Седми месец ний сме вече, ритка в корема ОКТОМВРИйското човече!

  • 21 084
  • 292
  •   1
Отговори
# 165
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
жЕГА Е МОМИ4ЕТА...не се търпи,по цял ден вкъщи - също..от стая в стая...от легло ,та на дивана...
и при вас ли е така???
готвене,чистене -това е един кръговрат,дето само жените май си го знаем...Winkмалко трудно се движим,но се държим...нали даваме пример...
каката иска да излиза все навън - люлките са й все в главата...а аз искам малко вятър да подухва.и да съм на плаж...Winkама на - догодина!!
коя от вас ще ражда в Окръжна болница- Варна?

Таз жега преждевременно ще ни умори, вода ми тече от всякъде, даже освежителните душове в банята не вършат работа след 10 мин пак същото...

Пък за окръжна и аз се замислям като чувам се добри отзиви за там, но още не съм решила точно дали там или АГ

# 166
  • Мнения: 67
Здравейте и от нас!!!
За жегата нямам какво да кажа, защото аз се 4увствам добре в къщи-хладно ми е ,ама как като си пусна климатика на 18 градуса,ще ми хладно не ами и ще замръзна Joy :hahaha

"коя от вас ще ражда в Окръжна болница- Варна?"
Мери ред аз съм се засилила на там.
Днес си пуснах изследванията утре ще видя резултатите,а консултацията ми я изместиха за понеделник 4е я нямаше акушерката

# 167
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Аз все още съм си вкъщи. Снощи акушерката ми реши да изчакаме до понеделник, дано контракциите ми да понамалеят, ако не - от другата седмица ще ми включат системи. Аз много се надявам да ми се размине - вчера бях по добре. Все пак каза, че няма да ме държи постоянно в болницата - само за системите и можело даже да се прибирам да си спя вкъщи. Та сега много се глезя и повечко си полежавам. Днес ходих да си взема болничен до началото на септември.
За жегите - ужасни са и на мен нищо не ми се прави.
Вчера ни поканиха с мъжо на сватба - на 9 септември и сега си представям какъв зор ще видя да си купя тоалет с този корем. Дано всичко да е наред и да мога да отида.
Лек ден и много  Hug на тумбаците!

# 168
  • Мнения: 5 178
Привет мамчета,
пред вас стои една нова глава с почти здрави уши пу-пу-пу. Снощи спах като къпана, а днес болката е поносима и още не съм пила Аналгин, че каквито работи прочетох в указанията ми се взе ума( колкото имаше де)

За контракциите, при мен са рядко (пу-пу-пу), ама бебко за сметка на това ме разпъва като ластик.. у нас имаме вечерното шоу на бебко специално за тати hahaha newsm32

За раждането-в Окръжна или в АГ още не съм решила, доста мои познати родиха в Окръжна и са много доволни, от друга страна пък АГ-то са насреща за най-сложните ситуации

Евелинар, радвам се че си у дома,  и ние сме на сватба и то в друг град в началото на септември.. аз не знам как ще се замъкна до там, за сега изчаквам с тоалета, че коремчо расте постоянно и не знам как ще изглеждам тогава

# 169
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Евелинар, радвам се че си у дома,  и ние сме на сватба и то в друг град в началото на септември.. аз не знам как ще се замъкна до там, за сега изчаквам с тоалета, че коремчо расте постоянно и не знам как ще изглеждам тогава


И аз съм на сватба сега на 26, в Добрич е младоженеца, а булката ще ходим да я вземаме от Генерал Тошево, направо ще си бъде сватба-пътешествие и аз с тоя голям корем има да се друсам по БГ пътищата.  Рокля съм си намерила , но няма чехли за тез мойте крака нищо не ми става видяла съм се в чудо, имам едни не много подходящи за сватба, но ако не намеря нещо слонски размер ще се наложи с тях да ходя. Някой да знае какво е най-подходящо за подарък, че нищо не мога да измисля ?

# 170
  • Мнения: 194
хора, разказаха ми играта през последните 2 дни...
за това пък сега ще си почивам малко повече:)
утре съм на консултация, дано всичко е наред Praynig
и после 3-4 дни почивка newsm44
приятен уикенд на всички, най - вече на работещите мами:)
чао до другата седмица Hug

# 171
  • Мнения: X
Здравеите и от мен! Chopi 6, новината е добра - днес се чувствам значително по-свежа и не съм в леглото. Grinning
Omniopresent, по въпроса за предпазния колан - моята докторка ме предупреди, че бременните не трябва да го ползват, защото при инцидент(да не дава Господ) тои стяга точно през корема и е по-опасно да сме с него, отколкото без. аз си прекарвах колана отзад на седалката и така го закопчавах, за да ми е активна въздушната възглавница.
tarlej4e, аз родих дъщеря си в Св. София. Бях във ВИП стая с още едно момиче за 50лв на ден. сега, мисля,че е по-малко. Не съм очарована от условията. звънците, за да повикаш някого от персонала не работеха, климатиците също, а пердетата не бяха прани не зная откога и не се движеха. храната беше повече от ужасна и аз не я исках, но те все ми я носеха и ми осмърдяжаше страшно стаята. Иначе персоналът е добър. много добри спомени имам от д-р Стоичкова. тя е педиатър.
Жегата наистина е голяма и които е с климатик е добре. Ние в новата къща още нямаме и се пека на бавен огън.
стига съм писала. желая на всички чудесен ден и мноооого усмивки!!! Hug

# 172
  • Мнения: X
Все забравям да ви кажа, че бебето ми е момченце newsm44
Чао пак от мен!

# 173
  • Мнения: 359
Здравейте пумпалчета Laughing
днес и аз си останах в къщи. Кръвното ми е много ниско. Вече е 90 на 60, след едно кафе + шоколад и поне 1.5л вода. Ще се оправя де Peace
Днес ходих на темата за къпането, масаж и обличане на бебето, организирана от сп.9 месеца. Имаше мнооого мамчета, въпреки че беше доста топличко.
Трябва да ви кажа, че стоенето @home не ми се отразява много добре. Броя си контракциите, взех да се шашкам че са прекалено на често. Усещам тук-там болка...Като се замислих обаче възможно е да е от внушение  #Crazy
Тати замина в командировка, вярно само за ден, ама хич не обичам да лети (само глупости са ми в главата).
а и само си мисля какво ми се яде, пие newsm55
п.п. nick-a ми е много сложен за изписване, така че давайте на кратко (омни).

Пазете се от жегите, пък скоро го дават да разхлади   umbrella

# 174
  • Мнения: 598
Здравейте мами!
браво на вас че удържате фронта при тази жега. на мен ми е горещо и с климатика на работа, да не говорим как е вкъщи... тртъпки ме побиват какво ще правя когато започна да си стоя вкъщи по цял ден на тази жега... Дано дотогава да се е разхладило времето, ама лято е, навсякъде жеги, никой не казва до кога  ще е така... Гледам септемврийките съвсем са на вълна раждане, то като гледам и ние скоро след тях... Исках да ви питам колко тензух ни трябва да купим за пелени? Нещо това хич не ми е ясно, само че е много полезно във всякакви случаи. Също, чували ли сте някакви отзиви за гащичките за многократна употреба (те са като памперс) Бамбиномио? Струва ли си инвестицията в тях или не? Също към какви матраци за кошарките сте се ориентирали? Ние кошарка си харесахме от Хиполенд, ама за матрак още се чудим...
Иначе бебчето е добре, мърда ми корема насам-натам, ходихме с него на международния фолклорен фестивал в античния театър и много издържливо се оказа на тези децибели... И не се се стряска от по-шумни изпълнения, което много ме впечатли. Само като си хареса една музика (на американската група) се обаждаше, може и да му се е танцувало, ама няма място за такива екстри Simple Smile
Една приятелка ми каза че както с едържи бебчо сега, такова ще е и после. Ако сега е много енергично и рита много и то силно, ще е много енергично и по-нервно. Обратното също е валидно...

# 175
  • Мнения: 6 618
galentse   и аз се чудя за Баминомио ама никой май не е запознат.Ако научеш нещо пиши.

# 176
  • Мнения: 11
Здравейте момичета!
Направо нямам думи за жегата.В къщи нямаме климатик и не искам да ви се оплаквам как карам по цял ден.
Ma4o, това се искаше-добра новина.Радвам се, че си по-добре.
Браво и на PC (коте), че се оправя.
omnipresent, аз постоянно съм с такова кръвно.Даже, ако е 90/60 е добре.Бивало е и много по-ниско.
И на мен напоследък ми се е отворил голям апетит.Гледам да ям повече плодове, ама те така ми остъргват стомаха, че огладнявам още повече.Хубавото е, че за момента си запазвам килограмите и не качвам.
И моята бебка вече е преминала на едни такива плавни движения, сякаш непрекъснато се протяга; няма ги ония здрави ритници, които раздаваше преди.
И ние вчера се сдобихме с нов фотоапарат.Сега чакам да ме снимат и ще се изтипосам и аз, да ме видите що за чудо съм.
Чао, чао засега!

# 177
  • Мнения: 289
Как ще я караме до края на август в такива жеги, мамчета?
Пък и като гледам , че повечето ни мъчат контракции, нещо ме хваща срах....Упорито обмислям да си взема някой ден болнични другата седмица и да се кротна в къщи малко, да не дърпам дявола за опашката с преработване в топлото...не, че някой ще оцени всеотдайния ми труд и има смисъл...
Поздрави на всички и да се пазите!

# 178
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте и от мен, днес съм тъжна  Cry
Връщам се от консултация и докторката ми се накара, че ми е много нисък хемоглобина  Sick
Не съм била яла достатъчно  Cry което си е така, ама нищичко не ми се хапва, изписа ми отново Малтофер и след 20 дневно пиене ... ако не се е вдигнал хемоглобина над 100 ми обеща в болницата  #Crazy
Момичета, имали ли сте такъв проблем и как сте се справили  #Cussing out много ме е страх да не навреди това нещо на бебата, а аз ... аз съм си желязна!
  bouquet

# 179
  • Мнения: 793
Пак започвам отзад  hahaha

ZLATNA - пробвай с варено яйце, по едно на ден- сутрин, някои ми каза или четох, че така го е вдигнал   Praynig

Vesseto s- ами и аз не знам, добре че както съм казвала на работа има климатик, а ти наистина е по-добре малко да починеш, като не се чувстваш добре  Peace

По въпроса с кръвното, и при двете ми последни консултации, защото само тях запомних, не че помня напоследък  ooooh!, кръвното ми беше 90/50, ама то моето по принцип не и било никога високо, така че не знам, по принцип се чувствам добре, пък и лекарката не ми каза да се притеснявам  Wink

PC (коте) - радвам се че си добре и най важното че си се наспала   bouquet

по въпроса къде ще раждам, аз съм за Випа на АГ-Варна, просто знам условията   Peace

Общи условия

Активация на акаунт