Приучаване на гърне?!

  • 4 175
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 901
А аz не zнаех че дресура се прилага не само на животни.. Е те такова чудо, хем да дресирам собствения си син, хем да се гордея, верно не бях чувала... ни видяла.

Извинявай, ама ти къде прочете, че тя е тренирала бебето си?!? Тя е тренирала себе си! И то доста добре! Виж как си намират хората призвание!

# 31
  • Мнения: 902
Дете до 2 години не може нито да контролира сфинктера, нито да "задържа " и изчаква да иде на тоалетна. Фии4ски и невъzмоижно, и това съм го и учила, и ми го обясни и лекаря на моята дъщеря. Затова  е абсолютна глупост по моя преценка.НЕ чЕ е абсолютно невъzможно , но е направо идиотщина... и zа чий е цялата тая глупост?Заради песетене на памперси,zаради Грийн пиис или zа да мога да кажа "моето е най... "



? И дали изобщо някой може да каже със 100% сигурност? И това, че не могат да задържат не е вярно. Не ти ли се е случвало да свалиш гащите на детето си точно щом почне да прави работата и като го сложиш на гърнето да я довърши? Защото на моите деца им се е случвало.
Бебката редовно я хващам "в движение", т.е. вече е изакала мъничко в памперса или гащичките и като я сложа на гърнето се доизаква, а в това време все пак ще да стиска, защото инак ще си излиза акото, то е ясно, ама не им е излизало до сега.
Така че не бъди толкова уверена в думите си. Може да се пробваш някой път и ще видиш, че могат да сдържат макар и само минута или секунди.
Целта е не точно да го научиш, бре хора, не да го "дресираш", а да му покажеш, да го насочиш, да го усетиш и да му съдействаш да се чувства добре. Защото наистина бебетата не се чувстват добре в мръсните си памперси. Мойта хубосниа изобщо не обича да седи с памперса. И много се противи, като й го слагам. А като е с гащичките й е супер - лекичко и удобно на дупето. Слагам я на гърнето в общи линии, когато се сетя ,нямам определен интервал или програма. Когато протестира, не я слагам и си я оставям да си ходи по живо по здраво. И тя не се оплесква. Почти никога не го е правила до сега, а сме вече на 10 месеца.
Такива работи Mr. Green Мен пак ми идва да кажа, че е много гадно едно дете на 3г.в. да ходи с памперс, някак си не е за възрастта му, сякаш му се пречи да следва естествения ход на израстването си....
  bouquet

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 19:06 от Mam4e Bandit

# 32
  • Мнения: 902
Дете до 2 години не може нито да контролира сфинктера, нито да "задържа " и изчаква да иде на тоалетна. Фии4ски и невъzмоижно, и това съм го и учила, и ми го обясни и лекаря на моята дъщеря. Затова  е абсолютна глупост по моя преценка.НЕ чЕ е абсолютно невъzможно , но е направо идиотщина... и zа чий е цялата тая глупост?Заради песетене на памперси,zаради Грийн пиис или zа да мога да кажа "моето е най... "




А ти от къде си сигурна за това?Да не би да помниш какво ти е било усещането на 2 годишна възраст? И дали изобщо някой може да каже със 100% сигурност? И това, че не могат да задържат не е вярно. Не ти ли се е случвало да свалиш гащите на детето си точно щом почне да прави работата и като го сложиш на гърнето да я довърши? Защото на моите деца им се е случвало.
Бебката редовно я хващам "в движение", т.е. вече е изакала мъничко в памперса или гащичките и като я сложа на гърнето се доизаква, а в това време все пак ще да стиска, защото инак ще си излиза акото, то е ясно, ама не им е излизало до сега.
Така че не бъди толкова уверена в думите си. Може да се пробваш някой път и ще видиш, че могат да сдържат макар и само минута или секунди.
Целта е не точно да го научиш, бре хора, не да го "дресираш", а да му покажеш, да го насочиш, да го усетиш и да му съдействаш да се чувства добре. Защото наистина бебетата не се чувстват добре в мръсните си памперси. Мойта хубосниа изобщо не обича да седи с памперса. И много се противи, като й го слагам. А като е с гащичките й е супер - лекичко и удобно на дупето. Слагам я на гърнето в общи линии, когато се сетя ,нямам определен интервал или програма. Когато протестира, не я слагам и си я оставям да си ходи по живо по здраво. И тя не се оплесква. Почти никога не го е правила до сега, а сме вече на 10 месеца.
Такива работи Mr. Green Мен пак ми идва да кажа, че е много гадно едно дете на 3г.в. да ходи с памперс, някак си не е за възрастта му, сякаш му се пречи да следва естествения ход на израстването си....
  bouquet

на 2 седмици???? това  си е дресура...Колкото до сфинктера, прочетох 4е е така, и в двете книжки zа бебета които имам го пише а и  доктора ми обясни... бих могла аz да се  пробвам с моята 4е е на годинка  и малко по малко почва да раzбира кое какво е и как трябва да го нарича,но на 2 седмици бебенце ... ужас горкото бебе.дресура си е.

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 08:34 от Mam4e Bandit

# 33
  • Мнения: 902
А аz не zнаех че дресура се прилага не само на животни.. Е те такова чудо, хем да дресирам собствения си син, хем да се гордея, верно не бях чувала... ни видяла.

Извинявай, ама ти къде прочете, че тя е тренирала бебето си?!? Тя е тренирала себе си! И то доста добре! Виж как си намират хората призвание!

така го приемам... на 2 седмици , малкото същество е едва току що дошло на света, ще го държа над гърнето и ще кажа " ПИШ..." ...мо га да си представя и по смислено приzвание.... Има дуzина начини да помогнеш zа раzвитието на едно малко бебе... по моя преценка се нуждаят  дечицата от любов и внимание, от нежност у ласки, а не да ги държиш над гърнето и да му викаш "пиш" докато пишка...
Това е моето мнение, според мене това е направо идиотщина.
Мога да пробвам вече моята малка с гърнето понеже може да седи стабилно, zнае да каzва "пфу" ако е пълен пампесра, следователно може да се опитам да я накарам да каже "пфу" преди да ака... Но на 2 седмици никога няма да се пробвам да иzмъчвам така малкото съzдание, чийто костици още са меки и крехки... Ужас...

# 34
  • Мнения: 374
И аз се чудя бебе на 2 седмици как са го сложили на гърне,то едва си държа главичката,просто не мога да си представя картинката!
da e tova e nai-interesnoto za6toto to sami4ko nqma kak da se otpusne na gyrneto, trqbva maikata da go pridyrja...ne 4e zvu4i lo6o cqloto ne6to, no bebeto na tozi etap ne osyznava kakvo to4no stava

# 35
  • Мнения: 9 903
за мен това е безсмислено уплътняване на деня - да не говорим, че миенето на посрано легенче е гадно и отнема време.
Иначе съм гледала леля си навремето да го прави с братовчед ми - тогава нямаше памперси.

# 36
  • София
  • Мнения: 888
Според мен тази жена не е на ясно,че колкото и да слага детето на гърне към година и половина то почва  да не иска да стои в него JoyНека напише тая статия като сина й стане на  година и осем.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това за мен са измислици. Не вярвам да е възможно. Имала съм опит с ранно поставяне на гърне, по-точно изпишкване на ръце, понеже не смеех да сложа малко бебе да седи, е, нямах никакъв успех. Бях принудена да го правя това с големия ми син, защото много се подсичаше от памперси, едно време не бяха така качествени памперсите като днес. Въпреки всичко с подходяща козметика и честа подмяна на памперса, пак си останах с тях.
Убедена съм, че до 9-10 месечна възраст не може да се започне с приучване на гърне. ако детето се изходи, когато сме го сложили, си е чиста случайност, но не и приучване.

# 38
  • Мнения: 8 505
Аз също съм започнала в шестия месец пруичаването към гърне.И имам резултат повярвайте.Цапаме само един памперс на ден сега и един за през ноща.Това е голямо постижение за мен.
Всяка майка си знае най-добре.

И аз имам ранен опит-на година и 3м някъде.Е не си е работа кой каквото ще да ми говори.Добре,че зарязах всичко.Преди месец и половина се отказа сама от памперса-от раз.

# 39
  • Мнения: 329
Започнахме с приучването на гърне , но под приучване разбирайте само навика да седи на гърнето на 8 месечна възраст .От 1,3 месеца сам спря да ака в памперса ,а само пикаше и на 1.6 месеца го свалихме окончателно .

# 40
  • Мнения: 329
Започнахме с приучването на гърне , но под приучване разбирайте само навика да седи на гърнето на 8 месечна възраст .От 1,3 месеца сам спря да ака в памперса ,а само пикаше и на 1.6 месеца го свалихме окончателно .

Общи условия

Активация на акаунт