Споделете впечетления от лятното си пътуване до България!

  • 5 329
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
возих се я.
и на тролей, и на трамвай.
и кола карах.
нищо не се е променило по таз линия , Лиске.

В Под Липите моя бъдещ (тогава) съпруг за пръв път го пробваха колеги дали ще понесе ракия... и той назад да не остане от мъжорята, обърна това, което прилича на епруветка, не се сещам как се казва.  И като замъгли поглед))) Те нон стоп го питаха харесва ли му тази типична българска обстановка.  Много била типикъл. По едно време към 22ч дойде една певица , като Валя Балканска и една гайда. А тоя ресторант е с много нисък покрив. Че като писна тая гайда! И то съвсем близо до нашата маса. Моите колеги/ приятели се възторгнаха много. Една национална гордост се изписа на лицата им.... Ама космически звуци. Няколко минути по-късно мъжа ми помоли да си тръгнем.
Но, като го изключим него, на др. чужденци много им харесва в Под Липите.

# 16
  • Мнения: 1 393
В Под Липите моя бъдещ (тогава) съпруг за пръв път го пробваха колеги дали ще понесе ракия... и той назад да не остане от мъжорята, обърна това, което прилича на епруветка, не се сещам как се казва.
Юзче.  Laughing

Лиска, и на мен  (а още повече на мъжа ми) ми хареса много При  Яфата. Само дето като бяхме там, по едно време дойде цял оркестър да ни свири "на ушенце", та ни поразвали малко кефа.  Wink
Но иначе е наистина хубаво местенце, особено за показване пред гости от чужбина.  Peace

# 17
Половината жени са с ярко червени коси.

# 18
  • Мнения: 3 425
Половината жени са с ярко червени коси.

Още ли????От 2-3 години все едно и също  #Crazy

# 19
  • Мнения: 907
Купих си супер удобни и хубави обувки (мой тип - без ток), бг производтсво.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 363
Mиналото лято освен, че ми се разбиха колелетата на количката от друго не мога да се оплача.

Наседях се по кафенета и заведения (на открито). Живот си живеят в България. Може пари да нямат, но по цял ден висят по заведенията. Е, то не може и двете.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Много хубаво - като цяло, наистина ми хареса, може би защото бях на гости на мама и тате в Русе - а не в гадната София - от там само минавах за летището и обратно.

Беглите ми впечатления за София са гадни, ама много гадни - цигания и селения до шия - същото че и по-зле каквото го оставих преди да тръгна на тук. А като се сетя какво беше преди няколко години...но това е друга тема

Иначе Русе е станал много хубав, но разбира се и аз имах странни случки:
 - палеж на пътната врата на съседи от нашия вход - кошмар - щяхме да се издушим посред нощ, хубаво че детенце не се събуди....
 - една комшийка всеки ден към 2:30 - 3:00 - точно когато се спи обикновено обеден сън - сядаше между етажите и чупеше костилки от кайсии????!!!!????!!!!!???? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked и когато и направих забележка ми беше казано: "Ами то толкова тихо, че реших че няма никой" Shocked Shocked Shocked - no comments
 - децата на площадката знаеха по-мръсни думи от мен самата Embarassed Embarassed Embarassed отвратително - разбира се имаше и културни деца...
 - всички карат ужасно бързо и не спазват правилата за движение - да си призная беше ме страх ... Rolling Eyes Наистина е опасно по нашите пътища

Разбира се една от главните задачи ми беше да отида на фризьор!!! ама фризьор - не знам аз ли съм голям карък или тук в ДЕ просто са много схванати фризьорите - до сега само са ме оръффали и нищо повече  Cry Cry Cry че и много пари ми вземат, а в БГ всеки фризьор е направо магьосник...страхотни са Laughing

П.С. С удоволствие ще си отида пак Laughing

# 22
  • Мнения: 3 425
а не в гадната София

Беглите ми впечатления за София са гадни, ама много гадни - цигания и селения до шия - същото че и по-зле каквото го оставих преди да тръгна на тук. А като се сетя какво беше преди няколко години...но това е друга тема


Моля да избягваме изказвания като горните,за да не разбунваме духовете!!!

# 23
  • Мнения: 1 393
- една комшийка всеки ден към 2:30 - 3:00 - точно когато се спи обикновено обеден сън - сядаше между етажите и чупеше костилки от кайсии????!!!!????!!!!!???? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked и когато и направих забележка ми беше казано: "Ами то толкова тихо, че реших че няма никой" Shocked Shocked Shocked - no comments
Joy  Joy  Joy
 
Цитат
тук в ДЕ просто са много схванати фризьорите - до сега само са ме оръффали и нищо повече  Cry Cry Cry че и много пари ми вземат, а в БГ всеки фризьор е направо магьосник...страхотни са Laughing
100% заставам зад думите ти- страхотни фризьори има в България!   bouquet
Не знам кой и как ги учи на Запад, ето и тук в САЩ аз девета година не мога да намеря някой да разбира какво искам и да го направи (а не е да съм и толкова капризна  Wink).
Просто си знаят пет стандартни прически и все тях си фъкат. Rolling Eyes
Преди две години каква фризьорка ме подстрига в България, хем не беше и в София, а в Ст. Загора- само мога да си мечтая за някой с подобни умения и замах тук...   ooooh!

# 24
  • Мнения: 6 167
и аз за фризьорите да се изкажа - наистина са страхотни!
аз ходя в БГ средно на 3-4 месеца и това ми е номер едно.
давам пари, малко по-малко от тук, но ходя при най-най-добър и скъп фризьор, който наистина ми обръща внимание, консултаира ме и ме изпраща наистина с нов вид и самочуствие. велико е!

тук още не съм пробвала услугите на тукашните фризьори , не е непоносимо скъпо, но нещо им нямам вяра. само като погледна в салончетата... хм.

а в софия и обстановка, обслужване... всичко е на 6!

# 25
  • Мнения: 714
Разбира се една от главните задачи ми беше да отида на фризьор!!! ама фризьор - не знам аз ли съм голям карък или тук в ДЕ просто са много схванати фризьорите - до сега само са ме оръффали и нищо повече  Cry Cry Cry че и много пари ми вземат, а в БГ всеки фризьор е направо магьосник...страхотни са Laughing


ето една сродна душа  Wink

та за моето посещение ще кажа:

козметик, фризьор, маникюр, педикюр - професионални и евтини услуги. Италианските им колеги могат да дишат прахта на българските си такива. Скапах се да си правя процедури всякакви. Същото за зъболекарите.

Сърдити келнери, сърдити продавачи, сърдити касиер/ки в супермаркетите ... за тях клиента е дошъл да им пречи. Те обикновено не са оттам и са за малко, иначе имат яхти на карибите, щото се държат така, че другите са нищожества.

Аптеки на всяка крачка - отворени по всяко време и почти всичко без рецепта и на цени много по-ниски от същите продукти в Европа. Пример - нурофен, два пъти по-евтин. Ефералган - повече от два пъти по-евтин. Живеещите в Италия знаят какво значи това, където в понеделник следобед няма откъде едни дамски превръзки да си купиш. Изкупих една люлинска аптека.  Wink

Огромни, тлъсти, черни и вкусни череши.  Laughing Донесох си две кила в Италия   Mr. Green

Хранителни продукти и сладоледи тъпкани с какви ли не химии и гнусотии. липса на всякакъв контрол.
Вкусно кисело мляко (надявам се без химии)  Rolling Eyes Вкусен ръчен хляб.

Софийска районна прокуратура - всеки път се заричам, че отивам за последен път - но уви, налагаше се по разни стари преписки за издръжката за детето...

София - същата, тук-таме някой нов хотел или ресторант, колите с регистрации СА, което беше ново за мен. Пълно с коли от провинцията, дето преди беше рядкост.

Китен- малко село с големи претенции. Смрад. За първи и последен път ходих там. Касовите бележки са незадължителни, лъжат си те в очите.

Автобусите на Биомет - чисти, персоналът сравнително учтив.

Летище София - без думи просто. Няма дори място нито на летището, нито на сайта им, където да изпратиш оплакване. Веднага след пристигането си вкъщи изпратих факс- рекламация в Алиталия за хората, които ги представляват на летище София. Това е срам за всяка авиокомпания да ги представляват такива зли, невъзпитани, кисели, недоспали и неучтиви "дами".

Поне това, което постигнах, беше, че тъй като имам карта Алиталия, при следващото ми пътуване с тях системата им автоматично ме сложи в бизнес класа при положение, че бях платила икономична класа. Кефффффф  Mr. Green Аспержи, сурова шунка и топли картофки със сиренце и червено вино  Mr. Green . Затова ви казвам - оплаквайте се!   Wink  Wink




# 26
  • Germany
  • Мнения: 1 262
а не в гадната София

Беглите ми впечатления за София са гадни, ама много гадни - цигания и селения до шия - същото че и по-зле каквото го оставих преди да тръгна на тук. А като се сетя какво беше преди няколко години...но това е друга тема


Моля да избягваме изказвания като горните,за да не разбунваме духовете!!!


Извинявай ако съм те засегнала! Но не мислех че някой ще се обиди от един коментар за София, че е мръсна и че на всеки ъгъл могат да ти случат небивали абсурди...та това си е самата истина - преди доста години когато започнах да живея в София я обожавах, не можех без нея, както и сега си я обичам - но в един момент - последните 3-4 години - започна да ме дразни цялата тази мизерия, мръсотия, кучета и селски тарикатчета.

Това е, sorry...но все пак се надявам да се оправи скоро време Peace


# 27
  • Мнения: 3 425
Мисля,че ми стана неприятно,а и съм сигурна,че няма да съм само аз,така че е по-добре(поне според мен) да си спестяваме такива изказвания!
Благодаря   bouquet

# 28
Половината жени са с ярко червени коси.
Е тва не можах,да го разбера - хубаво ли е или лошо newsm78

# 29
  • Мнения: 486
Живеещите в Италия знаят какво значи това, където в понеделник следобед няма откъде едни дамски превръзки да си купиш. Изкупих една люлинска аптека.  Wink

А защо не могат да се купят дамски превръзки в Италия в понеделник следобед? Аптеките ли не работят тогава или пък продажбата на такъв род продукти е забранена в понеделник? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт