Споделете впечетления от лятното си пътуване до България!

  • 5 333
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 295
И мен ме порази скъпотията като си ходих тази година. От 6 години си ходим всяко лято и виждам как от година на година цените растат и стават европейски, а заплатите на хорат си остават български. Особено в провинцията. За храната съм на същото мнение - беден асортимент, а месото изглежда... Това обаче не ми пречи да си ям кабапчетата. въобще ходя си с кеф в България, обичам си я, каквато си е. Има си своята неповторима атмосфера и се надявам да си я запази. Обичам провлечения начин на живот там, непринудеността на хората и още много други неща, които правят България българска. Колко от вас могат да звъннат на чужбинските си приятели и да им кажат "Айде да ходим да пием по едно кафе".

# 91
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Като ви чета, като че ли вече сте натурализирани Германки, англичанки и тем подобни, говорещи с вулгарно презрение за българското си племе, част от което винаги ще си останете!
 - И аз съм живял 10 г на запад и ще ви кажа, че навсякъде ще ви го кажат в прав текст или между редовете:

                                - Какво търсиш при нас, дошла от майната си!...

 - Защото винаги ще се кривите да улучите произношението, но ще говорите като рускините българския (да ме прощават рускините Praynig)
 - Напразно - не се учи на стари години, а до 2-рата - 3-тата година от раждането.
 - а това че по магазините на запад ви се усмихвават лицемерно - това е за да ви вземат паричките...
 - За мен България винаги ще си остане природата и хората.
 - Колкото за държавата - там сте прави - крадци и мизерници ни управляват от 45 + 16 години!
 - Бъдете здрави, и продължавайте да се напъвате да се натурализирате, може би след 30-40 години вече трудно да ви различават българския акцент...

# 92
  • Мнения: 3 425
Александър, не мисля че някой го е срам да се нарече българин!!!

Поне в чужбина с усмивка ми 'вземат' парите,а не като повечето в България ...намусени все едно си им 'изял супата с вилица',а пък и бакшиш съм длъжна да им оставя,че нали не живея в Бг и бера парите по дърветата!

На мен ми липсва България-родината,а не България-държавата....и мисля,че с повечето е така!И ако забелязваш нещата,за които е писано по-горе е за една псевдодържава!!!

Не търси под вола теле моля!!!!

 

# 93
  • Мнения: 6 167
едва ли мога да коментирам каквото и да е от постинга ти.
стана ми гадно от думите ти, но едва ли трябва, имайки предвид, 4е търсиШ европерйски сайт да си продадеШ варненския апартамент.

жалко за темата, малоумията край нямат в тоя форум

# 94
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Кала, това послание беше за Liska най-вече, по повод казаното от нея:

Цитат
Другото, което си спомням, са късополите недохранени създания от женски пол,
кръстосващи улици и заведения, или кибичещи пред
някой и друг, сквернящ името бутик, магазин или гараж.
Празни погледи, празни гащи, дълги прави коси и
течение между краката.

 - И за мен носталгията беше за Родината, като природа, а не за държавата.

# 95
  • Мнения: 3 425
Кала, това послание беше за Liska най-вече, по повод казаното от нея:

Цитат
Другото, което си спомням, са късополите недохранени създания от женски пол,
кръстосващи улици и заведения, или кибичещи пред
някой и друг, сквернящ името бутик, магазин или гараж.
Празни погледи, празни гащи, дълги прави коси и
течение между краката.



 - И за мен носталгията беше за Родината, като природа, а не за държавата.

Тогава моля не обобщавай за всички ни!!!

# 96
  • Мнения: 3 394
добре беше, само че ни тръшна с мъжо някакво летно грипче, от което много те боли стомах....пу-пу, добре че Стела се размина Simple Smile

# 97
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
добре беше, само че ни тръшна с мъжо някакво летно грипче, от което много те боли стомах....пу-пу, добре че Стела се размина Simple Smile
И нас ни тръшна същото  Crazy Само мен ме подмина. Баткото все още има проблеми с апетита Sad
Последния ден слязох рано сутринта в центъра на София. Попаднах на готин шофьор, който не ми мърмори за разбитите улици в моя квартал и липсата на табели, а даже ми се извини за закъснението, поради гореизброените причини Wink Купих си еспресо от едно малко кафенце, девойката току що беше смляла кафето и така хубаво миришеше в магазинчето. После отидох да посетя козметичката ми, чак последния ден намерих време за нея  Embarassed Та с нея освен процедурите оклюкарихме и общите ни познати  Laughing След това се разходих по Витошка, за 6 седмици не намерих време, а там е станало доста добре. Радвам се, че тази улица отново е само пешеходна зона. Определено в центъра на София е много хубаво  Heart Eyes
Купих дюнери в една пресечка на Витошка. Магазинчето се въртеше от няколко араби, които не владееха особенно добре българския  Mr. Green
При следващото си прибиране определено ще отделя повече време за разходки през деня из центъра на София Wink

# 98
  • Мнения: 1 581
На мене пък си ми хареса, по-точно през цялото време си бях "вкъщи" и всичко беше супер нормално, сякаш не съм излизала от България, единствено това "грипче", заради което бяхме с Виктор в болница цяла седмица и което не подмина никой член на двата рода  Twisted Evil

Хората ми се видяха нормални, различни от тук, но нормални - и простаци имаше, и кОлтурни, като тук - народ разен...
И цените така...

Аз май съм от тези, дето навсякъде виреят. И в болницата пари не са ни искали, нито пък бакшиши, сигурно щото не давам вид на чужбинско-пребиваваща  Laughing

Но пък не ми се прибира много често в България, че голяма лудница става всеки път, много рода, много нещо и все някой се сърди - аман!

Общи условия

Активация на акаунт