За бъдещите първокласници - помощи в натура!

  • 4 555
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 132
Съгласно закона за Семейните помощи за деца за бъдещите първокласници се отпуска помощ за подготовка за училище. Условията са същите като за детските добавки - доход 12м назад и бележка, че детето е записано в първи клас.
Миналата година размерът на помощта беше 80лв. Тази година обаче ми казаха, че ще бъде в натура - яке, анцунг, блуза и маратонки.
Мисля, чеу това е абсолютна подигравка. Вярно, че е помощ, но все пак дацата с еднакви дрехи ли ще ходят. А и предполагам, че това се прави заради недобросъвестни, които не употребяват средствата по предназначение. Но защо трябва да наказват всички. Мисля, че по-важно е детето да има раница, тетрадки и др.принадлежности, които задължително са нови, а с дрехите по-лесно се оправяме.
Споделете мнението си.Мислите ли ,че нещо може да се направи.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нали не мислиш, че социалните ще тръгнат да раздават дрехи. Те нито знаят колко деца ще има, нито пък майките ще са съгласни на такова налагане.
Предполагам, че всяка майка ще напазари според изискванията им някакви дрешки и след като представи фактури от покупките си, парите й ще бъдат осребрени. Но това е само мое предположение. Ти сигурна ли си, че ще раздават?

# 2
  • Мнения: 132
Да аз си подадох документите. Искаха ми номер за дрешки - т.е. ръс и номер обувки. Казаха ми ,че комплектите ще включват анцуг, яке , блуза с дълъг ръкав и маратноки. Помолиха ме да подам документите до 15, защото на 16 ще дават заявката за дрехите.
Аз се питам тези, които не са подали документи какво няма да получат нищо ли?
И ако това което ми дадат не стане на моето дете що за помощ е?
Отделно като не искат да дават пари  можеше да измислят някякъв вид ваучери или да се осребряват фактури, а всеки да прецени от какво има нужда детето му.
Знае ли някой на какво основание се заменя паричната помощ с натурална?
Те утре може да решат и детските да дават в натура?

# 3
  • Мнения: 1 383
Заради циганите, естествено. За да не изпият парите за децата. Жалко, че ще пострадат и другите.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Леле, дано поне да им дадат качествени дрешки, а не някой китайски боклук Rolling Eyes И наистина, как може да искат номер на обувки, като обувка се купува само след проба newsm78

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Все още не мога да повярвам, че това е възможно да се случи  Shocked. Моля майките от София да споделят как е тук. Ама това си е направо за телевизия. А защо не се организирате и не направите един протест пред общината ви?

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Tова ако наистина е вярно, те не са само за телевизия. Това е подигравка. Заради циганите и на нас ... Спирам, че се ядосах.
Протестът ми се струва, че няма да има ефект, защото на който не му харесва, може да не се възползва от помощта.

# 7
  • Мнения: 1 492
Пълна идиотщина е това. Даже не мога да си представя що за дрехи и обувки ще са това. Пък и ако не си отговарят на номерата- каква помощ ще е? И само си представям целия клас с еднакви екипи и си говорят: -  ее и твоя ли е от помощите? ужас.


Приемат ли вече молби, че миналия месец не искаха да приемат в нашата община?

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
ама вие сериозно ли говорите? боже, колко побъркани има на този свят , боже!!! И аз ще взема да ходя да видя какъв е този сеир - и аз ще имам първокласничка Heart Eyes! Не че съм умряла да ми купуват дрехи - имаме си! По-добре да им бяха купили тетрадки , фулмастери, моливи и т.н. Много ми е интересно как ще дават поръчки за р-ри на дрехи, като това си зависи от фирмата, модела на дрехата и от материята/работя в бранша/, а какво остава пък за обувките - има тесни и дебели крачета, ниски и високи сводове...., пак различни фирми и модели.И как ще решават какви дрехи харесва детето ти-да не сме се върнали в социализма/и всички да са еднакви като лимонадени шишета-то сега вече и шишетата не са еднакви!/И после ако се окаже, че обувките и дрехите не им стават?Освен да си поръчваме р-р. като за пети клас-да се знае че някога ще им стават/а дали стават за носене е др. въпрос/Интересно е и на коя ф-ма ще се възложи поръчката - някоя шангхайска, чиито вносител е братовчед на някой в общината...И защо си мислят те , че циганите няма да изкарат дрехите на пазара и пак да ги изпият тези пари-който иска, намира начин!Жалко за хората , които са разчитали на тия пари за учубни пособия/има хора, които са бедни и износват от едно дете на друго дрешки и обувки, и им трябват пари за тетрадки и пр./Ама пък умници се навъдиха в тая държава #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Embarassed Embarassed EmbarassedСори малко се унесох и доста понаписах... Stop

