализират и тогава се казва с точност колко и кои зъби ще се вадят. Има и критерии за вадене на зъби /ако се стигне до такова решение/, лекувани ли са, имат ли големи пломби, позицията им и т.н. Напоследък тенденциите са към по-рядко вадене на зъби с цел да се запази профила на лицето и да се избегнат тъмните коридори при усмивка, дори има цяла философия и система брекети, които се основават на тези тенденции. Няма да ви е лесно да изберете. Дано резултаът да е удовлетворителен.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 497
Това с избутването е като при мен - двама ми казаха, че трябва да ми се махат зъбчета (била съм първи клас), иначе нямало да се оправи. Друг обаче ми направи снимка, и се оказа, че въобще нямам зародиш на мъдреци. Това се предавало по-наследство и можело да се възползваме. Носих две години шина, която ми избута зъбите и така се оформи пространство, за да се наместят кривите зъбки. Те обаче се подреждат с брекети.
Според мен това е просто по-дългият вариант. Най-лесно е да ти извадят зъбите и да ги наместят, но дали е по-добре.. не знам.

# 80
  • Мнения: 423
Изчетох цялата тема.. и не стигнах да отговора който търсех .  И аз като вас нямам излишно време , нерви и пари за губене. Но искам най-доброто за сина си , като всички разбира се  Wink Е сега се чудя при кои да ходим за преглед и за лечение колебая се между  доц. Лаура Андреева и клинка Валор . А нямам и актуални телефони  Wink Mr. Green  Ако поглеждате тук дайте мнение ..пък аз ще си преценя  Grinning

# 81
  • Мнения: 15 379
Категорично препоръчвам д-р. Петрунов Peace.

# 82
  • Мнения: 1
Здравейтее!А какво ще кажете за д-р Ирена Хасара,постоянно чета какви ли не неща.Колко е добра-НЕ ХОДЕТЕ ПРИ НЕЯ...та вече наистина незнам какво да си мисля,а на 25 ще ми слага брекети  cry

# 83
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Аз единствено мога да се похваля от нашата ортодонтка д-р Левиева, зъбите на Лари се оправят много бързо и ефективно. Сложихме шините на 12.02 и резултата беше видим на 3 тата седмица. Докторката има страхотно отношение към децата  те и вярват и се радват когато им кажа че сме на ортодонт. (още едно детенце на наши приятели ходи с моята щерка).
Не съм залитала към "големите"  и спрягани за големи светила , нашата ми я препоръча познат зъболекар и да момента не съжалявам грам, мога да кажа само хубави неща за нея Peace

# 84
  • Мнения: 1
      Хора искам да предупредя всички, които са решили да използват услугите на ортодонт КАМЕН ЦВЕТАНОВ с офис на ул. Гладстон 20-22, гр. София. ЗА НИЩО НА СВЕТА НА ХОДЕТЕ ПРИ НЕГО!!!  Преди 2 години аз се съгласих да започна лечение при този човек с брекети на горната и долната челюст. Резултатите са трагични - не само, че не ми оправи зъбите този некадърник, но дори сега положението е много по-зле и ще се наложи да използвам услугите на Д-р Люис, за който има доста по-добри отзиви.
     Аз се опитах да се разбера с Цветанов поне да ми върне обратно заплатената до сега сума, която възлиза на 2 000 лв.  за целия период, тъй като сега ще трябва да заплатя около 2500-3000 лв. на Люис, за да ми оправи зъбите.  Той обаче се съгласи да ми върне само 1 100 лв., понеже толкова му струвал труда.. Просто нямам думи. Не стига, че ми увреди значително зъбите и венците, но дори и парите не поиска да върне обратно.
     По време на лечението изпитах страшни неща. Караше ме да ходя 2 пъти седмично, за да ми натяга брекетите, в резултат, на което постоянно ми кървяха венците и зъбите ме боляха постоянно. Не ме предупреди, че трябва да използвам вода за уста, да си мия зъбите със специални четки, да завиша устната хигиена. Поради това сега венците ми са страшно възпалени, постоянно кървят и състоянието ми е като старец на 70 години, въпреки, че съм на 26. Отделно и за това похарчих доста пари, за да ми се заздравят отново венците.
     За срока от 2 години изобщо не ми се оправиха зъбите, въпреки, че първоначално ме ИЗЛЪГА, че щял да ми ги подреди за година и половина максимум. В последствие постоянно удължаваше скока, тъй като зъбите си бяха все така неподредени. Друг голям абсурди вреда, която допуснах да ми причини, е че ми извади преден долен зъб, уж за да се подредили по-бързо. В момента долните ми зъби са още по-зле, като така и не можаха да се подредят, а в ортодонтията ваденето на преден зъб е абсолютно неприемливо.
     Казвам Ви този човек е абсолютен некадърник и измамник. Страшно съжалявам, че отидох при него. Не отивайте там дори и за пломба. Сигурен съм, че дипломата му за стоматолог е фалшива, а за ортодонт дори и няма! Аз се съгласих да започна лечение при него най-вече заради по-ниската цена в сравнение с другите ортодонти, но сега страшно съжалявам. Трябваше да си платя още      1 500 лв. и да отида при истински ортодонт, но уви.....

# 85
  • Мнения: 0
Абе,злобар,кои ти е виновен ,че не си чул ,че трябва да си миеш зъбите ,за водите за жабурене - има реклами дори по телевизията.
Не стига че ти е върнал пари , а ти пак плюеш, и то за едни венци- евалата.  На негативни пациенти и изнудвачи никога не им върви лечението ,независимо при кои се лекуват.Също така -няма безгрешни хора ,лекари или инженери.....Срамота е да пишеш така за лекар ,които се е грижил за теб,не всяко лечение е успешно- какво да кажат онколозите,например. 

# 86
  • Мнения: 0
Г-н Pacienta трябваше да прочете мнеията за д-р Камен Цветанов преди да публикува своето. Многобройни са доволните пациенти на д-р Цветанов , като се започне  от малки деца и се стигне до хора в напреднала възраст,което според мен е критерий за неговата перфектна квалификация. Да не говорим за топлото отношение, с което се преодолява страха от предстоящата манипулация. Колкото до Вашата зъбна редица...просто не сте имали търпението и уважението към  труда на лекаря да изчакате необходимото време ,за да се радвате на добър резултат. Вероятно са Ви липсвали и хигиенни навици, които се създават в най-ранна детска възраст.....така, че не обвинявайте други, заради собствената си небрежност.

# 87
  • Мнения: 0
zdraveite,ne jiveia v bg,zatova niama kirilizator.
zachetoh se za niakva polezna info. ,no otkrih samo avto reklami i zlobni izkazvania za bg lekari-vseki e mrazen ot niakoi si.
geiski obvinenia za tova -kak gadnia klinik doktor ,ne kazal ,-mii si zubi ot vreme na vreme,- tuk ima parodont doktori za venci,
drugata puk bila mnogo skup, i gruba...........
apeliram za korktni vuprosi,i otgovori ot  diplom doktors , mislia,togava  forum stane atraktiv.

# 88
  • Мнения: 1
Абе,злобар,кои ти е виновен ,че не си чул ,че трябва да си миеш зъбите ,за водите за жабурене - има реклами дори по телевизията.
Не стига че ти е върнал пари , а ти пак плюеш, и то за едни венци- евалата.  На негативни пациенти и изнудвачи никога не им върви лечението ,независимо при кои се лекуват.Също така -няма безгрешни хора ,лекари или инженери.....Срамота е да пишеш така за лекар ,които се е грижил за теб,не всяко лечение е успешно- какво да кажат онколозите,например.  

Не знам кой се крие зад този профил - най-вероятно е или самия Д-р Цветанов или негов близък. Аз съм сигурен, че всеки негов пациент е убеден, че това е страшно некадърен и измислен стоматолог.
За твое сведение си миех зъбите минимум 2 пъти дневно и то много старателно. Това обаче никак не помогна понеже той ми беше забил брекетите в основата на зъбите (почти върху самия венец), така че беше невъзможно да се почистят както трябва колкото и да се старая, което доведе до тяхното възпаление и постоянно кървене. Аз лично го попитах за вода за уста и други такива медикаменти, а той ми отговори, че това не е нужно и, че просто е някаква глезотия - това не ти ли доказва какъв "ортодонт" е всъщност. Възпалението на венците беше най-малкия проблем - най-лошото е, че ми извади преден долен зъб и зъбите ми в момента са много по-зле подредени отколкото преди започването на лечението. Също така ми счупи и мъдрец докато се опитваше да го извади и като видя, че не може да се справи ми каза да си потърся друг зъболекар и да се оправям сам и така със счупен зъб и кървяща уста си тръгнах и отидох при хирург Close.
Тия 1 100 лв които ми върна са една нищожна сума - беше длъжен да ми върне поне двойно това, което съм му заплатил, т.е. към 4 000 лв., защото аз му гласувах пълно доверие, изпълнявах всичко, което ми казваше, винаги ходех на преглед в уреченото време и това продължи цели две години. А в крайна сметка какво се оказа - че човекът е един от много измамници в тази държава, които изкарват пари причинявайки страдание на хората. Затова и пиша всичко това, за да предпазя хората, които са решили да му се доверят.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2010, 10:38 от pacienta

# 89
  • Мнения: 1
Г-н Pacienta трябваше да прочете мнеията за д-р Камен Цветанов преди да публикува своето. Многобройни са доволните пациенти на д-р Цветанов , като се започне  от малки деца и се стигне до хора в напреднала възраст,което според мен е критерий за неговата перфектна квалификация. Да не говорим за топлото отношение, с което се преодолява страха от предстоящата манипулация. Колкото до Вашата зъбна редица...просто не сте имали търпението и уважението към  труда на лекаря да изчакате необходимото време ,за да се радвате на добър резултат. Вероятно са Ви липсвали и хигиенни навици, които се създават в най-ранна детска възраст.....така, че не обвинявайте други, заради собствената си небрежност.

Всички положителни неща за този "доктор" са написани от самия него. Той си е направил реклама във всякакви сайтове и форуми - аз затова се подведох да започна лечение при него. Ако попитате други стоматолози или ортодонти те или не са чували за него или никак не го препоръчват. Няма едно положително мнение за този тип!  Аз съм сигурен, че всеки, който се е лекувал при него е убеден, че той е голям некадърник!
Наистина отношението му е много добро и винаги те посреща с една мазна усмивка, но всичко това е маска, зад която се крие един голям измамник, който ме увреди за цял живот!
По отношение на хигиената ми - миех си зъбите минимум 2 пъти дневно и то много старателно. Това обаче никак не помогна понеже той ми беше забил брекетите в основата на зъбите (почти върху самия венец), така че беше невъзможно да се почистят както трябва колкото и да се старая, което доведе до тяхното възпаление и постоянно кървене. Аз лично го попитах за вода за уста и други такива медикаменти, а той ми отговори, че това не е нужно и, че просто е някаква глезотия - това не ти ли доказва какъв "ортодонт" е всъщност. Възпалението на венците беше най-малкия проблем - най-лошото е, че ми извади преден долен зъб и зъбите ми в момента са много по-зле подредени отколкото преди започването на лечението. Също така ми счупи и мъдрец докато се опитваше да го извади и като видя, че не може да се справи ми каза да си потърся друг зъболекар и да се оправям сам и така със счупен зъб и кървяща уста си тръгнах и отидох при хирург Mad.
Господ да му отмъсти за всичко, което ми причини на мен и на много други хора. Това, което съм длъжен аз да направя е да предупредя всички, които са решили да започнат лечение при него в никакъв случай да не го правят.

# 90
  • Мнения: 1
Здравейте, този форум много ми помогна за да се ориентирам в избирането на добър ортодонт, но все още имам известни колебания. За сега съм се спряла на д-р Луис, но ме интересува дали има пациенти на д-р Елизабет Меликсетян. Никъде в нет-а не пише нищо за нея, а е на удобно място и цените са по-ниски - 3000 лв., което ме кара да се замисля. Благодаря предварително.

# 91
  • Мнения: 0
Регистрирах се  , веднага щом прочетох мненията на последните страници , защото ми беше любопитна темата , поради това , че току-що завърших своето лечение при д-р Цветанов.Лично аз съм много доволна , защото г-н Цветанов беше много любезен с мен през цялото ми лечение с брекети и при всеки мои проблем свързан със зъбите ми , откликваше адекватно и ефикасно!А относно това с мнението на потребителя "pacienta" , мисля че той е просто един озлобен селянин , който дори не е чувал за четка , а търси проблеми в другите!!!

# 92
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Имате ли представа колко може да струват брекети на горната челюст като имам само 2 зъба които са малко криви, но ме дразнят адски, а стоматоложката ми мисли че прекалявам и само си намирам излишни недостатъци. Според мен лечението би трябвало да е около 6-10м. и след като се изправят може би около 1,5г. тази прозрачната шина (не знам как се нарича) да нося. Носих шини когато бях на 20г. и ми се изправиха чудесно, но тъй като съм била на голяма възраст за шини и зъбите ми се върнаха в предишната си позиция(след време) а някои дори по-зле. Та затова все ми се иска да сложа брекети, но 3000лв. ми се свидят. Ако знам че ще е до 500лв. ще се навия веднага, но се притеснявам да отида на консултации за да не се разочаровам от цената и да се откажа завинаги, а сега все още тая надежди. Има ли някой подобен на моя случай?

# 93
  • Мнения: 3 215
ronicat, нещата са комплексни и даже и един зъб да е крив, обикновено се налага носене на брекети и на двете челюсти, за да няма "грешка" в захапката после. По отношение на времетраенето - единствено ортодонт може да прецени колко дълго ще ги носиш. Ако е опитен и ситемата е добра, вероятно няма да е прекалено дълго, но с точност ще знаеш едва след като ги сложиш и зъбите се изправят  Mr. Green По отношение на ритейнърите - колкото по-дълго ги носиш, толкова по-добре, особено щом не си в тинейджърска възраст вече  Peace Препоръчително е освен силиконовата шина да носиш и постоянни ритейнъри поне известно време, ако не завинаги  Peace Успех!

