Как да защитя детето си?

  • 8 656
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 425
Много хубаво е, че заставаш твърдо зад сина си. От нещата които описваш ми става ясно, че много неща са нарушени и то основно вашите права, затова май най доре е да имате добър адвокат.
Кажи на момчето си, че трябва да е смел и силен и да представи нещата такива каквито са. Това, че другото момче е извикало татко, показва какъв мухльо е, а какво ще прави един ден, когато вече татко няма да го има? Според мен в ситуацията твоя малък мъж се е показал, като голям Мъж. Стискам палци нещата да се развият във ваша полза  Peace

# 61
  • Мнения: 552
Цитат
Zdraveite otnovo
Sled dne6nia den se 4uvstvam napravo razbita............ Okaza se, 4e 6tom e podadena jalba sre6tu niakoi, to toi ve4e se tretira kato vinoven. Sinat mi razkaza kakvo se e slu4ilo i dobavi, 4e sajaliava, 4e e pri4inil bolka na sau4enika si, no go e napravil pri samoza6tita.... Tova oba4e, mili maiki, v u6ite na komisiata prozvu4a po drug na4in i v re6enieto be6e napisano: Deteto prizna vinata si, 4e e naneslo poboi..." i za da ne mojem da objalvame, nalojiha miarka poricanie...............
Podgotvila sam edno pismo, koeto 6te izpratia parvo do kmeta na raiona, a sled tova i do presata i t.n............ kadeto se setia.
Na osnovanie 4len 313 ot NK moga da sadia komisiata za neverni danni, a za vmeniavane na vina triabva da se porovia v zakonite.
Advokata i ob6testvenata za6titni4ka biaha kato udareni s mokar parcal..........
Здравейте отново
След дне6ниа ден се 4увствам направо разбита............ Оказа се, 4е 6том е подадена жалба сре6ту някой, то той ве4е се третира като виновен. Синът ми разказа какво се е слу4ило и добави, 4е съжалява, 4е е при4инил болка на сау4еника си, но го е направил при самоза6тита.... Това оба4е, мили майки, в у6ите на комисията прозву4а по друг на4ин и в ре6ението бе6е написано: Детето призна вината си, 4е е нанесло побои..." и за да не можем да обжалваме, наложиха мярка порицание...............
Подготвила съм едно писмо, което 6те изпратя първо до кмета на района, а след това и до пресата и т.н............ където се сетя.
На основание 4лен 313 от НК мога да садя комисията за неверни данни, а за вменяване на вина трябва да се поровя в законите.
Адвоката и об6тествената за6титни4ка бяха като ударени с мокър парцал..........

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 22:04 от Ellypr

# 62
  • Мнения: 552
Цитат
Za razvitie na sabitiata 6te vi darja v te4enie.

Izvinete, 4e pi6a na latinica, no sina mi e instaliral Linux, za da go razu4ava, a e propusnal da ka4i BDS-a  Sad
За развитие на събитията 6те ви държа в те4ение.

Извинете, 4е пи6а на латиница, но сина ми е инсталирал Линукс, за да го разу4ава, а е пропуснал да ка4и БДС-а

Последна редакция: ср, 26 юли 2006, 22:06 от Ellypr

# 63
  • София
  • Мнения: 830
Ах, много съжалявам че така се е получило. Следях с интерес и се надявах резултата да е малко по-добър. До коя медия смяташ да пишеш? Защо не до Нова те нали се занимават с такива обществени въпроси.

# 64
  • Мнения: 552
Цитат
Utre 6te izpratia kopie ot pismoto do komisiata za za6tita pravata na deteto. 6te iskam sre6ta s psiholog, koito da izgotvi doklad za psihi4eskoto sastoianie na deteto, ako niama rezultat - vestnik Maritsa - toi e regionalen.
Re6ena sam da gi gonia do dupka.  Nikoi niama pravo da postapva po tozi na4in s decata. Vaprosat ve4e ne opira samo do moeto dete, a do recidiv v sistemata. Ne naprazno u4itelkata na sina mi me predupredi, 4e sa izkarali vinovno i drugo dete ot sa6toto u4ili6te.
Nadiavam se da im pripari pod krakata i da vnimavat pove4e zanapred. Iavno gospodata, 4iito zaplati pla6tame s danacite si se misliat za nedosegaemi.
O6te edin propusk - na deloto ne prisastva6e psiholog  Sick
Утре 6те изпратя копие от писмото до комисията за за6тита правата на детето. 6те искам сре6та с психолог, които да изготви доклад за психи4еското състояние на детето, ако няма резултат - вестник Марица - той е регионален.
Ре6ена сам да ги гоня до дупка.  Никои няма право да постъпва по този на4ин с децата. Въпросът ве4е не опира само до моето дете, а до рецидив в системата. Не напразно у4ителката на сина ми ме предупреди, 4е са изкарали виновно и друго дете от са6тото у4или6те.
Надявам се да им припари под краката и да внимават пове4е занапред. Явно господата, чийто заплати пла6таме с данъците си се мислят за недосегаеми.
О6те един пропуск - на делото не присаства6е психолог 

Последна редакция: чт, 27 юли 2006, 12:55 от Ellypr

# 65
  • Мнения: 712
Доколкото разбрах, можеш да съдиш училището за това, че са дали телефона ти без твое съгласие на трето лице.
Виж в Детска педагогическа стая за оплакването срещу бащата на другото момче.
Споменах за този случай на майка ми, която е зам. Директор в едно училище, и тя каза, че ще провери какво точно можеш да направиш.

