Свекър ми си позволява да ми отваря дамската чанта....

  • 5 551
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 396
Момичета,това не ми се случва за първи път!!Понеже слагам и някоя друга играчка в нея или шишето с водата,но за свекър ми това не е проблем,взима ми дамската чанта и запова да търси или въпросната играчка или водата .... #Cussing outЕЕЕЕЕЕЕЕ това на какво прилича???
Как да обясня на 55годишен мъж,че това е безобразие.... Tired????

# 1
  • Мнения: 5 370
Във Абсолютно прав текст!!!!!
ЛЕле, ама как се ядосах.
Че това ти е лично пространство, а той даже не ти е мъж, че да го прави!!!!
Имам изключително коректна и внимателна и дискретна свекърва-без свекър-и като чуя за подобни уизпълнения избеснявам.
БЕз преувеличение.

# 2
  • Мнения: 7 474
Просто му кажи, че ако иска нещо от чантата ти да ти каже и ти ще му го дадеш Crossing Arms
Въпрос на култура  Tired

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 21:59 от Lео

# 3
  • Мнения: 693
кажи му когато си спокойна въпреки че сигрно се вбесяваш но му кажи съвсем добронамерено ако иска нещо просто да ти каже защото в чантата държиш и лични вещи не само за детето

# 4
  • Мнения: 396
Мисля,че изпуснах момента,още при първия случай и трябваше да реагирам,нали???  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 116
Все пак опитай! Никога не е прекалено късно! Не го отлагай във времето, защото после ще се ядосваш повече!  Peace  bouquet

# 6
  • Мнения: 731
Кажи му, че в дамска чанта не се бърка! Ако иска да ти я донесе, за да извадиш ти играчката или шишето - това е друг въпрос!

# 7
  • София
  • Мнения: 639
Според мен пък като го видиш да ти бърка в чантата просто му кажи да ти я подаде и ти му дай това което търси и да се надяваме че той ще се сети за какво иде реч, ако ли не право куме в очи

# 8
  • Мнения: 7 837
Като не ти се случва за първи път, къде блееш, с извинение.
Излей си негативизма върху него, нали той е виновен.

# 9
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Според мен пък като го видиш да ти бърка в чантата просто му кажи да ти я подаде и ти му дай това което търси и да се надяваме че той ще се сети за какво иде реч, ако ли не право куме в очи
аз също така бих постъпила на твое място.

# 10
  • Мнения: 990
Абсолютно съм съгласна ,че никой няма право да ти бърка в чантата без твое  съгласие Peace! Аз също бих избесняла ако ми се случи подобно нещо #Cussing out Слава богу ,аз нямам такива проблеми нито със свекитата,  нито с родителите си ! Даже когато излизаме някъде  Gsm-а на мъжа ми винаги е в моята чанта ,но никога не си е позволявал да я отваря !Според мен е редно да му  кажеш директно , че не само не ти е приятно ,но не и възпитано !

# 11
  • Мнения: 396
Според мен пък като го видиш да ти бърка в чантата просто му кажи да ти я подаде и ти му дай това което търси и да се надяваме че той ще се сети за какво иде реч, ако ли не право куме в очи
Днес направих точно това,чантата ми беше на обичайното си място и Виви започна да си търси водата и нашия направо се отправи към мястото и точно да я вземе ,аз му казах да ми я даде.....,но не мисля,че той си е направил,някакъв извод!!!!!!!!!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 639
Според мен пък като го видиш да ти бърка в чантата просто му кажи да ти я подаде и ти му дай това което търси и да се надяваме че той ще се сети за какво иде реч, ако ли не право куме в очи
Днес направих точно това,чантата ми беше на обичайното си място и Виви започна да си търси водата и нашия направо се отправи към мястото и точно да я вземе ,аз му казах да ми я даде.....,но не мисля,че той си е направил,някакъв извод!!!!!!!!!!!
Продължавай така известно време или му кажи "Ще отидеш ли да ми донесеш чантата" когато детето поиска нещо. Аз така бих постъпила защото мраза да се карам с който и да било , но разбира се всичко си има граница

# 13
  • Мнения: 2 019
просто неам думи бих го newsm66  341uu bambam fight

# 14
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
4овека го прави от добри намерения.А Вие пребийте го. SickИска да вземе шишешо с вода,а не да ти разгледа гримовете.Направо поняк
ога се у4удвам на какви глупости се ядосвате. Peace

# 15
  • Мнения: 569

  Побеснявам само като чета. Close Close Close Как така ще ти рови в чантата ????   Дори и да е отминал момента те съветвам да му го кажеш в прав текст, ей така както си стоите, че има нещо което не ти харесва и почваш по същество.

# 16
  • Мнения: 1 370
Дори и от добро чувство да го прави, да иска да подаде на детето шишето, би трябвало да те попита дали може да бръкне в чантата ти.А пък може да те чувства много близка и затова да си го позволява

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Наистина пресилени изказвания  #Crazy Пестете си нервите, дами, не побеснявайте заради подобни глупости! Неприятно е, да, но чак пък такова превземане, айде нЕма нужда  Stop

# 18
  • Мнения: 431
Какво толкова е станало?! Shocked

# 19
  • Мнения: 542
Дори и от добро чувство да го прави, да иска да подаде на детето шишето, би трябвало да те попита дали може да бръкне в чантата ти.А пък може да те чувства много близка и затова да си го позволява
Да, съгласна съм.
Можеш да си направиш... експеримент - напълни си чантата с един пакет дамски превръзки и тампони и следващият път като бръкне - да рови в тях! Може пък и сам да се откаже Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 1 517
Какво толкова е станало?! Shocked
Е, ти пък - гадно е. И аз не обичам да ми ровят из чантата. Не, че крия нещо - тя си сто отворена. Децата ровят за дъвки, а таткото като я види претъпкана с женски боклучки и му се отщява  Joy
А ти просто му го кажи в прав текст. Културно, учтиво, с такт, като една истинска Дама. А ако се направи на утрепан - ами  #2gunfire го.
 Peace

# 21
  • Мнения: 1 517
Sorry на mitrewa и Лизбет за обръщението "ТИ" в горния постинг, ама късно се сетих да погледна никовете.  Blush

# 22
  • Мнения: 396
Да, съгласна съм.
Можеш да си направиш... експеримент - напълни си чантата с един пакет дамски превръзки и тампони и следващият път като бръкне - да рови в тях! Може пък и сам да се откаже Laughing Laughing
newsm12 newsm12 ще помисля по въпроса,той го заслужава!!

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Просто му кажи в прав текст, че ти е неприятно да ти рови в чантата. Моите хора никога не са си го позволявали.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кажи му, че в дамска чанта не се бърка! Ако иска да ти я донесе, за да извадиш ти играчката или шишето - това е друг въпрос!
Peace

# 25
  • Мнения: 268
наистина не е никак приятно  newsm78 . В моята 4анта,се бърка,само след даване на съгласието ми. Мацките са ти дали някои съвети,ти сама можеш да си прецениш как да го откажеш от тези му волности,според мен първо му понамекни,ако не разбере направо си му го кажи и толкова. Peace

# 26
  • Мнения: 2 924
ако не държиш водата там не мисля ,че свекър ти ще я отвори. Поставяйки в дамската си чанта нещата на детето ,което е негово внуче и съответно и негово дете, така да го кажа, ти превръщаш обекта, т.е чантата от лична територия  в обща:) Човека не приема тази чанта като твоя ,а чанта в която е водата ,която ще утоли жаждата на внучето. Има детски чанти. Предлагам след като не искаш никой друг да нарушава територията ти да слагаш детските неща в подобна, неутрална чанта:)

# 27
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Peace Съдейки по моят татко, който си е голяма блейка ( на него съм се метнала Mr. Green) и той така би постъпил. Но иначе не обича да рови и като го помоля - аз или мама - винаги ми връчва чантата, за да се ровя аз. Абе - мъже - какво да ги правиш!!!

