С какво се мажете против стрии?

  • 7 976
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
А кога започнахте да се мажете? newsm78

# 61
  • Мнения: 514
Аз се мажех с почти всичко изброено,но по краката имам стрии,които са червени Sick
Казват,че докато са червени има шанс да се махнат,ако има някоя успяла нека ми каже с какво се е мазала! Hug

# 62
А кога започнахте да се мажете? newsm78
Аз започнах от вчера  Wink
Преди да се е появила някоя "неканена гостенка"  Wink

# 63
  • Мнения: 299
Докато бях бременна,се мажех с преварена мас и не ми излезе нито една стрия по корема или гърдите.
Сега, 1,5 месец след раждането почнаха да ми излизат стрии с бясна скорост и то не на гореспоменатите места, а по вътрешната част на бедрата...А си мислех,че съм се отървала:-(
Ако някоя е имала подобен проблем,да сподели опит.
И само да добавя,че си стоя на едни и същи кг. от близо 3-4 седмици(понеже някой би казал,че е от отслабване).

# 64
  • Мнения: 64
С крема против стрии на Мустела! Изключително доволна съм!  bouquet

# 65
  • Мнения: 2 407
Масажно масло против стрий на Икаров.Нямам нито една стриа благодарение на него.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 199
Според мен няма нищо по-добро от бадемовото масло  Wink

А сега ще ти изкарам една извадка от книгата, която чета "Аз съм бременна" на Мари-Клод Дьолае:

Стриите
Те са най-голямата грижа за бременните жени. Появяват се на местата, където кожата е прекалено разтегната, т.е главно на гърдите и на корема. Отначало представляват тъмночервени, почти към виолетово черти, след което стават седефенобели. Никога не изчезват, защото са се получили в следствие на разкъсване на еластичните влакна на кожата.
Резките зависят пряко от еластичността на кожата, от наддадените килограми, а също така и от възрастта на бъдещата майка. След 30 год. опасността от появата им намалява, освен ако не очаквате близнаци.   
За да избегнете стриите още в самото начало трябва:
- Да наддавате постепенно на килограми. Пазете се особено в 3-тия месец, когато апетитът ви внезапно ще се възвърне, след като е бил изчезнал в началото на бременността.
- Подобрявайте еластичността на кожата си, като я мажете с овлажняващи и подхранващи кремове.

 Crazy

# 67
  • гр.Русе
  • Мнения: 138
Масажно масло против стрий на Икаров.Нямам нито една стриа благодарение на него.
Peace
а за вече пявили се стрии, но все още червени знам че могат да се повлияят от продукти за заличаване на белези. Сещам се само за Контратубекс, но със сигурност има и други.

# 68
  • Мнения: 658
От 6-ия месец нататък се мацотих със специалния крем на Chicco против стрии за бюста и с този, който е специално за корема. Може би и кожата ми е по-еластична, но нямам нито една нова стрия. Всичко ми е остатък от пуберитета и то само върху гърдите

# 69
  • Мнения: 393
Мажа се с крем против стрии на Галеник, досега (да чукна на дърво) по корема нямам, но редовно пропусках гърдите и вече имам по тях.  Cry Започнах се мажа в 3-тия месец.

# 70
  • Мнения: 8 917
Мазах се 10 дни с бебешко олио на Нивеа и го зарязах - нямам стрии, което според мен значи, че си е до тип  кожа Peace

# 71
  • Мнения: 1 104
Аз се мажа с кремчето на Чико - мама дона по корема, а за гърдите пак кремче на Чико, но не си спомням името.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 15
Аз родих преди 23 дни моето момченце. През цялата бременност и сега се мажа с MELKFETT - това е немски крем с екстракт от невен. Качих 18 кг, имах огромен корем, но нямам нито една стрия. Много съм доволна от крема. Особеното е , че не съм го виждала по магазините. Купувах си го от моята гинеколожка. И страшно икономичен е, не е много скъп - 250 мл за 30 лв.

# 73
  • Мнения: 43
Най-добре ми повлия обикножения масажен крем за ръце. Продават го в бурканчета/в които навремето продаваха сладката/

# 74
  • Хасково
  • Мнения: 726
Мустела и Чико -Мама Донна и двата са страхотни кремове и не са чак толкова скъпи- купила съм по една опаковка от вид. стрии=0
не обичам мазни неща като олио или зехтин, цапат дрехите

Общи условия

Активация на акаунт