За столчето за кола

  • 4 527
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 390
От доста време се каним да купим столче за кола, но все не можем да ги отделим тези пусти 100-тина лева. #2gunfire
А междувременно малкия си пътува прав на задната седалка Confused
Аз, уж го държа, но нали се сещате, че при едно по-рязко спиране, може да стане нещо лошо.
Сега вече решихме и парите са готови, обаче не е ли вече късно newsm78
Има ли вероятност да не иска да седи в него newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 551
"По-добре късно отколкото никога" са казали хората. Ще имате още доста време да си го ползвате столчето, така че не се двоумете  Peace
А за седенето в него - ще бъдете по-упорити и ще свикне. А и предполагам ще му е интересно да си гледа от високо, седнал удобно в столчето  Wink

# 2
  • Мнения: 8 505
Има ли вероятност да не иска да седи в него newsm78

Да,има.
Това не бива да те спира.

# 3
  • Мнения: 14 654
столчето в колата си е удобство и за родителите и за детето. на цецо му харесваше да се вози в столчето. не е късно на 11 месеца да опита за първи път

# 4
  • Мнения: 46 553
На тази възраст е твърде вероятно да не иска да седи в него, но за мен това не е основателна причина да не се ползва, ще попищи няколко пъти и ще свикне Peace

# 5
  • Мнения: 421
Ми купете по-голямо столче. Има до 40 кг. например. Може да не иска да седи в него наистина, но когато се наложи да няма кой да го държи какво ще правиш?

# 6
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Иска, не иска, ще се научи. С мама до себе си и повече играчки. На по дълъг път с повече почивки и мисля че ще свикне.
Моето мнение е че дете не бива да се вози без подходящо за възрастта му столче в колата!!!

# 7
  • Мнения: 781
Дано свикне. Моята дъщеря от начало седеше в стола, но сега е мисия невъзможна. Измъква се от всички видове каишки, колани и закопчалки. Много пътуваме и тя обича да пътува, но не и да седи. Ни играчки  помагат, ни песни.....

# 8
  • където има любов
  • Мнения: 307
И мен ме мъчи въпросът,дали ще седи в столчето.Но седи ,не седи твърдо сме решили да си вземем.Другата седмица ще ходим на море и малката госпожица ще бъде вързана.До сега не сме пътували на далечни разтояния,но то и в града си е добре да е обезопасена.
Малко късно се сетих ,но ще упорствам и се надявам да свикне!

# 9
  • Мнения: 911
Всеки отговорен родител трябва да се погрижи за сигурността на детето си. При рязко спиране при 40 км/ч тялото на 60кг жена придобива тежест от около 2000 килограма. Тоест, ако детето не излети като тапа през предния прозорец, ще бъде премазано от майка си.
Извинявам се, звучи ужасно. Но е действителност.

# 10
  • Мнения: 3 478
Всеки отговорен родител трябва да се погрижи за сигурността на детето си.

Не е късно, как ще  е късно. Тука ако знаеш до кога ги държат в столчета. И те не са само за дълги разстояния а за всеки един момент, в който детето се вози в колата. Peace

# 11
  • Мнения: 4 621
Има ли вероятност да не иска да седи в него newsm78

Да,има.
Това не бива да те спира.
newsm10

# 12
  • Мнения: 8 505
... Тука ако знаеш до кога ги държат в столчета. И те не са само за дълги разстояния а за всеки един момент, в който детето се вози в колата. Peace

Така и трябва!Не ми е ясно защо много от родителите смятат,че возене в града е безопасно за децата им.И двете ни катастрофи,при които присъстваше и дребната,бяха именно при градско движение.Който желае,нека си представи картинката без стол...

# 13
  • Мнения: 8 917
Не бихме си позволили да возим Гери без столчето й Naughty

# 14
  • Мнения: 1 910
В Холандия си задължен да возиш детето си в столче, няма иска-не иска детето.
А късно не мисля, че е.

