кога е най-удобния момент за второ дете

  • 3 109
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
малко встрани от темата , но да питам-защо е прието семействата да имат по 2 деца ,имам чувството,че има нещо недоизказано в това, някой ще ме светне ли?
В книгата на някакъв педиатър (не помня кой) четох, че семейтвото става "истинско" с раждането на второто дете.

# 31
  • Мнения: 1 202
Истината е , че дете освен с любов се гледа и с пари . След като искаш още едно съкровище изчакай мъжът да си намери работа за да може да си изплащате и кредита . И после действайте .  luvbed

# 32
  • Мнения: 14 133
Истината е , че дете освен с любов се гледа и с пари . След като искаш още едно съкровище изчакай мъжът да си намери работа за да може да си изплащате и кредита . И после действайте .  luvbed
А иначе и за мен четири години са добра разлика.

# 33
  • Мнения: 4 965
Най-удобният момент е, когато и двамата го искате и сте готови за това.
В случай, че не искаш да се отделяш от кариерата, работата, доходите си и т.н., а таткото е безработен - прехвърли на него майчинството. Така ти ще работиш, а той ще гледа бебчето, а и ще му тече стаж.
Моя колежка така се решиха на 3-то дете. Двете им деца бяха вече големи (на 14 и на 9 г.), а той беше останал без работа, но искаха още едно дете. Познат го назначи фиктивно във фирмата си и после той си остана вкъщи - справяше се страхотно с бебчето, а майката се върна на работа веднага след болничния.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 390
Имам син на 4 години.Сякаш ми се иска вече да имам и второ дете ,но нещо не ми достига смелост .
Съпруга ми в момента не работи и разчитаме единствено на моите доходи.
Имаме и кредит Sad Стана нещо като искам, ама не ми стиска.
Какво ще ме посъветвате?
И аз мисля, че трябва да изчакате мъничко. Може би 1-2 години. Съпругът ти сигурно вече ще работи,а и разликата от 5-6 години също не е лоша.

# 35
  • на село
  • Мнения: 3 916
Ние изчакахме 15 години   Heart Eyes. Мисля, че финансов въпрос е много важен   bouquet!

При мен е по подобен начин, само че 12 години.
Първо да завърша, после да си намеря работа, че хайде да поработя, после смених работата, не ставаше веднага да излезна и в майчинство и така 12г. след първото забременях  Grinning.
Най -добре сами си преценете, когато сте готови тогава, няма универсален отговор  Hug.

# 36
  • Мнения: 959
Ако трябваше да чакам удобния момент,който никога не идва,щях да дочакам внуче вместо второ дете.

# 37
  • Мнения: 160
ние не чакахме много.. скоро идва беба надявам се да се справим 1год.4мес. ще е разликата Laughing

# 38
  • Мнения: 1 288
и аз мисля, че удобен момент няма. причини за отлагане все се намират. все пак имате вече едно дете, доста от нещата няма да купувате отново. а и си мисля, че второто дете ще е много добър стимул на таткото да си намери бързо работа.
при нас ако не беше таткото да настоява, още щях да чакам да си оправя кариерата и финансите преди да родя.
наистина деца не се гледат само с любов, но пък дават страшна сила да се вземеш в ръце и да направиш и невъзможното. за мен няма нищо по-хубаво от пълна къща, пък било то и не палат.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Подходящата разлика е тази, за която сте готови  Peace

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Удобен момент няма. Или го искате, или - не. Когато бебеправехме второто дете, живеехме на квартира (все още живеем така) и двамата с мъжа ми имахме заплати не високи и без надеждата, че ще се увеличат, но ИСКАХМЕ да имаме детенце. Е, искахме и определена зодия да е, ама не улучихме датите.
Така, че ако го искате ще си го изгледате. На всичко му се намира колая. Но момент удобен - такова животно нема.
Успех в правилния избор   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 462
кога е най-удобния момент за второ дете
Когато ти си по гръб, краката ти са високо вдигнати и увити около кръста му, а той крещи от кеф.

после пълен назад
после пълен назад
после пълен назад
после пълен назад

...

# 42
  • Мнения: 9 699
Няма по-хубаво нещо от децата и аз не съм открила топлата вода по темата. Разликата им ще е супер. Имай смелост и всичко ще се нареди!

# 43
  • Мнения: 5 475
Удобен момент няма. Или го искате, или - не.

Успех в правилния избор   bouquet

и аз мисля така!  Peace

# 44
  • Мнения: 888
Ако и двамата искате дете направете го...Няма перфектна разлика за възрастта на децата, когато се чувствате готови действайте...а средства за гледането на детенцето ще се намерят, ако чакате първо да сте в перфектно финансово състояние и после да си имате друго детенце, може никога да не се решите...

Общи условия

Активация на акаунт