ох, толкова съм възмутена, че се обадих на приятелката ми - тя каза, че чела в някъкъв вестник, че ще раздават китайски стоки, внесени контрабандно в БГ и конфискувани от държавата...хем да си спестят парички, хем да се отърват от боклуците!Дано да не е вярно, защото иначе само където сме се редили по опашки в социалните

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 15:07 от geriii

# 9
  • Мнения: 1 413
Гериии, ама вярно си го написала от-до!
А за нас пък няма ни помощи, ни нищо, нали се сещате, че надхвърляме брутния доход #Cussing out омръзна ми в тая тъпа държава да се разделят децата, те всичките са българи да им се не знае, като има за едните трябва да има и за другите - детски надбавки, еднократна финансова помощ за първокласници! Обидно ми е, че държавата не ги брои нашите деца, защото ние с татко им си скъсваме д-тата от работа и не крием доходи #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 10
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Да ти кажа честно, май няма за какво да съжаляваш-20 лв./то май няма и толкова/ за едно дете на месец и някаква подигравка за първи клас - че то не си струва писането на декларации и чакането по опашки...Тия 20 лв къде ли не отишли , а дрехите от помощите едва ли ще ги носиме. Просто в момента съм по майчинство и си уплътнявам времето. Иначе знаеш ли кога ще тичам след работа,  да се редя в социалните и от там да ме връщат по 100-пъти някакви дърти кукумявки. То и извънработното ми време не се връзва с тяхното рабтно/ като бях на работа имам впредвид/.Иначе си права, децата са си деца - не знам какво е това разделение... Thinking
А ти вземи си скрий малко доходи , за какво плащаш огромни удръжки за пенсии и пр. Мен сега ми се живее, не като се пенсионирам/ако въобще доживея до това/.

# 11
  • Мнения: 132
Моля ако някой има информация да каже на какво основание тази година ще раздават тия дрехи.

# 12
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
а Stopко доходът на член от семейството не надвишава 200лв.- както за детските надбавки.Мисля, че искат средния доход 1 година назад newsm78.Утре ще ходя до социалните и ще дам повече инфо.

# 13
  • Мнения: 132
Имам предвид кой е взел решение тази година да не се дават 80лв, а дрехи и обувки. Т.е. има ли някакъв нормативен акт или е по преценка на всяка община?

# 14
  • Мнения: 25 610
А ти вземи си скрий малко доходи , за какво плащаш огромни удръжки за пенсии и пр. Мен сега ми се живее, не като се пенсионирам/ако въобще доживея до това/.
Там е проблемът, че от твоите вноски днес се плащат пенсиите на твоите родители, пак днес. Тези пари не стоят на влог да чакат да се пенсионираш. Ако доживееш това щастие, ще получаваш пари, които ще се отчисляват от твоите деца, образно казано.  Peace
Детските също се получават от парите, които се удържат от данъци днес.
Чудя се само, с какво нахалство някои хора хем крият данъци, хем получават помощи и всичко това при завидни доходи.  newsm78 Не им ли е неудобно децата им да подяждат другите деца? Thinking

# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Първо да те светна, че не съм от тия дето си крият доходите, и взимам детски защото от 2 години получавам по 160 лв. майчинство. А мъжът ми работи в голяма ф-ма , и го осигуряват на това което получава/ няма право на лично мнение/.Колкото до родителите ми има доста годинки да минат, докато станат пенсионери, а и дано не разчитат само на тази пенсия.Само , че ако имам право на избор ще се осигурявам на минималната - това си е лично мой избор. И не за да взимам помощи и детски, защото както казах , като съм на работа нямам време да се занимавам с глупости.Като работя си изкарвам достатъчно за да не се редя на опашки за 20 лв./а пък и нямам право , защото ме усигуряват на доста парички/.Сори , че доста се изместихме от темата...Та някой подал ли е документи за тези помощи? Има ли срок?

# 16
  • Мнения: 268
Здравейте. Ще се опитам да отговоря на повечето въпроси, тъй като работя в сферата.
Относно нормативния документ, който определя помощите:
ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА
(обн.,ДВ,бр.32 от 29 март 2002 г.; изм.,бр.120 от 2002 г.; изм. и доп.,бр.112 от 2003 г., бр.69 от 2004 г., бр.105 от 2005 г., бр.21 от 2006 г.; изм.,бр.30 от 2006 г., бр.33 от 21 април 2006 г.)
Глава първа
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
Чл.1. (изм.,ДВ,бр.69 от 2004 г.; доп.,бр.21 от 2006 г.) Този закон урежда условията за придобиване правото на семейни помощи при бременност, раждане и отглеждане на деца, формите и реда за тяхното предоставяне.
Чл.2. (1) (изм.,ДВ,бр.69 от 2004 г.; пред.чл.2,бр.21 от 2006 г.) Семейните помощи по този закон са:
1. (доп.,ДВ,бр.21 от 2006 г.) еднократна парична помощ при бременност;
2. (доп.,ДВ,бр.21 от 2006 г.) еднократна парична помощ при раждане на дете;
3. месечни помощи за дете до завършване на средно образование, но не повече от 20-годишна възраст;
4. месечни помощи за отглеждане на дете до навършване на една година;
5. целеви помощи за ученици.
(2) (нова,ДВ,бр.21 от 2006 г.) Помощите по ал.1, т.3-5 могат да се предоставят в пари и/или под формата на социални инвестиции при условия и по ред, определени в правилника за прилагане на закона.

Тази година има изрично указание от Агенцията за социално подпомагане помощите да са в натура. И то точно определена - не съм сигурна за всичко, но включва спортен екип и обувки. Стойността е 80 лв.

Фирмата - производител се избира в самата община. В повечето такива до колкото имам инфо това са кооперации на лица с увреждания.

Към молба - декларацията трябва да бъдат приложени: удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 12 месеца и удостоверение, че детето е записано в първи клас.
Финансирането за първолаците ще се отпуска при условие, че доходите за година назад не надвишават 200 лв.  месечно на човек.
Ако детето не постъпи в училище, родителите трябва да върнат получената помощ.

Крайният срок се определя от Дирекцията в общината. В някои общини /Русе например/ днес е последният ден за подаване на молба. В други /Хасково/ приемът ще започне през септември.

Надявам се да съм била полезна донякъде

# 17
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110

Благодаря за инфото Мими!
А за София някой знае ли кога е последния срок?

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чудя се само, с какво нахалство някои хора хем крият данъци, хем получават помощи и всичко това при завидни доходи.  newsm78 Не им ли е неудобно децата им да подяждат другите деца?

Аз съм от нахалните bowuu Не мисля, че децата ми подяждат други деца. Не, не ми е неудобно, докато на държавата не й е неудобно да ми дава 160лв. майчинство, докато циганите продължават да обират над 80% от социалните придобивки и ги изпиват за един ден или ги продават, докато ония отгоре продължават да харчат излишни пари за гъзовете си, до тогава и на мен няма да ми е неудобно. И въобще не ме гризе съвестта.
И сега с тези помощи целят точно това, повечето родители да се откажат, като не им харесват дрехите. И какво ще стане - пак циганите ще се възползват, ще вземат комплектите, ще ги продадат и след един месец и децата им няма да отидат на училище. Ей това ще стане, само стойте и гледайте. Този път Масларова яко ни се подигра! #2gunfire