# 94
  • Мнения: X
Някой може ли да ме ориентира за цените в клиника Валор сравнено с други ортодонти? Моята зъболекарка ми препоръча д-р Андреева, но за мен местоположението на клиниката й не ми е много удобно и за това се чудех за клиника Валор. Дали лечението там е много по-скъпо?

# 95
  • Мнения: 1 809
Извинете, че повдигам толкова стара тема- изрових я от библиотеката  Embarassed

Някой може ли да даде актуална информация за това колко струват брекетите и колко прозрачните шини ?  Money
Благодаря предварително!   bouquet

# 96
# 97
  • Мнения: 3
Здравейте.Искам да попитам дали някой има представа колко струват шините за оправяне на обратна захапка при доктор Ходор Факих?Предварително благодаря.

# 98
  • Мнения: 172
Здравейте.Искам да попитам дали някой има представа колко струват шините за оправяне на обратна захапка при доктор Ходор Факих?Предварително благодаря.
Шини няма да оправят обратна захапка!Факих е хирург-лицево-челюстна хирургия,но не те съветвам да се оперираш при него Peace

# 99
  • Мнения: 499
Здравейте.Искам да попитам дали някой има представа колко струват шините за оправяне на обратна захапка при доктор Ходор Факих?Предварително благодаря.

Има не добри отзиви за доктора във форума..

# 100
  • Мнения: 3
Съжалявам малко се обърках.Става въпрос за някакъв си апарат който щял да оправи това.Та за апарата питам.А ако знаете по-добър ортодонт който да отпаря такива случай без операция кажете.Още веднъж се извинявам за объркването.

# 101
  • София
  • Мнения: 166
Здравейте Laughing
Може ли някой да препоръча ортодонт в София? Става въпрос за поставяне на шини...

# 102
  • Мнения: 499
Здравейте Laughing
Може ли някой да препоръча ортодонт в София? Става въпрос за поставяне на шини...

Няколко поста по-нагоре съм дала линк към темаат за ортодонти, брекети, шини Simple Smile

# 103
  • София
  • Мнения: 166
Ради, много благодаря  bouquet

# 104
  • Мнения: 172
Съжалявам малко се обърках.Става въпрос за някакъв си апарат който щял да оправи това.Та за апарата питам.А ако знаете по-добър ортодонт който да отпаря такива случай без операция кажете.Още веднъж се извинявам за объркването.
Аз пак ти казвам от опит-с апарат обратна захапка няма да оправиш никога!Повярвай ми-имам над десет годишен опит със апарати,които уж щяха да ми оправят захапката.Не стана докато не се оперирах Peace

# 105
  • Мнения: 1 809

Благодаря ти   bouquet 

майко мила... 85 страници  Crazy

# 106
  • Мнения: 0
Здравейте,  искам да споделя личните си впечатления от д-р Грета Йорданова-ортодонт, която  преглежда  в  София на ул. Ами Буе. Ходих на преглед и се ужасих от лошото и отношение.  Когато исках да ми обясни какво ще представлява лечението, колко ще продължи, ще има ли нужда да се вадят зъби , тя ми повиши тон, каза ми ” Вие ли ще му казвате на ортодонта какво да прави”.  Когато и казах, че имам болки в един от зъбите, тя ми каза, че „това не е възможно”.  Гледаше само зъбите ми и рентгеновата снимка, не ми зададе никакви въпроси как се чувствам , имам ли оплаквания. Смятам, че лечението би трябвало да се проведе в координация с пациента и ,че  в правото на всеки пациент е да бъде запознат предварително с лечението и да се обсъдят с него различните варианти. Тази зъболекарка се държа отвратително и арогантно . С облекчение си тръгнах от кабинета и се радвам, че повече няма да  я виждам, нито да разговарям с нея.  За  мен тази жена не е добре.
Препоръчвам да НЕ ХОДИТЕ при нея, ако не искате да си губите времето и да си хабите нервите.  Нямам впечатления от  уменията и като ортодонт, но при такова отношение от нейна страна едва ли може да се проведе успешно лечение.

# 107
  • Мнения: 0
Аз съм на 26 и доскоро бях с брекети.Много съм доволна и от лекаря,и от резултата.Доктора се казва д-р Станков-има кабинет в Иван Вазов на обръщалото на трамвая,има и в други градове кабинети.Тел.му е 0888270914.Много е добър,ходил е на хиляди специализации и тук,и в чужбина
кажи ми ако обичаш колко ти струваше
Hug     ЕТО ВИ САЙТА НА Д-Р Д.СТАНКОВ  www.standental.com

# 108
  • София
  • Мнения: 5 190
Смятате ли, че в клиника Валор са придобили достатъчно опит с OrthoCaps ?
Някой може ли да сподели ако е използвал този метод?
http://www.valortho.com/pricelist%20-%20orthocaps

# 109
  • София
  • Мнения: 29
Препоръчвам   д-р  Илиана  Губатова- ортодонт  страхотен  професионалист  невероятно  отношение  към  децата   цените  са  нормални  кабинета  се  намира на  бул. Гоце  Делчев  48 0887608842

# 110
  • Мнения: 448
Много се интересувам от цените при д-р Факих.
Това ще е третият ортодонт, с когото ще се консултирам. Само че въпросните консултации при първите две бяха представяне на ценоразписа им срещу 20/40 лв. най-общо казано. Не ми погледнаха снимките, това щяло да се направи при анализа, който струва цяло състояние. Затова не ми се иска да обикалям всички ортодонти в София.

# 111
  • Мнения: 113
Здравейте, много отдавна не съм влизала във форума  Wink И с изненада открих доста лични съобщения относно мой много стар пост(докато го открия  Laughing) за ортодонт т.е д-р Овчарова....Ще напиша направо обобщено впечатлението ми:  Лечението приключи много отдавна и съм напълно доволна от резултата, който вече се изпита и във времето  Peace В последвалите години 4 мои познати са започнали и завършили лечението си при нея,като всички са напълно доволни   bouquet
Относно въпросите за самата изработка на шини не мога да споделя тъй като сме ползвани брекети,които естественно не се изработват от ортодонт а във фабрики  Simple Smile но естественно тук има значение от коя фирма ги закупува ортодонта т.е. съществуват и някакви израелски ли пакистански ли брекети, които са пълен ефтинджос и с непредвидими резултати,като се явяват недобросъвестни ортодонти които ползват тях за по-голяма печалба от лечението(имам тази информация от позната която си беше изпатила с детето т.е загуби 1 година за резутат неопределен към 0  Thinking )
Цена на лечение и да искам не бих могла да дам...значи ще обобщя прави се преглед ,нужните снимки(ако имате си ги носите) отливка на ченето  Laughing при което ортодонта изготвя плана на лечението...какви шини или брекети са нужни..има ли нужда да се махне някой зъб за да има място другите да се наредят и т.н. всякакви неща които са индивидуални. Затова приблизителна цена е много индивидуално нещо. Аз лично съм плащала разсрочено на вноски Wink За мен жената си е сериозен професионалист с любов към работата си   bouquet

# 112
  • Мнения: 0
Горещо ви препоръчвам Д-р Хунджев http://www.breketisofia.com/. Неверотен професионалист и човек.Имах ужасно криви зъби и всички други ортодонти ми казаха,че се налага вадене на поне два зъба.Д-р Хунджев успя да ги изправи перфектно и без никакво вадене!Изключетлно внимателен човек ,който го е грижа за пациентите му.

# 113
  • Мнения: 7
Здравейте,
някой ползвал ли е услугите на ортодонт Кремена Моллова от Дентална клиника Моллови? Препоръчаха ми я, но все пак и други мнения да чуя.

# 114
  • Мнения: 0
И аз съм при д-р. Хунджев от 5 месеца! Изключително доволна съм от отношението на доктора и от бързите резултати! Направо не мога да повярвам каква промяна имам за толкова кратко време! Сега като си гледам началните снимки не мога да се позная..и лицето ми видимо се е променило!  Crazy

# 115
  • Мнения: 448
До Venila
Опитвам се вече за втори път да ви отговоря на личното съобщение, но ми изписва :
"Съобщението не може да бъде изпратено. 'Venila' е изчерпал лимита си и е запълнил кутията си за входящи съобщения."

# 116
  • Мнения: 224
Здравейте,
Колебая се при кой ортодонт да започна лечението на дъщеря си... Ако някой има лични впечатления от по-долу написаните доктори, моля да ми помогне с коментар и мнение.
- впечатлена съм от това, което прочетох за д-р Хунджев, който не вади зъби без причина
- от д-р Иванова, ул. Цар Иван Асен II, която взима най-евтино и половин София ходи при нея, също така работи с хирурга д-р Джоров
- д-р Валери Петров, от Стоматологичната клиника, който работи с хирург д-р Румен Събов
Моля ви да ми помогнете като споделите личен опит

# 117
  • Мнения: 50
Искам да заведа на консултация шестгодишното ми дете. Колебая се между д-р Лаура Андреева и д-р Галина Настева. Втората работи в близост до дома ни, но от сайта на клиниката й сякаш излиза, че акцентира повече върху естетичните аспекти. Дали е така и кого да избера?

# 118
  • Мнения: 6
Хора, имам много дълъг и горчив опит с ортодонти, в това число и Елизабет Меликсетян. Тази жена има  много пациенти поради простата причина, че е една от малкото, а може би и единствената, която дава възможност да се плаща на вноски таксата за лечението и е по-евтино. Но повярвайте ми не си заслужава. Не пиша тук просто за да я оплювам, а за да предпазя други хора да изживеят същото, което и аз: изнервена, защото приема пациент след пациент, претупва хората-следователно има и поражения, защото от бързане и невнимание всеки път устата ти е кръв, не обяснява абсолютно нищо, а и освен това те навиква, когато искаш да знаеш докъде е стигнало лечението, чакаш поне час, час и половина докато влезеш въпреки че имаш записан час. Изключително нехуманно поведение и отвратително отношение към пациентите!! Не се лъжете по възможността да си плащате на вноски, защото евтиното винаги излиза по-скъпо!

# 119
  • Мнения: 414
Включвам се с мнение за д-р Овчарова от София. Лечението ми при нея приключи преди повече от 10 години и за това време зъбите ми се върнаха общо взето обратно в начално положение.

10 години след сваляне на брекетите ми излезе и кучешки зъб, неизлязъл до тогава (млечния си е на мястото, не е паднал). С неизрасъл зъб не се слагат шини или брекети - просто няма смисъл. Когато е гледала снимките, още при началните консултации за брекетите, този зъб се е виждал и има само два варианта - д-р Овчарова не го е видяла, което говори много за професионализма й, все пак това е изключително важно или, както на мен ми се струва по-вероятно, видяла го е, но е знаела, че ще излезе по-късно и е решила да си ми сложи брекетите въпреки това, само за да вземе парите. А то не бяха и малко пари, както може да си представите.

Сега зъбите ми са в същото положение както преди да сложа брекетите и в допълнение на почти двете години в тийнейджърството ми ще трябва да нося брекети още поне толкова на над 30 годишна възраст. Всички болки, неудобства и разходи - наново. Плаче ми се при мисълта Sad

# 120
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен Simple Smile

Включвам се в темата да споделя моите разочаровани резултати от д-р Ходор Факих !
Препоръчвам на всички да не ходите при него, макар и да има положителни мнения за него / които са абсолютно рекламни и написани от лица, които работят за него !!! /
Точно от тези лъжливи коментари, реших да водя лечението си при него. Вече 1 година и 4 месеца съм при него и резултата е УЖАСЕН !  Преди да отида при него зъбите определено ми бяха по-добре ! Мога да покажа и снимки ! Много сълзи и нерви изхабих и затова споделям и на вас , за да не преживеете този ужас , както аз !






# 121
  • Мнения: 448
Аз започнах лечението си при него, но е рано да се каже. Във форумите не намерих почти нищо за него. От много познати чух, че е страхотен специалист. Засега мога да кажа само, че ми изглежда професионалист и съм много доволна от избора си. Но все пак, когато видя как се развива лечението ми и най-вече крайния резултат, задължително ще пиша. За себе си мисля, че направих най-добрия избор, времето ще покаже.
Nikoll66, много съжалявам, че не си доволна от резултата, но все пак лечението ти още не е завършило. Не вярвам д-р Факих да го приключи докато усмивката ти не стане красива. Той какво казва ?

# 122
  • Мнения: 3
Специализацията му е конкретно - орална и лицево - челюстна хирургия и до там. Ако някой се нуждае от операция на челюстта , може да се обърне към него, Но не и лечение с брекети.
Ако бях обърнала по-голямо внимание на това в началото, едва ли щях да избера него.
Определено не му е силна страна лечението с брекети.
Аз не съм от най - проблемните пациенти , единственото нещо, което трябваше да се направи е избутване на зъбите навън, за да имам правилна дъга и съответно по-широка усмивка, нещо което се оправя за не повече от 1 година. Но нещата съвсем не се и доближават до това.
Ще започна от това ,че брекетите не са ми залепени правилно , няма никаква симетрия , един брекет е по-нагоре, друг по-надолу , друг е в странни на зъба и се получи един много лош резултат, от който ще патя доста време, докато не намеря добър ортодонт да го оправи. Резултатът е леко изместване на долната челюст надясно и сега ми се губи централната линия между горна и долна челюст , както и ми се изпилиха предните зъби от неправилното дъвчене , защото необръща внимание на тези неща , просто не ги вижда ! И сега от не толкова проблемен пациент , се превърнах в най-проблемен! Много скъпо ми излезна всичко и то за по-лош резултат.
Сега съм при друг ортодонт , ще пиша по-натам за него , като имам вече мнение и резултати Simple Smile)

# 123
  • Мнения: 3
Аз започнах лечението си при него, но е рано да се каже. Във форумите не намерих почти нищо за него. От много познати чух, че е страхотен специалист. Засега мога да кажа само, че ми изглежда професионалист и съм много доволна от избора си. Но все пак, когато видя как се развива лечението ми и най-вече крайния резултат, задължително ще пиша. За себе си мисля, че направих най-добрия избор, времето ще покаже.
Nikoll66, много съжалявам, че не си доволна от резултата, но все пак лечението ти още не е завършило. Не вярвам д-р Факих да го приключи докато усмивката ти не стане красива. Той какво казва ?