# 66
  • Мнения: 3 394
ще ти разкажа една случка, която никога няма да забравя, другата страна предполагам също! Вярно,времената тогава бяха други, но събитието е аналогично Sad момче от моя клас си позволи волността да се сграбчи и целуне пред очите на целия клас в междучасието, което направо ме потресе, защото бяхме мънички (май втори, трети клас, а тогава такива млясканици бяха просто табу) и както съм си седяла не съм се усетила как съм замахнала с химикалката в ръката ми ...........резултата-разпрах му бузата от горе до долу Sad Още ми тежи, тогава се разболях от нерви ( и то на тази възраст,че ще му стане нещо на момчето) И до сега той има белег, вярно малък, но си му личи.
Дори не съм осъзнала,че замахвам към н

# 67
  • Мнения: 4 965
Съжалявам, че така са се развили нещата.
Не мисля, че проблемът е в комисията или в системата. При тях нещата отиват вече представени от обвиняващата страна и от учителите.
Моят съвет е да наблегнеш на тази страна на нещата - т.е. докажи, че не са спазени изискванията за присъствие на родител (т.е. още в училище не е спазена процедурата), че не класната не е съдействала, че бащата се е опитал да въздейства и т.н. Ако трябва повдигни спрямо учителката и бащата гражданско дело. Ако то е в твоя полза, ще можеш да го използваш и като довод за обжалване на наказанието на сина ти.
В смисъл, че не бива да изместваш фокуса. Комисията гледа ежедневно такива дела и при тях идват сухи данни, които май във вашия случай са представени субективно. Насочи енергията си натам.
Примерно, при наказателните дела, ако не е спазена дори само 1 от процедурите - подсъдимият бива оправдан и се започва нова процедура.
Мисля, че разбираш какво имам предвид.
Порицанието реално е най-ниската мярка и в случая мисля, че е наложена, защото самозащитата е имала физически последици за нападателя (един вид кактоубийството при самозащита - пак е убийство и за него следва наказание, но по-леко, отколкото за предумишлено). Според мен това е тяхната логика.
Съветвам те първо да се успокоиш (сега си още афектирана), да обмислиш вниматерно действията си (посъветвай се с адвоката, обществения защитник, човек от Детска педагогическа стая, някой от отдел Просвета, психолог, учители - изобщо, хора, които е "в час") и тогава действай.
Дано "на трезва глава" успееш да решиш проблема.
Стискам палци и продължавам да се надявам, че нещата ще се оправят.
20-тина дни от утре няма да съм на линия, но после (ако още няма никакъв резултат при вас) мога да помоля майка ми да прочете темата и да си каже мнението.
Успех и по-малко изхабени нерви.

# 68
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
До колкото знам щом няма психолог нищо не е валидно за малолетни деца.

# 69
  • Мнения: 3 457
според мен уведоми медиите,но не само на местно ниво

# 70
  • Мнения: 15 619
А защо не се консултираш с експерт от отдел "Закрила На Детето"? Много нерви ще изхабиш, ако решиш да си търсиш правата / и тези на детето /, но всички тези по веригата имат вина за развитието на ситуацията и докато някой не им покаже, че така не може, ще си продължават в същия дух. За съжаление в България е така. Никой чиновник не си знае точно задълженията и правомощията. Ще следя темата. Ужасявам се като си помисля, че утрешния ден и моят син може да изпадне в подобна ситуация...

# 71
  • Мнения: 552
Здравейте отново,
Вчера подадох жалба до кмета на района, където се гледа делото. Днес ходих до Агенцията за защита правата на детето и от там ме посъветваха да изпратя жалбата до Държавната агенция за закрила на детето в София и до Централната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни - София ............. преди малко им ги пуснах по факса. Сега, докато чакам да се задействат, съм записала час при детски психолог, който ще издаде документ за психическото състояние на сина ми............ и ще чакам, пък да видим какво ще стане.
От Агенцията ме увериха, че имам основания за жалба и има два изхода от ситуацията: 1. да се преразгледа решението на комисията и 2. да се преразгледа делото. Във всички случаи, обаче комисията ще си има проблеми. Сега ще потърся родителите на детето, което също са изкарали виновно без да има вина преди няколко месеца и ако и те се присъединят към моята жалба ще стане веселко   Twisted Evil
Обаче ви е бедна фантазията как ми действа всичко това на психиката......... така се изморих   

# 72
  • София
  • Мнения: 7 242
Andjy, мисля, че за синът ти е много важно, че се бориш до край за правата му.
Дано повече родители имат силите и смелостта да го правят.
 smile3501

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Andjy, задачата ти е доста трудна. Не само, защото трябва да защитиш детето си, особено когато си убедена в правотата му, но и защото го правиш сама (ако нещо не съм разбрала правилно - сори)!
Стискам ти палци да успееш и дано все пак всичко това да има минимални последствия върху самата психика на момчето.
Успех   bouquet

# 74
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Сина ти как се чувства след всичко това?

Общи условия

Активация на акаунт