# 19
  • Мнения: 2 755
... И какво ще стане - пак циганите ще се възползват, ще вземат комплектите, ще ги продадат и след един месец и децата им няма да отидат на училище. Ей това ще стане, само стойте и гледайте. Този път Масларова яко ни се подигра! #2gunfire
Ето заради това, трябва друг вид помощ - учебни помагала, тетрадки и учебници. За да не бъдат и те разпродадени, всички учебници, ще трябва да се връщат в края на учебната година и който не ги върне да ги заплаща в троен размер. Тази практика преди години работеше доста добре. Само не ме обвинявайте в пристрастия към "партията любима", но това е един добър начин да се подпомогнат родителите на учениците и да няма нито едно дете без учебници. И това, трябва да бъде за всички деца. А дрехите, ами дори и социално слабите, няма да изпратят децата си на училище голи и боси.
Каквото и да си говорим (пишем), искат ли родителите децата им да учат, ще намерят начин, не искат ли....все ще се намерят оправдания, особено за онези, които ги мързи да работят и децата им са средство за получаване на помощи от държавата, или по друг начин.... #Cussing out #2gunfire

# 20
  • Мнения: 4 965
Лиляна, права си много, за съжаление.
И не виждам защо трябва да се срамуваш...
Ето факти: винаги, освен "легалната" ми работа (т.е. на трудов договор с всичките права и задължения), съм имала и допълнителна работа (в момента са 2). Имах период от няколко месеца в началото (преди 7-8 г.), през който декларирах всичко и се получаваше следното - държавата ми прибираше всевъзможни данъци, осигуровки от всички места и т.н. (въпреки, че "по закон" нямат право да ми удържат за едно и също нещо повече от веднъж), а в един момент ми се наложи операция и се оказа, че ми липсват осигуровки за 3 месеца, но не можели да се покрият от надвзетите (тях съм ги била дала доброволно - така ми казаха). А с узържаното от мен сигурно са отгледали поне 3-4 циганета, а на мен ми даваха 160 лв. за 2-те деца (вече съм неплатено майчинство), че и на детски нямам право. Да, изкарвам си достатъчно пари, но нали онези пак са мои и уж са ми ги удържали, за да ми ги връщат при нужда (имах такава нужда, когато имах 2 недоносени бебета, които само за специалното мляко и за памперсите изхарчваха 160-те лв. за 3-4 дни).
Е, сещаш се. Никъде не декларирам допълнителната си работа, нито имам намерение да плащам на държавата за "удоволствието" да се трепя като вол и да стоя да пиша по цели нощи.
И не ме е срам, защото в министерството, в което работех, изписвахме пари за какво ли не (форуми, обучение и т.н.), а такива мероприятия нямаше - просто разни министри и зам-министри с хиляди левове заплати си ги вземаха на ръка от касата (че дори и по 20-30 лв. за букети за фалшиви случаи не се срамуваха да вземат)... да си имат джобни сигурно.

Извинявайте за отклонението от темата, но пак има връзка с помощите в натура.
Защото, който иска да ги изяде и изпие, пак ще го направи. А има хорица наистина без пари, които искат да си изучат децата и ще вземат дрешки и обувки назаем, за да си пратят детето на училище, ама пари за тетрадки, моливи и др. няма да имат. Това е подигравка точно с тези хора.
Паля се, защото навремето знам майката на баща ми (моята баба - да ми е жива и здрава, че вече гони 90-те) как се е молела децата й да не ги приемат да учат, защото е щяло да й е трудно да им купува учебни пособия, но не е искала да ги спре от образование. Е, справила се е - сега 3 от децата й са инженери, а 1 е медицинска сестра и тя се е лишавала, за да ги изучи.
Т.е., който си обича децата и го е грижа за тях, няма да остане на конфискуваните китайски анцузи, ама нали тези хора работят, плащат данъци и т.н., а накрая какво получават.
Докога ще се толерират малцинствата (че като им дадат обувки и сандвичи в междучасието, защо вярват, че ще ходят на училище), а българите кучета ги яли.
Особено правя съпоставка с малките градове, където хората са принудени да стоят без работа (такава просто няма) или да работят на минимална заплата.

А под казаното от Тонита се подписвам с 2 ръце.

# 21
  • Мнения: 25 610
Чудя се само, с какво нахалство някои хора хем крият данъци, хем получават помощи и всичко това при завидни доходи.  newsm78 Не им ли е неудобно децата им да подяждат другите деца?