Винаги замазва положението с "любезната си усмивка" ,че всичко е прекрасно и всичко върви многооо добре... А аз седя и едва вярвам на ушите си и нищо немога да направя .. Затова всеки път съм си тръгвала със сълзи на очите си от кабинета му, защото знам и виждам, че нищо не е както трябва ...
Силно се надявам да ти помогне и да имаш прекрасни резултати Simple Smile

# 124
  • Мнения: 448
Винаги замазва положението с "любезната си усмивка" ,че всичко е прекрасно и всичко върви многооо добре... А аз седя и едва вярвам на ушите си и нищо немога да направя .. Затова всеки път съм си тръгвала със сълзи на очите си от кабинета му, защото знам и виждам, че нищо не е както трябва ...
Силно се надявам да ти помогне и да имаш прекрасни резултати Simple Smile
Не се отчайвай ! Може наистина това неприятно за теб разместване на зъбите ти да е част от процеса на лечение. Искрено се надявам да бъдеш доволна от окончателния резултат, той е важен !

# 125
  • софия
  • Мнения: 163
Здравейте,
Моля за телефон за връзка с д-р Теодора Йорданова. От прочетеното дотук реших да заведа дъщеря си при нея... Но никъде не видях телефони. Предварително благодаря.

# 126
  • София-Младост
  • Мнения: 23 347
Здравейте,
Моля за телефон за връзка с д-р Теодора Йорданова. От прочетеното дотук реших да заведа дъщеря си при нея... Но никъде не видях телефони. Предварително благодаря.
http://www.orthogyn.com/1/index.html
Пишете после за цените ,моля!

# 127
  • Мнения: 2
Здравейте,  искам да споделя личните си впечатления от д-р Грета Йорданова-ортодонт, която  преглежда  в  София на ул. Ами Буе. Ходих на преглед и се ужасих от лошото и отношение.  Когато исках да ми обясни какво ще представлява лечението, колко ще продължи, ще има ли нужда да се вадят зъби , тя ми повиши тон, каза ми ” Вие ли ще му казвате на ортодонта какво да прави”.  Когато и казах, че имам болки в един от зъбите, тя ми каза, че „това не е възможно”.  Гледаше само зъбите ми и рентгеновата снимка, не ми зададе никакви въпроси как се чувствам , имам ли оплаквания. Смятам, че лечението би трябвало да се проведе в координация с пациента и ,че  в правото на всеки пациент е да бъде запознат предварително с лечението и да се обсъдят с него различните варианти. Тази зъболекарка се държа отвратително и арогантно . С облекчение си тръгнах от кабинета и се радвам, че повече няма да  я виждам, нито да разговарям с нея.  За  мен тази жена не е добре.
Препоръчвам да НЕ ХОДИТЕ при нея, ако не искате да си губите времето и да си хабите нервите.  Нямам впечатления от  уменията и като ортодонт, но при такова отношение от нейна страна едва ли може да се проведе успешно лечение.



Напълно споделям мнението за въпросната госпожа Грета Йорданова. Днес имах удоволствието да се подложа на нейното ужасно негативно отношение към собствените си потенциални пациенти.




Мнения: 1
Минди
Re: Черен списък на стоматолозите
♥0 пт, 13 фев 2015, 21:55 #178
Цитирай Редактирай
И аз искам да се оплача от бруталното поведение ортодонтката Грета Йорданова, която има кабинет на Ами Буе до център Детско здраве. Отидохме с деветгодишната ми дъщеря за консултация след препоръка, че била добър детски ортодонт.

Идеята на прегледа беше да чуя нейното експертно мнение и да преценя дали сегашното лечение с апаратче е адекватно за проблема на дъщеря ми. Но веднага щом подадох апарата, въпросната ортодонтка се развика, че щом сме ходели вече някъде, тя намало защо да ни преглежда, за какво сме дошли при нея и прочие. Абсолютно недопустимо поведение за един средно възпитан човек по принцип, камо ли за отношение към пациент, дошъл за консултация с идеята да си плати за нея. След известни пазарлъци, госпожата смънка на бързо нещо за принципите на ортодонтията и ни отпрати, като естествено си платихме за високо-квалифицираното й мнение.

Не зная дали е добър професионалист, но след такова негативно отношение към собствените си потенциални пациенти, не препоръчвам на никой да ходи при нея.

# 128
  • Мнения: 45
Здравейте,
На детето ми се забави израстването на едно зъбче, и постоянното до него започна да се криви. Зъболекарят ни каза, че ще му трябва шина.
Има ли някакъв евтин начин, защото ще носи тази шина много за малко. Преди време аз съм носила шини, и бяха много евтини. Дали има начин по каса или в държавните поликлиники.
Благодаря предварително.

# 129
  • София
  • Мнения: 385
Мерида, най-евтино излиза в Стоматологията, като част от обучението на студенти(така съм чувала). Малка е таксата и се плащат само материалите. Трябва да отидеш там и да разпиташ за подробности. Успех!

# 130
  • Мнения: 45
*Миленски*   bouquet

# 131
  • Мнения: 27
Здравейте! Моля ви да ми кажете впечатления за Д-р Грета Йорданова на у. Ами Буе и Д-р Красимира Гайдарова в Борово....колебая се между двете newsm78

# 132
  • Мнения: 27
Здравейте,  искам да споделя личните си впечатления от д-р Грета Йорданова-ортодонт, която  преглежда  в  София на ул. Ами Буе. Ходих на преглед и се ужасих от лошото и отношение.  Когато исках да ми обясни какво ще представлява лечението, колко ще продължи, ще има ли нужда да се вадят зъби , тя ми повиши тон, каза ми ” Вие ли ще му казвате на ортодонта какво да прави”.  Когато и казах, че имам болки в един от зъбите, тя ми каза, че „това не е възможно”.  Гледаше само зъбите ми и рентгеновата снимка, не ми зададе никакви въпроси как се чувствам , имам ли оплаквания. Смятам, че лечението би трябвало да се проведе в координация с пациента и ,че  в правото на всеки пациент е да бъде запознат предварително с лечението и да се обсъдят с него различните варианти. Тази зъболекарка се държа отвратително и арогантно . С облекчение си тръгнах от кабинета и се радвам, че повече няма да  я виждам, нито да разговарям с нея.  За  мен тази жена не е добре.
Препоръчвам да НЕ ХОДИТЕ при нея, ако не искате да си губите времето и да си хабите нервите.  Нямам впечатления от  уменията и като ортодонт, но при такова отношение от нейна страна едва ли може да се проведе успешно лечение.



Напълно споделям мнението за въпросната госпожа Грета Йорданова. Днес имах удоволствието да се подложа на нейното ужасно негативно отношение към собствените си потенциални пациенти.




Мнения: 1
Минди
Re: Черен списък на стоматолозите
♥0 пт, 13 фев 2015, 21:55 #178
Цитирай Редактирай
И аз искам да се оплача от бруталното поведение ортодонтката Грета Йорданова, която има кабинет на Ами Буе до център Детско здраве. Отидохме с деветгодишната ми дъщеря за консултация след препоръка, че била добър детски ортодонт.

Идеята на прегледа беше да чуя нейното експертно мнение и да преценя дали сегашното лечение с апаратче е адекватно за проблема на дъщеря ми. Но веднага щом подадох апарата, въпросната ортодонтка се развика, че щом сме ходели вече някъде, тя намало защо да ни преглежда, за какво сме дошли при нея и прочие. Абсолютно недопустимо поведение за един средно възпитан човек по принцип, камо ли за отношение към пациент, дошъл за консултация с идеята да си плати за нея. След известни пазарлъци, госпожата смънка на бързо нещо за принципите на ортодонтията и ни отпрати, като естествено си платихме за високо-квалифицираното й мнение.

Не зная дали е добър професионалист, но след такова негативно отношение към собствените си потенциални пациенти, не препоръчвам на никой да ходи при нея.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 355
Здравейте,
някой има ли впечатления от д-р Горнякова ?

Колебая се дали да се доверя на нея, клиника Валор или д-р Йорданова, за която прочетох  негативни мнения тук.

Благодаря!

# 134
  • Мнения: 224
Здравейте,
някой има ли впечатления от д-р Горнякова ?

Колебая се дали да се доверя на нея, клиника Валор или д-р Йорданова, за която прочетох  негативни мнения тук.

Благодаря!


Нямам впечатления от д-р Йорданова. Но преди година и половина и аз се рових и търсих при кого да заведа детето и се спряхме на д-р Петров. Много сме доволни от работата му. Препоръчвам.

# 135
  • Мнения: 1
Може ли да дадете мнения за ортодонт д-р Лило Боримечков от дентална клиника Консумдент.
За сега впечатленията са ми отлични.
Каква е цената за брекети само на горна челюст?
На мен ми липсват резци и бих искала да събера разстоянията при предните зъби,но всички останали зъби са ми доста проблемни и се чупят,образуват се кариеси доста често и се опасявам от проблеми след поставянето на брекетите.
Благодаря предварително!

# 136
  • София
  • Мнения: 3
Хора, имам много дълъг и горчив опит с ортодонти, в това число и Елизабет Меликсетян. Тази жена има  много пациенти поради простата причина, че е една от малкото, а може би и единствената, която дава възможност да се плаща на вноски таксата за лечението и е по-евтино. Но повярвайте ми не си заслужава. Не пиша тук просто за да я оплювам, а за да предпазя други хора да изживеят същото, което и аз: изнервена, защото приема пациент след пациент, претупва хората-следователно има и поражения, защото от бързане и невнимание всеки път устата ти е кръв, не обяснява абсолютно нищо, а и освен това те навиква, когато искаш да знаеш докъде е стигнало лечението, чакаш поне час, час и половина докато влезеш въпреки че имаш записан час. Изключително нехуманно поведение и отвратително отношение към пациентите!! Не се лъжете по възможността да си плащате на вноски, защото евтиното винаги излиза по-скъпо!

Изобщо не съм съгласен с това твърдение.  Naughty Елизабет Меликсетян е много добра в работата си! Ходя при нея повече от година и половина, през месец, защото съм с брекети. Разбира си от работата и работи много добре и внимателно. Има не малко клиенти което пък говори също за нейната работа. При нея винаги има хора, но не съм чакал повече от 15 мин. с уговорен час. Освен това съм доволен и от това, че предлага разсрочено плащане, защото е удобно и не натоварва излишно бюджета. Плащаш всеки път по колкото искаш. Също така ми предложи най-ниска цена, но това не значи лошо качество. До сега нямам разлепен или паднал брекет.  Sunglasses Sunglasses Sunglasses Единсвено веднъж ми се счупи телта на долната страна, но това защото аз я насилих с храна.
Ако някой има проблеми с нея или е много изнежен или просто е някой конкурент който цели да я очерни! newsm11

# 137
  • Мнения: 2 728
И аз ще имам нужда от добър ортодон за детето си, не съм изчела още тамата. Иска ми се да заложим на апаратче, а не на брекети, но това ще се реши след консултацията

# 138
  • София
  • Мнения: 385
Зависи от деформацията, която ще оправяте. Ако е нещо, което ще стане за 6-7 месеца - да, може и с шини да се "прежалите". Но да мислиш 2-3 години за шините постоянно-дали не са забравени в къщи или в някоя салфетка в заведение... и т.н... Това си е жива мъка. Поне за мен, защото съм много разсеяна, а пък децата са малки и не помагат много в случая. Пък и накрая и нямаше особен ефект, та сложихме брекети. Двойна работа.  Sad

# 139
  • Мнения: 25
    02 986 57 96 / 02 988 13 04  стоматологичен център Пулс  София, ул. Граф Игнатиев 53, вх. Г.  Доктор Ходор Факих
   здравейте пишете че сте доволна от д-р Факих на мен също ми го препоръчаха питам се безбожно скъпо ли е при него както ми казаха или нормално

# 140
  • Мнения: 1
Още един глас за др. Стоименова!Чудесен специалист ортодонт намира се в центъра на София на Хан Аспарух 39 ! Скоро свалям керамичните си брекети и се чувствам супер благодарна за постигнатия ефект 😀👍🏼

# 141
  • Мнения: 753
Здравейте, има ли някой със силиконова шина да сподели мнение?

# 142
  • Мнения: 571
Хора, имам много дълъг и горчив опит с ортодонти, в това число и Елизабет Меликсетян. Тази жена има  много пациенти поради простата причина, че е една от малкото, а може би и единствената, която дава възможност да се плаща на вноски таксата за лечението и е по-евтино. Но повярвайте ми не си заслужава. Не пиша тук просто за да я оплювам, а за да предпазя други хора да изживеят същото, което и аз: изнервена, защото приема пациент след пациент, претупва хората-следователно има и поражения, защото от бързане и невнимание всеки път устата ти е кръв, не обяснява абсолютно нищо, а и освен това те навиква, когато искаш да знаеш докъде е стигнало лечението, чакаш поне час, час и половина докато влезеш въпреки че имаш записан час. Изключително нехуманно поведение и отвратително отношение към пациентите!! Не се лъжете по възможността да си плащате на вноски, защото евтиното винаги излиза по-скъпо!

Изобщо не съм съгласен с това твърдение.  Naughty Елизабет Меликсетян е много добра в работата си! Ходя при нея повече от година и половина, през месец, защото съм с брекети. Разбира си от работата и работи много добре и внимателно. Има не малко клиенти което пък говори също за нейната работа. При нея винаги има хора, но не съм чакал повече от 15 мин. с уговорен час. Освен това съм доволен и от това, че предлага разсрочено плащане, защото е удобно и не натоварва излишно бюджета. Плащаш всеки път по колкото искаш. Също така ми предложи най-ниска цена, но това не значи лошо качество. До сега нямам разлепен или паднал брекет.  Sunglasses Sunglasses Sunglasses Единсвено веднъж ми се счупи телта на долната страна, но това защото аз я насилих с храна.
Ако някой има проблеми с нея или е много изнежен или просто е някой конкурент който цели да я очерни! newsm11

И аз мога да кажа само добри неща за Д-р Меликсетян!
Тази жена ме пое след двама некадърници, заради които загубих два зъба и ми върна доверието в зъболекарите.
В момента съм с брекети сложени в американски кабинет от специалисти ортодонти със 40г. стаж в областта и понеже съм изправена пред дилемата дали да се вадят зъби и имам избор кои, не мога да не се консултирам с нея преди да взема каквото и да било решение - дотолкова се доверявам на нейното мнение. Елизабет е страхотен специалист и човек и не можах да подмина пост, който твърди обратното.

# 143
  • Мнения: 6

Ако някой има проблеми с нея или е много изнежен или просто е някой конкурент който цели да я очерни! newsm11
[/quote]


[/quote] Обратното твърдение важи със същата сила- и позитивните коментари могат да са също толкова некоректни и целенасочени към привличане на клиентела, колкото и негативните. Аз си споделям личния опит, който освен изключително много време в чакане ми струваше и много недоразумения е нейната работа, които за съжаление се отразяват върху мен като бивш неин пациент

# 144
  • Мнения: 6
Здравейте,

Пиша като пациент първоначално на д-р Цветанка Иванова  newsm11- стоматолог, който има някакви курсове за ортодонт. Започнах лечението си през октомври 2014г при нея, първоначално изглеждаше приемлива и като цени и като подход. С течение на времето обаче започна страшно да неглижира проблемите ми, захапката ми нямаше подобрение - издърпа напред горната челюст, докато долната си стоеше все така назад. След 1г и 4-5 месеца ми каза "Страхотни са ти станали зъбите, ще свалим брекетите през април 2016г." И аз започнах да се питам как така ще ги свали след като има още доста неща, които трябва да се оправят и затова потърсих второ мнение - както и очаквах ще се наложи да ги нося поне още 6 месеца.

Не ви препоръчвам да ходите при д-р Иванова, крайно непрофесионална, взима евтино, но за сметка на това отношението и подходът е никакъв - не изготвя план на лечение, не казва какъв точно е проблема, не и показва какъв краен ефект би искала да постигне, не дава ластици за носене, които са крайно важни за постигане на хубава захапка и траен ефект на промените по челюстите.

Крайно съм разочарована от нея и ако можех да се оплача някъде официално, бих го направила...

Зъболекари, които се правят на ортодотнти и използват незнанието на пациентите си - крайно грозно и непрофесионално...

# 145
  • Мнения: 7
Здравейте!
Искам и аз да споделя впечатления от Лаура Андреева.
На 39 години съм. Преди няколко години ми извадиха два зъба, които освободиха място в устата ми. Реших, че е дошло време за изправяне на останалите, които с течение на времето все повече се изкривяваха.
Разбира се, на моята възраст и с моята професия нямаше друг начин, освен с лингвални брекети.
Преди да се заема със сериозно проучване, помолих за информация моя позната, която работи в Стоматологичния факултет. Тя не само ме насочи, но и ме заведе лично при въпросната доцентка.
Лаура Андреева още от самото начало показа, че основното, което я интересува, са парите. Независимо че се държа любезно, алчността и арогантността й се усещаха във въздуха.

На въпроса, който й зададох в началото, можеше да ми отговори за две секунди. Чак след това щях да реша кога да започна процедурата по изправянето на зъбите и дали изобщо бих се захванала с това. Тя обаче безапелационно ми заяви, че трябва да отида в кабинета й, за да получа отговор на какъвто и да е въпрос, дори на дребен и лесен за преценяване.
Преодолях вътрешната си съпротива и намерих посоченото място. Там имаше огромна опашка. В първия момент предположих, че това е заради добрата работа, която върши, но впоследствие си дадох сметка, че се създава хаос, който се дължи на лоша организация и на неуважение към пациентите и тяхното време.

Да не си помислите, че когато дойде моят ред, някой ме попита какво точно искам, какви са ми колебанията и въпросите. Ни най-малко. Дамата няма време за приказки, от които не текат пари. Направо ме заведе към стола и ми натика в устата материал за отливка. Преди това ме попита какъв точно аромат предпочитам (сякаш това е особено важно). В контекста на всичко останало подобен тип въпроси ми прозвучаха доста лицемерно. Не знам какъв материал използва, но аз, години по-късно, си спомням с потръпване, че щях да се задуша. Стана ми лошо, изпаднах в ужас. Тя не пропусна да отбележи, че това било от възрастта…

Направиха ми и снимки (в профил и анфас), които после отказаха да ми дадат/покажат. Не съм сигурна дали това е законно.
Използваха рентгеновите снимки, които ми бяха направили в Стоматологичния факултет. Към днешна дата ми се вижда доста странно, че такъв претенциозен кабинет, с амбиция да е от водещите в България, не разполага със собствен рентген. (А впоследствие много ясно видях и разбрах, че понякога снимките в Стоматологичния факултет също не се правят съвсем “по правилата на изкуството” и не са абсолютно качествени. Има частни ортодонтски кабинети, които са много по-добре оборудвани с всякаква техника, включително и рентгенографска.) Все пак не знам каква е ситуацията към настоящия момент. Пиша за неща отпреди години. Мога да обясня причините, поради които изчаках.

За цялата тази процедура, в която не ми беше обяснено какво и защо се прави, не бях попитана дали съм съгласна или не, а просто бях сложена “на конвейра” без “излишни приказки”, в крайна сметка ми поискаха 75 лв. и ми насрочиха дата, в която да ми бъде представен план за лечение.

Спазих уговорката и отидох отново в лагера за мъчения. Изпаднах в тотален потрес, като разбрах какво възнамерява да прави въпросната личност с моите зъби. Предложи ми вариант, за който би се сетил и случаен минувач – “прост”, “лесен” и удобен за нея –  без много да се церемони,  решила да избута зъбите от долния ред към освободеното от извадения зъб място. Така обаче кучешкият зъб от долната редица щеше да дойде точно под първия зъб от горната редица! Като отговор на учудения ми поглед доцентката заяви, че, да, щяло да има малка асиметрия, но това нямало да си личи. Само аз съм щяла да си знам. Изобщо не посмях да си помисля, още по-малко да попитам, как точно ще се реши въпросът със захапката при това положение.

Позаинтересувах се за цените. Тя понеже е артист, художник, разбирате ли, човек на изкуството - и изобщо не се занимава с пари. Препрати ме при секретарката си (или каквато и длъжност да изпълнява въпросната персона). Преди това обаче изпадна в дълги словоизлияния, с които напоително ми обясняваше и упорито ме убеждаваше, че хората с висок социален статут не трябвало да си позволяват да ходят с криви зъби (сякаш аз съм толкова наивна и неориентирана, че не мога да преценя със собствения си ум кое е добро за мен), че хубавата усмивка (“холивудската”, каза тя) била белег за поддържаност, изисканост, стил, ниво, финансова доказаност и белег на успех. Тук не беше толкова пестелива откъм приказки, както в началото. Тук не беше толкова пестелива откъм приказки, както в началото. Като всичко това беше поднесено с подчертана любезност, която обаче звучеше сладникаво, превзето, претенциозно, напудрено и изкуствено.
Реших да изпия горчивата чаша докрай. Отидох при въпросната помощничка. И тя се опита да се държи учтиво, но зад захаросаната й вежливост се усещаше грубост, недодяланост и арогантност (бих казала абсолютно същото и за самата доцентка). Тя ми изреди и старателно написа на листче някакви невъзможни и космически цени, като ме убеждаваше колко всъщност те са основателни.
След като възпитано изчаках известен период от време, отидох отново, за да си поискам снимките. Безпрекословно ми отказаха, макар че аз се държах достатъчно внимателно и кротко.

Като цяло, в мен остана усещането за нагло, надменно, арогантно, алчно, нахално и доста лицемерно поведение. И най-важното – абсолютно некадърно и некомпетентно. Наистина не проумявам как някои хора вземат такива титли. Не че не съм се нагледала и на други сфери, в които се получават подобни недоразумения. Но смятам, че в медицината и стоматологията това е недопустимо. Макар че ги има и там. От наблюдения и от разговори съм разбрала, че има медици-практици, които са доста по-компетентни от титулованите “величия”.
Може би е зазубрят или преписват нещо, може би използват някакви връзки, не знам, но дълбокото професионално и поведенческо невежество (да, казвам го отговорно и с ясното съзнание, че някои хора няма да ме разберат) оказва се, не е изолирано явление.

Изумена съм и откъде се вземат толкова наивни хора, които д-р Андреева успява да омае и замотае така, че да й повярват.

Искам да кажа, че след този неприятен опит не се обезкуражих, а продължих да търся. Разрових се из интернет и реших да пробвам при д-р Ваня Маневска.
Работя в София, но съм от Пловдив и вариантът с “Денталестетик” ми се видя доста удобен.

Тук попаднах в един напълно различен свят. Повече от година след като приключи лечението ми, а все още ми се иска да посещавам клиниката. Направо ми липсва атмосферата.
Нивото, цялостното поведение и компетентност на екипа е на съвсем друго равнище. Това е от (малкото) места в България, където човек може да се усети наистина като европеец (в хубавия и пожелателен смисъл на думата).
Хората са любезни, но не по онзи мазен и захаросан начин, който ми прилича на малеби. Държат се естествено, доброжелателно и абсолютно коректно.

С Ваня Маневска първоначално имах дълъг разговор, в който внимателно изслуша въпросите, колебанията и притесненията ми и ми отговори подробно и с абсолютно зачитане на моята гледна точка и ниво на (не)подготвеност.
След като ме изчака да реша какво да правя, ми обясни задълбочено идеята си за  моето лечение. Взе ми отливка така, че изобщо не разбрах дали имам нещо в устата.
Предложи ми изключително професионално измислен план за изправяне на зъбите ми. Силно ме впечатли идеята й да изтегли напред долните ми зъби, вместо да ги избутва настрани. Имаше възможност, а и бездруго физиономията ми е с такава конструкция, че изнасянето на долната челюст напред подобри профила ми и чак ме разхубави. Simple Smile

През цялото време беше изключително скромна (но същевременно по някакъв естествен начин излъчваше достойнство и самочувствие) и с неподправено уважение към всички.
За по-малко от две години изправи зъбите ми идеално, захапката ми също е перфектна.
Цената при нея беше съвсем поносима и реална.

# 146
  • Мнения: 338
Моля за актуален телефон на д-р Марина Левиева. Надявам се нейни пациенти четат форума и ще ми отговорят. Благодаря!

# 147
  • Мнения: 2
Здравейте!
В момента съм в търсене на оптималния вариант за мен. Бихте ли споделили какви средства Ви коства лечението и колко често бяха нужни посещения(студентка съм в чужбина). Колко време Ви се наложи да носите брекети и какъв вид?
Благодаря предварително!
Здравейте!
Искам и аз да споделя впечатления от Лаура Андреева.
На 39 години съм. Преди няколко години ми извадиха два зъба, които освободиха място в устата ми. Реших, че е дошло време за изправяне на останалите, които с течение на времето все повече се изкривяваха.
Разбира се, на моята възраст и с моята професия нямаше друг начин, освен с лингвални брекети.
Преди да се заема със сериозно проучване, помолих за информация моя позната, която работи в Стоматологичния факултет. Тя не само ме насочи, но и ме заведе лично при въпросната доцентка.
Лаура Андреева още от самото начало показа, че основното, което я интересува, са парите. Независимо че се държа любезно, алчността и арогантността й се усещаха във въздуха.

На въпроса, който й зададох в началото, можеше да ми отговори за две секунди. Чак след това щях да реша кога да започна процедурата по изправянето на зъбите и дали изобщо бих се захванала с това. Тя обаче безапелационно ми заяви, че трябва да отида в кабинета й, за да получа отговор на какъвто и да е въпрос, дори на дребен и лесен за преценяване.
Преодолях вътрешната си съпротива и намерих посоченото място. Там имаше огромна опашка. В първия момент предположих, че това е заради добрата работа, която върши, но впоследствие си дадох сметка, че се създава хаос, който се дължи на лоша организация и на неуважение към пациентите и тяхното време.

Да не си помислите, че когато дойде моят ред, някой ме попита какво точно искам, какви са ми колебанията и въпросите. Ни най-малко. Дамата няма време за приказки, от които не текат пари. Направо ме заведе към стола и ми натика в устата материал за отливка. Преди това ме попита какъв точно аромат предпочитам (сякаш това е особено важно). В контекста на всичко останало подобен тип въпроси ми прозвучаха доста лицемерно. Не знам какъв материал използва, но аз, години по-късно, си спомням с потръпване, че щях да се задуша. Стана ми лошо, изпаднах в ужас. Тя не пропусна да отбележи, че това било от възрастта…

Направиха ми и снимки (в профил и анфас), които после отказаха да ми дадат/покажат. Не съм сигурна дали това е законно.
Използваха рентгеновите снимки, които ми бяха направили в Стоматологичния факултет. Към днешна дата ми се вижда доста странно, че такъв претенциозен кабинет, с амбиция да е от водещите в България, не разполага със собствен рентген. (А впоследствие много ясно видях и разбрах, че понякога снимките в Стоматологичния факултет също не се правят съвсем “по правилата на изкуството” и не са абсолютно качествени. Има частни ортодонтски кабинети, които са много по-добре оборудвани с всякаква техника, включително и рентгенографска.) Все пак не знам каква е ситуацията към настоящия момент. Пиша за неща отпреди години. Мога да обясня причините, поради които изчаках.

За цялата тази процедура, в която не ми беше обяснено какво и защо се прави, не бях попитана дали съм съгласна или не, а просто бях сложена “на конвейра” без “излишни приказки”, в крайна сметка ми поискаха 75 лв. и ми насрочиха дата, в която да ми бъде представен план за лечение.

Спазих уговорката и отидох отново в лагера за мъчения. Изпаднах в тотален потрес, като разбрах какво възнамерява да прави въпросната личност с моите зъби. Предложи ми вариант, за който би се сетил и случаен минувач – “прост”, “лесен” и удобен за нея –  без много да се церемони,  решила да избута зъбите от долния ред към освободеното от извадения зъб място. Така обаче кучешкият зъб от долната редица щеше да дойде точно под първия зъб от горната редица! Като отговор на учудения ми поглед доцентката заяви, че, да, щяло да има малка асиметрия, но това нямало да си личи. Само аз съм щяла да си знам. Изобщо не посмях да си помисля, още по-малко да попитам, как точно ще се реши въпросът със захапката при това положение.

Позаинтересувах се за цените. Тя понеже е артист, художник, разбирате ли, човек на изкуството - и изобщо не се занимава с пари. Препрати ме при секретарката си (или каквато и длъжност да изпълнява въпросната персона). Преди това обаче изпадна в дълги словоизлияния, с които напоително ми обясняваше и упорито ме убеждаваше, че хората с висок социален статут не трябвало да си позволяват да ходят с криви зъби (сякаш аз съм толкова наивна и неориентирана, че не мога да преценя със собствения си ум кое е добро за мен), че хубавата усмивка (“холивудската”, каза тя) била белег за поддържаност, изисканост, стил, ниво, финансова доказаност и белег на успех. Тук не беше толкова пестелива откъм приказки, както в началото. Тук не беше толкова пестелива откъм приказки, както в началото. Като всичко това беше поднесено с подчертана любезност, която обаче звучеше сладникаво, превзето, претенциозно, напудрено и изкуствено.
Реших да изпия горчивата чаша докрай. Отидох при въпросната помощничка. И тя се опита да се държи учтиво, но зад захаросаната й вежливост се усещаше грубост, недодяланост и арогантност (бих казала абсолютно същото и за самата доцентка). Тя ми изреди и старателно написа на листче някакви невъзможни и космически цени, като ме убеждаваше колко всъщност те са основателни.
След като възпитано изчаках известен период от време, отидох отново, за да си поискам снимките. Безпрекословно ми отказаха, макар че аз се държах достатъчно внимателно и кротко.

Като цяло, в мен остана усещането за нагло, надменно, арогантно, алчно, нахално и доста лицемерно поведение. И най-важното – абсолютно некадърно и некомпетентно. Наистина не проумявам как някои хора вземат такива титли. Не че не съм се нагледала и на други сфери, в които се получават подобни недоразумения. Но смятам, че в медицината и стоматологията това е недопустимо. Макар че ги има и там. От наблюдения и от разговори съм разбрала, че има медици-практици, които са доста по-компетентни от титулованите “величия”.
Може би е зазубрят или преписват нещо, може би използват някакви връзки, не знам, но дълбокото професионално и поведенческо невежество (да, казвам го отговорно и с ясното съзнание, че някои хора няма да ме разберат) оказва се, не е изолирано явление.

Изумена съм и откъде се вземат толкова наивни хора, които д-р Андреева успява да омае и замотае така, че да й повярват.

Искам да кажа, че след този неприятен опит не се обезкуражих, а продължих да търся. Разрових се из интернет и реших да пробвам при д-р Ваня Маневска.
Работя в София, но съм от Пловдив и вариантът с “Денталестетик” ми се видя доста удобен.

Тук попаднах в един напълно различен свят. Повече от година след като приключи лечението ми, а все още ми се иска да посещавам клиниката. Направо ми липсва атмосферата.
Нивото, цялостното поведение и компетентност на екипа е на съвсем друго равнище. Това е от (малкото) места в България, където човек може да се усети наистина като европеец (в хубавия и пожелателен смисъл на думата).
Хората са любезни, но не по онзи мазен и захаросан начин, който ми прилича на малеби. Държат се естествено, доброжелателно и абсолютно коректно.

С Ваня Маневска първоначално имах дълъг разговор, в който внимателно изслуша въпросите, колебанията и притесненията ми и ми отговори подробно и с абсолютно зачитане на моята гледна точка и ниво на (не)подготвеност.
След като ме изчака да реша какво да правя, ми обясни задълбочено идеята си за  моето лечение. Взе ми отливка така, че изобщо не разбрах дали имам нещо в устата.
Предложи ми изключително професионално измислен план за изправяне на зъбите ми. Силно ме впечатли идеята й да изтегли напред долните ми зъби, вместо да ги избутва настрани. Имаше възможност, а и бездруго физиономията ми е с такава конструкция, че изнасянето на долната челюст напред подобри профила ми и чак ме разхубави. Simple Smile

През цялото време беше изключително скромна (но същевременно по някакъв естествен начин излъчваше достойнство и самочувствие) и с неподправено уважение към всички.
За по-малко от две години изправи зъбите ми идеално, захапката ми също е перфектна.
Цената при нея беше съвсем поносима и реална.


# 148
  • Мнения: 2
Здравейте!
Бихте ли ми казали колко време продължи лечението ви при д-р Хунджев? Какъв вид брекети имахте и колко струваха?
Преди година имах консултация при него и беше много любезен, но не ми стана ясно кое колко струва...
Горещо ви препоръчвам Д-р Хунджев http://www.breketisofia.com/. Неверотен професионалист и човек.Имах ужасно криви зъби и всички други ортодонти ми казаха,че се налага вадене на поне два зъба.Д-р Хунджев успя да ги изправи перфектно и без никакво вадене!Изключетлно внимателен човек ,който го е грижа за пациентите му.

# 149
  • Мнения: 2
Здравейте  Grinning  След  толкова изчитане на стари постове в тази тема, реших да споделя своя начален опит и очаквания  в преследване на перфектната усмивка,  a.k.a  брекети. Извинявам се предварително, че ще напиша доооста дълъг коментар, но е необходимо, защото всеки търси инфо, мнения и споделяния.
 Искам  да кажа, че  е изключително трудно да се довериш на зъболекар/ортодонт  първо защото прекрачваш прага на кабинета не със страх (като едно време) от това колко пломби трябва да се правят,много ли ще боли,  а със страх от това дали човека в бялата престилка  ще ти види „сметката“ буквално и преносно.  Притесняваме се за това колко опит има,но това е дори изместено от най-важния фактор в днешно време ,а именно цената. Защо? Защото понякога едното е за сметка на другото. Понякога специалистите са специалисти само по диплома и искат безбожни цифри, други пък са доста опитни и взимат малко или много, но как можем да дедем реална оценка на специалист, при положение, че ние сме такива и гледаме субективно на нещата (в някои случаи има и много некъдърни „специалисти“) ? И все пак някои  хора теглят потребителски кредити за ремонти, за нова кола, а пък други теглят за брекети. Така, че всеки има право на мнение.
 Затова аз, като човек , който е прекарвал мноооого време при различни специалисти, мога да кажа, че първото нещо на което имаме право НИЕ ПАЦИЕНТИТЕ, е да получим адекватна информация за всичко, което ни интересува и всичко, свързано с нашето зъбно стъстояние, да получим адекватни отговори, а не да бъдем  таргет група на новоилюпили  се/ стари зъботехници/зъболекари, които видиш ли решили да вадят пари от новата златна мина – брекетите!
Та дойде момента, в който се реших на голямата стъпка да сложа брекети.  Съответно почна голямото търсене. Проблемът, с който се сблъсках  беше при кого да отида,кой е добър,кой е по-добър, колко ще ми стува и  колко време ще  отнеме- всички нормални първоначални въпроси.  Зъболекарят ми беше  препоръчал да отда при негова позната ортодонтка – Грета Йорданова, която днес се подвизава до бул. България в лъскав кабинет, в който с влизането си настръхнах – не само, че си като гост на космическа станция, ами  си и  плащаш да си на борда – солена такса за първичен преглед , любезно-зомбирани поданици на ортодонта и самата тя. Вярно е, че някои хора са доволни, други не от даден специалист, но аз говоря от моето лично впечатление и на базата на моите усещания докато бях там, и тук отбелязвам, че не оспорвам професионализма на когото и да било, а само отношението, защото отношението е първото нещо, което може да те накара да се отдадеш за 1,5 -2г. на лечение при  някого , но може и да те изстреля с пълна газ от кабинета, както стана в моя случай.
Та чаках около 20 минути, при положение, че имам записан час. Когато седнах на горещия стол се озовах в ситуация на ученик-учител. Тя погледна рентгеновата снимка, почна да си говори някакви неща за растежа на зъбите ми и учудващо почна да ми чете лекция аз през  какви процедури съм минавала през годините , гледайки само от снимката. Само да отбележа, че тя не оцели и един правилен отговор, за което ми беше доста голям кеф да й секна невероятната мисъл и да я поправя там където беше сбъркала , а именно всяко становище относно миналото на зъбите ми. Но съответно това не й се понрави. Аз  отидох на консултация при нея заради 3 бр. мъдреци, а не толкова за брекетите. Не ми даде възможност да се изкажа по моите въпроси и да питам нещо, тя просто констатира, че трябват брекети веднага. Но все пак аз си питах точно един въпрос, прекъсвайки я, с който тя така ми се обиди, все едно, че съм накърнила не само нейната гордост, преценка и т.н., ами и на цялата й рода. Казах й , че съм чела  за лошите процеси, които могат да се появят в следствие на брекетите, та тя започна да ми чете лекция с упрек как може аз така да мисля и че един вид няма абсолютно никакви  лоши последствия от брекетите (а всики знаем за изтъняването на емайла благодарение на лепилото, с което се залепват, податливостта на кареси и т.н.) Та общо казано, тя така ме отказа с отношението си не само от брекетите , но и от вярата в нормален  човешки разговор с подобен специалист, защото такъв разговор с нея не може да се проведе. Ще използвам епитета арогантно! Та накрая си мълчахме в продължение на 2 минути, като накрая ми каза, че все пак това е преглед и аз съм имала правото да я питам неща (при положение, че до момента тя констатира аз колко съм била незапозната със всичко и все едно аз веднага трябва да й се доверя и да сложа брекети при нея). Да оставим настрана нейната преценка за всички останали ортодонти, защото според нея само тя предлага най-добрите брекети  и съответно на най-добрите цени. Общо казано- съжалявам, че стъпих в кабинета й. С подобно отношение, дори и безплатни да брекети да даваше щях да се замисля много. Така и не съм питала за цената на лечението, защото нямах никакво желание да узная.
Мина месец и реших да продължа с рисърча си относно брекети, като попаднах на доста отзиви и от интернет и от мои близки и познати, които са носили. Всеки твърди, че неговият ортодонт е най-добрият- труден избор! Записах си два часа – за д-р Хунджев (на ул. Казбек), за който има много + оценки, защото не вади зъби, а гореспоменатата ортоднтка искаше да ми изкара 3 здрави зъба. Другият час е при д-р Цветанка Иванова (на ул. Иван Асен 2), за която има доста смесени „чувства“ интернет пространството. Но няма нищо лошо в това да си запишеш час и да прецениш.
Като пациенти , които доброволно даваме сума, с която може да се вдигне малка скромна сватба, ние имаме право да задаваме въпроси, да изказваме притеснения, но и да получим  адекватни отговори и решения за действие, а и все пак си плащаме всеки преглед. Проблемът  който забелязвам е, че ако се започне с ходене при няколко ортодонта и това се казва гласно пред  такъв, започват задни мисли от страна  на специалиста и дори доста негативно отношение – как сме могли да отидем при друг и сега идваме  при 2-ри/3-ти /5-ти ортодонт.Нормално е, но и не е нормално. Всеки си пази територията един от друг като глутници  бездомни кучета, а ние сме потърпевшите –къде ухажвани заради парите в джоба ни, къде третирани като неадекватни пубертетни индивиди. В крайна сметка ние имаме право да търсим информация и становища от колкото ортодонти  решим, че е необходимо. Имаме това право!
Часовете ми са съответно през февруари и чак през март. Ще пиша по-нататък мнения и информация. Peace!

# 150
  • SOFIA
  • Мнения: 158
 Здравейте,
и аз съм в голямо чудене къде да заведа  дъщеря ми - на 10 год. До скоро ходехме при д-р Наджакова.
Бях  изключително доволна. За три месеца вече се виждаше промяна.  А за отношението й към детето нямам думи - /прекрасно, отделя  време и разговаря с нея като с голям човек/. Но шините  които сложи са ми скъпи - излизат ни  около  450 лв. и  още, всеки преглед 20-30 лв. Освен това искаше да сложи и една нощна след като мине известен период ,- над 650 лв.  Всъщност проблема не е толкова в парите, защото ги дадох и пак бих ги дала, но дъщеря ми непрекъснато ги губеше. Непрекъснато  ги търсехме, завити в салфетки или кутийката сложена някъде и, и, и, и хиляди и-та......даже и от кошчета  в ресторанти сме ги вадили. Просто кошмар. Накрая ги загуби в един хотел и край. Реших да потърся друг ортодонт. Ако ще ги губи, поне да се по-евтини.  Embarassed. От нейните  съученици  - около   5-6 деца ходят при д-р Иванова, майките много доволни- само суперлативи. А сега   изчетох  в нета - май  не до там толкова добри отзиви, даже 90 % са негативи. Сега  се чудя какво да правя. Имаме записан час  другата седмица. Дали да  отидем и ако й вземе направо мярка, как да процедирам?!  Thinking
 Peace Peace Peace

# 151
  • София-Младост
  • Мнения: 23 347
Ако е д-р Иванова, която работи в близост до Орлов мост...като ортодонт може да е добра, обаче да запишеш деца през 5 мин, да ги работиш повече...дъщеря ми навремето сложи брекети при нея, не е имало чакане под 1 час при нея! Иначе е евтино.

# 152
  • Мнения: 2
Здравейте!  Аз искам да споделя моето мнение за Моллови.  Слагах си брекети при д-р Кремена Моллова и не съм доволна. Грешката ми беше че си платих предварително. След година и половина тя ми свали брекетите и не си довърши работата, след което зъбите ми започнаха да се връщат на старото си положение и ми се наложи да си платя и истински ортодонт да довърши работата и. Аз си платих само за брекети. Аз имам здрави зъби. Марин Моллов ми изпили здрав зъб и ми предложи да ми поставя 2коронки само и само да прибере още пари. Хора пазете се!!!

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 15:01 от Mishel86

# 153
  • Мнения: 7
Здравей Мишел,
и аз ползвах нейните услуги. Чесно казано съм доволен, определено си разбира от работата и работи добре. Аз имах малко необичаен проблем и ми се наложи да ги нося 2 и половина години.
Това за парите е интересно. Аз си плащах на вноски. Опасявах се точно от това твоето и затова се мотах, носих ги различно. В крайна сметка, на последното посещение платих последната част.
Като цяло съм с добри впечатления.


Здравейте!  Аз искам да споделя моето мнение за Моллови.  Слагах си брекети при д-р Кремена Моллова и не съм доволна. Грешката ми беше че си платих предварително. След година и половина тя ми свали брекетите и не си довърши работата, след което зъбите ми започнаха да се връщат на старото си положение и ми се наложи да си платя и истински ортодонт да довърши работата и. Аз си платих само за брекети. Аз имам здрави зъби. Марин Моллов ми изпили здрав зъб и ми предложи да ми поставя 2коронки само и само да прибере още пари. Хора пазете се!!!

# 154
  • София
  • Мнения: 1 173
Здравейте,

И аз съм голямо търсене и лутане..Трябва да заведа сина ми, който е почти на 8 да му се направи корекция на зъбите с шини/Предпочитам ги пред брекетите по финансови причини/. 

Моля, ако някой е доволен от неговия ортодонт- дайте ми координати. Не само име, а и адрес и телефон евентуално.

Предварително ви благодаря.

P.S. Не, че е от голямо значение - детето учи в центъра, а живеем в Люлин, та ако има добър доктор в районите ..????

# 155
  • Мнения: 224
Здравейте,

И аз съм голямо търсене и лутане..Трябва да заведа сина ми, който е почти на 8 да му се направи корекция на зъбите с шини/Предпочитам ги пред брекетите по финансови причини/. 

Моля, ако някой е доволен от неговия ортодонт- дайте ми координати. Не само име, а и адрес и телефон евентуално.

Предварително ви благодаря.

P.S. Не, че е от голямо значение - детето учи в центъра, а живеем в Люлин, та ако има добър доктор в районите ..????
Препоръчвам ви д-р Петров, има 2 кабинета - единият е в Люлин
088530563

# 156
  • Мнения: 338
Да попитам за шините колко често ходите на контролни прегледи? Водих детето на консултация засега само при един ортодонт и ми каза, че ако сложим шини трябва да се ходи всяка седмица.  Та да си сверя информацията дали навсякъде е така.

# 157
  • София-Младост
  • Мнения: 23 347
Да попитам за шините колко често ходите на контролни прегледи? Водих детето на консултация засега само при един ортодонт и ми каза, че ако сложим шини трябва да се ходи всяка седмица.  Та да си сверя информацията дали навсякъде е така.
И с двете деца не съм ходила всяка седмица. През около месец-месец и половина.
Това всяка седмица може да е свързано с превъртането на шините, което и в двата случая ни казваха как и го правим сами вкъщи.
Ако ви взима пари за всяко посещение  ooooh!

# 158
  • Мнения: 338
В цената влизаше всичко. Както и да е, явно има вариант да не се ходи толкова често Simple Smile
Тези дни ми попадна, че Мирослава Динкова консултира в Младост. В стари постове я препоръчват така, че сигурно ще се консултираме с нея. Преди това трябва да убедя детето да носи шини, иначе всички усилия ще са напразни.

# 159
  • Мнения: 1
Здравейте.Имам син на 18 и се налага корекция.Може ли да ми препоръчате ортодонт,парите не са проблем искаме най доброто.Благодаря предварително.

# 160
  • Мнения: 4
Днес посетих кабинета на д-р Красимира Гайдарова с цел първа консултация породена от желанието ми за лечение с брекети. Доста бях чела във форумите преди това и именно от там я бях селектирала като "добър" ортодонт в София с дългогодишен стаж в областта. Естествено носих панорамна снимка и дори теленография (ренгенова снимка в профил - за всеки случаи). Доста чаках този ден и се бях подготвила с въпроси, които смятах са подходящи за първичен преглед и консултация... Да ама НЕ! На елементарни въпроси, чиито отговори биха били видими на панаромната снимка от човек, който е завършил Ортодонтия, тази лекарка ми отговаряше с "НЕ ЗНАМ". Почувствах се неловко и помислих, че не съм подходила правилно, не съм показала нужните неща (мислех, че само снимките не са достатъчни)... ами НЕ, въпросната лекарка ме накара да се почувствам гузно, че съм там на преглед и изглежда в този кабинет срещата със "здрасти", "не знам", "чао" струва цели 20лв. Не е за парите много повече бих дала за адекватни отговори или поне мнение, но уви не получих. При вече видното ми учудване, че не получавам информация - никаква, "лекарката" ми каза, че за да ми каже нещо трябва да си направя отливка. Съгласих се с нея и поисках да ми направи, ами не ми направи- подаде ми снимките и очевидно искаше вече да си ходя. Пълно безумие, арогантност и непрофесионализъм. Може и да е добра в работата си ... аз лично не бих искала да знам след това! Успех на всички и дано попаднем на добър ортодонт Simple Smile

# 161
  • Мнения: 7
Здравейте, типично за много хора, отлагах момента с оправянето на зъбите (липса на време, липса на средства и т.н.), та реших се най-накрая! Искам да помоля за контанкт с някой добър ортодонт в София. Имам изваден млечен зъб на горната челюст (зародишът на "новия" зъб е тръгнал накриво) и леко разместване на долната челюст, което ме наведе на мисълта за лингвални брекети + имплант (ако не може да се използва естествения зародиш), но все пак не съм специалист. Ще съм много благодарна за мнения и насоки от къде и от кого трябва да започна. Благодаря предварително и пожелавам хубав ден на всички! Simple Smile

# 162
  • гр. София
  • Мнения: 20
Абе някой дали случайно може да ми даде координатите на някой свестен ортодонт. Трябва ми някой за резервен вариант, че моя който е сега излиза в отпуска...

Привет!
Пиша с едно предупреждение и една препоръка:
Предупреждението, макар да е стар пост, но се надявам пък други дами занапред да прочетат и подминат ортодонтът, който ще опиша.
Д-р ПАЛМИРА Алагьозова http://dr-palagiozova.business.bg/. НЕ Я ПОСЕЩАВАЙТЕ, НЕ СЕ СВЪРЗВАЙТЕ НИКОГА С НЕЯ. Има кабинет и на бул. А. Стамболийски в гр, София, както и в гр. Мездра, но там не знам адресът. Въпросната се води някакво светило. Нося брекетите й без да ми е издала нито план на лечение, нито нищо. При Работи ужасно грубо, всеки път си тръгвам с цепнати устни. При въпроси от сорта на "колко време още има" или каквато и да е било друга информация, която бихте пожелали да имате от нея - НЕ ЧАКАЙТЕ. Отговаря заядливо и сопнато. Вчера бях на "натяане" и след като попитах, когато ще ги махаме, отговорът беше "Когато на теб ти хареса как изглеждат зъбите ти". Никакъв професионализъм, никакъв адекватен отговор. Окалпази и сестра ми, но за жалост вече и аз бях сложила при нея брекети и все още съм с тях. След като свалиха брекетите на сестра ми, я държаха цяла СЕДМИЦА без ритейнери, докато й станели готови. Естествено зъбите й се поразместиха и язък за 3те години в които ги носи. Ест. Алагьозова НЯМАЛО КАКВО ДА НАПРАВИ, защото вече била свалила брекетите и зъбите й били добре подредени.
Ядосах се много и така след много разучаване и търсене стигнах до:
Препоръката - Ортодонт Белева тел. 0884 789 333. Понякога не отговаря, защото е много натоварена. Кабинетът й е в една от преките на Дондуков.
Пратих сестра ми там да я оправят. Белева каза, че реално зъбите й били подредени добре, но поради мърливостта на Алагьозова да не й сложи ритейнери веднага, сега ще си ходи с леко криво първо зъбче.
Все пак сестра ми се сдоби с ритейнери от Алагьозова, които напомняха на шините от едно време в училище.
Благодарение на Белева се сдоби с хубав ритейнер който е като прозрачна обвивка на зъбите, както и долен ритейнер който ще стои поне 6 години от вътрешната страна на зъбите, за да ги държи прави.
Много напреднах с текста. Извинявам се за което. Ако имате въпроси не се притеснявайте да питате

# 163
  • гр. София
  • Мнения: 20
Здравейте, типично за много хора, отлагах момента с оправянето на зъбите (липса на време, липса на средства и т.н.), та реших се най-накрая! Искам да помоля за контанкт с някой добър ортодонт в София. Имам изваден млечен зъб на горната челюст (зародишът на "новия" зъб е тръгнал накриво) и леко разместване на долната челюст, което ме наведе на мисълта за лингвални брекети + имплант (ако не може да се използва естествения зародиш), но все пак не съм специалист. Ще съм много благодарна за мнения и насоки от къде и от кого трябва да започна. Благодаря предварително и пожелавам хубав ден на всички! Simple Smile

Привет!
Пиша с едно предупреждение и една препоръка:
Предупреждението, макар да е стар пост, но се надявам пък други дами занапред да прочетат и подминат ортодонтът, който ще опиша.
Д-р ПАЛМИРА Алагьозова http://dr-palagiozova.business.bg/. НЕ Я ПОСЕЩАВАЙТЕ, НЕ СЕ СВЪРЗВАЙТЕ НИКОГА С НЕЯ. Има кабинет и на бул. А. Стамболийски в гр, София, както и в гр. Мездра, но там не знам адресът. Въпросната се води някакво светило. Нося брекетите й без да ми е издала нито план на лечение, нито нищо. При Работи ужасно грубо, всеки път си тръгвам с цепнати устни. При въпроси от сорта на "колко време още има" или каквато и да е било друга информация, която бихте пожелали да имате от нея - НЕ ЧАКАЙТЕ. Отговаря заядливо и сопнато. Вчера бях на "натяане" и след като попитах, когато ще ги махаме, отговорът беше "Когато на теб ти хареса как изглеждат зъбите ти". Никакъв професионализъм, никакъв адекватен отговор. Окалпази и сестра ми, но за жалост вече и аз бях сложила при нея брекети и все още съм с тях. След като свалиха брекетите на сестра ми, я държаха цяла СЕДМИЦА без ритейнери, докато й станели готови. Естествено зъбите й се поразместиха и язък за 3те години в които ги носи. Ест. Алагьозова НЯМАЛО КАКВО ДА НАПРАВИ, защото вече била свалила брекетите и зъбите й били добре подредени.
Ядосах се много и така след много разучаване и търсене стигнах до:
Препоръката - Ортодонт Белева тел. 0884 789 333. Понякога не отговаря, защото е много натоварена. Кабинетът й е в една от преките на Дондуков.
Пратих сестра ми там да я оправят. Белева каза, че реално зъбите й били подредени добре, но поради мърливостта на Алагьозова да не й сложи ритейнери веднага, сега ще си ходи с леко криво първо зъбче.
Все пак сестра ми се сдоби с ритейнери от Алагьозова, които напомняха на шините от едно време в училище.
Благодарение на Белева се сдоби с хубав ритейнер който е като прозрачна обвивка на зъбите, както и долен ритейнер който ще стои поне 6 години от вътрешната страна на зъбите, за да ги държи прави.
Много напреднах с текста. Извинявам се за което. Ако имате въпроси не се притеснявайте да питат

# 164
  • Мнения: 3
И аз искам да изкажа благодарността си към др.С.Стоименова  ,КАБИНЕТА И СЕ намира в центъра на ул.хан аспарух 39..прочетох във форума за нея и я посетих ,
страхотен професионалист ,коректна ,внимателна с отношение към пациентите си ! Лечението ми е планирано за година ,минаха 5 месеца откакто ми сложи брекети ,ефекта е уникален .....Благодаря за върнатата ми усмивкА Heart

# 165
  • Мнения: 2
Може ли да дадете мнения за ортодонт д-р Лило Боримечков от дентална клиника Консумдент.

За сега впечатленията са ми отлични.
Каква е цената за брекети само на горна челюст?
На мен ми липсват резци и бих искала да събера разстоянията при предните зъби,но всички останали зъби са ми доста проблемни и се чупят,образуват се кариеси доста често и се опасявам от проблеми след поставянето на брекетите.
Благодаря предварително!
Моето мнение за д-р Боримечково е много положително, като веднага може да се забележи професионализма му и отношението към пациента. Многократно съм посещавал кабинета му, а също съм го препоръчвал и на мои приятели. След приложеното лечение съм търсил съответно и тяхното мнение, което в 99% от случаите е било много високо в положителен аспект.

