след махане на мустачките

  • 8 136
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 035
вчера си махнах мъха над горната устна с лента ,но сега като станах видях,4е цялата съм в ситни гнойни пъпчици...т.е. само там където съм скубала..  #Crazy
какво да правя  newsm78 ,да ги изстискам ли...или да не ги пипам.....а ми се налага и да изляза след пол.час.........охх ще се побъркам  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 1 540
аз не бих ги стискала, по-добре да ги "замаскираш"с пудра или фон.дьо.тен  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 295
другия път като си ги махаш, предварително си купи пудричка "солфатиацол". след като си ги скубнеш си ги намажи - ще забравиш за пъпчиците, а и кожата ще ти се успокои много бързо. тази пудра я ползват козметиците след почистване на лице и наистина е много ефективка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 035
за първи път ги махам и съм мн шашната сега....
а колко струва тази пудра? и в аптеката или в парфюмерията да я търся?

# 4
  • Мнения: 81
Сулфатиацола го има в аптеките, струва около 2лв най-много.Препоръчвам ти също Витамерфен (кремче).След епилацията нанасяш кремчето и после пудричката.Ще останеш доволна.

# 5
  • Мнения: 5 539
вчера си махнах мъха над горната устна с лента ,но сега като станах видях,4е цялата съм в ситни гнойни пъпчици...т.е. само там където съм скубала..  #Crazy
какво да правя  newsm78 ,да ги изстискам ли...или да не ги пипам.....а ми се налага и да изляза след пол.час.........охх ще се побъркам  #Cussing out
И на мен ми се появяват пъпчици на другия ден, макар че си ги махам при козметичка Rolling Eyes Ужасно е да имаш такава чувствителна кожа #2gunfire
Не ги стискай обаче, най-много да стане по-зле.

# 6
  • Мнения: 1 448
След епилация не трябва да се мокри мястото поне час-два, може би това обяснява нещата. Поне да знаете за другият път  Confused

# 7
  • Мнения: 133
Не ги стискай. По възможност ги намажи с някакво антибиотично кремче, напр. Фуцидин. Чувала съм, че и отвара от розмарин (ако не се лъжа) помага при появили се пъпчици след епилация.

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
На мен също ми излизат такива пъпчици, но два-три дни след процедурата. Неприятно е, но за ден минават.  Wink

# 9
  • Мнения: 1 035
ок,няма да ги стискам.
с вода знам,4е не се мокри след епилиране...и не съм се мокрила....но се намазах с фон дьо тен 3 часа след епилацията и сигурно от това ми се появиха....
днес ходих при една козметичка и тя ми даде една спец.кърпичка за след епилиране....мн гадно миришела,но предотвратявала появата на пъпките...но това за следващия път...а сега да не съм ги пипала и да ги намажа със спирт. ама от спирта няма ли да ми се възпали още повече?  newsm78

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Съмнявам се да се възпали от спирта, той дезинфекцира, най-много да щипе малко. Затова е желателно да се скубят мустачките вечер  Wink

# 11
  • Мнения: 79
аз първия път отидох на козметичка /преди около месец/ махна ми ги и на другия ден бях с такива пъпки, уж ме намаза с някакъв мазен антибиотик след това /само че моите изглеждаха по-скоро като херпес/, следващия път си купих лентички на STREP специално за лице и си ги махнах сама и нищо не ми излезе:)само че те се продават с едни такива мокри кърпички, с които се мазеш след махкането на космите:)и си го обяснявам с това

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
преди винаги ставах на такива пъпчици. Сега имам правило:
1. Обезкосмявам се вечер, от хладното се потиш много по-малко и по-малко вероятно е да се "опъпчиш"
2. Винаги почиствам остатъците от колата по устните с крем за лице с Алое /моят е на ейвън, но вероятно и 80% гел алое ще ти свърши същата работа, беше представител на Орифлейм, нали? newsm78. Алоето е основен компонент и в мокрите кърпички, които са към лентичките. Теди, искаш ли да се видим събота или неделя да ти отсипя мъничко да пробваш с него за следващия път?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз ползвам на Личия едни белички,на по другия ден ми излязоха 2 пъпчици много мънички,съвсем леко с нокът ги натиснах,но само от едната страна,колкото да се разкара бялото връхче и само веднъж.На другия ден нямах нищо.По принцип тези кърпички,които споменава Боряна са напоени с олио и се дават с цел почистване на колата,но почти никога не ги дават,а трябва сама да си ги поискам.Ако не ви дадат кърпичка,спокойно може да напоите някоя салфетка с бебешко олио и се почиства по същия начин.След като си махам мъхчето,почиствам мястото,измивам се,мажа с крем и си слагам ФДТ и пудрата,понякога дори не ми излизат пъпчици,а преди няколко дни като ги махнах само две. Laughing

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да и аз изпаднах в ужас първия път като си махнах мъжа, като видях 1-2 дена след това пъпчиците. Ужасно изглеждаше, и даже съжалих, че съм ги махната нямах видими косми и се ядосах, че реших да махна едвам видимия мъх. И аз ще си взема пудрата солфатиацол, но веднага след епилация ли се маже или по късно???

# 15
  • Мнения: 13 512
Тинка, остави мъжа на мира и махни само мъха:-)

# 16
  • Мнения: 5 618
Не знам дали е същото, но на мен такива ми излязоха след иглата. Мазах ги с Витамерфени се оправиха.

# 17
  • Мнения: 1 035
Янче,не съм дистрибутор на Орифлейм...незнам от къде ти хрумна Grinning
а кога пак ще ми се наложи да ги махам? след месец или по-рано?
а иначе Яна,този уйкенд няма да мога,4е 4акам гости от Петрич,но когато си свободна..може да се видим да пием по кафенце и да ми "отсипеш" Simple Smile

# 18
  • Мнения: 184
Тези пъпчици са много гадни #Cussing out И на мен ми се появяваха 1-2 пъти в началото, но вече - не. Така че не се притеснявай Peace

# 19
  • Мнения: 239
Не смятате ли, че не е етично да лъжете мъжете, че нямате мустаци и пъпки като ги махате?! Това е все едно мъж да има вагина, но да я крие от вас цял живот или не сте съгласни с мнението ми ако се сещате за какво говоря...Моята жена няма косми иначе нямаше даже да я гледам и това е нормално защото мъжете имат косми, но при жените положението е върколак/врколакас.

# 20
  • Мнения: 377
Жоре, твойта жена никъде ли няма косми?  newsm78 Да не е гумена, а?  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 13 512
Ти пък каква работа имаш в темата за женските косми,не мога да разбера?Да не си някакъв изпедерастен индивид и даа черпиш информация от извора за  разкрасителните  женски процедури? Чета те от няколко дни и се чудя каква работа може да има един нормален мъж в женски форум и още повече- в подфорум за "разкрасяване".Толкова ли нямаш с кого да изпиеш една бира или да си кажеш няколко приказки, че си седнал тук с жените да обсъждаш космите на жена си?

# 22
  • Мнения: 239
Таня, само Левски. Запомни го.

# 23
  • Мнения: 239
Ти пък каква работа имаш в темата за женските косми,не мога да разбера?Да не си някакъв изпедерастен индивид и даа черпиш информация от извора за  разкрасителните  женски процедури? Чета те от няколко дни и се чудя каква работа може да има един нормален мъж в женски форум и още повече- в подфорум за "разкрасяване".Толкова ли нямаш с кого да изпиеш една бира или да си кажеш няколко приказки, че си седнал тук с жените да обсъждаш космите на жена си?

Не знам, малко си агресивна.

# 24
  • Мнения: 13 512
Жоре, твойта жена никъде ли няма косми?  newsm78 Да не е гумена, а?  Rolling Eyes
Ами гумена ще да е, каква друга може да"помпа и да бега"?

# 25
  • Мнения: 60
Досега съм ги махала само с епилатор и не съм имала подобни проблеми.Единственото неприятно нещо е желанието за кихане.
Сега ,като чета се чудя как  се получава такова нещо.
Не знам обаче дали е редно да го правя с епилатор newsm78

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  След първото скубане и то при козметик /при това ме намаза след процедурата с нещо специално уж/ на следващата сутрин се събудих точно с такива гадории. Първоначално даже помислих, че ми излиза херпес, но като избиха повече пъпки и разбрах, че не е. Даже ходих на лекар и ми казаха "фоликулид". Т.нар. възпалени фоликулчета на космите излекувах с антибиотична паста /ама забравих името Embarassed/ и Сулфатиецол.
  Второто скубане мина по - леко откъм пъпки, а вече почти не излизат. Но се мажа със Сулфатиецол-а за по - сигурно.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 761
Последният път и аз се разкрасих по този начин. Но на мен ми избиха точно под формата на херпес. мазах с Виру-Мерц.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз ги епилирам при козметичка и нямам такъв проблем - но наистина е важно да не ги мокриш поне няколко часа след това.

# 29
  • София
  • Мнения: 193
Жоро, а ти откъде знаеш дали жена ти не си ги маха? newsm53 newsm03

# 30
  • Мнения: 503
аз ги махам с  кола маска и след това се майжа сас спирт,но според мен не ги стискай

# 31
  • Мнения: 2 804
Определено не е желателно да се изстискват такива пъпчици !
Аз си ги махам с конец и нямам спомен до сега да са ми се появявали пъпчици след това .

# 32
  • София
  • Мнения: 193
Махам ги с кола маска и остатъците почиствам с тоалетно мляко newsm12 излиза ми някоя пъпчица но бързо минава Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 193
Определено не е желателно да се изстискват такива пъпчици !
Аз си ги махам с конец и нямам спомен до сега да са ми се появявали пъпчици след това .
Как става с конец Shocked

# 34
  • Мнения: 2 804
Взима се макара завързва се началото за палеца на крака след което се хваща конеца и се усуква така че да може с мърдането на крака-пръста да се разминават двете оплетени нишки и да отстранят косъма-мъха .
Не е лесно да си го представи човек , а и трябва практика за да се свикне с движението .

# 35
  • Мнения: 13 512
Много е трудно, правили са ми го  на лицето и никак не боли,но за съжаление в България не съм виждала  да се прави.

# 36
  • Мнения: 2 804
Монда , аз се научих в София на ул.Шипка имаше един фризьорски салон в който имаше една козметичка от Ирак и там ходих да и предлагам конци та докато я гледах се научих какво се прави .
Вечерта пробвах много та след около 2 часа намерих вариант .
Сега се сетих и по-лесен вариант за начинаещи взима се конец не много дълъг и му се завързват краищата след което се хваща като за игра с конец , но се омотава през средата и при отварянето на едната , и другата длан (имам предвид пръстите на дланта)  се получава същото разминаване на конците за да се отстранят космите .

# 37
  • Мнения: 13 512
Да, и на мен иракчанка ми го е правила. Явно там е толкова разпространено. Знам,че и на мъжете,след като ги избръснат  го правят за космите около очите..тези фините косми.

# 38
  • Мнения: 2 804
Ми това по принцип е на повечето места в арабският свят и това че правят на мъжете също го видях щото на мъж ми нищо че не е космат му маха веднъж някакви косми един бръснар .

# 39
  • Мнения: 1 393
Монда , аз се научих в София на ул.Шипка имаше един фризьорски салон в който имаше една козметичка от Ирак и там ходих да и предлагам конци та докато я гледах се научих какво се прави .

Тайра, нали?  Wink
Преди две години като си бях в България случайно я "хванах", че вече работи в един салон с/у 127-мо у-ще. Страхотна козметичка е тази жена!

# 40
  • Мнения: 2 804
Монда , аз се научих в София на ул.Шипка имаше един фризьорски салон в който имаше една козметичка от Ирак и там ходих да и предлагам конци та докато я гледах се научих какво се прави .

Тайра, нали?  Wink
Преди две години като си бях в България случайно я "хванах", че вече работи в един салон с/у 127-мо у-ще. Страхотна козметичка е тази жена!
Точно тя .
Къде се намира това 127-мо училище ?

# 41
  • Мнения: 1 035
малко ми размихте темата  Naughty

а аз вече 3-ти ден съм с тез гадни малки пъпчици и едва се сдържам да не ги изстискам и да ги намажа със спирт,че да не се възпалят #Crazy ...по цял ден си седя вкъщи,от срам....  Cry

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
стискай зъби, ще минат. Сега нищо не може да се направи. За следващият път обаче послуший съветите ни  Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 1 210
MrsG, салона е до Апартамент ли? Как се казва козметичката - Тайра?

# 44
  • Мнения: 5 647
вчера си махнах мъха над горната устна с лента ,но сега като станах видях,4е цялата съм в ситни гнойни пъпчици...т.е. само там където съм скубала..  #Crazy
какво да правя  newsm78 ,да ги изстискам ли...или да не ги пипам.....а ми се налага и да изляза след пол.час.........охх ще се побъркам  #Cussing out
И на мен ми се появяват пъпчици на другия ден, макар че си ги махам при козметичка Rolling Eyes Ужасно е да имаш такава чувствителна кожа #2gunfire
Не ги стискай обаче, най-много да стане по-зле.

От стискане ми останаха 2 петънца. И на мен ми се появяват въпреки че хода на козметик и след това ми слага антибиотична пудра и някакъв крем. Така се получава при чувствителна кожа.

# 45
  • Мнения: 1 393

Къде се намира това 127-мо училище ?

В центъра на София, м/у пресечките " Иван Денкоглу", " Парчевич" и " Ангел Кънчев ".
RK, не съм сигурна какво и къде е Апартамент- не живея в София от повече от осем години.
Но салонът е точно срещу двора на училището, спомням си, че когато бях там преди две години, в съседство имаше някакъв доста приятен китайски ресторант или бистро може би беше, в модернистичен стил.
Козметичката се казва Тайра, да.

# 46
  • Мнения: 903
tedka* разбирам те, защото аз всеки път като си правя кола маска се обривам. С какво ли не съм се мазала, но няма ефект. Аз, може и да ме освиркат другите, но ги цедя тези пъпки. Просто не мога да ги търпя, а и като им махна връхчетата по-бързо зарастват. Само че не ги стискам с пръсти, а по следния начин: взимам една топлийка(че е с по-тънко връхче)обгарям я със запалка и после я потапям в спирт. С нея леко бодвам гнойното връхче и с помощта на топлийката, но не с острието отстранявам само гнойта. След това мажа със спирт. Не оказвам никакъв натиск върху пъпката. Така нямам нито един белег.
Една козметичка ми каза, че ако правя всеки месец кола маска нямало да се появяват. Обясни ми че кожата привиквала, но още не съм пробвала. Голяма гадост е този обрив. Дано скоро ти мине и другият път да нямаш.

# 47
  • Мнения: 1 616
Тедка, в другата ти тема за епилирането се разписах, но ще цитирам отново какво правя, за да се спася от неприятните пъпчици над горната устна:
"Мъха над горната устна махам с малки лентички Veet , след което почиствам с двуфазен лосион или специална кърпичка, после измивам и слагам вазелинче (обикновено "Tender care" на Oriflame), а след като измия вазелина, непременно почистваща маска. Много е дълго, трудоемко и досадно, но пък после нямам проблеми с пъпчици и раздразнения."

# 48
  • На небето
  • Мнения: 5 530
малко ми размихте темата  Naughty

а аз вече 3-ти ден съм с тез гадни малки пъпчици и едва се сдържам да не ги изстискам и да ги намажа със спирт,че да не се възпалят #Crazy ...по цял ден си седя вкъщи,от срам....  Cry

Аз моите ги изстисквам, не мога да се сдържа да не ги пипа, по добре да ходя червена и с лека пудра да го прикрия от колкото да ходя с пъпки.  Embarassed И да ти кажа минават за 2 дена. На другия ден след изстискването са леко зачервени, а на другия едвам се вижда зачервеното на 3 вече няма нищо. [/b]

# 49
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Докога ще излизат тези пъпки?Вече 2 пъти махам мъха и ми излизат пъпчици,хем ме маза козметичката с някакво олио newsm78.Дали ще привикне кожата или да купувам и аз сулфатиацол?

# 50
  • Мнения: 597
Купи си, много помага.Хубаво е винаги да ти е под ръка.

# 51
  • Мнения: 289
Момичета,
много се изприказва за тези пъпчици... а никой не спомена лосиона ТЕНД СКИН - само напояваш едно памуче лекичко, мажеш и на другия ден най-късно нямаш нищо. Американско производство е. В България го има от скоро и сигурно затова малко хора го знаят. Това си е направо супер.Забравяш ги тези проблеми с пъпчиците и врастналите косъмчета-веднъж завинаги. Аз ги имах на "триъгълника" (ужас), подмишниците и над горната устна. Уж ходя на кола маска,а пък като сложа бикините...каква файда,че нямам косми като имам пъпки. Сега въобще не ми пука, защото да чукна на дърво, нямам такива работи.

# 52
  • Мнения: 5 299
Момичета,
много се изприказва за тези пъпчици... а никой не спомена лосиона ТЕНД СКИН - само напояваш едно памуче лекичко, мажеш и на другия ден най-късно нямаш нищо. Американско производство е. В България го има от скоро и сигурно затова малко хора го знаят. Това си е направо супер.Забравяш ги тези проблеми с пъпчиците и врастналите косъмчета-веднъж завинаги. Аз ги имах на "триъгълника" (ужас), подмишниците и над горната устна. Уж ходя на кола маска,а пък като сложа бикините...каква файда,че нямам косми като имам пъпки. Сега въобще не ми пука, защото да чукна на дърво, нямам такива работи.
Колко струва този лосион?

# 53
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Момичета,
много се изприказва за тези пъпчици... а никой не спомена лосиона ТЕНД СКИН - само напояваш едно памуче лекичко, мажеш и на другия ден най-късно нямаш нищо. Американско производство е. В България го има от скоро и сигурно затова малко хора го знаят. Това си е направо супер.Забравяш ги тези проблеми с пъпчиците и врастналите косъмчета-веднъж завинаги. Аз ги имах на "триъгълника" (ужас), подмишниците и над горната устна. Уж ходя на кола маска,а пък като сложа бикините...каква файда,че нямам косми като имам пъпки. Сега въобще не ми пука, защото да чукна на дърво, нямам такива работи.
Колко струва този лосион?
Дай повече инфо моля,на коя фирма е,къде се продава-по аптеките ли?

# 54
  • Мнения: 289
TEND SKIN LOTION се разпространява за сега само по козметичните салони макар че във Враца може да се намери и в дамски фитнес център.
Струва около 43лв.най-малката бутилка (към 250мл), но пък стига за около половин година. А по-голямата идва по-евтино,защото купуваш 2малки на цената на 1,5. Спестяваш към 12лв.И най-важното е, че нямаш главоболие да го приготвяш,смесваш и тъй нататък. Само нанасяш два пъти на ден 3-4 дена след обезкосмяване.Като се изчисти кожата, намаляваш до 1-2 пъти седмично. И после пак при следващото обезкосмяване.

# 55
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
незнам какви лентички точно си си купила,но аз си купувам цяла кутия и ги ползвам по- дълго време. Та във въпросната кутия има няколко кърпички напоени с нещо мазно, което след обезкосмяване почиства и успокоява кожата. ЯВно си с чувствителна кожа, не стискай пъпчицте. Те ще се махнат.

# 56
  • Мнения: 525
Кърпичките в кутията не стигат за всички ленти.Като ги употребя махам лепкавото с бебешко олио и после търкам с бучка лед-така по-бързо минава възпалението.

Общи условия

Активация на акаунт