Аз съм от нахалните bowuu Не мисля, че децата ми подяждат други деца. Не, не ми е неудобно, докато на държавата не й е неудобно да ми дава 160лв. майчинство, докато циганите продължават да обират над 80% от социалните придобивки и ги изпиват за един ден или ги продават, докато ония отгоре продължават да харчат излишни пари за гъзовете си, до тогава и на мен няма да ми е неудобно. И въобще не ме гризе съвестта.

Аз обаче разсъждавам по друг начин. Ако нямаш крещяща нужда от 38-те лева детски (толкова ли са? newsm78), това означава 38 лв. повече за едно сираче например. Защото държавата е решила да отпусне определена сума за децата. И има разлика дали парите ще се делят между 100 или 100 000 деца примерно...  Thinking
Аз лично се срамувам да получавам помощи, щом мога да преживявам с доходите си, независимо колко са мизерни.
За сведение - не работя от дълго време, а съпругът ми работи на "държавна работа", т.е. плаща си като поп всичко, което се полага.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 755
Аз обаче разсъждавам по друг начин. Ако нямаш крещяща нужда от 38-те лева детски (толкова ли са? newsm78), това означава 38 лв. повече за едно сираче например. Защото държавата е решила да отпусне определена сума за децата. И има разлика дали парите ще се делят между 100 или 100 000 деца примерно...  Thinking
Аз лично се срамувам да получавам помощи, щом мога да преживявам с доходите си, независимо колко са мизерни.
За сведение - не работя от дълго време, а съпругът ми работи на "държавна работа", т.е. плаща си като поп всичко, което се полагаPeace
Детските са 18 лв. на месец и то при положение, че дохода на член от семейството не надвишава 200 лв. С един лев да прехвъриш тази граница - няма детски надбавки. Според мен всички деца трябва да получават детски, дори и тези на родителите с по-високи доходи, защото те плащат и по-високи данъци. Как'Сийка, самата ти пишеш, че мъжа ти "плаща като поп". Е, защо тогава вашите деца да не получават детски? Нима те не са деца на тази държава?

П.П. Не, че с 18 лв. на месец, ще си отгледаме децата, но не е справедливо към изрядните данъкоплатци, които хем плащат, хем децата им нямат право на детски. Май е доста изгодна "професията" социално слаб. Не учиш, не работиш, нищо не правиш за себе си, а само искаш. България е Рай за такива лентяй.

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 13:50 от Tonita

# 23
  • Мнения: 25 610
И според мене всички деца трябва да получават детски. Но ако няма такава възможност, предпочитам най-нуждаещите се да получават повече, а не да бъдат подяждани и в крайна сметка да получават подигравка.
И фактът, че много хора мамят държавата или крадат, за мене не е основание всички да правим така. Някои даже и убиват, ако се водим по тази логика... ooooh!
Ако всички мамим, защо после все се оплакваме?  newsm78 И дали изобщо някога ще се оправим? Не вярвам! Naughty

# 24
  • Мнения: 1 413
Азаф, възхищавам ти се, искам и аз втора работа, но как като у нас не е уредено заплащане на час, не мога още да го измисля!
Тонита, точно така е! Във фирмата на мъжа ми всички плащат данък върху цялата заплата и дори върху наградите си, голяма фирма, не им е политика да укриват, явно ги гледат под лупа. Може да не са много тези 18 лв. на дете на месец, но са повече от тези 170, които ни върнаха от "семейното подоходно облагане" - разделете ги на 12, на 2 деца, още по-смешно е. А мога с 36 лв. да купя този месец яке на едното, другия ботуши на другото...или да ги дам на мама, която има 90 лв. пенсия, а дава 40 за лекарствата си всеки месец...и за чий дявол мъж ми дава над 200 лв. данъци всеки месец...
Как Сийка, ако бях сигурна, че ще отидат за сираци, за деца в нужда - нямам против, но като знам как се купуват скъпи депутатски коли с "бюджетни излишъци" ми става зле...

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Предполагам , че никой не си прави илюзията , че ако се съберат повече данъци те ще отидат при сираците или при нашите деца! Все пак живеем в БГ!

# 26
  • Мнения: 4 965
Мечтице, не е задължително работата да е с работно време, за да има заплащане на час. Става с граждански договор, който е за изпълнение на определена дейност, а не за работа (и 2-те ми допълнителни работи са с граждански договор) и ако не трябваше да ми тече стаж и осигуровки отдавна щях да съм се отказала от работа на трудов договор и на 8-часов работен ден.
Ако искаш, мога на лични да ти дам идеи за подобен договор - ти сама можеш да определяш условията и (вярвай ми) работодателите също са много по-улеснени и доволни.

Как Сийке, вярно е, че тези пари не отиват за сирачетата или за децата в нужда, а отново за малцинствата.
Имам позната - вдовица с 2 близначета малко по-големи от моите и досега не е получила никакви помощи или облаги от държавата, вкл. плаща пълна такса за градина, защото не се води самотна майка (тя също работи и плаща данъци, а заплатата й е 620 лв и не може да вземе и онези 40 лв. детски, а със заплатата си трябва да издържа себе си и децата и пак добре, че е успяла да си намери сравнително добре платена работа, че иначе не знам...). Идиотията е пълна. Ако беше ромка надали щеше да има подобни проблеми.

# 27
  • Мнения: 25 610
Как Сийке, вярно е, че тези пари не отиват за сирачетата или за децата в нужда, а отново за малцинствата.
Имам позната - вдовица с 2 близначета малко по-големи от моите и досега не е получила никакви помощи или облаги от държавата, вкл. плаща пълна такса за градина, защото не се води самотна майка (тя също работи и плаща данъци, а заплатата й е 620 лв и не може да вземе и онези 40 лв. детски, а със заплатата си трябва да издържа себе си и децата и пак добре, че е успяла да си намери сравнително добре платена работа, че иначе не знам...). Идиотията е пълна. Ако беше ромка надали щеше да има подобни проблеми.

Именно! Тази твоя позната не получава, а има нужда. За сметка на това обаче получават хора, които нямат нужда. Точно за това говоря. Но вместо да се засрамят, те се гордеят, че пак са прекарали държавата. Като забравят, че държавата никога няма да се остави да я прекарат. Прекарани са хората, такива като твоята позната по-горе.

# 28
  • Мнения: 4 965
Именно! Тази твоя позната не получава, а има нужда. За сметка на това обаче получават хора, които нямат нужда. Точно за това говоря. Но вместо да се засрамят, те се гордеят, че пак са прекарали държавата. Като забравят, че държавата никога няма да се остави да я прекарат. Прекарани са хората, такива като твоята позната по-горе.

Чакай сега, има разлика.
Получаването на помощи незаслужено (така да го наречем) и скатаването на някои парички е съвсем различно.
Примерно (говоря си от моята камбанария), дори и с тези недекларирани приходи по гражданските договори, пак не хващам т.нар. детски и всякакви други помощи. Но... не вярвам, че като работя и държавата ми взема 1/3 от доходите (реално точно така се получаваше, докато си декларирах всичко), ще има за хората в нужда:
1. аз съм си ги изработила тези пари с честен труд и не виждам смисъл да ми удържат по 3 пъти за едно и също нещо, за да не се минела случайно държавата (вземаха ми по 3 пъти ДОД, пенсионни, здравни и т.н., а вече писах, че имах нужда, но пак ме накараха да си платя като поп за операцията, заради "доброволно" наддадените пари);
2. всички деца са деца и не следва детските да зависят от дохода или от нещо друго; ако вземах тези 40 лв. (примерно) щях да мога да им купувам по още нещо всеки месец (като почнем с още 2 кутии мляко, като бяха малки и стигнем до вече дадените за пример яке единия месец и ботуши другия), а може би и щях поне 1 нощ (вместо да работя, докато децата спят) да си отспя. Само дето аз не разчитам държавата да ми издържа децата (със собствените ми - взети от мен пари), а работя, докато някоя мургава Айше, Теменужка или Касандра ражда 10-тина деца, захвърля ги по домовете (в най-добрия случай) или на улицата, а после си прибира по 20 лв. за всяко. Че то това за някои наистина си е доходна професия.

# 29
  • Мнения: 25 610
Личното ми мнение е, че не трябва да се дават никакви детски на никого, а просто всички деца да посещават безплатно детските заведения, а ако са ученици, да получават безплатни учебници и закуски.
Тогава много неща ще си дойдат на мястото и много проблеми ще се решат автоматично. Даже и проблемът с бебеправенето като начин на живот.  Peace

# 30
  • 1st floor
  • Мнения: 9 110
Личното ми мнение е, че не трябва да се дават никакви детски на никого, а просто всички деца да посещават безплатно детските заведения, а ако са ученици, да получават безплатни учебници и закуски.
Тогава много неща ще си дойдат на мястото и много проблеми ще се решат автоматично. Даже и проблемът с бебеправенето като начин на живот.  Peace
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10
НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ!!!

# 31
  • Мнения: 4 181
Момичета, каня ви като обсъждате подобни проблеми, влезте споделете и в нашата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121427.0
ще ни бъде от полза Peace

# 32
момичета проверих при социалните.тази година помощите със сигурност са в натура.даже ме подканиха до края но октомври да занеса бележка от училището в което е записана дъщеря ми ,за да ми дадът дрехи.

# 33
  • Мнения: 3 336
Чудя се само, с какво нахалство някои хора хем крият данъци, хем получават помощи и всичко това при завидни доходи.  newsm78 Не им ли е неудобно децата им да подяждат другите деца?

Аз съм от нахалните bowuu Не мисля, че децата ми подяждат други деца. Не, не ми е неудобно, докато на държавата не й е неудобно да ми дава 160лв. майчинство, докато циганите продължават да обират над 80% от социалните придобивки и ги изпиват за един ден или ги продават, докато ония отгоре продължават да харчат излишни пари за гъзовете си, до тогава и на мен няма да ми е неудобно. И въобще не ме гризе съвестта.

Аз обаче разсъждавам по друг начин. Ако нямаш крещяща нужда от 38-те лева детски (толкова ли са? newsm78), това означава 38 лв. повече за едно сираче например. Защото държавата е решила да отпусне определена сума за децата. И има разлика дали парите ще се делят между 100 или 100 000 деца примерно...  Thinking
Аз лично се срамувам да получавам помощи, щом мога да преживявам с доходите си, независимо колко са мизерни.
За сведение - не работя от дълго време, а съпругът ми работи на "държавна работа", т.е. плаща си като поп всичко, което се полага.  Peace

Искам да се вмъкна и аз, за да разкажа какво научих лично от Христина Христова във връзка с протестите ни на 1 юни и 1 юли. Относно детски тя каза, че са ги направили като социална помощ, защото много от майките, особено по-заможните, не ходели да ги взимат и оставал излишък в бюджета. А в един бюджет и дефицита и излишъка са проблемни. И ако остане излишък, за следващата година се търси начин да се ореже съответния бюджет и парите да се прехвърлят другаде.

Така че съветвам всички, които имат право на детски, да се възползват от това право Peace

Аз лично бих се възползвала, но имах глупостта да се осигурявам на реалната си заплата както и мъжът ми, така че сега нямам право на детски. И сега си карам със 7-месечни близнаци и 160 лв майчинство на месец, без детски, а всяка циганка, която не е работила и ден в живота си, взима 100 лв майчински, плюс детски, плюс помощи за самотна майка, плюс какви ли не други помощи за парно, ток и т.н., да не говорим колко си ги плаща. Сега дрешки ще им дадат да си облекат децата и после иди ги търси да връщат дрехите, като не пуснат децата да ходят на училище, защото няма кой да виси по кръстовищата и да рекетира шофьорите, защото едно цигане там изкарва повече пари от мен, ако ходя на работа. И безплатни квалификационни курсове си имат, и курс по език, пак безплатен. А аз - женена, високо осигурена, с 2 висши и с близнаци - 160 лв и това е! Ако щеш. Това е милата ни държавица!

Ако не оправят оная глупост със семейното подоходно облагане догодина, смятам като се върна на работа да започна да се осигурявам на минималната. Аз не обвинявам хората, които го правят. След като държавата ни поставя в такова положение, смятам, че трябва да се възползваме от вратичките, които са ни оставени bowuu

Общи условия

Активация на акаунт