# 166
  • Мнения: 20
д-р соня льондева -ортодонт кв. лозенец ул. цветна градина 21 тел 0898459557

Не мога да коментирам дали е добър специалист, но гарантирам, че като човек не става, а не знам дали някой би се навил две години да се лекува при някой ,който се държи надменно и арогантно. Няма никакво отношение към пациентите. Отивам аз на консултация, разбира се имах доста въпроси на които търсех отговори, тя отговаряше бързо и нямаше никакво желание да обяснява. Имам отворена захапка и тя отсече, че ще се вадят 4 зъба. След като я попитах , защо трябва да се вадят 4тите предкътници, и дали не може проблема да се  реши по друг начин с ластици или да се разшири челюстта, тя ми отговори, че явно доста разбирам и най- добре сама да се лекувам...Angry После все пак отново се опитах да измъкна информация защо е необходимо да се вадят здрави зъби, и отговора и беше още по-шокиращ: " аз ли съм учила 3 години ортодонтия или ти?  Това все пак са здрави зъби и имам и вариант да се лекувам и без вадене на нито един зъб, просто исках да разбра кое ще е най-добре в моя случай, и отидох при нея и само си загубих времето, нервите и парите.. А и да не забравя, попитах я за различни видове брекети и колко ще ми струва и тя отсече - 6000 лв Simple Smile

# 167
  • Мнения: 4
Здравейте.
Регистрирах се днес специално,за да напиша този пост и предпазя хора,които имат желание да сложат брекети и тепърва трябва да решат към кой ортодонт да се обърнат.
Преди 5 години и 2 месеца аз сложих брекети при "ортодонта" Валери Петров,в град София,квартал Люлин.Винаги съм си мечтал да имам хубава усмивка и хубави зъби,но поради това,че нямах финансова възможност се наложи да изчакам до 22та ми годишнина,за да мога да си ги позволя.Цената разбирасе ми беше определяща,защото и тогава нямах много средства,но правилно казват хората,че евтиното излиза скъпо.Та на 26ти юли 2013та година този човек ми сложи метални брекети,преди 2 дни на 4ти септември ми ги махна,защото най-сетне успях да си намеря друг ортодонт,който да поеме случая ми.Не може да си представите какви неща трябваше да търпя и каква некомпетентност от страна на този "доктор" и най-лошото е,че веднъж започне ли някой да те лекува шанса някой друг да поеме случая ти е просто минимален,но сега ще ви разкажа малко повече и ще приложа снимки.
Та както казах брекетите ги сложих 2013та юли месец,първите две години нещата вървяха добре,случваше се нещо със зъбите ми.През 2014та сложих брекети и на долната челюст,които махнахме 2015та година,защото нямах почти никакви проблеми с долните ми зъби и се наредиха бързо.Нещата обаче започнаха да излизат извън контрол през 2015та година.От тогава почти нищо не се случваше със зъбите ми,бяха криви,не на мястото си,постоянно имахме спорове с ортодонта,защото той твърдеше,че зъбите ми са перфектни,но аз си въобръзявам.Брекетите ми падаха постоянно и трябваше да ходя през 2 седмици да се лепят.Буквално от 2015та година почти нищо не се местеше и случваше.През лятото на 2016та година  този "доктор" започна да затваря разстоянието между 7 и 8ми  зъб ,което имам на горната челюст,което и до ден днешен си стои.В продължение на няколко месеца ходех почти всяка седмица,за да ми слага някакви ластици,защото не можеше да намери начин да го направи така,че да мога да си ги слагам сам,при което всеки път той правеше едно и също нещо и нищо не се променяше,нямаше никакъв ефект.Най-скандалното беше,че имаше случаи в които той твърдеше,че аз ходя при други зъбокелари,защото той не бил правил нещо си по зъбите ми,което разбира се беше правил предишни пъти.Имаше случаи в които ме караше да слагам един вид ластници,което не работеше,другия път ми даваше друг,защото отново нищо не се случваше и на третия път (което понякога са три месеца) отново ми дава първите,като дори не помни какво ми дава.Никъде не записваше какво прави,нито помнеше.Няма никаква представа за симетрия.През декември 2016та започна да ми изправя корена на кучешкия зъб (понеже не можеше да затвори разстоянието между 7 и 8ми зъб) реши,че ще се мъчи да прави двете неща заедно и до ден днешен вече почти 2 години по-късно зъба ми си остана крив.От декември до април месец аз ходех всеки месец,той всеки път слагаше едни прожинки,но зъба не помръдваше.Очевидно това,което правеше не работеше,но той твърдеше,че аз все бързам и само имам претенции (това е вече на 4г и половина от лечението ми ,като после ще ви покажа в какво състояние бяха зъбите ми).Април 2017 заминах да работя в UK,което вече мина всякаква граница,защото всяко едно идване ми струваше около 300-400 лв за самолетни билети,влакове ,да не говорим,че трябваше и да отсъствам от работа.Когато се прибрах той продължи да прави същите неща ,които правеше вече над година и нещо.Просто вече не издържах на некадърността му ... беше кошмарно.Август месец отидох на профилактичен преглед при зъболекар,който когато ми видя зъбите ахна и ми каза,че не е възможно да съм носил брекети на долната челюст,защото захапката ми е ужасна ,а горните ми зъби са изкривени навсякъде.Реших,че повече не може да продължавам така ,при което се обадих на "доктора" и си поисках парите поне за горната челюст ,за да мога да продължа лечението си при друг,но той отказа.Аз нямах финансова възможност,затова  продължих лечението си при него,като разбира се нищо не се случваше.През януари месец на поредното ми посещение (вече бях дал около 1200 лв за билети) той ми каза,че предпочита да се откаже от случая ми като ми даде обезщетение от 600 лв.Аз се съгласих,всъщност исках да го съдя и все още искам,но като знам каква е системата в България и през какво трябва да мина реших,че е по-добре да не се занимавам и да взема каквото мога от този човек и да се махам,единственото ми условие беше,че първо ще си намеря друг ортодонт и тогава ще приключим.Тогава за мен настана най-големият ужас.От края на януари до средата на февруари (време през което трябваше да се готвя и за държавен изпит) аз обикалях по ортодонтски кабинети с надеждата,че някой ще поеме случая ми.Оказа се обаче,че никой не иска да лекува  чужди пациенти,особено когато ми видеха състоянието на зъбите и чуеха,че съм бил лекуван 5 години категорично ми отказваха.Повечето казваха,че лечението ми е изцяло объркано и единствения ми шанс е да започна ново лечение,с нови брекети изцяло от начало,но ще отнеме години,за да ми оправят зъбите и захапката и те не са съгласни.Бях полудял ... мислех си,че ще остана с мостове в устата.Минах през повече от 10 кабинета,повечето от тях разбира се ми вземаха по 50 лв ,за да ми кажат,че не биха ми поели случая.Няма да коментирам една много неприятна ортодонтка,която ми взе скромната сума от 150 лв за преглет и отливки и на другия ден ми каза,че не е съгласна също.Не знаех какво да правя,отидох при "доктор" Петров и му казах мнението на колегите му, при което той отново каза,че те нищо не разбират и зъбите ми са идеални (не може да си представите колко много спорове сме имали колко са ми криви зъбите).Нямах друг избор трябваше или да продължа при него или да сложа мостове.Не може да си представите какъв ужас е ...... просто продължих.През края на март,вярвам с помощта на Бог се запознах с един зъболекар,споделих му историята ми и той реши да ми помогне.Свърза ме с ортодонт,при който всъщност бях ходил и ми беше отказал (по-точно не бях получих отговор) и този път се съгласи след консултация юни месец.Така юни месец отидох при "доктор" Валери Петров и му казах,че съм успял да си намеря друг ортодонт и няма смисъл да продължаваме.Върна ми сумата от 870 лв и както ви казах преди два дни ми махна брекетите.Сега вече съм с нови,но ще трябва да сложа отново брекети и на долната ми челюст скоро.Просто ви съветвам независимо къде ходите проучете много внимателно,защото нещата могат да станат много грозни.Сега  ви прикачвам и снимки на зъбите ми ,за да видите какъв шедьовър сътвори асистент Валери Петров за 5години.Накрая ме накара да подпиша декларация ,че няма да го съдя,защото ми дава компенсация от 870 лв.
Снимките са от 03.09.2018 с изключение на тези,където ми се беше деформирал венеца и има кръв,те са от 2016та мисля.

http://prikachi.com/images.php?images/357/9398357e.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/358/9398358C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/359/9398359u.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/362/9398362B.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/360/9398360O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/364/9398364U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/365/9398365L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/366/9398366l.jpg

На снимките може да видите кръв и как венците ми се деформираха,лекарите ми казваха,че отивам към парадонтоза и ако продължа така не знаят при кого ходя,но ще остана без зъби.Съжалявам,че нямам ясна снимка,но мога да направя,когато си взема отпечатъците,които са ми при една ортодонтка,за да видите от  лявата  страна как са зъбите подредени,всички са с около 2,3 мм напред от мястото на което трябва да са.Центъра и захапката да не коментираме,може да ги видите и сами.От дясно имам разстояния между 7 и 8 зъб (мисля се пада) около 2 мм ,което си стои.На последния ми зъб от дясно за 5 години така и не се сложи брекет,беше ми казано,че не му трябвало да се слага,бил много краен.Сега новия ми ортодонт ми каза,че понеже не е имало брекет там зъбът е израстнал много повече от другите и може да се наложи да се извади.Просто .... не  знам какво да ви кажа.Просто внимавайте,надявам се този човек някога,някак да си получи заслуженото !

# 168
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте,
Бихте ли споделили сега при кой ортодонт ходите?
 
Здравейте.
Регистрирах се днес специално,за да напиша този пост и предпазя хора,които имат желание да сложат брекети и тепърва трябва да решат към кой ортодонт да се обърнат.
Преди 5 години и 2 месеца аз сложих брекети при "ортодонта" Валери Петров,в град София,квартал Люлин.Винаги съм си мечтал да имам хубава усмивка и хубави зъби,но поради това,че нямах финансова възможност се наложи да изчакам до 22та ми годишнина,за да мога да си ги позволя.Цената разбирасе ми беше определяща,защото и тогава нямах много средства,но правилно казват хората,че евтиното излиза скъпо.Та на 26ти юли 2013та година този човек ми сложи метални брекети,преди 2 дни на 4ти септември ми ги махна,защото най-сетне успях да си намеря друг ортодонт,който да поеме случая ми.Не може да си представите какви неща трябваше да търпя и каква некомпетентност от страна на този "доктор" и най-лошото е,че веднъж започне ли някой да те лекува шанса някой друг да поеме случая ти е просто минимален,но сега ще ви разкажа малко повече и ще приложа снимки.
Та както казах брекетите ги сложих 2013та юли месец,първите две години нещата вървяха добре,случваше се нещо със зъбите ми.През 2014та сложих брекети и на долната челюст,които махнахме 2015та година,защото нямах почти никакви проблеми с долните ми зъби и се наредиха бързо.Нещата обаче започнаха да излизат извън контрол през 2015та година.От тогава почти нищо не се случваше със зъбите ми,бяха криви,не на мястото си,постоянно имахме спорове с ортодонта,защото той твърдеше,че зъбите ми са перфектни,но аз си въобръзявам.Брекетите ми падаха постоянно и трябваше да ходя през 2 седмици да се лепят.Буквално от 2015та година почти нищо не се местеше и случваше.През лятото на 2016та година  този "доктор" започна да затваря разстоянието между 7 и 8ми  зъб ,което имам на горната челюст,което и до ден днешен си стои.В продължение на няколко месеца ходех почти всяка седмица,за да ми слага някакви ластици,защото не можеше да намери начин да го направи така,че да мога да си ги слагам сам,при което всеки път той правеше едно и също нещо и нищо не се променяше,нямаше никакъв ефект.Най-скандалното беше,че имаше случаи в които той твърдеше,че аз ходя при други зъбокелари,защото той не бил правил нещо си по зъбите ми,което разбира се беше правил предишни пъти.Имаше случаи в които ме караше да слагам един вид ластници,което не работеше,другия път ми даваше друг,защото отново нищо не се случваше и на третия път (което понякога са три месеца) отново ми дава първите,като дори не помни какво ми дава.Никъде не записваше какво прави,нито помнеше.Няма никаква представа за симетрия.През декември 2016та започна да ми изправя корена на кучешкия зъб (понеже не можеше да затвори разстоянието между 7 и 8ми зъб) реши,че ще се мъчи да прави двете неща заедно и до ден днешен вече почти 2 години по-късно зъба ми си остана крив.От декември до април месец аз ходех всеки месец,той всеки път слагаше едни прожинки,но зъба не помръдваше.Очевидно това,което правеше не работеше,но той твърдеше,че аз все бързам и само имам претенции (това е вече на 4г и половина от лечението ми ,като после ще ви покажа в какво състояние бяха зъбите ми).Април 2017 заминах да работя в UK,което вече мина всякаква граница,защото всяко едно идване ми струваше около 300-400 лв за самолетни билети,влакове ,да не говорим,че трябваше и да отсъствам от работа.Когато се прибрах той продължи да прави същите неща ,които правеше вече над година и нещо.Просто вече не издържах на некадърността му ... беше кошмарно.Август месец отидох на профилактичен преглед при зъболекар,който когато ми видя зъбите ахна и ми каза,че не е възможно да съм носил брекети на долната челюст,защото захапката ми е ужасна ,а горните ми зъби са изкривени навсякъде.Реших,че повече не може да продължавам така ,при което се обадих на "доктора" и си поисках парите поне за горната челюст ,за да мога да продължа лечението си при друг,но той отказа.Аз нямах финансова възможност,затова  продължих лечението си при него,като разбира се нищо не се случваше.През януари месец на поредното ми посещение (вече бях дал около 1200 лв за билети) той ми каза,че предпочита да се откаже от случая ми като ми даде обезщетение от 600 лв.Аз се съгласих,всъщност исках да го съдя и все още искам,но като знам каква е системата в България и през какво трябва да мина реших,че е по-добре да не се занимавам и да взема каквото мога от този човек и да се махам,единственото ми условие беше,че първо ще си намеря друг ортодонт и тогава ще приключим.Тогава за мен настана най-големият ужас.От края на януари до средата на февруари (време през което трябваше да се готвя и за държавен изпит) аз обикалях по ортодонтски кабинети с надеждата,че някой ще поеме случая ми.Оказа се обаче,че никой не иска да лекува  чужди пациенти,особено когато ми видеха състоянието на зъбите и чуеха,че съм бил лекуван 5 години категорично ми отказваха.Повечето казваха,че лечението ми е изцяло объркано и единствения ми шанс е да започна ново лечение,с нови брекети изцяло от начало,но ще отнеме години,за да ми оправят зъбите и захапката и те не са съгласни.Бях полудял ... мислех си,че ще остана с мостове в устата.Минах през повече от 10 кабинета,повечето от тях разбира се ми вземаха по 50 лв ,за да ми кажат,че не биха ми поели случая.Няма да коментирам една много неприятна ортодонтка,която ми взе скромната сума от 150 лв за преглет и отливки и на другия ден ми каза,че не е съгласна също.Не знаех какво да правя,отидох при "доктор" Петров и му казах мнението на колегите му, при което той отново каза,че те нищо не разбират и зъбите ми са идеални (не може да си представите колко много спорове сме имали колко са ми криви зъбите).Нямах друг избор трябваше или да продължа при него или да сложа мостове.Не може да си представите какъв ужас е ...... просто продължих.През края на март,вярвам с помощта на Бог се запознах с един зъболекар,споделих му историята ми и той реши да ми помогне.Свърза ме с ортодонт,при който всъщност бях ходил и ми беше отказал (по-точно не бях получих отговор) и този път се съгласи след консултация юни месец.Така юни месец отидох при "доктор" Валери Петров и му казах,че съм успял да си намеря друг ортодонт и няма смисъл да продължаваме.Върна ми сумата от 870 лв и както ви казах преди два дни ми махна брекетите.Сега вече съм с нови,но ще трябва да сложа отново брекети и на долната ми челюст скоро.Просто ви съветвам независимо къде ходите проучете много внимателно,защото нещата могат да станат много грозни.Сега  ви прикачвам и снимки на зъбите ми ,за да видите какъв шедьовър сътвори асистент Валери Петров за 5години.Накрая ме накара да подпиша декларация ,че няма да го съдя,защото ми дава компенсация от 870 лв.
Снимките са от 03.09.2018 с изключение на тези,където ми се беше деформирал венеца и има кръв,те са от 2016та мисля.