# 15
  • Мнения: 3 760
Иска-не иска - купувайте!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Според мен ще му е интересно и ще стои,но и да не иска се опитайте да го научите,че най- си  е хубаво да си е в столче Peace

# 17
Купувай и не мисли трябва ли. Мисли колко главоболия ще си спестиш.  newsm12 newsm10

# 18
  • Мнения: 4 629
Купувайте, а ако детето не иска да седи в него - ами няма да му оставяш избор. Закопчаваш го с колана и му обясняваш, че от сега нататък ще пътува така  Peace

# 19
  • Мнения: 454
В Испания също е задължително, моите племеннички макар че са на 5 и 6 се возят само в столчета. Безопасността за детето е много по-голяма.

# 20
  • Мнения: 429
До колкото разбирам, 11 месеца бебето се е возило без столче ?!? Чудно как не са ви глобили катаджиите, защото и в Бг вече е задължително бебетата да се возят само в специални столчета. Сама казваш, че при един рязък завой .... Става дума за живота и безопасността на детето ти, все пак, а не за 100 лв.

# 21
  • Мнения: 959
Има глоба ако детето не е в столче.Миналият ден точно заради това щяха да ни глобят.Бях взела за момент детето в мен,когато ни спряха,а имаме столче.

# 22
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Столчетата са до 12 годиша възраст разбира се от височината на децата.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/98/63/

# 23
  • Мнения: 391
Иска, не иска, ще се научи. С мама до себе си и повече играчки. На по дълъг път с повече почивки и мисля че ще свикне.
Моето мнение е че дете не бива да се вози без подходящо за възрастта му столче в колата!!!
newsm10

# 24
  • Мнения: 12
Сестра ми се прибраха преди два дни от морето. Детето и е на 7 годинки. Някакъв тип ги блъска отзад и детето както си е спяло на задната седалка се оказва на "пода". Изплашена от ситуацията започва да пищи и реве, даже още разправя за случилото се. Представяте ли  си ако е по - малко детето?
Скоро чух по - телевизията, че и в България ще се задължат коланите на задните седалки и столчетата за деца, но не си спомням до каква годишна възраст.
Моето мнение е  - освен че столчето за кола е желателно и закопчаването му с колан също! Децата са податливи към новостите, така че ще свикнат. Опитвайте многократно с мисълта, че живота на детето Ви е в "ръцете" на това столче и колана за кола.

# 25
  • София
  • Мнения: 897
За безопасността няма да говоря, мисля, че няма смисъл. Grinning
За това как да свикне... като начало можете да му го подарите и да му обясните, че това е негов много специален стол и трябва винаги да се вози в него, защото е задължително и иначе полицаите ще ви глобят и т.н.
Дъщеря ми е вече на 4г4м и винаги се вози в стола. Като и поомалее, ще купим за следващата възрастова група.
Не правете компромис със сигурността на детето, то е много по-уязвимо и е илюзия, че възрастен може да го предпази, държейки го в скута си.
Успех  bouquet

# 26
  • Мнения: 6 472
На 11 месеца не мисля че е късно да му се купува столче #Crazy Дъщеря ми е на 8 години и още се вози в столче. Така ще си продълажава поне още 2 години, а ако успея да я придумам и до 12 ще си седи там (само на повдигаща седалка).
Всъщност тя доста късно седна на столче. Беше на 2.5-3 години (преди това нямахме кола). В началото си беше зор, но после свикна и сега и е даже по- интересно, защото може спокойно да гледа на вън и не и става лошо.
Малката ми дъщеричка е на 11 месеца и през ум не ми е минавало да я возя без столче. Тя е в такава възраст когато и е трудно да стои дълго време на едно място и почва да хленчи. Спираме, разхождаме се, пие вода, яде ако трябва, пъхам я в столчето и продължаваме. За 11 месеца един единствен път се вози без столче в чужда кола и случката се развиваше за има няма 1-2 км. Това не пречеше мен да ме е шубе през цялото време. Ясно ми е че драматизирам прекалено, обаче се сбласках с последици от возене на деца без столче и от тогава изпитвам тих ужас.

# 27
  • София
  • Мнения: 830
Задължително вземете столче, аз никога не изнасям малката от него. Ако много се спари както стана последния път, спряхме на Шел и чак тогава излезе. Боян е на 4ри и си слага задния колан. НИКОГА не го пускам на предната седалка, а много негови приятели се возят именно там. В крайна сметка никой не катастрофира нарочно.

# 28
  • Мнения: 1 563
ЗДРАВЕЙТЕ, И АЗ ДА СПОДЕЛЯ.
Скоро и ние потегляме към морето и заради това купихме и столчето.Просто не бях чула, че е задължително, но така или иначе преди ползвахме коша на количката, който служи и за столче.Дъщеря ни е на 2 г без 2 седмици.Направихме 3 курса със столчето до Благоевград.Преди това стоя дълго време в стаята и, но тя така и не седна в него.Докато на друге столове все се катери.Както и да е.На първия курс не посмя да седне и чак след Дупница сама поиска, с малко уговорки от моя страна. Но колана не даде да и сложим.На връщане, седна, но стоя там 30 мин и поиска пак в мама. Взимам я, за да не го намрази, но смятам че вече го харесва, дори и сама иска да и сложа колана.

Съветът ми е да го купите.На 11 месеца смятам, че детето ще свикне и по- бързо.Въобще не се притеснявайте.Пък и то повече ще спи в него.Докото малката почти не спи там.Заспива в последния момент и ние все я държим будна.

 

# 29
ПО-БЕЗОПАСНО Е ДЕТЕТО ДА Е В СТОЛЧЕ, НО МОЕТО ДЕТЕ ИЗОБЩО НЕ ИСКА ДА СЕДИ В НЕГО. ВЗЕХМЕ ГО КОГАТО БЕШЕ НА 1 ГОД. И ДО ДЕН ДНЕШЕН ВЕЧЕ Е НА ПОЧТИ 2ГОД. РЕВЕ АКО ИСКАМ ДА Я СЛОЖА В НЕГО. ОПРЕДЕЛЕНО ПО-ЛЕСНО СЕ ПЪТУВА КОГАТО Е В СТОЛЧЕТО.

# 30
zdraveite na vsi4ki mami v bg i v 4ujbina  ;-)iskah da vi pitam kak se spravqte osobenno ziniq period,koito e v 4yjbina znae kak e tam ai s dete(18m)pove4eto si zatvoren v ka6ti???priqtelite ne sa taka kakto v bg,po studeni sa tuk(BELGIA) :cry:ta se 4ystvam dosta izolirana ot sveta,sama nqmam jelanie da hodq tu-tame :roll:majoto e po cql den na rabota...TA KAK SE SPRAVQTE S DEPRESIVNITE SI NASTROENIQ???

# 31
  • Мнения: 1 563
Аз лично с пазаруване, намирам си нещо за планиране все, я ремонт, я правя списъци за дрешки за малката и когато е хубаво времето, хуквам да ги реализирам.Това ме държи известно време в преповдигнат дух.
Само се моля малката да е здрава, защототогава нищо не помага.
Не се депресирай, търси начин да намериш приятели, с които да  излизаш или си намери някакво хоби, с което да запълваш времето.
Аз нямам време да се депресирам, между работа и грижи за семейството.Не остава време да мисля какво ми липсва...
И времето лети ли лети.
Някаква надомна работа или нещо от рода ще ти помогне.
Както и отиването в един Център за разкрасяване или Мол, връщайки се с пълни торби с красиви неща за дома и вас.....
Подготовка на рожден ден или наближаващ празниклллл
Ами при мен все нещо има, за което да мисля и подготвам изненади...

# 32
  • Мнения: 1 636
Виж тук http://club.biberonbg.com/read.php?9,360548,page=1
Седалките са zадалжителни до 12 години,така,4е не е касно.

Общи условия

Активация на акаунт