# 28
  • Мнения: 242
ако не държиш водата там не мисля ,че свекър ти ще я отвори. Поставяйки в дамската си чанта нещата на детето ,което е негово внуче и съответно и негово дете, така да го кажа, ти превръщаш обекта, т.е чантата от лична територия  в обща:) Човека не приема тази чанта като твоя ,а чанта в която е водата ,която ще утоли жаждата на внучето. Има детски чанти. Предлагам след като не искаш никой друг да нарушава територията ти да слагаш детските неща в подобна, неутрална чанта:)
Подкрепям горното мнение  Peace

# 29
  • Мнения: 494
Все пак опитай! Никога не е прекалено късно! Не го отлагай във времето, защото после ще се ядосваш повече!  Peace  bouquet

И все пак ако не схване  #2gunfire

# 30
  • Мнения: 1 327
Аз доколкото чета човека не ти рови из личните вещи, а отваря, за да вземе водата на детето. Едва ли го прави с лошо. Другия път си сложи пакет дамски превръзки в чантата, та като я отвори да се почувства неудобно  Laughing
Ако съм на твое място бих му казала, че оценявам бързата му реакция, но предпочитам в мойта си чанта да бъркам само аз  Sunglasses

# 31
  • Мнения: 2 957
Понякога хората просто не се усещат,но не мисля,че е станало кой знае какво.Просто когато малката поиска нещо,което е в чантата ти,опитай да го изпревариш и да кажеш:"Ще ми донесеш ли чантата?!" или "Не,не,не...аз ще и го дам".
Не се ядосвай,човека не го прави,за да ти рови в чантата и да гледа какво има вътре;)Предполагам го прави с добри намерения,да помогне един вид;)Баща ми е същия.
Сигурна съм,че на него и през ум не му минава,че ти се дразниш от това;)

# 32
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Наистина неприятна работа, моя съвет е да си прибереш чантата на място където той няма достъп, след време ще се усети, защо си си преместила чантата  Grinning

# 33
  • Мнения: 4 546
според мен, това че го прави от добри намерения не е извинение.  то и пътят към ада е постлан с добри намерения.
мисля, че трябва да му кажеш спокойно и да му обясниш, че не ти е приятно да ти бъка в чантата, така , както на него не би му било приятно да му бъркаш по джобовете.
на мъжо не позволявам да ми бърка в чантата. ако искам да ми даде нещо, казвам му - бръкни еди къде си. ако не му кажа да го вземе той, не си позволява да рови. а аналогия между това в чантата ми да рови мъжо и свекър ми, проста не мога да направя.

# 34
  • Мнения: 7 914
 #Crazy
 Нямам думи просто... каквата и да е причината за бъркането във чантата, то тя е без основание...

# 35
  • Мнения: 920
Като се прибереш, изваждай водата и играчките. Не виждам причина да обидиш 1 55год. човек, защото се грижи за внучето си. Просто никой не му е обяснил, че в дамска чанта не се бърка. Не ти препоръчвам да го възпитаваш тепърва.
Аз също не го възприемам и не го правя. Ако някой ми каже Донеси ми еди-какво си от чантата, донасям цялата чанта. При което съм срещала учудени погледи. 

# 36
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
        Погрижи се да си слагаш чантата някъде,на удобно за тебе място,след като си извадила това,което ще трябва.Това са бели кахъри.Друго щеше да е,ако просто си рови от любопитство... Naughty

# 37
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
ако не държиш водата там не мисля ,че свекър ти ще я отвори. Поставяйки в дамската си чанта нещата на детето ,което е негово внуче и съответно и негово дете, така да го кажа, ти превръщаш обекта, т.е чантата от лична територия  в обща:) Човека не приема тази чанта като твоя ,а чанта в която е водата ,която ще утоли жаждата на внучето. Има детски чанти. Предлагам след като не искаш никой друг да нарушава територията ти да слагаш детските неща в подобна, неутрална чанта:)
Подкрепям горното мнение  Peace

# 38
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Абе , я не му се ядосвай!!! Пази си нервите!!! А иначе направо му кажи, че в дамска чанта не се бърка!! Може човекът да не се усеща, я? newsm78

# 39
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Shocked
Вместо да се ядосваш  #Cussing out както аз като прочетох, му кажи в прав текст, но дано те чуе ..... въпрос на култура!  Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 8 505
Защо очаквате от човека да пита?Може за него това да е нормално-например жена му да няма против да и бърка в чантата...пък и сама си си виновна,че не си му обърнала внимание още първия път,за него продължава да си бъде нещо нормално.
И няма нужда да му вдигаш скандали и да му въртиш номера-съвсем спокойно си му кажи,че не е тактично,а не ти е и приятно да ти бърка в чантата.

# 41
  • Мнения: 8 917
Момичета,това не ми се случва за първи път!!Понеже слагам и някоя друга играчка в нея или шишето с водата,но за свекър ми това не е проблем,взима ми дамската чанта и запова да търси или въпросната играчка или водата .... #Cussing outЕЕЕЕЕЕЕЕ това на какво прилича???
Как да обясня на 55годишен мъж,че това е безобразие.... Tired????

Като за пръв път му кажи, че не ти е приятно да ти ровят в чантата, както и ти не го правиш с чуждите чанти. За втори път - ако стане може да го попиташ заинтересовано - сложил ли е нещо в чантата ти, че да го търси, понеже ти не се сещаш Wink

# 42
  • София, център
  • Мнения: 3 455
С риск да ме изядете с рогата и с копитата - не драматизирайте излишно!

Свекъра не прави обиск на чантата тайно, а просто взема от вътре необходимото за внучето си. Погледнете и от тази страна, вместо да разкарва снаха си да става и да подава на мрънкащото си дете, той я отменя.

Да бръкне за конкретно нещо е едно, а да тараши скришом е съвсем друго.

Не ставайте дребнави.
Човека не е проверил съдържанието на портмонето на автораката, нито личните й принадлежности, а е потърсил шише, или играчка.

Ако обаче свекъра проявява нездрав интерес на съдържанието на дамската й чанта по принцип - това вече е друг въпрос.

Но доколкото чета, тук не става вапръс за това!

Ха, яжте ма сега Laughing

# 43
  • Мнения: 1 327
С риск да ме изядете с рогата и с копитата - не драматизирайте излишно!

Свекъра не прави обиск на чантата тайно, а просто взема от вътре необходимото за внучето си. Погледнете и от тази страна, вместо да разкарва снаха си да става и да подава на мрънкащото си дете, той я отменя.

Да бръкне за конкретно нещо е едно, а да тараши скришом е съвсем друго.

Не ставайте дребнави.
Човека не е проверил съдържанието на портмонето на автораката, нито личните й принадлежности, а е потърсил шише, или играчка.

Ако обаче свекъра проявява нездрав интерес на съдържанието на дамската й чанта по принцип - това вече е друг въпрос.

Но доколкото чета, тук не става вапръс за това!

Ха, яжте ма сега Laughing

  202uu

# 44
  • Мнения: 396
С риск да ме изядете с рогата и с копитата - не драматизирайте излишно!

Свекъра не прави обиск на чантата тайно, а просто взема от вътре необходимото за внучето си. Погледнете и от тази страна, вместо да разкарва снаха си да става и да подава на мрънкащото си дете, той я отменя.

Да бръкне за конкретно нещо е едно, а да тараши скришом е съвсем друго.

Не ставайте дребнави.
Човека не е проверил съдържанието на портмонето на автораката, нито личните й принадлежности, а е потърсил шише, или играчка.

Ако обаче свекъра проявява нездрав интерес на съдържанието на дамската й чанта по принцип - това вече е друг въпрос.

Но доколкото чета, тук не става вапръс за това!

Ха, яжте ма сега Laughing
Таткото на Вивиан,ми подава чантата при положение,че аз му казвам вземи еди какво си,а свекър ми без моя молба си отваря и търси.Еми нали при търсенето на играчка или водата или каквото и да било е един вид ровене,докато го намери и вижда какво има вътре? Winkс най добри чувства  bouquet.
Това не е културно просто....За мен хора,които са способни на такива неща,нямат елементарно възпитание...много е късно да се възпитава мъж на неговата възраст...
При следващо провинение си отварям устата,както и повечето момичета ме посъветваха,за което им благодаря  bouquet  bouquet.

# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
И аз съм съгласна с Nansen. Даже като прочетох заглавието помислих, че човека рови и инспектира, а после ми се видя невинно съвсем.

Мен ме дразни точно обратното - като помоля някой близък да ми подаде нещо от чантата, а ми се носи цялата чанта. Чак толкоз възпитание - айде няма нужда.  Stop

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Мен ме дразни точно обратното - като помоля някой близък да ми подаде нещо от чантата, а ми се носи цялата чанта. Чак толкоз възпитание - айде няма нужда.  Stop

И аз на това се дразня повече  Crazy

# 47
  • Мнения: 920
Мен ме дразни точно обратното - като помоля някой близък да ми подаде нещо от чантата, а ми се носи цялата чанта. Чак толкоз възпитание - айде няма нужда.  Stop

Аз правя точно така. Пусто възпитание.

Ама 1 ми е интересно - как тези крайно невъзпитани възрастни хора са възпитали такива прекрасни синове. 

# 48
  • Мнения: 2 957
"..вижда какво има вътре...".Ще кажеш,че кой знае какво си държиш в дамската чанта.Пуууу....
За мен това си е чиста проба дребнавост.Очевидно човека се опитва да ти помогне,ама ти щом го възприемаш като "провинение"-карай се.

# 49
  • Мнения: 8 917
И аз съм съгласна с Nansen. Даже като прочетох заглавието помислих, че човека рови и инспектира, а после ми се видя невинно съвсем.

Мен ме дразни точно обратното - като помоля някой близък да ми подаде нещо от чантата, а ми се носи цялата чанта. Чак толкоз възпитание - айде няма нужда.  Stop

 Peace Съгласна съм с първата част, а по отношение на втората - да, и аз правя така и за пръв път чувам някой да се дразни от това - и аз нося цялата чанта. Неудобно ми е да "ровя", дори и с негласно "разрешение. И едва ли е въпрос на "прекалено възпитание" Peace

# 50
  • София, център
  • Мнения: 3 455

И аз това се чудя newsm78

Мен ме дразни точно обратното - като помоля някой близък да ми подаде нещо от чантата, а ми се носи цялата чанта. Чак толкоз възпитание - айде няма нужда.  Stop


Да, и да трябва после да ставам, за да я връщам на мястото й...

И аз на това се дразня повече  Crazy
Ама 1 ми е интересно - как тези крайно невъзпитани възрастни хора са възпитали такива прекрасни синове. 
[/quote]

# 51
  • Мнения: 1 858
Ами кажи си му направо! Няма какво да увърташ или да си пълниш дамската чанта с дамски превръзки. При теб обаче е пак добре моя свекър (докато живеехме с тях) ме чакаше да изляза и ровеше из гардероба. Много пъти съм си намирала бельото разбъркано. Побеснявах, мъжа ми правеше скандал обаче файда няма! И така докато не се изнесохме.

# 52
  • Мнения: 1 353
 Това е безобразие smile3515 Не го допускай. Аз лично бих му направила забележка, а ако не ми е удобно, ще накарам мъжът ми да свърши това

# 53
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Ами кажи си му направо! Няма какво да увърташ или да си пълниш дамската чанта с дамски превръзки. При теб обаче е пак добре моя свекър (докато живеехме с тях) ме чакаше да изляза и ровеше из гардероба. Много пъти съм си намирала бельото разбъркано. Побеснявах, мъжа ми правеше скандал обаче файда няма! И така докато не се изнесохме.

У-у-у, то неговото направо на ексхибиционизъм отива, бе!

# 54
  • Мнения: 1 858
Ами кажи си му направо! Няма какво да увърташ или да си пълниш дамската чанта с дамски превръзки. При теб обаче е пак добре моя свекър (докато живеехме с тях) ме чакаше да изляза и ровеше из гардероба. Много пъти съм си намирала бельото разбъркано. Побеснявах, мъжа ми правеше скандал обаче файда няма! И така докато не се изнесохме.

У-у-у, то неговото направо на ексхибиционизъм отива, бе!
Абе какво да ти кажа... думи нямам!

# 55
  • София
  • Мнения: 4 493
ВЗЕМИ И ГО  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 56
  • Мнения: 8 917
Ами кажи си му направо! Няма какво да увърташ или да си пълниш дамската чанта с дамски превръзки. При теб обаче е пак добре моя свекър (докато живеехме с тях) ме чакаше да изляза и ровеше из гардероба. Много пъти съм си намирала бельото разбъркано. Побеснявах, мъжа ми правеше скандал обаче файда няма! И така докато не се изнесохме.

У-у-у, то неговото направо на ексхибиционизъм отива, бе!
По-скоро на фетишизъм Wink Peace

# 57
Предлагам на момента да говориш с него, напълно откровено.... Мъжете на тия години вече се превръщат в малки деца.... Ще го приеме, но много по вероятно е да се нацупи.. Затова аз не бих чакала до следващия път, когато го хвана да рови вътре, защото така ще се сконфузи и шансовете да мине в нападение с цел защита е много по-голям, нали?

А така и няма шанс ти самата да се ядосаш.... Успех! Задачата ти е доста деликатна

# 58
  • Мнения: 211
Сигурно ще повторя много изказвания , но и аз да си кажа . Мен също ме вбесява ако някой си позволява да ми бърка в чантата или в шкафчето в службата ( където си държа лични вещи ) и т.н. Не искам да съм така експлозивна, но уви не се сдържам. НО в този конкретен случай бих казала , че наистина е по-добре да му се каже на човека , че не е приятно това, което прави . И в същото време се приготви за отговор от сорта : " Ами ти като не вадиш нещата на детето от там ...? " Та мисълта ми е ако може комбинирай двата варианта: хем си създай навик веднага с влизането в къщи да вадиш детските нещица от чантата, хем да му кажеш на човека, че не ти е приятно да бърка в чантата ти. Успех!

# 59
# 60
  • София
  • Мнения: 3 390
Ти можеш да му го обясниш, но той няма да те разбере... Crossing Arms

# 61
  • Мнения: 6 164
Баси невъзпитанието и некултурщината! Така бих се разкрещяла, че после в шокова зала ще го оправят и ще развие фобия към всички мои вещи!

# 62
  • Мнения: 544
Е направо....нямам думи. Аз на мъжа си не позволявам да ми пипа дамската чанта, камо ли някой друг. Не че крия нещо, просто това е лично.
Но определено трябва да се сложи край. Кажи му или му покажи, че не ти е приятно да ти бърка в дамската чанта и точка. Може да го счита за нещо нормално ако например жена му му е позволявала да рови в нейната.

# 63
  • Мнения: 6 167
Наистина пресилени изказвания  #Crazy Пестете си нервите, дами, не побеснявайте заради подобни глупости! Неприятно е, да, но чак пък такова превземане, айде нЕма нужда  Stop

 Peace

и аз така мисля, като е чак такъв проблем - казваш му и точка!

# 64
  • Мнения: 2 242
 Mr. Green има една приказка за първите 7 години  Mr. Green
късно е за превъзпитаване, аз не бих очаквала с разговор да се променят нещата, пос-коро бих взела мерки да не се повторят  Wink

# 65
  • Мнения: 5 103
Е ако ми отвори дамската чанта ще я тресна по главата с не да забрави какво е видяла и да не си вре гагата там, където не и е работа.

# 66
  • Мнения: 6 167
Е ако ми отвори дамската чанта ще я тресна по главата с не да забрави какво е видяла и да не си вре гагата там, където не и е работа.

мимка, извинявай, ама става в-с за свекъра, не за свекърва й.
тия свекърви са ни все в ума, значи  Wink

# 67
  • Мнения: 294
Във Абсолютно прав текст!!!!!
ЛЕле, ама как се ядосах.
Че това ти е лично пространство, а той даже не ти е мъж, че да го прави!!!!
Имам изключително коректна и внимателна и дискретна свекърва-без свекър-и като чуя за подобни уизпълнения избеснявам.
БЕз преувеличение.
smile3521 smile3521 bash

# 68
  • Мнения: 5 103
Е много съм проста, не съм разбрала то, защото моето говедо/свеки/ си е дошло от село и си играем на круша крий да не се засечем, ама и свекъра да е и него така ще го лупна по тиквата #Cussing out

# 69
  • София
  • Мнения: 480
Момичета,това не ми се случва за първи път!!Понеже слагам и някоя друга играчка в нея или шишето с водата,но за свекър ми това не е проблем,взима ми дамската чанта и запова да търси или въпросната играчка или водата .... #Cussing outЕЕЕЕЕЕЕЕ това на какво прилича???
Как да обясня на 55годишен мъж,че това е безобразие.... Tired????

Сигурна съм, че няма да ти докосне чантата ако шишето и играчките не са там. А и според мен не им е там мястото!

# 70
  • Мнения: 2 978
Щом те дразни и смяташ, че от твоята днешна реакция не е разбрал, защо просто не смениш чантите?

Когато излизам с малката нося една -тип раничка и в нея има неща само за на вън. Моите са ключовете, тел. и портфейл.
Мисля, че ще ти е много по- лесно и няма да си хабиш толкова нервите, ако просто не носиш твоите си лични неща вътре.


п.п. А колкото до носенето на цялата чанта...Да и аз нося цялата и не мисля, че е прекалено. Напротив,  това говори, че наистина не искам да знам какво има в чантите на другите и че това си е тяхна собственост!!!

То пък накрая излиза, че нито да ти бъркат е добре, нито да не ти бъркат..Ей оправия няма Stop

# 71
  • Мнения: 396
Момичета,това не ми се случва за първи път!!Понеже слагам и някоя друга играчка в нея или шишето с водата,но за свекър ми това не е проблем,взима ми дамската чанта и запова да търси или въпросната играчка или водата .... #Cussing outЕЕЕЕЕЕЕЕ това на какво прилича???
Как да обясня на 55годишен мъж,че това е безобразие.... Tired????

Сигурна съм, че няма да ти докосне чантата ако шишето и играчките не са там. А и според мен не им е там мястото!
Знаех си ,че и такива неща ще прочета,но имате право може би и аз греша някаде и въпреки това ,тя е моя чанта.....излиза ме на разходка и не ми се мъкнат,колички,бебета,отделни нейни чанти и топки и знаете как е...  ,все пак някакво уважение .....Или другия вариант е да го помоля, той тогава да вземе да бърка вътре,а  то какво аз си седя той става отива в коридора взима си чантата и търси играчката  или водата ....еми забравила съм веднага да ги извадя,всичко това става 10мин след като сме се прбрали....НЕ МИ РАЗПРАВЯЙТЕ ,ЧЕ Е НОРМАЛНО!!!!

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 21:51 от mitrewa

# 72
  • София
  • Мнения: 6 999
п.п. А колкото до носенето на цялата чанта...Да и аз нося цялата и не мисля, че е прекалено. Напротив,  това говори, че наистина не искам да знам какво има в чантите на другите и че това си е тяхна собственост!!!

То пък накрая излиза, че нито да ти бъркат е добре, нито да не ти бъркат..Ей оправия няма Stop[/b]

Идеята ми беше следната - ако не желая да ми бъркат в чантата казвам: "Донеси ми чантата, моля." Ако обаче нямам против казвам: "Донеси ми едикакво си от чантата, моля."

При положение, че ти 'разрешават' да бъркаш в чантата защо да не го направиш?  newsm78

# 73
  • Мнения: 8 917


При положение, че ти 'разрешават' да бъркаш в чантата защо да не го направиш?  newsm78
Лично аз - ами защото ми е неприятно, неудобно и въобще не искам просто да бъркам в чужди чанти newsm78 Peace Такава съм си Wink newsm78 Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 6 999

Гнуслива?  Joy Joy Joy

Извинявай - просто се сетих как братовчед ми веднъж ми донесе чантата хваната с два пръста и с думите, че не знаел какво може да има вътре и не бъркал...  Sick

# 75
  • Мнения: 8 917

Гнуслива?  Joy Joy Joy

Извинявай - просто се сетих как братовчед ми веднъж ми донесе чантата хваната с два пръста и с думите, че не знаел какво може да има вътре и не бъркал...  Sick

 smile3502 Ти го каза  smile3503

# 76
  • Мнения: 953
по отношение на лична чанта- дори да ми разрешат пак не бъркам вътре.
по отношение на това че дядото бърка,ами той не го прави с умисъл.просто това наистина се обръща на общо пространство щом и на детето нещата са вътре.не се впрягай толкова.има за много други неща да се хабят нерви.просто като се прибереш изваждай ги и си прибирай чантата някъде в гардероб или шкаф за да не ти бъркат.

# 77
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Ти отваряш ли му чантата?  bambam

# 78
  • Мнения: 65
Аааа,това е недопустимо.Аз побеснявам приятеля ми като ми рови в чантата,даже мразя и в жабката на колата някой да ми рови,а какво остава баща му да ми бърка в чантата #2gunfireАйде майка му,ако е-пак е друго,защото е жена,но въпреки това пак е невъзпитано. newsm78

Или си сложи превръзки в чантата или като тръгне следващия път,му кажи,че имаш лични неща в чантата и да ти я подаде,а не да бърка в нея.Или пък я прибери в някой шкаф и като попита къде е,за да вземе нещо,му кажи "Аз отивам да го взема" и след няколко пъти ще усети намека (надявам се...)... Thinking

# 79
  • Мнения: 596
ако не държиш водата там не мисля ,че свекър ти ще я отвори. Поставяйки в дамската си чанта нещата на детето ,което е негово внуче и съответно и негово дете, така да го кажа, ти превръщаш обекта, т.е чантата от лична територия  в обща:) Човека не приема тази чанта като твоя ,а чанта в която е водата ,която ще утоли жаждата на внучето. Има детски чанти. Предлагам след като не искаш никой друг да нарушава територията ти да слагаш детските неща в подобна, неутрална чанта:)

Браво!!! Много добре казано!!! Laughing

# 80
  • Мнения: 6 155
С риск да ме изядете с рогата и с копитата - не драматизирайте излишно!

Свекъра не прави обиск на чантата тайно, а просто взема от вътре необходимото за внучето си. Погледнете и от тази страна, вместо да разкарва снаха си да става и да подава на мрънкащото си дете, той я отменя.

Да бръкне за конкретно нещо е едно, а да тараши скришом е съвсем друго.

Не ставайте дребнави.
Човека не е проверил съдържанието на портмонето на автораката, нито личните й принадлежности, а е потърсил шише, или играчка.

Ако обаче свекъра проявява нездрав интерес на съдържанието на дамската й чанта по принцип - това вече е друг въпрос.

Но доколкото чета, тук не става вапръс за това!

Ха, яжте ма сега Laughing

  202uu newsm10
Какво толкова се възмущавате?!Бръкнал в чантата - много важно Wink
Сигурна съм, че ако не беше свекъра, а бащата /на авторката/ едва ли щеше да бъде такава реакцията  Whistling

# 81
  • Мнения: 1 462
Мен ме дразни точно обратното - като помоля някой близък да ми подаде нещо от чантата, а ми се носи цялата чанта. Чак толкоз възпитание - айде няма нужда.  Stop

И аз на това се дразня повече  Crazy
Аз пък се дразня, когато някоя ми каже "Бръкни и ми извади еди-какво си от чантата!" - "Ето ти чантата!" - "Аууу, ама кво толкова държа там, че те е страх да бръкнеш!" - еми не ме интересува, нито какво има, нито какво няма.  Това, че ти е трудно да си ровиш в чантата не е мой проблем.

# 82
  • Мнения: 5 475
Просто му кажи, че ако иска нещо от чантата ти да ти каже и ти ще му го дадеш Crossing Arms
Въпрос на култура  Tired

 Peace

# 83
  • Мнения: 3 394
директно му го кажи-не ми рови в чантата и толкоз

# 84
  • Мнения: 2 152
Еее това е супер гадно Close
Бих била бясна и веднага като го хвана щях да го питам, кой му позволява...

# 85
  • Мнения: 5 468
Лелеее... ooooh!, какво толкова държите в тези чанти, та чак и мъжете ви не смеят да пипнат вътре?!
Чудо голямо е станало, някой бръкнал в друга чанта. Бих се подразнила да видя някой да ми рови в телефона, но в чантата че бръкнал да вземе шишето... Rolling Eyes

# 86
  • UK
  • Мнения: 1 351
Лелеее... ooooh!, какво толкова държите в тези чанти, та чак и мъжете ви не смеят да пипнат вътре?!
Чудо голямо е станало, някой бръкнал в друга чанта. Бих се подразнила да видя някой да ми рови в телефона, но в чантата че бръкнал да вземе шишето... Rolling Eyes

 Всеки човек си има принципи, аз никога не съм буркала в чантата на майка си а какво остава да се бърка в моята. Не е за това какво ще види, въпросът е принципен, за това се казва ДАМСКА ЧАНТА, лична вещ си е не може всеки да си бърка носът там, и в моята чанта не ми бърка мъжа ми, аз му казвам "вземи еди какво си от чантата ми" и след малко ми цъвфа с нея и ми вика " не мога да ти бъркам в чантата"

# 87
  • Мнения: 408
Лелеее... ooooh!, какво толкова държите в тези чанти, та чак и мъжете ви не смеят да пипнат вътре?!
Чудо голямо е станало, някой бръкнал в друга чанта. Бих се подразнила да видя някой да ми рови в телефона, но в чантата че бръкнал да вземе шишето... Rolling Eyes

Всеки си има принципи. Моя приятелка казва, че даже дъщеря си е научила, че в нейната чанта не може да се бърка. На мен също би ми било неприятно. Още повече, че знам със сигурност, че като оставя свекървата сама с децата в къщи ми тараши тук-таме. От ЛЮБОЗНАТЕЛНОСТ. Обесете ме, ама се дразня от такива простотии.

Общи условия

Активация на акаунт