http://prikachi.com/images.php?images/357/9398357e.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/358/9398358C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/359/9398359u.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/362/9398362B.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/360/9398360O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/364/9398364U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/365/9398365L.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/366/9398366l.jpg

На снимките може да видите кръв и как венците ми се деформираха,лекарите ми казваха,че отивам към парадонтоза и ако продължа така не знаят при кого ходя,но ще остана без зъби.Съжалявам,че нямам ясна снимка,но мога да направя,когато си взема отпечатъците,които са ми при една ортодонтка,за да видите от  лявата  страна как са зъбите подредени,всички са с около 2,3 мм напред от мястото на което трябва да са.Центъра и захапката да не коментираме,може да ги видите и сами.От дясно имам разстояния между 7 и 8 зъб (мисля се пада) около 2 мм ,което си стои.На последния ми зъб от дясно за 5 години така и не се сложи брекет,беше ми казано,че не му трябвало да се слага,бил много краен.Сега новия ми ортодонт ми каза,че понеже не е имало брекет там зъбът е израстнал много повече от другите и може да се наложи да се извади.Просто .... не  знам какво да ви кажа.Просто внимавайте,надявам се този човек някога,някак да си получи заслуженото !

# 169
  • Мнения: 4
Др.Стоименова препоръчвам ,уникална е !Човек и специалист ,използва много добри брекети и ефекта е отличен ,Благодарна съм и ,вече се усмихвам широко

# 170
  • Мнения: 980
Др.Стоименова препоръчвам ,уникална е !Човек и специалист ,използва много добри брекети и ефекта е отличен ,Благодарна съм и ,вече се усмихвам широко
Здравейте! Може ли повече координати на д-р Стоименова?Насочиха ни към д-р Факих,но след прочетените коментари,ще се въздържа.На мен ми трябва ортодонт за второ мнение.3.5 години изправяме зъбите на детето с горна шина.Още две години ще го носи според нашата лекарка.Има обаче и обратна захапка, която се забелязва при дъвчене.Искам просто да получа второ мнение от софийски ортодонт,не че не се доверявам на нашата.Благодаря на всеки, който се включи!

# 171
  • Мнения: 2
Здравей! Били ли казал/а  какво ти е мнението за двамата ортодонти, ако може и цени. Ти какво решение взе, при кого си сложи? 😊 [quote author=Rainboow link=topic=115765.msg34431054#msg34431054 date=1485358708]
Здравейте  Grinning  След  толкова изчитане на стари постове в тази тема, реших да споделя своя начален опит и очаквания  в преследване на перфектната усмивка,  a.k.a  брекети. Извинявам се предварително, че ще напиша доооста дълъг коментар, но е необходимо, защото всеки търси инфо, мнения и споделяния.
 Искам  да кажа, че  е изключително трудно да се довериш на зъболекар/ортодонт  първо защото прекрачваш прага на кабинета не със страх (като едно време) от това колко пломби трябва да се правят,много ли ще боли,  а със страх от това дали човека в бялата престилка  ще ти види „сметката“ буквално и преносно.  Притесняваме се за това колко опит има,но това е дори изместено от най-важния фактор в днешно време ,а именно цената. Защо? Защото понякога едното е за сметка на другото. Понякога специалистите са специалисти само по диплома и искат безбожни цифри, други пък са доста опитни и взимат малко или много, но как можем да дедем реална оценка на специалист, при положение, че ние сме такива и гледаме субективно на нещата (в някои случаи има и много некъдърни „специалисти“) ? И все пак някои  хора теглят потребителски кредити за ремонти, за нова кола, а пък други теглят за брекети. Така, че всеки има право на мнение.
 Затова аз, като човек , който е прекарвал мноооого време при различни специалисти, мога да кажа, че първото нещо на което имаме право НИЕ ПАЦИЕНТИТЕ, е да получим адекватна информация за всичко, което ни интересува и всичко, свързано с нашето зъбно стъстояние, да получим адекватни отговори, а не да бъдем  таргет група на новоилюпили  се/ стари зъботехници/зъболекари, които видиш ли решили да вадят пари от новата златна мина – брекетите!
Та дойде момента, в който се реших на голямата стъпка да сложа брекети.  Съответно почна голямото търсене. Проблемът, с който се сблъсках  беше при кого да отида,кой е добър,кой е по-добър, колко ще ми стува и  колко време ще  отнеме- всички нормални първоначални въпроси.  Зъболекарят ми беше  препоръчал да отда при негова позната ортодонтка – Грета Йорданова, която днес се подвизава до бул. България в лъскав кабинет, в който с влизането си настръхнах – не само, че си като гост на космическа станция, ами  си и  плащаш да си на борда – солена такса за първичен преглед , любезно-зомбирани поданици на ортодонта и самата тя. Вярно е, че някои хора са доволни, други не от даден специалист, но аз говоря от моето лично впечатление и на базата на моите усещания докато бях там, и тук отбелязвам, че не оспорвам професионализма на когото и да било, а само отношението, защото отношението е първото нещо, което може да те накара да се отдадеш за 1,5 -2г. на лечение при  някого , но може и да те изстреля с пълна газ от кабинета, както стана в моя случай.
Та чаках около 20 минути, при положение, че имам записан час. Когато седнах на горещия стол се озовах в ситуация на ученик-учител. Тя погледна рентгеновата снимка, почна да си говори някакви неща за растежа на зъбите ми и учудващо почна да ми чете лекция аз през  какви процедури съм минавала през годините , гледайки само от снимката. Само да отбележа, че тя не оцели и един правилен отговор, за което ми беше доста голям кеф да й секна невероятната мисъл и да я поправя там където беше сбъркала , а именно всяко становище относно миналото на зъбите ми. Но съответно това не й се понрави. Аз  отидох на консултация при нея заради 3 бр. мъдреци, а не толкова за брекетите. Не ми даде възможност да се изкажа по моите въпроси и да питам нещо, тя просто констатира, че трябват брекети веднага. Но все пак аз си питах точно един въпрос, прекъсвайки я, с който тя така ми се обиди, все едно, че съм накърнила не само нейната гордост, преценка и т.н., ами и на цялата й рода. Казах й , че съм чела  за лошите процеси, които могат да се появят в следствие на брекетите, та тя започна да ми чете лекция с упрек как може аз така да мисля и че един вид няма абсолютно никакви  лоши последствия от брекетите (а всики знаем за изтъняването на емайла благодарение на лепилото, с което се залепват, податливостта на кареси и т.н.) Та общо казано, тя така ме отказа с отношението си не само от брекетите , но и от вярата в нормален  човешки разговор с подобен специалист, защото такъв разговор с нея не може да се проведе. Ще използвам епитета арогантно! Та накрая си мълчахме в продължение на 2 минути, като накрая ми каза, че все пак това е преглед и аз съм имала правото да я питам неща (при положение, че до момента тя констатира аз колко съм била незапозната със всичко и все едно аз веднага трябва да й се доверя и да сложа брекети при нея). Да оставим настрана нейната преценка за всички останали ортодонти, защото според нея само тя предлага най-добрите брекети  и съответно на най-добрите цени. Общо казано- съжалявам, че стъпих в кабинета й. С подобно отношение, дори и безплатни да брекети да даваше щях да се замисля много. Така и не съм питала за цената на лечението, защото нямах никакво желание да узная.
Мина месец и реших да продължа с рисърча си относно брекети, като попаднах на доста отзиви и от интернет и от мои близки и познати, които са носили. Всеки твърди, че неговият ортодонт е най-добрият- труден избор! Записах си два часа – за д-р Хунджев (на ул. Казбек), за който има много + оценки, защото не вади зъби, а гореспоменатата ортоднтка искаше да ми изкара 3 здрави зъба. Другият час е при д-р Цветанка Иванова (на ул. Иван Асен 2), за която има доста смесени „чувства“ интернет пространството. Но няма нищо лошо в това да си запишеш час и да прецениш.
Като пациенти , които доброволно даваме сума, с която може да се вдигне малка скромна сватба, ние имаме право да задаваме въпроси, да изказваме притеснения, но и да получим  адекватни отговори и решения за действие, а и все пак си плащаме всеки преглед. Проблемът  който забелязвам е, че ако се започне с ходене при няколко ортодонта и това се казва гласно пред  такъв, започват задни мисли от страна  на специалиста и дори доста негативно отношение – как сме могли да отидем при друг и сега идваме  при 2-ри/3-ти /5-ти ортодонт.Нормално е, но и не е нормално. Всеки си пази територията един от друг като глутници  бездомни кучета, а ние сме потърпевшите –къде ухажвани заради парите в джоба ни, къде третирани като неадекватни пубертетни индивиди. В крайна сметка ние имаме право да търсим информация и становища от колкото ортодонти  решим, че е необходимо. Имаме това право!
Часовете ми са съответно през февруари и чак през март. Ще пиша по-нататък мнения и информация. Peace!

[/quote]

# 172
  • София
  • Мнения: 392
Здравейте, може ли някой да сподели мнение от работата на д-р Грациела Неделчева - ортодонт?

# 173
  • Мнения: 1
Здравейте,

моята ортодонтка е д-р Цветанка Иванова, която се намира на ул. "цар Иван Асен II" № 21, много съм доволна от нея, много е мила и добра и си разбира от работата. Намерих я от форуми, даже я препоръчах на още 2 приятелки, които сложиха брекети след мен и ги свалиха преди мен. Единственият недостатък е, че е голяма лудница в кабинета ѝ и винаги влизаш 30-40 мин след часа ти, за това там се ходи с търпение и необходимото отделено време.
На 26 години сложих брекети на долна и горна челюст, случаят ми беше доста тежък,  всеки път ми казват, че случаят ми е за учебници... та освен че зъбите ми бяха крива, имах и 5 млечни зъба, под които си имаше зародиши, но просто не избиваха... и нямаше как, трябваше да се вадят млечните, да се оголват венците, за да се сложат брекети на постоянните и да се издърпат, за да слязат надолу и да влязат в редицата, отделно извадих 2 мъдреца и 2 си оставих. Операциите по оголване на млечните зъби и мъдреците ми излязоха повече, отколкото брекетите като пари. Брекетите ми струваха 2000 лв и за двете челюсти, носих ги 5 години, но няма спор, определено си заслужаваше времето и болката. Simple Smile
На снимката може да видите колко много млечни зъби съм имала... на 26 години  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт